Go-Kart i silnik HHO: Potrzebujesz pomocy!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Karltechno96
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/10/12, 20:06

Go-Kart i silnik HHO: Potrzebujesz pomocy!




przez Karltechno96 » 23/10/12, 03:46

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na ten temat forum. Zdecydowałem się zarejestrować, ponieważ wydawało mi się, że masz dużą wiedzę na temat wodoru.

Oto jestem, 16-letni student z Quebecu. Mam do zrobienia projekt naukowy, więc postanowiłem zrobić gokarta wodorowego, z być może także, jeśli to możliwe i za dobrą cenę, ogniwami fotowoltaicznymi (panelem słonecznym) do ładowania mojego akumulatora używanego do elektrolizy.

Celem tego projektu jest zaprojektowanie jak najbardziej ekologicznego gokarta, dlatego jestem otwarty na wszelkie sugestie, o ile będą one ekonomiczne ;) jeśli to możliwe, jedź na targi naukowe i może wygraj stypendium, aby opłacić moje studia inżynierskie.

Wracając do tematu, poczytałem kilka godzin na ten temat i znalazłem sporo informacji. Wiem, jak zrobić bełkotkę i elektrolizę. Moim największym problemem są ustawienia, które należy wprowadzić. Jak powinienem podłączyć i wyregulować elektrolizer do silnika gokarta? Oczywiście, z pewnością nie jest to tak skomplikowane, jak twoje mózgi motoryczne, które oszukujesz za pomocą swoich widżetów, imponujące, przy okazji, podobało mi się czytanie.

Oto kilka przydatnych informacji:
- Silnik gokarta to standardowa Honda Gx200
- 197 cmXNUMX
- 6.5 KM
Link do zdjęcia silnika: http://bricolage-jardin-chauffage.vivastreet.com/outillage-jardinage+domerat-03410/moteur-honda-gx-160-neuf--gx-120--gvxv160/13344877

Oczywiście, jeśli jesteś zainteresowany, zdam relację z postępów mojego projektu za pomocą zdjęć i wideo. A kiedy napotykam trudności, mam nadzieję, że możesz mi pomóc.

Więc dziękuję wszystkim,
Karltechno96
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 23/10/12, 08:56

Jak planujesz przechowywać wodór?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/10/12, 12:51

Jak powinienem podłączyć i wyregulować elektrolizer do silnika gokarta?

zużyje znacznie więcej energii elektrycznej z akumulatora, aby wytworzyć wodór, który napędza gokart, a zatem jest niespójne energetycznie tak samo, jak pobieranie tej energii elektrycznej z akumulatora, aby silnik elektryczny gokarta się kręcił!!!

W przeciwnym razie masz prawdziwy projekt, a nie sen, aby zrealizować go taniej ogrzewanie letnim ciepłem słonecznym na zimę, zmagazynowanym pod ziemią à www.dlsc.ca , une wspaniałe kanadyjskie osiągnięcie, funkcjonalne, aby były dostępne w każdym miejscu na świecie !!

Brakuje tanich prostych wierceń typu mikro-robot-wiertarka i tanich blokad obiegu wody z iniekcją wapna rozpuszczonego czy kalcytu!!!

Jest to realistyczny projekt, wiecznie eliminujący cały CO2, wszystkie zanieczyszczenia, wszystkie nuklearne, na zawsze, niezniszczalny, bez zużywania czegokolwiek, po zainstalowaniu.

Wręcz przeciwnie, twój gokart to marzenie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/10/12, 18:28

Witaj Karltechno96 Witamy

Celem tego projektu jest zaprojektowanie gokarta tak zielony, jak to tylko możliwe, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje, byle ekonomiczne ;)


Twój wybór wydaje się być "trochę" podatny na krytykę.... Gokart to zabawka, a nie narzędzie do poruszania się (co ekologiczne!) .....Co oprócz dobrej zabawy może robić bez marnowania pieniędzy? i zanieczyszcza? Przykro mi, ale „zielona” strona otrzymuje cios : Mrgreen: .

Dla samego silnika tankowanie wodorem wiąże się z komplikacjami, wagą, masą, zwłaszcza że ulepszenie pozostaje do udowodnienia… istnieje ryzyko zużycia większej ilości energii do elektrolizy, niż można odzyskać przez wtryskiwanie wodoru do silnika. ...

