Film dokumentalny „Woda w oleju napędowym” o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Film dokumentalny „Woda w oleju napędowym” o wtrysku wody, producenci samochodów wiedzą!




przez Christophe » 05/06/13, 07:26

Jestem w kontakcie z Patrickiem Lefrere, reżyserem filmu dokumentalnego, najwyraźniej kompletnego i dobrze zrobionego, o dopingu do wody.

Próbował napisać recenzję tak neutralną, jak to możliwe, i wcale nie wygląda źle! Oto zwiastun:



W rzeczywistości brakuje mu środków na dokończenie filmu dokumentalnego. Poprosił mnie więc o przekazanie tej wiadomości (ale mam nadzieję, że sam przyjdzie i wyjaśni):

Odliczanie do dni 55 zostało uruchomione na 31mai 2013, aby spróbować uzyskać euro 3500 potrzebne do ukończenia filmu.

Ten film rozpoczął 3 lata temu z pasją do legendy silnika wodnego.

Przeprowadziłem badania, spotkałem zwariowanych wynalazców, samouków majsterkowiczów i ostrych inżynierów.
To sto godzin zdjęć i wywiadów, które należy teraz posortować, sklasyfikować i nadać im znaczenie.


To właśnie poszukiwanie prawdy na temat systemu „Pantone” lub „Dopingu wodnego” chciałbym Wam opowiedzieć.


Jak możesz mi pomóc?


Istnieją sposoby 3:


1 / klikając ten link http://fr.ulule.com/roulez-a-leau/ znajdziesz wszystkie informacje o filmie.
Możesz wnieść swój wkład i zostawić swój komentarz.
To strona crowdfundingowa z mnóstwem kreatywnych projektów wszelkiego rodzaju. Przyczyniając się do mojego filmu, upewniasz się, że masz przynajmniej swoje imię w napisach i całą moją wdzięczność. Istnieje wiele innych małych prezentów.


2 / Przekaż ten e-mail. Przenieś go do swoich kontaktów, znajomych, rodzin, kolegów z biura, bogatych dalekich kuzynów, złotej rączki mechanika i każdego, kto może być zainteresowany filmem o legendzie silnika wodnego. Dziękuję, że poświęciłeś 2 na zrobienie tego, jesteś moim najlepszym sztafetą.


3 / Wyślij mi e-mail bezpośrednio >>> lefrere (point) pat (arobase) gmail (point) com <<<


Już wkrótce dostępna będzie strona na Facebooku, na której można śledzić nowości z filmu.


Dziękuję wszystkim.


Klepnięcie


Edycja: oto pełna historia

0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 05/06/13, 09:41

raport wygląda obiecująco, zamówiłem DVD.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
zelectron
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/04/08, 10:04
Lokalizacja: Francja




przez zelectron » 06/06/13, 07:43

Niemieckie V2 już było domieszkowane wodą!

Renault zaczyna zgłaszać patenty w amerykańskim stylu, które są warte swojej ceny.
Technologicznie, aby wynalazek mógł mieć zdolność patentową, należy wykazać nowość i nie publikować wcześniej; jeśli chodzi o wiedzę fachowców w dziedzinie danego sektora przemysłowego, to oczywiście wykluczają każdy patent. RNUR chodzi po nim wesoło!
Bizantyjskie dyskusje na temat gatunku Pantone powinny sprawić, że pomyślą ci śmieciowi wynalazcy.
::
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/06/13, 09:06

zelectron napisał:Niemieckie V2 już było domieszkowane wodą!


Co to jest V2? Jeśli myślisz o rakietach (V2 A4), to był to silnik rakietowy ... etanol tlenowy (hej, to był biopaliwo!), tak mało wspólnego z silnikiem cieplnym. Nigdy nie słyszałem o wtrysku wody, a jeśli był, to z innego powodu i efektu, że w silniku tłokowym ...

Wobec Messerschmitt miał zastrzyk wody : https://www.econologie.com/injection-eau ... erschmitt/

A jeśli wejdziesz w dziedzinę, która „istniała już wcześniej”, oto wspaniała historia dotycząca historii wtryskiwania wody:
https://www.econologie.com/telechargemen ... hermiques/

I stary patent Vernet Clerget: https://www.econologie.com/telechargemen ... ur-diesel/

zelectron napisał:Technologicznie, aby wynalazek mógł mieć zdolność patentową, należy wykazać nowość i nie publikować wcześniej; ::


Fałszywy i fałszywy, dobrze znam świat patentów:

a) Wszystko można opatentować, w szufladach urzędu patentowego jest mnóstwo wieczystych silników (jeśli niektórzy chcą stracić pieniądze na kosztach administracyjnych, to ich problem ...) o ile istnieje „innowacyjny” charakter technologiczny... aby coś było nie do opatentowania, tak naprawdę musi to być aberracja technologiczna lub zbyt uproszczona (styl spróbuj opatentować koło ... monsanto robi to dobrze z żywymi !! ale to nie jest debata tutaj!)

