Wyjaśnienia Pantone: tezy i hipotezy

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
SANGLIER81
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 27/08/05, 19:51

Wyjaśnienia Pantone: tezy i hipotezy




przez SANGLIER81 » 01/10/05, 17:22

ODMIANY I TEORIE NA TEMAT REAKTORA PANTONE.


Są takie dni jak ten, kiedy mózg pracuje na najwyższych obrotach, próbując dowiedzieć się, dlaczego coś działa :huh: . Tak jest dzisiaj z tym cholernym reaktorem, który podkręca mój mózg. Co wiemy? Działa, to na pewno, ale potem? Wiemy również, że prąd chłodnego powietrza, który spotyka się z prądem ciepłego powietrza, powoduje wstrząs klimatyczny i generuje tornado lub burzę. Wiemy również, że gorący prąd na metalowej ścianie generuje elektryczność statyczną. W przypadku reaktora mamy do czynienia z obydwoma zjawiskami. Najpierw przy rozruchu silne zasysanie w reaktorze (podciśnienie spowodowane przez silnik), który początkowo zasysa świeże gazy, następnie przy uruchamianiu silnika przez dodatkowy układ, krążące w przeciwnym kierunku i gorące gazy spalinowe ogrzewają te inne świeże gazy, tworząc jednocześnie elektryczność statyczną, a więc ewentualną polaryzację zewnętrznej ściany reaktora. Pręt przy odwrotnej wymianie ciepła (kierunek gazów gorących i zimnych) również jest naładowany elektrycznie i prawdopodobnie wokół niego tworzy się mini elektryczne tornado (pamiętajcie ślady spiral odnotowane przez niektórych eksperymentatorów), a to generuje prąd elektryczny, a więc pole magnetyczne (dobrze znana elektrykom reguła trzech palców: pole – droga – prąd lub prąd – indukcja – siła). Pręt byłby zatem spolaryzowany w kierunku przeciwnym do ściany reaktora i dlatego powstaje łuk; moim zdaniem dlatego nie działa, jeśli przepuszczasz wydech w tym samym kierunku, co gazy zasysane przez reaktor: ta sama polaryzacja między ścianą a prętem = brak łuku lub minibłysku! Bez operacji. Z tego powodu uważam, że konieczne jest odizolowanie elektryczne pręta od jego osłony, w przeciwnym razie nie będzie prawidłowego łuku. Oczywiście ten łuk może nadal istnieć, ponieważ w przypadku zetknięcia się dwóch elementów, punkty styku mogą być lekko rezystancyjne i mały łuk może utworzyć się na tym pseudooporze w celu zwarcia, ale myślę, że powinno być bardziej skuteczne, izolując dwie części. Moim zdaniem reaktor musi zachowywać się jak kondensator (dwie blachy oddzielone izolatorem), który magazynuje energię i przywraca ją, gdy tylko jego polaryzacja zostanie odwrócona. Z boku cholewki, jeśli Pantone powiedział, że trzeba przełamać całość w ziemskim kierunku północ-południe, to myślę, że nie na darmo. To pole ziemi może pomóc „nauczyć” reaktor, w którą stronę powinien się polaryzować. To jest to, to jest kompletne delirium! Dobrze iść do dzika! Ba!, możemy dobrze pomarzyć. Kolejna rzecz, która przychodzi na myśl, pary metaliczne: powinieneś wiedzieć, że w zależności od metalu, jeśli stykają się dwa różne metale, powstaje napięcie przez elektryczność… (nie wiem co!). Tak jest na przykład w przypadku złota i ołowiu. Z pewnością widzieliście już tych maluszków, którzy topią tuning w swoim aucie, a dla lepszego styku umieszczają pozłacane klemy akumulatora? I stopniowo, z czasem zauważają degradację swoich pozłacanych uszu, a on myśli, że chodzi o kwas siarkowy zawarty w akumulatorze; cóż, nie, to zjawisko elektro…(?) to generuje! Nie jest to ani mniej, ani więcej ta sama zasada stosowana w termoparach do pomiaru temperatury. Ten sam problem korozji między aluminium a stalą nierdzewną; więc wracając do naszego Pantone, może to być tworzenie metalicznej pary między prętem a jego osłoną lub może mieć napięcie kilku mikrowoltów, pomagając w ten sposób stworzyć mini namagnesowanie pręta. Przykład pręta ze stali nierdzewnej i stalowej osłony.
Wiemy, że gdy jest zimny, reaktor nie działa, potrzebny jest układ rozruchowy, aby go rozgrzać i uzyskać efekt. Dlatego uważam, że jest to faza zapłonu elektrycznego, której potrzebuje na starcie: prąd zimny-gorący = elektryczność statyczna = polaryzacja osłony = łuk elektryczny + wir wokół pręta = polaryzacja pręta = pole magnetyczne = prąd elektryczny = łuk elektryczny odwrócony w porównaniu do łuku początkowego = reaktor jest zagruntowany! Można nawet założyć, że biegunowość elementów zmienia się regularnie z dużą częstotliwością. André próbował zrobić pręt ze stali nierdzewnej z kawałkami magnesów trwałych, a kiedy wyszedł po operacji, nie było już namagnesowania! Ponieważ wiem, że aby coś rozmagnesować, poddaje to zmiennemu polu lub silnemu działaniu ciepła (przypadek audio lub wideo K7). Moim zdaniem w środku jest plazma. A jak intensywny to inna sprawa. A woda w tym wszystkim, powiesz mi? Moim zdaniem woda może przejść mini pękanie cząsteczki przez plazmę, pod warunkiem, że cząsteczki są tak drobne, jak to możliwe (to przypuszczenie), ale wątpię w zainteresowanie przepuszczaniem wszystkiego przez reaktor. Moim zdaniem, a nie mam doświadczenia w pantone, reaktor powinien być używany tylko do używanego paliwa, jakiekolwiek by ono nie było, ważne byłyby tylko ustawienia i temperatura wymiany. Woda, jestem przekonany, że wstrzykując ją bezpośrednio do wlotu suchej pary byłaby tam tylko w celu poprawy spalania. W rzeczywistości byłby używany jako utleniacz paliwa Geet. Być może w ten sposób moglibyśmy pracować w obiegu zamkniętym bez dopływu powietrza, z akceleratorem podłączonym do dyfuzora pary. Tam marzę!
Po tych wszystkich pięknych teoriach, w najgorszym przypadku mógłbym uchodzić za oświeconego dobrodzieja azylu, w najlepszym razie mógłbym podać kilka pomysłów wyjaśniających, ale lepiej wrócę do budowania mojego systemu pantone, ponieważ chciałbym zobaczyć, jak ten słynny reaktor działa! I nie rozwija się zbytnio.
Do zobaczenia wkrótce na nowym delirium.
@+
SANGLIER81
0 x
Thibounet
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/03/05, 09:27
Lokalizacja: Waterloo .be (Belgia)




