Renault patent, wtrysk wody i GP silnika

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Picolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 21/03/10, 23:14

Renault patent, wtrysk wody i GP silnika




przez Picolo » 01/05/11, 17:50

Witam,

Przybywam do was jako szkolenia naukowe, zawsze był zainteresowany, aby zobaczyć, jak mit stale unieważnione eksperymentalnie i teoretycznie przez setki ludzi, nie wiem, na całym świecie, całkowicie finansowane przez różne organy mogą nadal mocno przytrzymać ,

(Wiem, uchodzić za dupek, ale mój sposób myślenia jest bezpośredni i jasny, nie zamierzamy prosić 300 roku, co myślę ... : Chichot:)


Wyciąg patent (Wprowadzenie):
Obraz

Pobierz pełną patent tutaj: https://www.econologie.com/brevet-renaul ... -3435.html

Pytanie, które zadaję sobie, brzmi: „Ale gdzie są te słynne silniki? Jesteśmy 2011 ! ”


Renault złożył patent na ten system na ponowne wody 2005 (ktoś pisał także notatkę wyżej na tej stronie). Ale właściwie odczytać treść patentu? Woda jest zimna już wstrzykiwany (w przeciwieństwie Pantone, to już różnicy): wstrzykiwanie podgrzanej wody jest potworny termodynamika bzdury ... Zapraszam do węszyć wokół boku cyklu Carnota, aby potwierdzić wzrost temperatura zimnego źródła obniża sprawność silnika. Jeśli następnie powiedzieć, że Carnot powiedział niczego udowodnić, że (z mojej strony mam kilkaset publikacje pokazujące pierwszym przybliżeniu, to nie jest zwykle zbyt złe).
Ponadto (w lewo z tego patentu), rzekome korzyści nie są redukcja zużycia, ale produkcja NOx cięte na gram spalonego paliwa ze względu na obniżenie temperatury silnika. Ponadto, dodanie wody pozwala na lepszą kontrolę otwór. Oba konkursy są idealnie sprawiedliwe jest potwierdzone przez naukowców, jak doświadczalnie teoretycznie.

Przez minusy, ty się do tego, że nie może być powodem, dla którego ten patent pozostaje, nawet dzisiaj, 6 lat od daty dokonania zgłoszenia lub 4 14 rok wcześniej patent beznadziejnie wpada w domenie publicznej , niewykorzystany przez Renault w jego samochodach osobowych? Powody są proste: strata netto świadczenia usług, korozja, utrata życia, dezaktywacja katalizatorów, etc. Jeśli spojrzeć tam dobrze, producenci samochodów nie dały zastrzyk wody przez przypadek dodano wodę do paliwa do mocnych silników, których temperatura musi być regulowana (samoloty, pojazdy wojskowe, itp) lub których grzechotanie powinny być lepiej kontrolowane (metanol silnika). Wraz z pojawieniem się nowych materiałów do samochodu iz dodatkiem dodatków w paliwie, dodanie wody stało się zbędne, budowniczych zostały porzucone z wielką ulgą (nasze pojazdy wojskowe trwać dłużej 6 miesięcy teraz i nasze samoloty są na 10 lotów! wyobrazić!).

Muszę powiedzieć, że wszystkie takie same, jest to, że nie ma wątpliwości, jeśli system Pantone lub równoważny nie jest zamontowany z nogi i jest dobrze dostosowane, zużycie paliwa spadnie km , Ale to ma swoją cenę: żywotność silnika, osiągów i mocy.

Więc tak, będzie zużywać mniej w km (a więc mniej zanieczyszczeń, a mimo ... to jest omówione), przez minusy, tam wygrać na wszystkich planach kupić pojazd z 1,2L silnika zamiast kupowania skuterów 2,5L of ... to jest pierwszy wybór, ale jeśli sprawy konsumpcji, co musi nim kierować.
(No tak, typowy problem „Kupiłem 4x4, ale to 17 l / 100 km! Pomocy!”)