(b) Anteriority nie wyklucza zdolności patentowej, chyba że jest rażący lub poprzednie depozyty dokonują obserwacji, które mogą uniemożliwić opatentowanie!

I to nie urząd patentowy działa tak !!!

c) Anteriority może uniemożliwić DZIAŁANIE jeśli poprzednim powiernikom uda się dochodzić swoich praw! Często to Dawid przeciwko Goliatowi, a tutaj nie wygrywa Dawid ...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 06/06/13, 09:32

i co najważniejsze, musisz mieć dobrze zaopatrzony portfel do opatentowania na całym świecie (a nawet dla tych, którzy są objęci umową), co nie zapobiega nielegalnej eksploatacji opatentowanego produktu, ponieważ ponownie w celu złożenia pozwu potrzeba portfel jeszcze bardziej przycięty i dużo, dużo cierpliwości.
Jedyne naprawdę nadające się do wykorzystania patenty, na poziomie osobistym, dotyczą drobnych przedmiotów, które nie są interesujące dla przemysłowców, z pewnymi niespodziankami, takimi jak odkurzacz Dyson.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/06/13, 09:35

Tak, Janic

We Francji jest tani (kilkaset euro, wierzę w 400 2003, gdzie włożyłem mój).

Tak, często mali wynalazcy niszczą małe oszczędności, jakie mają na opatentowanie świata lub Europy (istnieje kilkadziesiąt tysięcy euro, pamięć 20 000 ...)

Wszystkie te pieniądze nie zostaną przeznaczone na rozwój przemysłowy.

Krótko mówiąc, świat patentów, ustanowiony 200 lata temu, który od tamtej pory się nie zmienił, wygląda coraz bardziej jak humbug i musi, jak wszystko inne, zostać głęboko zreformowany, aby dostosować się do nowe społeczeństwo (internet !!)!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 06/06/13, 11:28

Aby ustawić rzędy wielkości, możemy zaproponować następujące liczby:

Całkowity koszt patentu od złożenia wniosku do Urzędu Patentowego (a więc bez uwzględnienia kosztów pisania), do końca jego teoretycznego okresu użytkowania (najczęściej lata 20, z wyjątkiem przypadków wymienionych poniżej), w tym:

- opłata za zgłoszenie
- koszty „normalnej” procedury (bez nadmiernych komplikacji, takich jak odwołania czy sprzeciw)
- wszelkie tłumaczenia patentów EP i PCT,
- renty,

można oszacować jako:

- 7 do 8000 € dla francuskiego patentu złożonego w INPI,
- 15 000 € za patent w USA,
- 15 na 20 000 € dla japońskiego patentu,
- 30 000 € na europejski patent wskazujący główne kraje 10 i utrzymany w mocy przez pierwsze dziesięć lat,

- 100 000 € za patent europejski oznaczający również 10 płaci, z wypłatą rent do końca dwudziestu lat.

- 150 000 € na patent złożony w głównych krajach planety i utrzymywany przez co najmniej dziesięć lat.

Liczby te są jedynie szacunkami, ale należy o nich pamiętać ...

Podział kosztów różni się w zależności od kraju. W USA należy policzyć 60% opłat za procedurę i 40% za renty. W Europie 60 80% na renty, reszta jest dzielona między procedurę i tłumaczenia.

Ponieważ wysokość rent jest progresywna (ostatnie pięć do siedmiu to wciąż bardzo wysoka kwota we wszystkich krajach), zrzeczenie się patentu po latach 14 lub 15 może być korzystne, chyba że nadal przynosi wiele pieniądze, albo poprzez ich bezpośrednie wykorzystanie, albo poprzez pobieranie opłat licencyjnych, lub w celu dalszego zakłócania konkurencji.

W przypadku międzynarodowego zgłoszenia patentowego PCT koszt można oszacować między 4 000 € a 4 500 € (w tym opłaty za zgłoszenia i opłaty za konsultacje). Depozyty, przechodząc do faz krajowych z walidacją w głównych krajach uprzemysłowionych (Europa, Stany Zjednoczone, Japonia) kosztują od 30 000 € do 45 000 € (w tym opłaty za zgłoszenia i opłaty konsultacyjne).

http://www.invention-europe.com/CMpro-v-p-134.htm
0 x
Serge25
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/10/09, 14:37

