Informacje dla procesu Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
tampon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/01/11, 18:36

Informacje dla procesu Pantone




przez tampon » 12/01/11, 09:52

przede wszystkim witam wszystkich i dziękuję za tę wspaniałą stronę.

Zaczynam instalować proces Pantone na moim iveco, ten już działa na HVB.
Znalazłem wiele informacji w sieci, dobrze przemyślane umiejscowienie w ciężarówce, ale pozostaje kilka pytań...
bełkotka zostanie umieszczona pod ciężarówką, tworząc wazon wokół rury wydechowej, która bardzo szybko się nagrzeje.
Pytanie 1: czy zastosować ugięcie wydechu do "bulgotania" czy po prostu rurkę na wolnym powietrzu i zastosować zasysanie silnika? Mówię sobie, że rozwój wydechu byłby plusem, aby stworzyć nadciśnienie w wazonie, dziękuję za poprowadzenie mnie w tej kwestii.
Drugie pytanie: po pozostawieniu systemu z deweloperem na wydechu, czy zawór nadmiarowy jest przydatny? i tarować przy jakim ciśnieniu?
Trzecie pytanie: Planuję umieścić zawór sterujący na tym odchyleniu, aby zarządzać bełkotką. Czy przyda się inny zawór regulacyjny na wylocie bełkotki lub na wylocie z reaktora?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

nawiasem mówiąc, byłem instalatorem ogrzewania na drewno we wszystkich jego formach, instalatorem kotłów ökofen.
fanem niekomercyjnej fotowoltaiki i przetestować kilka systemów odzysku ciepła np. pod hałdami obornika... ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Informacje dotyczące procesu Pantone




przez Flytox » 12/01/11, 23:22

witaj witaj w klubie

wad napisał:Zaczynam instalować proces Pantone na moim iveco, ten już działa na HVB.
Znalazłem wiele informacji w sieci, dobrze przemyślane umiejscowienie w ciężarówce, ale pozostaje kilka pytań...
bełkotka zostanie umieszczona pod ciężarówką, tworząc wazon wokół rury wydechowej, która bardzo szybko się nagrzeje.
Pytanie 1: czy zastosować ugięcie wydechu do "bulgotania" czy po prostu rurkę na wolnym powietrzu i zastosować zasysanie silnika? Mówię sobie, że rozwój wydechu byłby plusem, aby stworzyć nadciśnienie w wazonie, dziękuję za poprowadzenie mnie w tej kwestii.

Możliwe są 2 rozwiązania, bezpośrednie ssanie nie zasysa dużo (niewystarczająco) bez zwężki Venturiego w kanale wlotowym, podczas gdy dmuchanie do bełkotki działa dobrze, ale zapycha wodę, która szybciej zatyka reaktor.

wad napisał:Drugie pytanie: po pozostawieniu systemu z deweloperem na wydechu, czy zawór nadmiarowy jest przydatny? i tarować przy jakim ciśnieniu?

Można to zrobić dyszami o średnicy kilku mm, aby wyregulować przepływ / zrobić wyciek, nie trzeba komplikować sprawy kalibracjami, które niewiele (wymiernie) wniosą.

wad napisał:Trzecie pytanie: Planuję umieścić zawór sterujący na tym odchyleniu, aby zarządzać bełkotką. Czy przyda się inny zawór regulacyjny na wylocie bełkotki lub na wylocie z reaktora?

Dostosowanie jest zawsze dobre, zwłaszcza jeśli mody prowadzą do zmiany liczby / trasy różnych rur i płynów. Łatwiej jest dodać zawór do stołu warsztatowego niż później wszystko zdemontować, aby go zainstalować.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
tampon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/01/11, 18:36




przez tampon » 13/01/11, 00:47

dzięki za informacje flytox

Myślałem o użyciu deszczu lub wody demineralizowanej, aby uniknąć śladów wapienia.
mówisz, że dmuchanie w bełkotkę za pomocą wydechu zatyka wodę, a co za tym idzie reaktor... uwolnione cząsteczki nie powinny pozostawać w wodzie???