Krótko mówiąc, poza ezoterycznych wyjaśnienie, w jaki ekwiwalent domniemanego systemu Pantone (gdzie możemy wrócić, jeśli to konieczne) W pewnym momencie, powinniśmy zadać sobie pytanie, czy nie byłoby lepiej kupić nowszy samochód zamiast próbować zrobić funkcję, która 20 lat tak naprawdę nie znając wyniku zmiany ( do tego, co czytałem, jeśli jest ustawiona nieprawidłowo (nadal jest konieczne posiadanie sprzętu), korzyści znikną).

Krótko mówiąc, musimy przestać wyobrażać sobie, że taki system jest bardziej zielona i oferują lepsze zyski niż konwencjonalnego silnika: ponieważ producenci zawsze starają się go i rezygnację z projektu związanych z patentami uniknąć przytoczyłem to dowód. Poza tym, spójrz, co jest na całym świecie: prawie wszyscy producenci mają opatentowany system za pomocą wtrysku wody oraz z wyjątkiem niektórych rynków niszowych, takich silniki przestały istnieć i to nie jest przypadek.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 01/05/11, 18:07

Co sądzisz o słynnym ciągnika 22 który wzrósł z 20 5 do spożywania w dużo wody bez zmniejszenia wydajności, a przede wszystkim niezaprzeczalnym zmniejszenie zanieczyszczenia? A następnie wielu innych rolników, którzy nie popełnili takiego drogiego urządzenia, aby zobaczyć to zniszczone przez kilka litrów wody.
0 x
Picolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 21/03/10, 23:14




przez Picolo » 01/05/11, 18:18

Myślę po prostu, że badanie nie zostało odtworzone przez innych (i opublikowane), co jest poważnym błędem metodologicznym.
Myślę też, że teoria sprawdzone gdzie indziej i nigdy nie był w domyślnych (termodynamika) przewidywane straty plonu.
Nadal uważam, że kiedy widzę 100 testowania silnika i jeden daje pozytywne rezultaty, to jest na pewno pomyłka.
Myślę, że jak reklamować spada zużycie bez utraty plonu na podstawie plotek (gdzie wyniki badań są ilościowo, w którym badano, to na jakich warunkach iz jakiego materiału?).
Wreszcie uważam, że bardzo łatwo jest edytować i potwierdzać wyniki ustnie lub pisemnie na temat swoich „uczuć” bez poważnych pomiarów.
Ostatnio edytowane przez Picolo 01 / 05 / 11, 18: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Picolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 21/03/10, 23:14




przez Picolo » 01/05/11, 18:24

Dodam też, że nic nie widziałem na temat utrzymania mocy wyjściowej silnika (pomiar momentu obrotowego? Stanowisko?) ... Ty lub dany rolnik tak bajecznie (nie mówię "kłamie", Mówię: „dać się zwieść, ponieważ nie ma wymiernych dowodów”).

Na koniec chciałbym dodać, że spadek zanieczyszczenia, zwłaszcza czarne emisja dymu jest bardzo widoczne i jest prawdziwe: zużywają mniej paliwa (kosztem władzy w dół), to jest w ogóle możliwe, że spalamy mniej (zrzut niespalone jeszcze nie uznał, że zmniejszona wydajność). Jednakże, należy sprawdzić wodę Ci recyrkulacji ... Black ... Na szczęście ... Jest zatem bardziej zanieczyszcza powietrze, ale woda ... Jakie są korzyści?

Ostatnia sprawa: wiecie, mam nadzieję, że między kimś, kto mi powie: "ten post mierzy 1,875 cm, mam go mierzony”lub facet, który mówi„ ah ten post?! Zaufaj mi, znam go, odkąd byłem bardzo młody, mierzy 2-metrowy stos ", zachowałbym tylko, a priori, pierwszą z długości, zwłaszcza jeśli kilka różnych osób mi to potwierdziło: facet może dobrze znać ten post od małego fantazjował, łudził się, a my jesteśmy tutaj w takiej samej sytuacji.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/05/11, 19:02

Piękne sałatki Picolo archifausse:

wstrzykiwanie podgrzanej wody jest bzdury termodynamika potworne ... Zapraszam do węszyć wokół boku cyklu Carnota, aby potwierdzić, że podwyższenie temperatury zimnej źródła obniża sprawność silnika.