Aby „poprawić” zużycie paliwa swojego gokarta, możesz na przykład popracować nad skrzynią biegów (redukcja biegów). Zwykle ciągną za krótko, aby sprawiały więcej frajdy z lepszym przyspieszeniem, ale na prostych przekręcają się lub na łamaczu (niezbyt najwyższej klasy osiągi). Uruchamianie silnika tak długo, jak to możliwe, w pobliżu maksymalnego momentu obrotowego, może poprawić zużycie paliwa i zanieczyszczenie środowiska. Wreszcie… to znaczy, że musisz przekształcić gokarta w łydkę… niezbyt fajnie go modyfikować : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Go-Kart i silnik HHO: Potrzebna pomoc!




przez moinsdewatt » 23/10/12, 18:42

Karltechno96 pisze:Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na ten temat forum. Zdecydowałem się zarejestrować, ponieważ wydawało mi się, że masz dużą wiedzę na temat wodoru.

Oto jestem, 16-letni student z Quebecu. Mam do zrobienia projekt naukowy, więc postanowiłem zrobić gokarta wodorowego, z być może także, jeśli to możliwe i za dobrą cenę, ogniwami fotowoltaicznymi (panelem słonecznym) do ładowania mojego akumulatora używanego do elektrolizy.

Celem tego projektu jest zaprojektowanie jak najbardziej ekologicznego gokarta, dlatego jestem otwarty na wszelkie sugestie, o ile będą one ekonomiczne ;) jeśli to możliwe, jedź na targi naukowe i może wygraj stypendium, aby opłacić moje studia inżynierskie.

Wracając do tematu, poczytałem kilka godzin na ten temat i znalazłem sporo informacji. Wiem, jak zrobić bełkotkę i elektrolizę. Moim największym problemem są ustawienia, które należy wprowadzić. Jak powinienem podłączyć i wyregulować elektrolizer do silnika gokarta? Oczywiście, z pewnością nie jest to tak skomplikowane, jak twoje mózgi motoryczne, które oszukujesz za pomocą swoich widżetów, imponujące, przy okazji, podobało mi się czytanie.

Oto kilka przydatnych informacji:
- Silnik gokarta to standardowa Honda Gx200
- 197 cmXNUMX
- 6.5 KM
Link do zdjęcia silnika: http://bricolage-jardin-chauffage.vivastreet.com/outillage-jardinage+domerat-03410/moteur-honda-gx-160-neuf--gx-120--gvxv160/13344877

Oczywiście, jeśli jesteś zainteresowany, zdam relację z postępów mojego projektu za pomocą zdjęć i wideo. A kiedy napotykam trudności, mam nadzieję, że możesz mi pomóc.



Więc dziękuję wszystkim,
Karltechno96


Jaki jest związek między elektrolizerem a silnikiem Gokarta?

To tak jakbym zadawał sobie pytanie o związek między rafinerią a silnikiem mojego benzyniaka......
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Go-Kart i silnik HHO: Potrzebna pomoc!




przez Gildas » 23/10/12, 18:52

Karltechno96 pisze:więc zdecydowałem się zrobić gokart wodorowy


Zasilany w 100% wodorem?
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 23/10/12, 20:56

Jak wyjaśnił Dédé, w bardzo stylu Dédé, bardziej interesujące z punktu widzenia wydajności jest zasilanie silnika elektrycznego bezpośrednio z akumulatora.

To prawda, zmusza cię do ponownego przemyślenia twojego projektu.

Łańcuch plonów jest naprawdę kluczowy, a podając sobie rzędy wielkości, będziesz w stanie docenić pierwszą radę Dédé.

W przypadku samochodu elektrycznego mamy:
Dla akumulatora 70% na ładowanie-rozładowanie i 95% sprawności samochodu elektrycznego, czyli 67%
W swoim Kartingu dodajesz do łańcucha produkcję H² i silnik cieplny, który w ogóle nie jest dostosowany. Twój system bezpośrednio zasila silnik cieplny H² (20% bardzo optymistycznie). Ten H² wytwarzany przez przenośną elektrolizę musi mieć wydajność <40%. Otrzymuje się wydajność -10%.

H² należy postrzegać jako nośnik energii typu benzyna lub gaz.

