Ciągnik pantone do testu

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)

Ciągnik pantone do testu




przez binbins4 » 07/10/05, 23:19

pierwsze testy laboratoryjne przeprowadzono w Egipcie.
25 do 130% więcej mocy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 08/10/05, 09:54

133% to po prostu ... zabawne ... ponieważ wewnętrzna mechanika silnika nie mogła nawet wytrzymać takiej nadwyżki mocy (myślę, że wielkość zabezpieczenia dla 40% więcej mocy, jak sądzę)

Nadal dziwne jest to, że perso, moje przeżycie na ławce nic nie dało (ani% przyrostu conso lub mocy ... co już samo w sobie jest niesamowite, wstrzykując 2L na godzinę wody do silnika ) ... ale nic nie sprzedaję ... i nie mam zaufania do Apte ...

Chciałbym zobaczyć oryginalne oświadczenia ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 08/10/05, 11:58

133% przyrost mocy?
Wątpię w to mocno !!! : Blink:
ten ciągnik robiąc o 60cv, jego mechanika wcale nie oparłaby się na ławce, szczególnie na poziomie tarczy sprzęgła, która by się paliła, a nawet gdyby się oparła, byłaby to skrzynia, która puściła bąka (pdf pewnie), nie mam wątpliwości, co do tego te liczby 35% Chcę, ale 133% ... : Lol: : Lol: : Lol:
z drugiej strony, jak w przypadku ciągnika num.15, proszę tylko zobaczyć, a zwłaszcza spróbować, ponieważ miałem to samo w latach 10, które znam doskonale!
jeśli byłoby tu jakieś oszustwo, wiedziałbym o tym od razu! :D
Podaję, że jego conso to 20L / h dla 100cv 2200t / m przy pełnym obciążeniu (silnik D358)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/10/05, 20:17

Witam,
nikt nie zauważył na wykresie, że RPM to 400 rpm
a 500 RPM to obroty na wyjściu reduktora PTO dla generatora lub innego WOM, dobrze byłoby podać rzeczywiste obroty silnika
które powinny podążać za WOM przy prędkości obrotowej 1800 lub wyższej, w zależności od ciągnika
Właśnie dlatego moment obrotowy jest tak wysoki.
Dla pierwotnego zużycia jest dość realistyczny, ale dla mocy c, czy 133% co to jest? porównywał co?

Problem, kiedy ogłaszamy duże liczby w sieci i że inni próbują odtworzyć pantony, czują się oszukani i zadajemy pytania, czy nie tego poprawiłem? szukamy rozkładania, łamiemy i w refrenie, tracimy wyznawców, którzy mogliby rozwinąć patent.
Zawsze podawaj właściwy czas, nie jest konieczne mierzenie próbek. Na dłuższą metę liczby ostatecznie stają się rzeczywistością. W dniu forum nie spieniliśmy niczego, musieliśmy po prostu wymieniać pomysły na ulepszenie całego systemu.
Przed niepoprawnymi liczbami tracimy całą naszą wiarygodność i właśnie tam idziemy do iluminacji. złota rączka snów.

Nie mogę się doczekać, aby osiągnąć 50% poza tym, że nie wiem co?
porównaj kiedy zawsze jeżdżę na 150kmh czy na 100kmh?
lub minumum przed pantone i minumum po pantone, niezależnie od prędkości jazdy? to porównanie samochodu z ciągnikiem.
Aby ich wysłuchać, uwierzyłem, że w moich doświadczeniach jestem obok toru, z moim 30% jestem daleko w tyle ... Dobra strona zmusza mnie do cięższej pracy ...

André
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 08/10/05, 21:17

Dobry wieczór wszystkim,

Myślę, że to prawdopodobnie literówka, musi to być 25% 33%, co wydaje się bardziej rozsądne.

Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 08/10/05, 23:00

heuuu ouai Myślę, że to raczej błąd literowy, ponieważ 133% ....... będzie musiał zostawić kute aluminium i tytan, który idzie dobrze

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 09/10/05, 19:34

Wiem, że we Francji jest naczepa, która podaje ciągniki na ławkę, siłą z boku z testem antyzanieczyszczeniowym podłączonym do komputera w celu optymalizacji ustawień silnika, widziałem to z Jammi w „To nie jest nauka o rakietach”. Dziwi mnie, że nie zrobił tego we Francji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/10/05, 19:59

Zgadza się, zwłaszcza że wszystkie CUMA są zwykle wyposażone w co najmniej jedną mobilną ławkę.

Istnieje również stowarzyszenie AILE w Bretanii, które ma jeden ...

Kiedy zapytałem Apte, czy mają możliwość powiedzenia mi jednego ze swoich klientów, abym zorganizował pasaż na ławce, nigdy nie miałem odpowiedzi ... mało wiarygodnej ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 17: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 09/10/05, 22:30

w przypadku ciągników i maszyn samojezdnych istnieje CEMAGREF do testów na stanowisku badawczym
0 x
LAURENTS
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/01/06, 12:32
Lokalizacja: PLOUZANE (29)




przez LAURENTS » 02/02/06, 14:03

W każdym razie krzywe ranią oczy! Jak możemy umieścić coś takiego w Internecie! To wszystko!
Czy ktoś miałby dane kontaktowe osób zainteresowanych prawdziwymi testami laboratoryjnymi w Lycée Claude Lehec w St Hilaire du Harcouet (50)
0 x
ten podpis może się zmienić, ponieważ wierzę w to i nie wierzę!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106