Źródła zimna silnika spalinowego cyklu Carnota nie jest przychodzącego paliwa i małej ilości wody wtryskiwanej do niego przed spaleniem!
ale w temperaturze wylotowej gazu eksplodowała po rozszerzeniu, jak silnik parowy, temperatura wylotowa pary po rozprężeniu jest to, że źródła zimna et Nie temperatura drewna używanego wykorzystane do podgrzewania kocioł parowy, co wydaje się, aby sądzić Picolo !!

Jeśli badania naukowe Carnot Picolo są tego pokroju, z tego rodzaju chwiejne rozumowania, możemy być pewni katastrofy CO ... piccolo.
I lepiej zrozumieć mentalność Picolo który rozumuje jak pęknięty dzwon !!

sic:
Wiem, Mijam za dupka, ale mój umysł jest bezpośredni i jasny, nie zamierzamy prosić 300 roku, co myślę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 01/05/11, 19:44

Picolo oczywiście nie znamy pojęcia sprawność spalania.

Pachnie jak troll ...

Jesteś inżynierem prawda? Tego samego rodzaju, że Japończycy Ings które zapewniły bezpieczeństwo swoich elektrowni jądrowych.
0 x
Picolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 21/03/10, 23:14




przez Picolo » 01/05/11, 19:46

dedeleco napisał:Źródła zimna silnika spalinowego cyklu Carnota nie jest przychodzącego paliwa i małej ilości wody wtryskiwanej do niego przed spaleniem!
ale w temperaturze wylotowej gazu eksplodowała po rozszerzeniu, jak silnik parowy,

Moi sąsiedzi się zastanawiać, co się stało! Dziękuję za ten piękny kawałek zabawy! Spójrz na swój schemat Carnot: liczy się to, co dzieje się w komorze spalania. To jest miejsce, gdzie wszystko dzieje się (temperatura zmienić / ciśnienia). Jeśli palenia jest zawsze w tej samej temperaturze, co się dzieje za tobą? Więcej ekspansja gazu, zgadzamy się, więc coraz silnika!

Mieszaninę wstrzykuje zimniej mieszanina wysunięta !!!


Chciałbym mieć przynajmniej sądziłem sprawdzić przed ... Zasada działania silnika cieplnego jest wstrzyknięcie gazu lub cieczy w określonej temperaturze. Następnie jest eksplozja, która umożliwia rozszerzanie się gazów wytworzonych (zwiększonym ciśnieniem ze względu na temperaturę), która popycha tłok. Gorący gaz jest następnie wyrzucana (obniżenie ciśnienia) zastępuje go zimnego gazu i znowu ... wymiany ciepła na zewnątrz są bezużyteczne posteriori: jest a priori, że są ważne ! Jest zimny gaz, który będzie zrelaksować się wraz ze wzrostem temperatury, nie gorącego gazu !!!

Krótko mówiąc, jedno słowo: śmieszne!

temperatura wylotowa pary po rozszerzeniu jest to, że źródła zimna, a nie od temperatury użytego drewna, który jest używany do podgrzewania kocioł parowy, co wydaje się, aby sądzić Picolo !!

Jak można mieć czelność powiedzieć tyle rzeczy, że nie wiem? To szaleństwo! Jest to zwyczaj miejscu lub po prostu masz?

Idź, bierzemy nasz kocioł parowy: jedna ma zapas zimnej wody (płynnej): źródła zimna. Ta woda jest ogrzewana z naszego ognia ciepłej wiosny. Woda paruje i podnosi ciśnienie w tym zbiorniku. Gdy ciśnienie to staje się na tyle duża, że ​​uruchamia tłok: to silnik!