przez Thibounet » 01/10/05, 20:20

nie martw się, myślę, że tutaj wszyscy wyglądamy trochę jak wariat w oczach społeczeństwa, ale trend się zmieni;)
0 x
http://www.pagethib.be.tf Adaptacja palnik gazowy lub olej do PMC
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/10/05, 20:27

Dziękuję za poprawienie układu... to naprawdę nie sprawia, że ​​chce się czytać przepraszam...
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 01/10/05, 20:42

Zabawne to wrażenie, że się na mnie krzyczy.... A ja chyba mam problemy ze wzrokiem. Wszystko widzę na niebiesko..


Szkoda, zawartość nie jest taka zła
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 01/10/05, 20:52

Idź, to mój dzień dobroci,
tutaj jest zwykły tekst. Ale robię to pierwszy i ostatni raz :angry:

ODMIANY I TEORIE NA TEMAT REAKTORA PANTONE.


Są takie dni, kiedy mózg pracuje na pełnych obrotach, próbując dowiedzieć się, dlaczego coś działa. Tak jest dzisiaj z tym cholernym reaktorem, który podkręca mój mózg. Co wiemy? Działa, to na pewno, ale potem? Wiemy również, że prąd chłodnego powietrza, który spotyka się z prądem ciepłego powietrza, powoduje wstrząs klimatyczny i generuje tornado lub burzę. Wiemy również, że gorący prąd na metalowej ścianie generuje elektryczność statyczną. W przypadku reaktora mamy do czynienia z obydwoma zjawiskami. Najpierw przy rozruchu silne zasysanie w reaktorze (podciśnienie spowodowane przez silnik), który początkowo zasysa świeże gazy, następnie przy uruchamianiu silnika przez dodatkowy układ, krążące w przeciwnym kierunku i gorące gazy spalinowe ogrzewają te inne świeże gazy, tworząc jednocześnie elektryczność statyczną, a więc ewentualną polaryzację zewnętrznej ściany reaktora. Pręt przy odwrotnej wymianie ciepła (kierunek gazów gorących i zimnych) również jest naładowany elektrycznie i prawdopodobnie wokół niego tworzy się mini elektryczne tornado (pamiętajcie ślady spiral odnotowane przez niektórych eksperymentatorów), a to generuje prąd elektryczny, a więc pole magnetyczne (dobrze znana elektrykom reguła trzech palców: pole – droga – prąd lub prąd – indukcja – siła). Pręt byłby zatem spolaryzowany w kierunku przeciwnym do ściany reaktora i dlatego powstaje łuk; moim zdaniem dlatego nie działa, jeśli przepuszczasz wydech w tym samym kierunku, co gazy zasysane przez reaktor: ta sama polaryzacja między ścianą a prętem = brak łuku lub minibłysku! Bez operacji. Z tego powodu uważam, że konieczne jest odizolowanie elektryczne pręta od jego osłony, w przeciwnym razie nie będzie prawidłowego łuku. Oczywiście ten łuk może nadal istnieć, ponieważ w przypadku zetknięcia się dwóch elementów, punkty styku mogą być lekko rezystancyjne i mały łuk może utworzyć się na tym pseudooporze w celu zwarcia, ale myślę, że powinno być bardziej skuteczne, izolując dwie części. Moim zdaniem reaktor musi zachowywać się jak kondensator (dwie blachy oddzielone izolatorem), który magazynuje energię i przywraca ją, gdy tylko jego polaryzacja zostanie odwrócona. Z boku cholewki, jeśli Pantone powiedział, że trzeba przełamać całość w ziemskim kierunku północ-południe, to myślę, że nie na darmo. To pole ziemi może pomóc „nauczyć” reaktor, w