EGR i doping wodny

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Arbizon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 18/10/05, 22:49

EGR i doping wodny




przez Arbizon » 20/11/05, 03:49

Bonjour a tous

Chcę zasilić mojego Forda Transit Diesel wodą. Jest to model z 1997 roku, o pojemności 2,5 litra!

Na razie robię inwentaryzację problemów do rozwiązania, realizacja nastąpi w miarę możliwości

Na dolocie tego pojazdu, pomiędzy filtrem powietrza a kolektorem znajduje się EGR z motylkiem, rurkami, membraną próżniową umożliwiającą recykling części gazów spalinowych.

Zgodnie z tym co znalazłem w sieci, ten system ma na celu przepuszczenie niewielkiej części gorących gazów spalinowych do wlotu i uzyskanie spalania (mniejszego zanieczyszczania)!!

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to chętnie zamieniam się w słuch, bo mam problem ze zrozumieniem jak to działa, a poza tym nie ułatwi mi to wprowadzenia gazów Pantome do rurki.

Nie jest łatwo zrobić zdjęcie w tym miejscu, jeśli mogę, zamieszczę je tutaj

Czytać Cię.... Dziękuję :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/11/05, 06:54

Halo
Zawór ERG nazywany jest błędnie recyrkulacją spalin
ale to nie do końca jego rola, to wtrysk gazu
((obojętny)) w celu obniżenia temperatury spalania i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
Dla silnika diesla nie jest to sukces ta zasada jest raczej sposobem na zalegalizowanie niewielkiej redukcji zanieczyszczeń, wtrysk wody pantonowej na tym poziomie jest skuteczniejszy

Najpierw musisz wiedzieć, czy twój pojazd jest turbo czy atmosferyczny
Jeżeli jest to turbo to trudno będzie zaliczyć ten wpis do oparów pantonu, bo na tym poziomie już nie zasysa gdy turbo pracuje.
W moim zespole benzynowym Chevroleta potępiłem zawór REG
i wykorzystał ten wlot w rurce, aby wprowadzić panton al, gaz domieszkujący wodę.
W dieslu potępiłem zawór ERG, ale wszedłem w panton tuż przed turbo, żeby mieć dobrą depresję.

Zawór ERG C to uproszczony sposób, który według producentów spełnia normy emisji.
Domieszkowanie wodą jest wyraźnie lepsze od zaworu ERG.
André
0 x
Arbizon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 18/10/05, 22:49




przez Arbizon » 20/11/05, 18:48

Witaj Andrew,

Pojazd, o którym mowa, jest klimatyczny! Wtrysk bezpośredni (280 Bar) Stałe ładowanie od czasu wyposażenia w kamper (sprzęt domowy jest solidny, ale trochę ciężki), 10.48 l/100 km w najlepszych czasach!

Ponieważ ma mały silnik o mocy 76 KM i pojemności 2.5 litra. Aby prawidłowo jechać, trzeba go trzymać na zakrętach. Bez turbo myślę, że to idealny kandydat na pantomimę!!

To powiedziawszy, używam go codziennie w pracy, więc… przed przystąpieniem do majsterkowania trzeba przestudiować system

W przeglądzie technicznym zauważono, że dodano układ EGR w celu zmniejszenia współczynnika ??? , i że silnik po drodze traci 4 KM!

Wiem, że w adaptacji pantomimy pozostałości zanieczyszczeń są znacznie zmniejszone niż w przypadku wszystkich innych systemów (według mojej wiedzy)!!! To mnie motywuje do tego dopingu wodą bo jeśli uda nam się zmniejszyć zanieczyszczenia mojego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu jego zużycia.... to mi idealnie pasuje, kiedy zwiększać moc, to nie sądzę, że przy tak słabym silnik (76 KM) i nawet przy wyraźnej poprawie nie miałbym Ferrari, to pewne!!!

Więc nie spodziewam się niczego po ewentualnym wzroście mocy, oczywiście ciągnę się po drodze, ale nigdy wcześniej mi się nie błysnęło!! ale hej, biorąc pod uwagę tempo rozwoju sytuacji we Francji, moje zdjęcie nie potrwa długo!!! Ale to już inny temat!!!

Wracając do omawianego EGR, dziś po południu rozebrałem go na części, żeby móc przyjrzeć się temu badziewiowi z bliska. Rzeczywiście jest tam motylek podłączony do manetki przepustnicy na pompie wtryskowej, potem dolot spalin, widoczny gołym okiem bo na tym poziomie jest pełen sadzy. :x Mała membrana na górze i voila !!!