Ponieważ po tobie była woda w postaci pary w zbiorniku. Otwór wiercony jest i fakt, że woda skrapla się na zewnątrz silnika powoduje ruch?

Nie, naprawdę, ja zwykle jestem bardzo szacunku i unikam ironię, ale to za dużo ...

Jeśli badania naukowe Carnot Picolo są tego pokroju, z tego rodzaju chwiejne rozumowania, możemy być pewni katastrofy CO ... piccolo.
I lepiej zrozumieć mentalność Picolo który rozumuje jak pęknięty dzwon !!

Pokazuje mi, jak silnik pracuje wtedy ... Nawiasem mówiąc, jak się czujesz? Bo nie wiem czy zauważyłeś, ale atakują swoje argumenty, a nie zwracając się do Was (nawet jeśli pośrednio pokażę mówisz bzdury).

Poważnie ... co ... Carnota Carnota! Historyczne podstawy termodynamiki ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 01/05/11, 19:55

Picolo napisał:Krótko mówiąc, jedno słowo: śmieszne!


Jest to dość dobre słowo dla zachowania ...Już nie zrozumiałeś systemu GP nie wstrzyknąć pary ale nawilżaniem powietrza!

Następnie, aby przejść na ziemi, to nie tylko cykl wydajności, które określa sprawność = sprawność silnika !!!

Poza silnikiem wysokoprężnym (benzyny lub gdziekolwiek indziej) nie jest cyklem Carnota, idealny (który nigdy nie został zrealizowany, myślę, że jeśli dobrze pamiętam podchodzimy w Stirling do sprawdzić), ale cykl lub w połączeniu sabatier cyklu ...

Sam Pan Sabatier wstrzykiwano wodę, z pozytywnym skutkiem w silnikach!

referencje:

https://www.econologie.com/moteur-panton ... -2462.html

https://www.econologie.com/injection-d-e ... -3093.html

Obraz

Badania przeprowadzone przez NACA:
https://www.econologie.com/injection-d-e ... -3095.html
https://www.econologie.com/injection-d-e ... -3096.html

Kanadyjski łodzi turystycznych domieszką wody:
https://www.econologie.com/forums/1er-gros-b ... t9059.html

Itd ...

Ale prawdopodobnie jesteś silniejszy niż on (i wszystkich innych, których Clerget inżynier, który również doświadczony) od nich, że .... nie jest?

Chcesz zobaczyć, co woda wnosi do spalania węglowodorów? Przeczytaj więc to, zanim „wiesz wszystko”:

https://www.econologie.com/une-chaudiere ... -3830.html

https://www.econologie.com/forums/ameliorati ... t5172.html

Ta technika ponownym wstrzyknięciu autogennych wody nie jest w książkach szkolnych inżynierii. Ale jestem pewien, że będzie nam uzyskać dobry olej jest żółty płomień płomień ... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Mam poczucie, że robisz zbyt dużo zaufania do niektórych baz danych termodynamicznych ...

PS: Właściwie nie, nie będzie nauczycielem? : Mrgreen:
0 x
Picolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 21/03/10, 23:14




przez Picolo » 01/05/11, 20:24

Marzę ... Gdy jest ich więcej, nadal istnieje ...

Chcesz zobaczyć, co woda wnosi do spalania węglowodorów? Przeczytaj więc to, zanim „wiesz wszystko”:

https://www.econologie.com/une-chaudiere ... -3830.html

Faktycznie więc, jeśli dobrze rozumiem, co mi powiedzieć, jest to, że wtrysk wody ma interes w spalaniu węglowodorów w silnik spalinowy, jak w tym kotle. Wiedząc, że sam artykuł mówi, że działa na kotle jak w silniku spalinowym ... To trochę okrągła ...

