Ciągnik Ford SuperDexta

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Superwann
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/01/14, 01:54

Ciągnik Ford SuperDexta




przez Superwann » 24/01/14, 23:17

Bonjour à tous,
Poważnie zastanawiam się nad kupnem ciągnika do pracy w małym gospodarstwie warzywnym o powierzchni nieco ponad hektara.
Jak możecie się domyślić, chciałbym nieco zmodyfikować ten egzemplarz, aby ograniczyć spalanie oleju napędowego, ponieważ ten jest wyposażony w silnik perkinsa (3 cylindry) z 1964 roku.
Wydawało mi się, że rozumiem, że istnieją dwa sposoby wykorzystania wody, silnik pantone i doping wodny.
Zastanawiałem się, czy jakaś dobra dusza mogłaby mi z grubsza wyjaśnić różnicę?
Ponadto, czy używana woda musi być poddawana specjalnemu uzdatnianiu, aby była efektywnie wykorzystywana?
Czy konieczna jest wymiana świec zapłonowych?
Czy system może być używany samodzielnie (mieszanka) lub może być dodany do silnika i dlatego jest niezależny (czy można go wyciąć, aby „normalnie” używać silnika?
Czy zastosowanie takiego systemu można połączyć z zastosowaniem oleju do smażenia?
dziękuję bardzo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 27/01/14, 14:22

Potrzebujesz wtrysku wody do swojego ciągnika, aby uzyskać odpowiedź na swoje pytania, przeczytaj przede wszystkim to, co można łatwo znaleźć na ten temat forum.

Edytuj: oto przykład na ciągniku Forda:
traktor-ford-pantone-pic86.jpg


wysłużony traktor, który jest używany okazjonalnie, ale pali mniej nawet po przeróbkach (mój pierwszy pantone)
Denis


A na nowocześniejszym New Holland TN75 Turbo:

traktor-new-holand-tn75-turbo-pic97.jpg
traktor-new-holand-tn75-turbo-pic98.jpg
traktor-new-holand-tn75-turbo-pic99.jpg


Oraz ciągnik Ford 8240:

traktor-ford-8240-pic102.jpg
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!
https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88