doping Woda w działaniu Auto Moto

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

doping Woda w działaniu Auto Moto




przez Christophe » 19/12/05, 15:19

Sprawozdanie w Action Auto Moto ze stycznia-lutego 2006.

Debata jest otwarta, w szczególności chciałbym poznać opinię Kevina.

Zamierzam zrobić 2 strony w serwisie z tym raportem i raportem auto plus, ale potrzebuję waszych opinii i opinii, aby przeprowadzić nieco bardziej dogłębną analizę :)

Dla mnie artykuł nie jest taki zły (reakcja producentów i Ademe mówi wszystko)... wniosek jest dowodem: korzyści w zakresie usuwania zanieczyszczeń zostały udowodnione, dlaczego system nie interesuje przemysłowców? Należy się zastanowić, czy mają oni interes w tym, aby zanieczyszczać środowisko? (rynek przyszłego oczyszczania i pacjentów chronicznych jest ogromny...)

Obraz

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 11 / 08, 01: 18, 3 edytowany raz.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 19/12/05, 16:28

Tak, uważam, że artykuł jest dobrze zrobiony, a wydana opinia jest bardzo wyważona. Słusznie przypomina to nieco absurdalną paranoję, która dręczy wielu pantonistów. Żałujemy tylko, że nie widzieliśmy żadnego odniesienia do artykułu AutoPlus. Być może nie jest w zwyczaju cytowanie konkurencyjnego magazynu?

Myślę, że mały list od czytelników podpisany jako „użytkownicy econologie.com”, przypominający im o wnioskach z autoplusa byłby w dobrym guście. Co o tym myślisz Christophe?

W związku z brakiem zainteresowania ze strony producentów wyjaśnienie może znaleźć się w artykule: katalizator nie działa poniżej 300°C i dlatego jest niekompatybilny z Pantone. Dlaczego więc porzucić ten katalizator, w który tak dużo zainwestowaliśmy w badania i rozwój i który tak bardzo zawyża ceny samochodów?

Jednakże, biorąc pod uwagę problemy z utylizacją (zanieczyszczenie metalami ciężkimi) stwarzane przez katalizator, dobrym pomysłem może być rozważenie opcji Pantone, ponieważ nie stwarza ona tego problemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/12/05, 16:52

Cześć, odpowiadam trochę szybko, choć tak naprawdę nie przeczytałem tego artykułu, ale myślę, że masz rację co do paranoi niektórych ludzi. W każdym razie, biorąc pod uwagę demokratyzację systemu w Internecie, jeśli rzeczywiście istnieje spisek, będziemy musieli wyeliminować ludzi, aby system zniknął bez śladu. Zasadniczo uważam, że paranoiczne poczucie tego, że to coś sprzedaje...
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 19/12/05, 17:05

Kiedy czytam akapit „co myślą producenci?”, wmawiam sobie, że jedynym PRAWDZIWYM rozwiązaniem jest samodzielny montaż. Tak niezależny od producentów...
Mam wrażenie, że jedyną rzeczą, którą producent mógłby zatwierdzić, byłby „ograniczony” Pantone z 5% oszczędnością zużycia lub bardziej wydajny, ale o większej mocy (równe zużycie brutto), jak to miało miejsce w przypadku silników Common Rail. ..
: Twisted: : Twisted: : Twisted:
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 19/12/05, 18:01

Hej!! więc przeczytaj ostatni akapit...

„brak pozytywnych wyników”

"Móc"

Nie wiem jak Was, ale mnie boli, gdy słyszę takie rzeczy...

niewątpliwie nie wybrali najlepiej wyposażonych pojazdów...

ale w każdym razie, nawet bez oszczędności na oleju napędowym, samo oczyszczenie z zanieczyszczeń wystarczy, aby wesprzeć (orth?) PMC w dopingu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 19/12/05, 21:43

Artykuł ten ma tę zaletę, że przybliżył ten proces szerszemu gronu odbiorców...

ale nie uważam tego za coś wielkiego: po raz kolejny porównujemy zużycie samochodu wyposażonego w Pantone o przebiegu ponad 300000 1994 km ze zużyciem tego samego modelu opuszczającego fabrykę w XNUMX r.

tssss
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/12/05, 11:32

Zauważyłem dziwny fakt:

1) artykuł autoplus potwierdza w odniesieniu do benzyny spadek zużycia, ALE wzrost zanieczyszczenia