którą stronę powinien się polaryzować. To jest to, to jest kompletne delirium! Dobrze iść do dzika! Ba!, możemy dobrze pomarzyć. Kolejna rzecz, która przychodzi na myśl, pary metaliczne: powinieneś wiedzieć, że w zależności od metalu, jeśli stykają się dwa różne metale, powstaje napięcie przez elektryczność… (nie wiem co!). Tak jest na przykład w przypadku złota i ołowiu. Z pewnością widzieliście już tych maluszków, którzy topią tuning w swoim aucie, a dla lepszego styku umieszczają pozłacane klemy akumulatora? I stopniowo, z czasem zauważają degradację swoich pozłacanych uszu, a on myśli, że chodzi o kwas siarkowy zawarty w akumulatorze; cóż, nie, to zjawisko elektro…(?) to generuje! Nie jest to ani mniej, ani więcej ta sama zasada stosowana w termoparach do pomiaru temperatury. Ten sam problem korozji między aluminium a stalą nierdzewną; więc wracając do naszego Pantone, może to być tworzenie metalicznej pary między prętem a jego osłoną lub może mieć napięcie kilku mikrowoltów, pomagając w ten sposób stworzyć mini namagnesowanie pręta. Przykład pręta ze stali nierdzewnej i stalowej osłony.
Wiemy, że gdy jest zimny, reaktor nie działa, potrzebny jest układ rozruchowy, aby go rozgrzać i uzyskać efekt. Dlatego uważam, że jest to faza zapłonu elektrycznego, której potrzebuje na starcie: prąd zimny-gorący = elektryczność statyczna = polaryzacja osłony = łuk elektryczny + wir wokół pręta = polaryzacja pręta = pole magnetyczne = prąd elektryczny = łuk elektryczny odwrócony w porównaniu do łuku początkowego = reaktor jest zagruntowany! Można nawet założyć, że biegunowość elementów zmienia się regularnie z dużą częstotliwością. André próbował zrobić pręt ze stali nierdzewnej z kawałkami magnesów trwałych, a kiedy wyszedł po operacji, nie było już namagnesowania! Ponieważ wiem, że aby coś rozmagnesować, poddaje to zmiennemu polu lub silnemu działaniu ciepła (przypadek audio lub wideo K7). Moim zdaniem w środku jest plazma. A jak intensywny to inna sprawa. A woda w tym wszystkim, powiesz mi? Moim zdaniem woda może przejść mini pękanie cząsteczki przez plazmę, pod warunkiem, że cząsteczki są tak drobne, jak to możliwe (to przypuszczenie), ale wątpię w zainteresowanie przepuszczaniem wszystkiego przez reaktor. Moim zdaniem, a nie mam doświadczenia w pantone, reaktor powinien być używany tylko do używanego paliwa, jakiekolwiek by ono nie było, ważne byłyby tylko ustawienia i temperatura wymiany. Woda, jestem przekonany, że wstrzykując ją bezpośrednio do wlotu suchej pary byłaby tam tylko w celu poprawy spalania. W rzeczywistości byłby używany jako utleniacz paliwa Geet. Być może w ten sposób moglibyśmy pracować w obiegu zamkniętym bez dopływu powietrza, z akceleratorem podłączonym do dyfuzora pary. Tam marzę!
Po tych wszystkich pięknych teoriach, w najgorszym przypadku mógłbym uchodzić za oświeconego dobrego azyl, w najlepszym razie mógłbym podać kilka pomysłów wyjaśniających, ale lepiej wrócę do budowania mojego systemu pantone, ponieważ chciałbym zobaczyć, jak ten słynny reaktor działa! I nie rozwija się zbytnio.
Do zobaczenia wkrótce na nowym delirium.
@+
SANGLIER81
0 x
***************************

Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/10/05, 20:56

nazywasz to jasnym? C tak samo jak „betonowy blok”…

fuj...

ps: Nie mówię tego dla siebie, ale dla tych, którzy to odkryją forum i proces...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartum
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 29/12/04, 23:43




przez Chartum » 01/10/05, 22:40

elektro…(nie wiem co!)

redoks?!
0 x
CX jest Bo ... Ale to zardzewiałe !!! :(
SANGLIER81
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 27/08/05, 19:51




przez SANGLIER81 » 01/10/05, 23:08

Dobry wieczór chłopaki, przepraszam za niebieską i dużą czcionkę, już tego nie zrobię, zapaliłem się i wcale nie chciałem krzyczeć. Dziękuję Chartumie, sprawiłeś, że znalazłem prawdziwe słowo, to elektroutlenianie. Dwa różne metale tworzą różnicę potencjałów szkodliwą dla ich pary, a jeden powoduje korozję drugiego. Jesteśmy tam ostrożni zwłaszcza w klasycznych samochodach, ponieważ często mamy ochotę zamontować piękne śruby ze stali nierdzewnej w aluminium, w wyniku czego zjada gwint. Przepraszam za mój blok żużlowy, chciałem tylko wywołać pewne przemyślenia i uzyskać opinie.
Dobry wieczór wszystkim.
SANGLIER81
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 01/10/05, 23:39

Pytanie: przy domieszkowaniu wodą, co wychodzi z reaktora, czy jest to po prostu sucha para, która skrapla się w wodę, jeśli jest schłodzona (stąd konieczność doprowadzenia jej do wlotu w wysokiej temperaturze), czy jest to coś innego (mieszanka gazowa), która zachowuje swoje nowe właściwości nawet, gdy jej temperatura spada?
Czy pantonizowana para wodna jest łatwopalna?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/10/05, 06:33

Cześć, odpowiedź dla Dzika
Wiele rzeczy do wyjaśnienia, jak działa pantone. Rzeczywistość
jest chyba prostszy,
Nie udowodniono, że spaliny muszą krążyć w przeciwnym kierunku, aby działały (przypadek palnika, w którym płomień ogrzewa przez niego reaktor) pusty pręt, którego doświadczyłem, lub produkt bełkotki krąży w tym samym kierunku gazów spalinowych. W przypadku domieszkowania wodą to, co wydostaje się z reaktora, podlega skraplaniu.
Jeśli chodzi o te dwa materiały, reaktor całkowicie złomowy lub całkowicie ze stali nierdzewnej działa dobrze.
Działa również nieizolowany pręt, nawet przyspawany do dna reaktora.

Nie chodzi o to, aby wiedzieć, czy to działa, to wiemy, ale o to, aby wiedzieć, kiedy działa, a kiedy nie. Jak długo reaktor działał wydajnie podczas 100-kilometrowej podróży?
Jak to działa, myślę, że przyjdzie później, wiedza o tym bardzo pomoże, ale silniki wybuchowe zostały opracowane z wystarczającą wydajnością na długo zanim nauka zdołała to wyjaśnić
z precyzją cały proces spalania, wystarczy przeczytać prace mechaników z roku 1920, aby to sobie uświadomić.
Obecnie przy całej technologii nie jest jeszcze w stanie dokładnie określić jak przebiega spalanie w komorze silnika Diesla, jest to dalekie od doskonałości.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119