Nowa doping wody na J5

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
jyb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/11/11, 21:00
Lokalizacja: 44 / 35

Nowa doping wody na J5




przez jyb » 07/11/11, 17:21

Halo
Mam wyposażonego vana J5,
Silnik to 2,5 l diesel (silnik CX), średnie spalanie 10 l/100 km,
Mam płynną jazdę i maksymalną prędkość 100 km/h.

Szukam niezawodnego systemu oszczędzania paliwa.
Moje motywacje są bardziej ekonomiczne niż ekologiczne.

Na początek, ze względu na prostotę wykonania i prawie zerowy koszt, zainstaluję system wirowy.


Obecnie jestem bezrobotny i mam czas na majsterkowanie. Posiadam wykształcenie i doświadczenie jako technik wykończeniowiec, kreślarz, trener kotlarzy.

Od czasu do czasu mam okazję mieć warsztat kotlarski z maszynami, stanowiskami spawalniczymi i wieloma złomami ze stali, stali nierdzewnej itp.

Od dłuższego czasu szukam informacji na temat systemów Pantone i zamierzam spróbować zaadaptować system dopingowy do wody.
Pomimo wielu informacji znalezionych w sieci, nadal mam ważne pytanie.
czy ma to wpływ na żywotność silnika domieszkowanego wodą?
Wiele wyników jest nadawanych, ale dotyczą one tylko zużycia i zanieczyszczenia, ale nie znalazłem żadnych referencji dotyczących wzrostu lub utraty niezawodności.

W takim razie mam mnóstwo drobnych pytań dotyczących projektowania i realizacji takiego systemu.
W trakcie moich poszukiwań znajduję odpowiedzi, ale mam problem ze znalezieniem precyzyjnych wskazówek dotyczących wielkości, doboru materiałów, elementów w odniesieniu do typu i mocy silnika.
Na montaż układu w J5 mam miejsce i postaram się skrócić połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami, żeby uniknąć strat ciepła i zrobić zwartą "coś".
Zamierzam wykonać plan (autocad) systemu przed uruchomieniem do produkcji, z możliwością modyfikacji w trakcie produkcji.

Mam nadzieję forum przyniesie mi odpowiedzi na moje pytania i że możemy wymieniać się dobrymi pomysłami, aby rozwinąć „schmilblick”
@+
Ostatnio edytowane przez jyb 07 / 11 / 11, 18: 08, 1 edytowany raz.
0 x
badacze, którzy szukają, znajdujemy

naukowców, którzy znajdują, których szukamy
CDG
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 07/11/11, 17:59

Bardzo ekonomiczna metoda pokazana na Arte przez młodego oryginała tworzącego swoją pracę:
przewieźć rowerem i przyczepką rowerową nawet duże meble !!
0 x
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 07/11/11, 18:18

Test wirowy wydaje mi się dobrym pomysłem. Miałem dwie udane próby na cztery, ale niestety nie mogłem wykryć podstawowych przyczyn „to działa” lub „to nie działa”. Jedyną niepewną rzeczą jest to, że liczba i nachylenie ostrzy odpowiada (jeśli działa) danej idealnej prędkości i obciążeniu. W mojej Mazdzie o pojemności 1500 cm3000 oznaczało to około 3500 do 3000 obr./min samodzielnie lub dwa. Jeszcze w zakresie około, jeśli po montażu hałas silnika nie zmienia się znacząco można powiedzieć sobie, że jest zgrzytnięty. Chociaż już jej nie mam, to wciąż pamiętam urzekający dźwięk tej Mazdy między 4000 a XNUMX obr./min. Chrypliwy i ciepły dźwięk silnika przygotowany gdy tylko filtr powietrza nie był już oryginalny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Nowy doping wodny na D5




przez Flytox » 07/11/11, 19:00

Cześć Jyb, witaj w klubie.

jyb napisała:Halo
Mam wyposażonego vana J5,
Silnik to 2,5 l diesel (silnik CX), średnie spalanie 10 l/100 km,
Mam płynną jazdę i maksymalną prędkość 100 km/h.

Szukam niezawodnego systemu oszczędzania paliwa.
Moje motywacje są bardziej ekonomiczne niż ekologiczne.


Co to za silnik, niedawny, wysokociśnieniowy wtrysk pokryty elektroniką? Możesz nam to przedstawić? :P

Od dłuższego czasu szukam informacji na temat systemów Pantone i zamierzam spróbować zaadaptować system dopingowy do wody.
Pomimo wielu informacji znalezionych w sieci, nadal mam ważne pytanie.
czy ma to wpływ na żywotność silnika domieszkowanego wodą?
Wiele wyników jest nadawanych, ale dotyczą one tylko zużycia i zanieczyszczenia, ale nie znalazłem żadnych referencji dotyczących wzrostu lub utraty niezawodności.


W starych silnikach wysokoprężnych bez lub z bardzo małą elektroniką nie słyszałem o poważnych problemach z Pantone. Osobiście muszę skręcić przy 16 lub 18000 Km w zasadzie bez obaw. André również bez problemów przekroczył 40000 XNUMX km.