Myślę, że ten EGR zniknie na rzecz stożka Venturiego, moim zdaniem jest to najlepsze miejsce na przeprowadzenie wlotu gazów Pantomes i być może nawet na umieszczenie motylka co ogranicza przedostawanie się powietrza wydobywającego się z filtra

Zobacz zdjęcie, jeśli uda mi się do niego dotrzeć... cóż, nie, poszukam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

@+ Arbizon
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/11/05, 00:38

Witaj Arbizonie
Myślę też że masz odpowiedni pojazd do pantona, nie z tych samych powodów co wtrysk bezpośredni, atmosferyczny, ale dlatego że to mały silnik o słabej mocy do trenowania tego typu pojazdu więc silnik wymusza podejście do ciągników
silnik nie zepsuł się i zawsze jest potrzebny.
W moim 3-litrowym mercedesie miałem lepsze osiągi gdy założyłem większe koła z tyłu i gdybym znalazł mechanizm różnicowy o większym przełożeniu to na pewno poprawiłby panton, taki silnik nie ma wystarczającej siły przy 110kmh stąd słabe osiągi reaktora, producenci zdecydowali się na produkcję pojazdów z silnikiem Diesla, które osiągają osiągi samochodów benzynowych, a to kończy się dla nas pantonem, zbyt dużymi obrotami przy małej rozwijanej mocy.
Jest to zauważalne podczas jazdy na wzgórzu. lub jeśli ciągniesz przyczepę.
Zawór ERG w dieslu jest najczęściej całkowicie zatkany, jest to łatka na drewnianej nóżce, panton wodny w tym samym otworze sprawdzi się dużo lepiej. nawet na początku, kiedy tarzałem się po dywanie, mój przyjaciel, który stał za mną, powiedział mi, że wydobywa się z niego pył sadzy. (wodą czyści cały silnik i orurowanie.)

André
0 x
Arbizon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 18/10/05, 22:49




przez Arbizon » 21/11/05, 23:39

Witaj Andrew,

Mam problem z wyrażaniem siebie!

Rzeczywiście, zgodnie z tym, co przeczytałem o najlepszych osiągach pojazdów już eksploatowanych w pantomimie, zawsze w maszynach, w których silnik jest naprawdę potrzebny, jest najlepszy.

Myślę, że pojazd z dużym silnikiem jest trudniejszy do „skalibrowania” w pantomimie, bo po prostu brakuje mu wysiłku, mniejsza wymiana ciepła np. na poziomie reaktora wystarczy, żeby zmniejszyć patent, piszesz to sam ja nie wiesz, który post!

To właśnie na podstawie tej obserwacji, braku turbodoładowania, bezpośredniego wtrysku o większym ciśnieniu niż w niektórych silnikach Diesla, wmawiam sobie, że mój pojazd jest dobrym kandydatem.

Realizacja nam powie, ale nie od razu!

poza EGR, który jest dla mnie problemem, w palniku jest też stały poziom, często jeżdżę w góry, więc ten stały poziom jest ważny!

Jak znajdę czas to rozbiorę ten EGR.... żeby zobaczyć wnętrze....Chciałbym dokładnie wiedzieć jaką rolę pełni ta membrana na górze, porównanie przed po małym....

Ciąg dalszy nastąpi

Arbizon
Święty Mikołaj nie zapomina o mojej skrzynce z narzędziami, dziękuję)







0 x
albertalberta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/02/07, 17:26
Lokalizacja: 7811 ARBRE (ATH) – Belgia

ford tranzyt i pantone




przez albertalberta » 23/02/07, 15:32

Witam wszystkich

Procesem pantone interesuję się od „kilku miesięcy”.

Mam Transita 1994D Atmospheric z bezpośrednim wtryskiem z 2.5r

natknąłem się na wymianę zdań na ten temat z 2005 r., chciałbym wiedzieć, czy projekt ten miał kontynuację

ze swojej strony mam zamiar pracować z GV


a+

Bertrand
0 x
Bertrand
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/02/07, 18:14

powitanie

na twojej maszynie nie ma problemu, to zadziała, ale z modelowym węglowodanem uzyskasz ten sam wynik, zabierając głowę 10 razy mniej niż w przypadku GV: lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
albertalberta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/02/07, 17:26
Lokalizacja: 7811 ARBRE (ATH) – Belgia




przez albertalberta » 27/02/07, 11:43

dla ZACa

Sporo konsultowałem forum ekologia w odniesieniu do montażu mini gaźnika zamiast GV.
nie wydaje się łatwe jego rozwinięcie, biorąc pod uwagę wszystkie „przepisy”, które przeczytałem.


dla ARBIZON i wszystkich innych

Chciałem zdobyć elementy osiągnięć, żeby nie musieć zaczynać od zera (i przechodzić przez różne etapy w stylu: „aby wyjść z labiryntu, wystarczy wpaść na ściany i mieć nadzieję, że aby przeżyć wystarczająco długo”).

Będę nadal udoskonalać swój projekt.
Zastanawiam się nad wypróbowaniem czegoś, co można podłączyć do wlotu spalin do kolektora (zasilając układ EGR).

z drugiej strony, po ponownym zapoznaniu się z doświadczeniem dotyczącym krakingu oleju, stwierdziłem, że ma to podobieństwo do montażu reaktora Pantone.
jeśli to Cię inspiruje...
zasada działania: olej podgrzewa się w probówce, następnie pary przepuszcza się przez rurkę zawierającą wełnę stalową – rurkę tę podgrzewa się także na poziomie podkładki z wełny stalowej, na wylocie zapalają się „destylowane” pary.

zobacz plik Excel umieszczony na forum : cracking_benzyna_w_laboratorium

jeśli ktoś ma jakieś informacje to niech mi prześle

dziękuję
0 x
Bertrand

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 97