doświadczenie VSE

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
gorg
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/11/05, 13:29

doświadczenie VSE




przez gorg » 29/11/05, 13:31

Bonjour à toutes et à tous!

Jesteśmy w tym nowi forum i pozwalamy sobie opublikować ten wątek, aby zadać pytanie dotyczące naszego TPE.

Chcieliśmy popracować nad silnikiem wodnym, ale nie wiemy, jakie doświadczenie zrobić.

Szukamy wykonalnego doświadczenia dla studentów 1st S.

Z góry dziękuję. 8)

PS: Jeśli nie byliśmy zbyt dokładni, nie wahaj się poprosić nas o więcej informacji.
PS2: Jeśli ta wiadomość została wysłana w niewłaściwym miejscu forum, nie krępuj się go przenieść :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/11/05, 14:25

Cześć
Jeśli możesz mieć kilka narzędzi i nie masz tylko lewych rąk :P pantone jest łatwy do wykonania (ale nie jest to silnik wodny).
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/11/05, 21:42

Ponieważ jesteś na dwóch forums Dam ci tę samą odpowiedź dwa razy.
Informuję, że w przypadku reaktora Pantone nie wolno mówić o silniku wodnym. Silnik nie będzie pracował z wodą. Reaktor Pantone to nie magia, nie zamienia wody w paliwo. Woda wtryskiwana w postaci przegrzanej mgły na wlocie będzie wykorzystywana do poprawy spalania, a tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa i zanieczyszczeń emitowanych przez silnik.
W przypadku Pantone są dwie możliwości. Albo uruchom silnik ze stałą prędkością, na przykład generator. Rozważ silnik o zmiennej prędkości. Pierwszy przypadek to 100% Pantone. Paliwo i woda są przepuszczane przez reaktor. Drugi przypadek to domieszkowanie wodą, gdzie przez reaktor przepływa tylko woda, paliwo napędza silnik w tradycyjny sposób. 90% zespołów jest domieszkowanych wodą, ponieważ jest to łatwiejsze do osiągnięcia w silnikach samochodowych. 100% Pantone montowany jest głównie na małych silnikach typu kosiarka, ponieważ trudno jest uzyskać szeroki zakres pracy silnika. Ze swojej strony najpierw udostępniłem montaż na stronie Quant'homme .com. Jest to łatwe do zrobienia dla studentów, z wyjątkiem kilku spoin. Jest to w 100% fotomontaż Pantone. Rozwiązanie to umożliwia ujmowanie systemu. Parcontre w tym przypadku silnik będzie pracował wyłącznie na oparach benzyny, a woda posłuży jedynie do zrobienia show. Pozwól mi wyjaśnić. Woda i benzyna będą w tym samym zbiorniku. Benzyna odparuje przed wodą. Silnik będzie pracował przez 10 minut z oparami benzyny, a następnie zatrzyma się. To imponujące, ponieważ możesz wlać do niego 80% wody, o ile dodasz świeżą benzynę. Rozwiązaniem jest zamontowanie gaźnika do benzyny na trójniku, po drugiej stronie trójnika podłączony jest bełkot podgrzany do 80-90°. Bulgotanie odbywa się przez podciśnienie na wolnym powietrzu, a nie przez recykling spalin. Produkt zmieszany z benzyną i wodą w temperaturze 80° przechodzi przez reaktor i jest zasysany na wlocie. Skorzystaj z zestawu dostępnego na stronie i dokonaj tej modyfikacji, a myślę, że będzie ciekawiej się uczyć. W każdym razie, oto co myślę.
0 x
Niech żyje TP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/01/06, 17:04




przez Niech żyje TP » 31/01/06, 12:01

Salut!
Robimy również tpe na ten temat i chcielibyśmy mieć trochę informacji na temat urządzenia Pantone:
- Liczba oktanowa mieszanki wychodzącej z pantonu
- Proste wyjaśnienia dotyczące jego ogólnego funkcjonowania.
Merci d'avance!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 31/01/06, 12:15

Niech żyje tpe pisze:Salut!
Robimy również tpe na ten temat i chcielibyśmy mieć trochę informacji na temat urządzenia Pantone:
- Liczba oktanowa mieszanki wychodzącej z pantonu
- Proste wyjaśnienia dotyczące jego ogólnego funkcjonowania.
Merci d'avance!


1) Gdybym miał liczbę oktanową, powiedziałbym to już dawno na ekonologii.... Dziwi mnie, że prosty TPE wymaga tak dokładnych danych....

2) Aby uzyskać proste wyjaśnienia, możesz zacząć od: https://www.econologie.com/c-est-quoi-le ... -1313.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 04 / 12 / 08, 10: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 31/01/06, 20:27

Jeśli są tak samo zapaleni w teorii, jak w praktyce!?! 8)
0 x
Niech żyje TP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 12/01/06, 17:04




przez Niech żyje TP » 16/02/06, 16:59

Czy masz jakieś pomysły, które pomogą nam w naszym tpe?
Naszym problemem jest: W jaki sposób oznaczenie Pantone modyfikuje działanie konwencjonalnego silnika spalinowego?

Będziemy potrzebować na przykład obliczeń związanych z silnikiem.
0 x
Popaul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 16/10/05, 17:48
Lokalizacja: Na północ od Lyonu> Villefranche




przez Popaul » 16/02/06, 18:16

powinienem zrobić ankietę na temat TPE na pantone: mam około 4 ...
To dobrze, sprawia, że ​​system jest znany 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/02/06, 15:13

Niech żyje tpe pisze:Czy masz jakieś pomysły, które pomogą nam w naszym tpe?
Naszym problemem jest: W jaki sposób oznaczenie Pantone modyfikuje działanie konwencjonalnego silnika spalinowego?

Będziemy potrzebować na przykład obliczeń związanych z silnikiem.


To dobre pytanie! Zabawną stroną twojego TPE jest właśnie znalezienie odpowiedzi. Zacznij od majsterkowania przy montażu, wykonaj pomiary i daj nam znać. Z góry dziękuję.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119