Ponadto, czy wiesz, że CO i NOx są wysokie temperatury produktów? Temperatura kotła przed i po modyfikacji ma ona była mierzona? Bo widzisz, problemem jest to, że kocioł ma wydajność chemiczną (quantitéde moc cieplna) zwiększają się wraz ze wzrostem temperatury. Istniejące kotły są ustawiane, aby uzyskać najlepszy kompromis w ogniu na kg paliwa i uwalnianie zanieczyszczeń.
Przez dodanie wody, obniżenie temperatury (jeśli nie wierzysz, że zadam ci, którzy dokonali zmian do egzaminu dzień po normalnym użytkowaniu i jeden dzień po zakończeniu pracy z wtryskiem wody ... temperatura nie być takie same lub zmarnować paliwa więcej, aby uzyskać taką samą temperaturę.


Więc nie zamierzam wyjaśnić jak rządzić kotła, ale można je ustawić tak, aby płomień redukujący utleniający lub stechiometryczny. To mój dom jest piękny niebieski (bez wody): to jest stechiometryczny płomień nie mają niespalone i czystsze. Przez minusy, niektóre kotły pracują lekko zmniejszając płomień (żółty olej). Zaletą jest to, że kocioł trwa dłużej i nie pozostaje zestaw co tydzień. Wadą jest wytwarzanie sadzy, i CO (przy produkcji moins NOx).

W skrócie, prędkość płomienia, w którym znajdziemy to wybór. I nie ma nic wspólnego z dodatkiem wody ...

W rzeczywistości, informacja tak: to sprawia, spektrofotometry IR na gaz zawierający dużo pary wodnej? Oczekują oni, aby zobaczyć coś z tym?

Ta technika ponownym wstrzyknięciu autogennych wody nie jest w książkach szkolnych inżynierii. Ale jestem pewien, że będzie nam uzyskać dobry olej jest żółty płomień płomień ... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Technika ta obniża temperaturę płomienia i ułatwia absorbowania przynajmniej pozostałą CO w wodzie, która sprawia, że ​​jego wykrywanie metodą analizy IR trudne lub niemożliwe, np.

Mam poczucie, że robisz zbyt dużo zaufania do niektórych baz danych termodynamicznych ...

Masz na myśli tych baz danych termodynamicznych kiedykolwiek unieważnione, ponieważ zostały one wykonane? To zasady, które pozwoliły na lot A380? Zasady te zostały wyprodukowane, niedrogie, komputer, którego samemu służyć? Jeśli mówimy o tym samym, mam nadzieję, że rozumiesz, że relatywizm jest niepożądana.

Przy okazji, żeby się trochę pośmiać: według którego dodanie wody do kotła zwiększyłoby jej wydajność? (porównując to, co jest porównywalne: najpierw poproś twoich eksperymentatorów o modulację przepływu powietrza lub przepływu paliwa (jako modyfikowalne) w celu uzyskania stechiometrycznego płomienia, tylko dla pewności, że porównujemy dobrze to samo).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/05/11, 22:21

Przy okazji, żeby się trochę pośmiać: według którego dodanie wody do kotła zwiększyłoby jej wydajność? (porównując to, co jest porównywalne: najpierw poproś twoich eksperymentatorów o modulację przepływu powietrza lub przepływu paliwa (jako modyfikowalne) w celu uzyskania stechiometrycznego płomienia, tylko dla pewności, że porównujemy dobrze to samo).


Kropelki wody zmieszane z paliwem topią w płomieniu palnika mini „eksplozję” w momencie ich parowania (powolnego, a potem brutalnego) i rozszczepiają kropelki paliwa (jak przy wtrysku pod znacznie wyższym ciśnieniem). Powierzchnia styku z utleniaczem jest znacznie zwiększona, płomień jest znacznie krótszy i jest znacznie mniej niespalonych ... a wydajność wzrasta!

Zjawisko to zostało opisane w kilku dokumentach z ADEME i doc palnika olej opałowy ciężki (linki znajdują się na econology).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135