2) artykuł akcji Auto Moto potwierdza w odniesieniu do oleju napędowego redukcję zanieczyszczeń, ALE NIE zmniejszenie zużycia paliwa

Kto się myli? Kto ma rację ? Kto jest wiarygodny? W każdym razie... niejasność pozostaje....
0 x
domget
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/05/05, 18:15

Artykuł o motoryzacji




przez domget » 20/12/05, 12:07

Jeśli przyjąć, że dziennikarz piszący temat jest całkowicie obiektywny (czy taki istnieje?), to przecież jedynie przytacza fakty i wyciąga z nich wnioski.

Szkoda, że ​​nie posunął dalej swoich dociekań/badań, aby oprzeć się na pakiecie doświadczeń, a nie tylko na jednym.

Nawet jeśli ten artykuł wygląda na próbę trzymania się aktualności (tematy wykraczające poza inne media), możemy mieć rozsądną nadzieję, że kilka tysięcy dodatkowych ciekawskich osób odwiedzi stronę Christophe'a.
Analiza jego obecności nam to powie.

Paranoik porusza ten temat w taki sam sposób, jak kampanie reklamowe narzucające katalizator; Może to przynieść odwrotny skutek, ale jest mniej niebezpieczne niż niemówienie o gospodarowaniu odpadami związanymi z instalacją kotła katastroficznego.

Jeśli chodzi o ADEME, nie ma ona innej niezależności niż ta, którą producenci/firmy naftowe/rząd są gotowi jej przyznać. I rzeczywiście, rynki „oczyszczania środowiska i chorób przewlekłych” są ogromne.

Nie mogę też powstrzymać się od zdziwienia, że ​​przeoczono aspekt „systemu G”, pomimo jego sukcesu wśród dużych konsumentów, którymi są nasi rolnicy.

Zaskoczyły mnie także pomiary zadymienia dymu; Ale czy silnik Peugeota 405 z przebiegiem 390000 XNUMX km nie wydziela oparów oleju?

To było kilka minut refleksji. (to byłby fajny tytuł dla programu, prawda? ;-))

Bonne journée,
Domget
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 20/12/05, 13:19

To wciąż wspaniałe, biorąc pod uwagę moje orędzia ostatniej wiary
nikt nie pomyślał, żeby się ze mną skontaktować : Evil:
Jaka komunikacja!!!
Zadam więc sobie kilka pytań.
Kevin, co myślisz o artykule opublikowanym w auto moto?
No cóż, jestem oburzony, w rozumieniu reportażu dziennikarz wszystko pomieszał, niewiele w tym zdrowego rozsądku! : Evil:
Dlatego organizujemy odmowę dzięki lokalnej telewizji, która daje nam 20 do 25 minut anteny : Twisted: (Nie podoba mi się to, nie mów tego, co powiedziałem i nie mów tego, czego nie powiedziałem
W związku z powyższym ogłaszam Apel
DO WSZYSTKICH CHCĄCYCH UDZIAŁU : Evil: ) do opracowania wyjaśnienia NASZYCH PROJEKTÓW!!! (wszyscy pantoniści)
ORGANIZUJĘ dostawę ławek zasilających, testów przeciw zanieczyszczeniom i protokołów testów wspieranych przez kilku inżynierów :D
W zależności od Waszych przekonań i motywacji zorganizujemy to w ciągu jednego lub dwóch dni.Wysiłek wszystkich jest niezbędny dla dobra ludzkości i badań! podzielcie się wspólnie naszą wiedzą, zoptymalizujcie naszą efektywność produkcyjną, to właśnie Państwu oferujemy!
z tym spotkaniem związanych jest już kilku pantonistów i stowarzyszeń, im więcej nas będzie, tym większy będzie postęp!
REJESTRACJA KAŻDEGO MIESIĄCA GRUDNIA To od Ciebie zależy, czy GRASZ
: Wink: DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za wyznaczone cele (2 lub 3 tydzień stycznia?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 20/12/05, 13:31

Asgard Tyr kości napisał:To wciąż wspaniałe, biorąc pod uwagę moje orędzia ostatniej wiary
nikt nie pomyślał, żeby się ze mną skontaktować : Evil:
Jaka komunikacja!!!

l-po-petrole-sur-action-auto-moto-t1309.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135