Poprawa reaktora

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09




przez Menedżer » 24/10/05, 17:54

Voilà

każdy mógł przeczytać ten artykuł

=> w systemie G.
- http://perso.wanadoo.fr/quanthommesuite/hi...stpmcfrance.htm
zejdź na stronę, by przeczytać czerwony traktor

Ekstrakty:
„Wybraną świnką morską jest narzędzie codziennego użytku o wartości 95 CV (później nr 22), a Antoine mówi, biorąc pod uwagę liczbę koni w porównaniu do kosiarki, należy podjąć odpowiednie środki i dlatego który stawia 7 reaktorów równolegle w dużej tubie.

Dlaczego 7? cóż! tak! ”

„wielki żarłok, który zużywa 21 litrów / godzinę drogocenny GO, zaledwie 10 litrów i regulacja po regulacji, silnik pracuje coraz lepiej, pozbywając się starej skali, zużycia spada do 5 litrów z kilkoma litrami wody"

=> który jest bardzo podobny do systemu SPAD UWAGA EKONOLOGICZNA: Przeciwnie! Jest to SPAD, KTÓRY WYGLĄDA DO SYSTEMU G, jest to nawet CAŁKOWITA I PRAWA AUTORSKIE REPOMPE!
- http://easy.spad.free.fr/telechargement.htm

W pierwszym linku uderzyło mnie jedno: liczba reaktorów „7” i uzyskany wynik

Ok ... zastanówmy się ... najwyraźniej poprzez zwiększenie liczby reaktorów poprawiłoby to wydajność elektryfikacji wody przez tarcie.

Jean Pierre Petit mówi nam, że elektryfikacja jest ważna ... cytuję „W układzie Pentone oprócz tego działania cząsteczek wody na rozbicie cząsteczek złożonego węglowodoru może interweniować coś o wiele bardziej interesującego: możliwa elektryfikacja dwufazowego medium (woda wzbogacona w parę wodną i wypełniona mikrokropelki) ”. link: http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES/mo...teur_a_eau1.htm

Więc ... co proponuję (nie mam technicznych środków, aby to zrobić)
jest to, że ktoś realizuje reaktor nieskładający się z 1 rury z dużym prętem w środku ...
ale tutaj jest 1 rurka z... dużą ilością małych prętów o okrągłym przekroju stożkowym na całej długości
i odwrócone względem siebie tak, aby mieszanina ścierała się bardziej
(ponieważ powierzchnia styku rośnie) i dlatego elektryzuje maksymalnie ...

zauważysz średnicę wlotu większą niż średnica wylotu ...
to kolejny sposób na zwiększenie ciśnienia i tarcia.

Przykłady
Obraz

Małe wyjaśnienie, kiedy mówię w kształcie kwadratu, jest to zestaw 4 okrągłych prętów, które w rzeczywistości tworzą jak
rodzaj kwadratu ... nie zadałem sobie trudu, aby widok ...
0 x
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09




przez Menedżer » 25/10/05, 17:47

Doprecyzowałem schemat
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/10/05, 19:51

Witaj menadżerze

W moim małym eksperymentalnym montażu, z którym walczyłem z prętami
Zamieniłem środkowy pręt na wiązkę małych prętów (1/8 3,2 mm pręt spawalniczy), łatwych do wypróbowania. Silnik działa, ale nie zauważyłem żadnej poprawy w porównaniu do normalnego pręta, dziwne, że wszystkie pręty zmieniają kolor na niebieski, nie nalegałem w ten sposób. to poprosi, aby spróbować pchnąć więcej.
ale kiedy ktoś eksperymentuje z niespędzaniem dużej ilości czasu w żyle, nie ma tak solidnego poczucia, że ​​to się poprawi.
Ale bardzo dobrze jest wymyślić coś innego i chcieć spróbować
to dobry sposób na poprawę.
Dlaczego niewielu producentów wytwarza wiele reaktorów? dlaczego brak jest informacji zwrotnej na temat zużycia lub wyników zespołów wieloreaktorowych? to nie z powodu prostoty! jest coś jeszcze
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 25/10/05, 21:02

