Praca indywidualna: Pantone-kosiarka Gillierem

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Jack S.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/09/13, 16:00

Praca indywidualna: Pantone-kosiarka Gillierem




przez Jack S. » 15/11/13, 13:43

cześć, przedstawiam się, jestem Jack, jestem ze Szwajcarii.
Niedługo skończę szkolenie jako mechanik produkcji (nie jestem pewien, czy gdzie indziej tak się to nazywa).
W naszym szkoleniu zawodowym ostatni rok jest kluczowy zarówno z praktycznego, jak i teoretycznego punktu widzenia. Na styczeń musimy oddać osobiste zadanie, które polega na szczegółowym opracowaniu tematu. A jeśli tu jestem, to dlatego, że zdecydowałem się stworzyć reaktor Giller-Pantone na silniku kosiarki. :-D

Przede wszystkim szukam kogoś, kto już robił reaktor (lub podobny) w Szwajcarii lub w pobliżu, aby mieć kilka wskazówek, jak dokończyć praktykę.

Ponadto, aby ukończyć projekt, muszę przeprowadzić wywiad z osobą, która chce więcej dla przyszłości reaktora.

Więc oto jest, mam nadzieję, że znajdę odpowiedź na moje pytania. : Mrgreen:

Dzień dobry
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: praca prywatna




przez Gildas » 18/11/13, 11:55

Cześć Jack
Jacek S napisał: A jeśli tu jestem, to dlatego, że zdecydowałem się stworzyć reaktor Giller-Pantone na silniku kosiarki. :-D

Wypróbuj tę wersję: (duża oszczędność paliwa)
http://www.youtube.com/watch?v=Jio4VyGh ... ture=share
Jest to odmiana domieszkowania wodą, ponieważ z góry przez reaktor nie przepływa powietrze, ale część spalin wzbogacona w parę wodną, ​​która jest regulowana zaworem.
Zapas paliwa można wyczerpać za pomocą dyszy dostarczanej z kosiarką przeznaczoną na tereny górskie.
Autor ma stronę internetową.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: praca prywatna




przez Flytox » 18/11/13, 20:19

Gildas pisał:http://www.youtube.com/watch?v=Jio4VyGh ... ture=share
Jest to wariant dopingu wodnego, ponieważ a priori przez reaktor nie przepływa powietrze ale część spalin wzbogacona w parę, która jest regulowana przez zawór.


AMHA nie ma możliwości, aby to zadziałało bez dodatkowego powietrza. W silniku benzynowym praktycznie nie ma już „wolnego” tlenu w spalinach (spalanie stechiometryczne), więc jeśli są tylko te gazy wylotowe z barbotażu bez tlenu do spalania benzyny, to nie zadziała.

Film nie pokazuje nic dokładnego, ale z pewnością musi po prostu zbliżyć wylot pary do wlotu węglowodanów bez łączenia bez wycieków.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 18/11/13, 20:29

Flytox, przyjrzyj się dobrze, rura wlotowa jest równoległa do reaktora.

Na wylocie reaktora znajduje się litera „T”, która jest połączona z wlotem.

To powiedziawszy, plan byłby mile widziany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/11/13, 22:31

Gildas pisał:Flytox, przyjrzyj się dobrze, rura wlotowa jest równoległa do reaktora.

Na wylocie reaktora znajduje się litera „T”, która jest połączona z wlotem.

To powiedziawszy, plan byłby mile widziany.


Nie do końca zrozumiałem, co mówiłeś, ale dzięki „zwolnieniu”, gdy kosiarka jest lepiej zorientowana, jest to wyraźniejsze : Mrgreen: :

Obraz

Wlot świeżego powietrza to niebieska rura zakończona filtrem powietrza.
Na wylocie jest T, który miesza parę + spaliny z reaktora, ze świeżym powietrzem z niebieskiej rurki, wszystko dociera do gaźnika.