Silnik wtrysku wody, mglista historia




przez Serge25 » 06/06/13, 12:32

Witam,
Jeśli interesujące jest opublikowanie historii pytania, nie może to uzasadnić wszystkiego, co się o nim mówi. Pantone jest (bogatą) marionetką, teoretyczne wyjaśnienia są często zbyt daleko idące, a pomiary dokonywane na ciemnych silnikach. Zgadzam się z uwagami pozostawionymi przez Christophe Martza, dodam inne:
Strona 9 i strona 12, ciśnienia są w kg / cm 3 zamiast w kg / cm2. Mimo to jest zupełnie inaczej!
Na stronie 12 mówimy o rozkładaniu wody na tlen poprzez przekazanie metalu podgrzanego do czerwonego (około 800 ° C), ale na stronie 14 temperatura spada do 250 / 300 ° C. Zrozumie
Strona 17 „Machunin wykorzystuje tlen i wodór z rozkładu wody do spalania płynów węglowodorowych”. Tam jest super, wodór przekształcony w utleniacz! W rzeczywistości O2 i H2, które nie mają innego pragnienia niż ponowne zjednoczenie (jeśli rzeczywiście byliśmy w stanie je oddzielić), nie zaatakują tych płynów. Wierzyłem, że woda została użyta (jako taka) do złagodzenia wybuchu i zwiększenia wydajności (w co mogę uwierzyć).
Strona 14, mówimy o redukcji opartej na pracy Sabatiera i Senderensa. Co robimy z tlenem uzyskanym w tym samym czasie co wodór? Kto wie, jak uwodornić w obecności tlenu? Czy zapomnieliśmy, że uwodornienie jest pod ciśnieniem, że katalizator musi być przygotowany z wielką starannością (na przykład Raney Nickel) i drobno podzielony? Nie ma nic wspólnego z niklem zawartym w stopie zwanym stalą nierdzewną. Jaki jest pożytek z uwodornienia alkenów, podczas gdy ogólny bilans energetyczny jest taki sam (woda do dysocjacji, + 286kJ / mol, następnie uwodornienie etylenu na przykład -130kJ / mol, a następnie spalanie etanu -1560kJ / mol, w porównaniu do etylenu ze spalania -1410 kJ / mol)?
Dla przypomnienia (źródłowe centrum badawcze Peugeot) najlepsze osiągi silnika benzynowego wynoszą teraz 34%, podczas gdy w Dieslu osiągamy 39%.
Pozostańmy więc przy relaksacji pracy silnika (Diesel) przez wtrysk wody H2O, jak wiemy od ... 1865!
0 x
Urquiola
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/06/12, 15:27

Wtrysk wody i silnik Pantone




przez Urquiola » 06/06/13, 16:26

Pomysł wtrysku wody nie narodził się wczoraj, zastosowaliśmy ten system w silnikach lotniczych w II wojnie światowej, ponieważ pozwala on obniżyć maksymalną temperaturę osiągniętą w komorze spalania silnik przez krótki czas, gdy wymagana jest znacznie wyższa moc maksymalna niż ta wykorzystywana przy prędkości przelotowej, takiej jak start, szybkie wznoszenie lub ucieczka ze strefy walki, oprócz Obniżenie temperatury spalania zmniejsza emisję tlenków azotu, które są bardzo agresywne, i w niewielkim stopniu przyczynia się do wydajności, a tym samym do oszczędności paliwa w silnikach spalinowych. Pomysł jest bardzo piękny, konieczne byłoby dotarcie i monitorowanie eksperymentów na ten temat. Cześć +
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Silnik wtrysku wody, mglista historia




przez Andre » 06/06/13, 16:44

Halo
Serge25 napisał:Witam,

I myślałem, że woda (jako taka) została użyta do ograniczenia wybuchu w celu poprawy wydajności (w co wierzę).


Sądzę też, że domieszkowanie wodą po prostu poprawia cykl pracy silnika (jeśli doszło do dysocjacji i produkcji wodoru, im więcej tlenu dodasz, tym bardziej poprawia się wydajność, za bardzo woda lub za mało brak poprawy, jest pewna dawka.
poprawa jest bardziej spektakularna w starym silniku z wtryskiem pośrednim z silnikiem wysokoprężnym. (nawet w przypadku zdegradowanych wtryskiwaczy, co prawdopodobnie wyjaśniałoby dobre resutaty z wtryskiem wody wykonanym przez Clergeta, chociaż w domieszkowaniu wodą para wodna jest zwracana przez wstęp, który przechodzi do kompresja cylce).

@zelectron
wtrysk wody do silników lotniczych nie ma nic wspólnego z tą zasadą, Niemcy zastosowali tę zasadę, ponieważ ich paliwo miało zbyt niską liczbę oktanową, w porównaniu do angielskiego dostarczonego przez USA, wtrysk miał na celu zwiększenie mocy przez krótki czas używać kompresora na małej wysokości (Daimler BF109 miał potencjał 180 godzin)
Niektóre wojskowe samoloty odrzutowe również stosowały tę zasadę wtrysku wody w celu zwiększenia startu.
W domieszkowaniu wodą nie chodzi o zwiększenie mocy, ale o zwiększenie momentu obrotowego przy niskiej prędkości obrotowej silnika. kiedy na wyjściu reaktora wydostają się kropelki, nie ma zysku na wydajności, zobacz nawet, jeśli zwiększymy ilość wody, strata wydajności Miara temperatury na wylocie z reaktora mówi nam, czy jest ona ciekła.

André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106