Reakcje po iniekcji wody M4 BMW ...

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Reakcje po iniekcji wody M4 BMW ...




przez Christophe » 26/02/15, 14:32

Po tych nowościach https://www.econologie.com/forums/injection- ... 13753.html które wysłałem e-mailem do członków forums, Otrzymałem informację zwrotną na osobności.

Oto mały wybór:

Ciekawy ten post w BMW, ale wcale nie nowy jako pomysł. W 89 skończyłem studia inżyniera mechanika na UCL, a dwóch towarzyszy zapisało się w pamięci o wtrysku pary wodnej w celu poprawy wydajności silnika benzynowego. Jeśli dobrze pamiętam, przetestowali to z renaultowym silnikiem PRV wyposażonym w czajnik z generatorem pary. Podobnie jak ewolucja od badań do zastosowania nie jest bardzo szybka.

Cordialement
Anioł


Witam,


Ja również zbudowałem ten silnik parowy około 8 lat temu na Sierra 2,3l i eksploatowałem go przez około 5 lat.

od 9,5l / 100, spadłem do 6,5l / 100 i zanieczyszczenie około 3 razy niższe.

Sprzedałem ten samochód około 18 kilka miesięcy temu, gdy miał on 24 lat.

brak wiadomości, ponieważ myślę, że wciąż się toczy


W wieku 20 posiadałem Simca 1300, jego silnik miał poważną wadę, dwa cylindry znajdujące się w środku bloku silnika były zbyt blisko siebie, co pozostawiało wąską przestrzeń między tymi dwoma cylindrami, a ponadto przestrzeń ta została przebita pośrodku otworem w kształcie rombu, przeznaczonym do przepływu wody chłodzącej z aluminiowej głowicy cylindra. wejść do żeliwnego bloku silnika.

W tym miejscu wywiercono również uszczelkę głowicy cylindra, którą zredukowano do dwóch pasków „kartonu” o wymiarach dwa razy 2.5 mm. Z wiekiem głowica się odkształca, dlatego przed znalezieniem przyczyny awarii czterokrotnie z rzędu spaliłem uszczelki głowicy (musiałem przeinstalować nowy silnik), ale wcześniej zdałem sobie sprawę, że kiedy mój Wypalały się uszczelki głowicy cylindrów, moja skromna Simca przez około trzydzieści kilometrów nabierała mocy jak Porsche.

Było to spowodowane „ogniem” z dwóch cylindrów, który pod wpływem ciśnienia stopniowo wydrążał drobny kanał przez uszczelkę, łączący się z otworem cyrkulacji wody chłodzącej znajdującym się między nimi. Tak, że środkowe tłoki wysysały z tego otworu drobny strumień pary, który zmieszał się z mieszaniną powietrza i benzyny. Silnik na chwilę zyskałby ogromną moc, ale spalanie uszczelki trwało nadal i rozszerzyło początkowy przepływ pary, aw konsekwencji jedyne zainteresowane cylindry centralne zasysały za dużo wody i to był awaria. Ta usterka sprawiła, że ​​pomyślałem o zrobieniu w tamtym czasie majsterkowania z przykręcanym garnkiem parowym, pod silnikiem tak, aby podgrzewał zawartą w nim wodę, a raz w postaci pary byłby prowadzony rurą do otworu Na koniec w stronę gaźnika mój tata mechanik wybuchnął śmiechem i odradził mi takie majsterkowanie. Tyle że mówię sobie, że istnieje tutaj zastosowanie dodawania wody, wiele możliwości technologicznych, w szczególności do produkcji energii elektrycznej, więc zobacz, istnieje wiele możliwości, nawet zanim uciekniemy się do nuklearne bzdury
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/02/15, 14:37

Bardziej interesujący ze stanu techniki (o którym jeszcze nie wspomnieliśmy w temacie analiz patentowych: https://www.econologie.com/forums/brevets-bm ... 13760.html )

Witam,

Wykorzystanie wody samo w sobie nie jest nowe, aquazol (emulsja
olej napędowy) był używany od dawna.