oto moment, w którym chciałem pokazać gotowy reaktor, na wspólnych szynach jest wymiennik ciepła, który nagrzewa silnik tak szybko, jak to możliwe po uruchomieniu, gdy silnik jest gorący, chłodzi gazy spalinowe (ERG) są mniejsze, ta na zdjęciu ma 40 rurek 5 mm w środku, to wszystko ma tylko tę wadę, że jest lutowane srebrem, aby spróbować tego na dieslach
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 25/10/05, 21:04

i 2
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/10/05, 02:24

Witaj Binbin4
Zaczyna wyglądać jak zespół Chambrina, brakuje mu tylko zewnętrznej komory na wlot gaźnika, spiralnej.
Czasami zastanawiam się, czy jego system nie jest tak wydajny jak panton, choć podobieństwo jest spore.
Jestem przekonany, że umieszczenie prostoty spodni w zestawie Chambrin byłoby dobrym rozwiązaniem.
Różnicą, którą przyniosłbym, byłoby przepuszczenie spalin wokół wiązek rur, a nie do wnętrza
Jeśli chodzi o resztę układu Chambrin, uważam, że powinien być on doskonale dopracowany w stosunku do spodni, ponieważ powoduje, że wszystko spada w dół jako silnik dolny, podczas gdy my z drugiej strony mijamy niewielką część reaktora. Okaże się, czy zjedzenie całego ciepła do tego stopnia, że ​​jego nadmierne obniżenie do pewnego poziomu jest tak szkodliwe dla wydajności spodni.
André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79312
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11038




przez Christophe » 26/10/05, 07:36

Idealnie André!

Otrzymałem słynnego doktora na Chambrin. To bardzo, bardzo interesujące, ale trochę „duże” (15 Mo pdf)...
Jak tylko znajdę miejsce, zamieszczę je online.... (Mam więcej miejsca na serwerze ekonologii!).
0 x
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09




przez Menedżer » 26/10/05, 13:19

Widzę, że mój pomysł nie jest nowy, pociesza mnie świadomość, że ostatecznie nie jestem aż tak głupi...

W każdym razie cieszę się, że może się to zdarzyć ...
przynajmniej utrzymuje pewien zegarek technologiczny ...

W porządku dla
„przepuszczaj gazy spalinowe wokół wiązek rur, a nie do środka”
z dwóch prostych powodów
- mniej metalu do ogrzewania, dlatego „szybciej się nagrzewa” - „chłodzi mniej spalin”
- więcej powierzchni styku ...
Nie zrobię calcluls ...
różnicę gwarantuje dodatkowy kontakt na wewnętrznej powierzchni głównej rury w kolorze czarnym na moim rysunku ... (daj spokój, mam około 2 stóp XRXL - to nadal nie jest bez znaczenia !!!)

Nadal pozwalam sobie na naleganie na stożkowy aspekt elementów i ich ustawienie, które w ten sposób oferują większy opór przed przepływem płynu niż prosty element. Ale hej ... to nudne!

chyba że spirala wspomniana ...

Sprawa do naśladowania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 26/10/05, 20:54

SPIRAL! kilka gaźników, w tym Pogue lub M. Burney
najwyraźniej stosuje 3 metody usuwania dodatków w benzynie





http://freeenergynews.com/Directory/Carbur...king/index.html
0 x
Menedżer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 05/09/05, 14:09




przez Menedżer » 27/10/05, 17:37

ten artykuł jest naprawdę dobry ... nawet bardzo bardzo dobry ...

Polecam ...

w tej historii, podobnie jak w Pantone, potwierdza to
temperatura jest bardzo ważna ... i woda też ...

Dzięki binbins4
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146