Jak podkreśla André, nowością jest kaskada bełkotek lub komora. Jeśli chodzi o rozcieńczanie powietrza po reaktorze, mamy już pewną liczbę Pantomistów, którzy już to zrobili.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Jack S.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/09/13, 16:00




przez Jack S. » 22/11/13, 13:53

Dziękuję za te informacje, myślałem zrobić mniej więcej taki sam montaż. : Chichot:

Ale wracając do zadanych pytań, czy możesz mi coś odpowiedzieć?
Byłoby możliwe, abym wysłał kilka pytań do członka forum ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/11/13, 23:27

Jacek S napisał:Dzięki za informację, pomyślałem, że tak zrobię. prawie ten sam układ. : Chichot:


Niebieski wąż dolotowy świeżego powietrza wydaje mi się o wiele za długi. Spadek ciśnienia musi być znaczny i musi być odczuwalny spadek mocy AMHA.

Nie jestem pewien, czy ten wzór jest najlepszy. Kiedy równoważymy parę na wlocie do gaźnika, miejsce zajmowane przez parę w gazach wejściowych jest zajęte ze szkodą dla powietrza i jego tlenu. Węglowodany nie widzą różnicy. Zwiększa więc stosunek benzyny do powietrza i dostępnego tlenu. (Wzbogacanie się nie jest celem :płakać: ).

Lepszym rozwiązaniem jest wtrysk pary... po węglu. Jest „przezroczysty” dla ustawienia nasycenia.

Wynikający z tego problem polega na tym, że gdy przepustnica jest prawie zamknięta (prawie biegu jałowego), podciśnienie między gaźnikiem a głowicą cylindra jest bardzo duże, co powoduje bardzo silne zasysanie do reaktora. W przypadku silnika „stałego”, takiego jak kosiarka, problem można rozwiązać, zamykając kanał oparów (dodatkowy motylek lub dysza) podczas pracy na biegu jałowym.

Byłoby możliwe, abym wysłał kilka pytań do członka forum ?

Używa PM (wiadomości osobiste).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/13, 18:42

A jeśli tu jestem, to dlatego, że zdecydowałem się stworzyć reaktor Giller-Pantone na silniku kosiarki. :-D


Radzę wybrać przedmiot, w którym na pewno uzyskasz poważny wynik

Nigdy nie widziałem naukowego wyniku w pantone: zawsze tylko niższe zużycie, ale nigdy w tym samym czasie pomiar dostarczanej mocy, dlatego nie ma naukowej ważności

wybierając taki temat ryzykujesz zniszczeniem

gdyby pantone działał dobrze, sukces byłby oczywisty w przypadku generatorów, w których dostarczaną moc można łatwo zmierzyć
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/11/13, 20:17

chatelot16 napisał:
A jeśli tu jestem, to dlatego, że zdecydowałem się stworzyć reaktor Giller-Pantone na silniku kosiarki. :-D


Radzę wybrać przedmiot, w którym na pewno uzyskasz poważny wynik

Nigdy nie widziałem naukowego wyniku w pantone: zawsze tylko niższe zużycie, ale nigdy w tym samym czasie pomiar dostarczanej mocy, dlatego nie ma naukowej ważności

wybierając taki temat ryzykujesz zniszczeniem

gdyby pantone działał dobrze, sukces byłby oczywisty w przypadku generatorów, w których dostarczaną moc można łatwo zmierzyć


+1; Prawdą jest, że jest to ryzyko, jeśli musisz być na nim odnotowany.
Aby przezwyciężyć tę wadę, możesz wyraźnie ogłosić kolor, że jesteś świadomy problemu i że demonstracja naukowa wymaga środków, których nie masz (stół probierczy, oprzyrządowanie laboratoryjne, bardzo długi czas opracowywania...).

Ale możesz ustanowić protokół porównawczy z Gillier Pantone i bez niego, który wytrzymuje i pokazuje, że będziesz w stanie dokonywać niegłupich porównań i być traktowanym poważnie. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 23/11/13, 22:38

dobry wieczór ponownie chatelot,

Odpowiem ci w tym wątku, bo jeśli prototyp "generatora 24v" (inny wątek) dobiegnie końca, ostatecznym pomysłem będzie zrobienie tego albo:

- bi-fuel SP95/czysty biometan
soit
- pantonizowane sp95!

Będzie to okazja do zrobienia kampanii pomiarowej!!!
więc mam nadzieję, że będę potrzebował twoich świateł w najbliższej przyszłości.
a+
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108