Na bardzo najnowszych silnikach jest post gdzieś na Econology, w którym facet (profesjonalista) się zepsuł. Ale nie było to wystarczająco udokumentowane, aby wyciągnąć z tego jakiekolwiek wnioski, nawet na temat pierwotnej przyczyny… :płakać: Gdy jest dużo elektroniki, może być konieczne zwabienie różnych czujników, wymaga to dużej wiedzy na temat elektroniki, regulacji itp. ... a trudność wzrasta beaucoup. AMHA, zanim się tym zajmiesz, musisz zacząć od przycięcia zębów starą, rustykalną rzeczą. : Mrgreen:

W takim razie mam mnóstwo drobnych pytań dotyczących projektowania i realizacji takiego systemu.
W trakcie moich poszukiwań znajduję odpowiedzi, ale mam problem ze znalezieniem precyzyjnych wskazówek dotyczących wielkości, doboru materiałów, elementów w odniesieniu do typu i mocy silnika.


Abyśmy mogli Ci pomóc, musiałbyś nam coś zaoferować / przesłać, łom, zdjęcia itp. Nie mamy nosa do twojego młyna, aby rozwiązać problemy z przestrzenią itp. Nie widząc ich, nie ma standardowego schematu z materiałami itp., Który za każdym razem rozwiązuje problem ...


Zamierzam wykonać plan (autocad) systemu przed uruchomieniem do produkcji, z możliwością modyfikacji w trakcie produkcji.


Doskonały! :P

Mam nadzieję forum przyniesie mi odpowiedzi na moje pytania i że możemy wymieniać się dobrymi pomysłami, aby rozwinąć „schmilblick”
@+


To jest miejsce dla : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jyb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/11/11, 21:00
Lokalizacja: 44 / 35




przez jyb » 07/11/11, 20:49

Teraz waham się, czy postawić wir : Mrgreen:
Oryginalnie silnik robi wystarczająco dużo hałasu, słychać, że nie jesteśmy zepsuci.

zgodnie z prośbą Flytox, oto kilka wyjaśnień:
Silnik J5
typ U25/661
Silnik 2500 ccm.
moc 75 cv.DIN przy 4500 obr./min.
moment obrotowy przy 2250 obr./min. : 14.9 daN

ciężarówka do przewozu bydła jest z 1989 roku i ma przebieg 198000 XNUMX km (nie jestem pewien czy to oryginalny silnik) nie wybrałem koloru, ale wygląda na zielony
Obraz

Młyn to stary dobry diesel z komorą wstępną wtrysku napędzany obrotową pompą wtryskową marki Roto-diesel.
być rustykalny, ale nie chciałbym go przedwcześnie zużyć.
Uważam, że jedyna część elektroniczna znajduje się w regulatorze ładowania alternatora. i tak mi się podobają.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to jestem dopiero na etapie wstępnych opracowań, mam wystarczająco dużo informacji, aby zacząć robić szkic na papierze.
Myślę, że pytania pojawią się dość szybko.

Już spróbuję poznać dziadka z tego filmiku,
http://www.dailymotion.com/video/x7ircp_pantone_news
Mieszka w wiosce niedaleko mojego domu, miałbym dobre opinie, raport pochodzi z 2007 roku
@+
0 x
badacze, którzy szukają, znajdujemy



naukowców, którzy znajdują, których szukamy

CDG
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/11/11, 21:23

jyb napisała:
Młyn to stary dobry diesel z komorą wstępną wtrysku napędzany obrotową pompą wtryskową marki Roto-diesel.
być rustykalny, ale nie chciałbym go przedwcześnie zużyć.
Uważam, że jedyna część elektroniczna znajduje się w regulatorze ładowania alternatora. i tak mi się podobają.

Potencjał poprawy jest większy w przypadku starszych technologii : Mrgreen:



Już spróbuję poznać dziadka z tego filmiku,
http://www.dailymotion.com/video/x7ircp_pantone_news
Mieszka w wiosce niedaleko mojego domu, miałbym dobre opinie, raport pochodzi z 2007 roku
@+


A to bardzo dobrze, będziesz miał punkt wyjścia, a już rozwiązania dotyczące zatorów, może zestawienia zużycia... :P Cóż za dobry początek!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jyb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/11/11, 21:00
Lokalizacja: 44 / 35




przez jyb » 07/11/11, 21:37

Flytox napisał:Potencjał poprawy jest większy w przypadku starszych technologii


najlepsze zupy robi się w starych garnkach Obraz
0 x
badacze, którzy szukają, znajdujemy



naukowców, którzy znajdują, których szukamy

CDG
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 07/11/11, 22:47

Jeśli chodzi o wir i hałas silnika, powiedziałem, że może się zmienić, niekoniecznie wzrośnie. Wątpię, czy twój popper będzie robił więcej hałasu po worteksowaniu niż wcześniej, lol.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120