Tutaj twoim wektorem energii jest bateria.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/10/12, 23:14

nie ma potrzeby obliczania plonu: i tak wynosi on zero! ponieważ gokart nie daje użytecznej energii: tylko zużywa

są gokarty elektryczne… ale są to maszyny do zabijania baterii, z dość małymi bateriami, które zbyt szybko się rozładowują i ładują

stary dobry silnik benzynowy może być nadal najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem

wodoru można użyć do pomalowania gokarta na zielono… ale w tym przypadku problemem nie jest elektrolizer, ale sprężarka, aby umieścić go w butelkach pod ciśnieniem 200 barów… bez mieszania go z tlenem, aby uniknąć g…

gdyby wodór był dobrym rozwiązaniem, lepiej byłoby używać go na co dzień w samochodzie, niż raz na jakiś czas w gokartach
0 x
Karltechno96
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/10/12, 20:06




przez Karltechno96 » 23/10/12, 23:32

Przede wszystkim dziękuję za tak szybką odpowiedź!

Postaram się więc odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Pomysł na silnik pantone, który nie jest cały wodorem, a raczej dodatkiem wodoru do węglowodorów, wziął się głównie z tego, że pracuję w kartingu, więc mam łatwy dostęp do części, a to zostało ograniczone. Po tym oczywiście mam świadomość, że będę miał ujemny wskaźnik konsumencki, ponieważ wytwarzanie wodoru jest droższe niż późniejsza wartość energetyczna. Pomysł zrodził się głównie z faktu wykazania, że ​​możliwa jest redukcja gazów cieplarnianych za pomocą wodoru jako substytutu.

W takim razie dobrze wiem, że gokart to zabawka, a więc mało ekologiczna, ale nie traćcie głowy, że mam 16 lat, więc tak, chcę, aby mój projekt był ciekawy i kreatywny. Celem jest przede wszystkim pokazanie, że możliwe jest choćby częściowe zastąpienie benzyny większą ilością energii odnawialnej.

Kontynuując pytanie o dodanie małego panelu słonecznego, mam nadzieję, że odpowiesz mi, czy jest możliwe użycie takiego urządzenia, aby przybliżyć wskaźnik zużycia do 0%, ponieważ masz mnie, że miałem około - 10%.

Oczywiście mógłbym zrobić gokarta elektrycznego, ale pomysł z wodorem wydaje mi się ciekawszy, a przede wszystkim bardziej oryginalny, ponieważ ja i mój kolega z drużyny na pewno będziemy jedynymi, którzy będą mieli taki projekt w mojej szkole.

Gokart wodorowy (częściowo), marzenie : Mrgreen: , jak wspomniano, z pewnością bardzo młody, usłyszałem to i od razu chciałem spróbować tego doświadczenia pewnego dnia.

Inne pytania, wydaje mi się, że niektórzy z Was mają samochody modyfikowane silnikiem pantone lub innym, jak w takim razie uzyskuje się dodatni współczynnik energetyczny?

Chcę stwierdzić, że nic o tym nie wiem, więc tak, jest to w moim projekcie i mogło zostać przemyślane. Jeśli masz inne sugestie, chociaż podoba mi się pomysł gokarta, nie wahaj się! :)

Jeśli chodzi o robota mini forror, czy możesz mi powiedzieć więcej?

Dziękuję jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :)
0 x
Karltechno96
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/10/12, 20:06




przez Karltechno96 » 23/10/12, 23:36

chatelot16 napisał:nie ma potrzeby obliczania plonu: i tak wynosi on zero! ponieważ gokart nie daje użytecznej energii: tylko zużywa

są gokarty elektryczne… ale są to maszyny do zabijania baterii, z dość małymi bateriami, które zbyt szybko się rozładowują i ładują

stary dobry silnik benzynowy może być nadal najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem

wodoru można użyć do pomalowania gokarta na zielono… ale w tym przypadku problemem nie jest elektrolizer, ale sprężarka, aby umieścić go w butelkach pod ciśnieniem 200 barów… bez mieszania go z tlenem, aby uniknąć g…

gdyby wodór był dobrym rozwiązaniem, lepiej byłoby używać go na co dzień w samochodzie, niż raz na jakiś czas w gokartach


Właśnie zobaczyłem twoją odpowiedź! interesujące wiedzieć, więc możemy usunąć pomysł elektrycznego gokarta.

Rzeczywiście, wodór został użyty do „pomalowania gokarta na zielono”, aby uczynić go bardziej zielonym. Jeśli chodzi o cukierki, czy nie można wytworzyć wodoru na bieżąco?
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125