Jestem jeszcze w planach, jak najszybciej wrzucę do sieci...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/01/11, 21:36

wad napisał:Myślałem o użyciu deszczu lub wody demineralizowanej, aby uniknąć śladów wapienia.

André ma lepsze wyniki z wodą deszczową niż zdemineralizowaną.
Z mojej strony nie widziałem żadnej różnicy w działaniu... :płakać: ale nie ma to jak osad z wodą zdemineralizowaną :P
Z wyjątkiem… jeśli zawracasz spaliny lub cienka warstwa bardzo czarnej sadzy osadza się w całym reaktorze i poza nim.

Nie robiłem znaczącego testu przebiegu bez czyszczenia. Nie wiem więc, czy warstwa sadzy stabilizuje się (bez efektu), czy też narasta w nieskończoność i ostatecznie zatyka różne przewody (obowiązkowe czyszczenie po X km).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 14/01/11, 09:58

O ile mi wiadomo, André nie ma Pantone z bełkotką na swoim MB, ale doping wodny: wszyscy tutaj wiedzą, że Pantone jest znacznie trudniejszy do poprawnej pracy (a nie lepszej pod względem wyników) ze względu na problemy z regulacją...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/01/11, 20:59

Nie, raczej wierzę, że trudno będzie znaleźć konfigurację, której André jeszcze nie próbował, ma co najmniej 2 pojazdy napędzane bąbelkami Pantone : Mrgreen:

https://www.econologie.com/forums/dopage-a-l ... 0-870.html

Obraz

...ale doping wodą: wszyscy tutaj wiedzą, że Pantone jest dużo trudniejszy do poprawnego wykonania (a nie lepszy pod względem wyników) ze względu na kwestie regulacyjne...


Konieczne byłoby zdefiniowanie słownictwa dla różnych zespołów lub rodzin zespołów, aby lepiej je rozpoznać, istnieją nie tylko problemy regulacyjne, które utrudniają obsługę systemu, wielkość tych niektórych organów jest tego samego rzędu wielkości itp.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/01/11, 21:27

powitanie
Nie wziąłbym sobie głowy bańką mydlaną. Zainstaluj gvi i ustaw pływak na stałym poziomie. Jest super niezawodny, ponieważ jest prosty. Zobacz temat „bezpośrednia reakcja”, jeśli istnieje.
Do aspiracji stawia zwężkę Venturiego z dopuszczeniem.
0 x
tampon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/01/11, 18:36




przez tampon » 14/02/11, 19:20

dziękuję za te szczegóły...

Myślę, że mam miejsce na umieszczenie dwóch reaktorów, w rzeczywistości podzielę rurę wydechową na dwie części, tworząc Y, aby umieścić tam dwa reaktory.
Czy uważasz, że to jest przydatne? lepsza wydajność?
Silnik to sofim 2,5 l atmo diesel.

dzięki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/02/11, 21:32

wad napisał:Myślę, że mam miejsce na umieszczenie dwóch reaktorów, w rzeczywistości podzielę rurę wydechową na dwie części, tworząc Y, aby umieścić tam dwa reaktory.
Czy uważasz, że to jest przydatne? lepsza wydajność?
Silnik to sofim 2,5 l atmo diesel.


Wydaje mi się to bardzo skomplikowane dla bardzo hipotetycznej korzyści.

Według danych wymienianych między różnymi Pantonistami i Gillier Pantonistami, niezależnie od tego, czy silnik jest stosunkowo mały, czy nie (od 1 litra do 3.5 litra), zużycie wody jest tego samego rzędu wielkości. Problemem nie jest wymachiwanie dużą ilością wody/pary poprzez mnożenie np. liczby reaktorów, ale wytworzenie „dobrej” pary, takiej, która poprawia zużycie i emisję zanieczyszczeń.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
tampon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/01/11, 18:36




przez tampon » 16/02/11, 11:10

Flytox napisał:Problemem nie jest wymachiwanie dużą ilością wody/pary poprzez mnożenie na przykład liczby reaktorów, ale wytworzenie „dobrej” pary, takiej, która poprawia zużycie i wydajność w zakresie zanieczyszczenia.


co masz na myśli pisząc "dobra" para?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198