W sprawie tego zgłoszenia patentowego opublikowano raport eksperta (patrz załącznik), widać, że wszystkie zastrzeżenia (1-10)
odpowiadają już znanej wiedzy (oznaczenie „X” po lewej stronie), bez konieczności łączenia kilku istniejących oddzielnych elementów (oznaczałoby to wówczas oznaczenie „Y”), co oznacza, że ​​wynalazek nie posiada zdolności patentowej z powodu braku nowość lub innowacyjny krok. Oczywiście nie oznacza to, że ostatecznie przyznanie patentu zostanie odrzucone (nierzadko zdarza się, że zgłaszający będzie mógł się spierać i uznał, że jego wynalazek w rzeczywistości nie jest tak bliski elementom wskazanym przez eksperta, który zwykle bierze wszystko, co może), ale nadal jest to odpowiednik przegrania procesu w pierwszej instancji.

Michel


Załączony dokument: https://www.econologie.info/share/partag ... 3x0YT8.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/02/15, 14:41

(...) Zawsze mogę nadal rozwijać tę pracę teoretyczną (poza tym model termiczny jest tylko jednym etapem, konieczne będzie opracowanie modelu ewolucji fizycznej na podstawie równania chemicznego, grypy, itd.). W części fizycznej, którą chciałem osiągnąć, nie wybrałem z góry rozwiązania BMW, a raczej parowego podgrzewacza wody do wprowadzenia do filtra powietrza. ale model termiczny został zaprojektowany właśnie w celu weryfikacji teoretycznej przed fizyczną budową, ponieważ nie mam środków BMW i wolę rozumieć, niż próbować losowo.
Dziwnie jest być oświeconym bez środków do realizacji i dowiedzieć się, że potężni ludzie opracowali coś, co przypomina.
w każdym razie dziękuję za informację.
--- John ---
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/02/15, 00:24

Kolejny:

Wtrysk wody zastosowano w wysokowydajnych tłokowych silnikach lotniczych II GM, jest to technologia dobrze opanowana i opisana w lotnictwie. Cześć


(tak, wiedzieliśmy ...)
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 27/02/15, 08:22

od 9,5l / 100, spadłem do 6,5l / 100 i zanieczyszczenie około 3 razy niższe.


wszystkie te same 32% dla benzyny!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/02/15, 08:34

Tak z prawdopodobnie częścią efektu Jazda ekologiczna!

Możemy zadzwonić oszczędność paliwa!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/02/15, 09:56

Należy jednak pamiętać, że na przykład ekonomia w Sierra 2,3 l jest tego samego rzędu, co w przypadku najnowszych systemów zarządzania / wtrysku.

I rzeczywiście, należy znaleźć systemy dla starych silników.

Co z poprawą nowoczesnych silników?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 27/02/15, 10:24

witaj słoniu

I rzeczywiście, należy znaleźć systemy dla starych silników.


absolutnie! Liczba silników Diesla starej generacji jest znacznie większa niż bardzo wyrafinowanych ostatnich, dlatego te pierwsze mają największe znaczenie pod względem zmniejszenia zużycia, a tym samym zanieczyszczenia.
Oczywiście, eko-jazda poprawia oba, o ile wcześniej nie istniała!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/02/15, 12:22

Słoń napisał:Co z poprawą nowoczesnych silników?


BMW mówi o 8% na swoim M4 "w pewnych bardzo precyzyjnych warunkach" i jest to nowoczesny "jednorazowy" silnik ...

https://www.econologie.com/forums/injection- ... 13753.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Reakcje po wtrysku wody BMW M4 ...




przez Remundo » 08/05/17, 22:40

FEV Motorentechnik przenosi pomysły BMW na Audi

Przekazywane przez Nature Engine
Obraz
FEV wyjaśnia, że ​​wtrysk wody można opcjonalnie zoptymalizować w celu zwiększenia wydajności, a następnie uzyskamy więcej mocy 10% i więcej momentu obrotowego 18 lub nastawimy na zmniejszenie zużycia. Następnie możemy zmniejszyć masę paliwa do 10%. W sprawie zainteresowanych producentów skontaktuj się z FEV.

Co jest godne uwagi i twierdzone: możemy zwiększyć moc 10% (dostosowanie wydajności) lub zmniejszyć zużycie 10% (dostosowanie ekologiczne)
0 x
Obraz

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140