Więcej eko-obywatela = mniej szacunku dla innych?!?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Więcej eko-obywatela = mniej szacunku dla innych?!?




przez Christophe » 15/12/09, 12:15

Dziękujemy firmie Recyclinage, która znalazła dla nas to: https://www.econologie.com/forums/mais-ogm-d ... t8949.html

„Kupuj lokalnie, postępuj źle”

Ekologiczni konsumenci, którzy sprawiają wrażenie nieskazitelnych moralnie, będą później skłonni zachowywać się mniej cnotliwie. Tak wynika z śledztwa przeprowadzonego przez amerykański magazyn „Slate”. Na pytanie „Czy ekologiczne produkty czynią nas lepszymi” dwóch profesorów uczelni odpowiedziało przecząco. Wzięli swoich uczniów za króliki doświadczalne i doszli do wniosku, że ci, którzy podczas zakupów wykazali się obywatelstwem ekologicznym, byli bardziej skłonni do oszukiwania lub kradzieży, jeśli nadarzyła się okazja. A jednak pozytywny punkt: badanie pokazuje, że sam fakt przebywania w otoczeniu ekologicznych produktów powoduje, że ludzie stają się bardziej altruistyczni... Dlatego też przyczyna ekologiczna nie jest całkowicie stracona


Dla anglojęzycznych cały artykuł jest tutaj: http://www.slate.com/id/2237674/pagenum/all/#p2

Jeśli więc jesteśmy „ekoodpowiedzialni”, jesteśmy bardziej skłonni do prób oszukania sąsiada? :zaszokować:

W każdym razie w tym badaniu istnieje poważny paradoks, ponieważ bycie (eko)obywatelem to przede wszystkim szanowanie społeczeństwa… więc i drugie… cóż, tak sądzę! : Chichot:

Z drugiej strony zachowania ekologiczne i ekstremizm, a co za tym idzie, faksymina, mogą być bardzo blisko siebie... :|

Ale w każdym razie ograniczenie studiów do studentów jest trochę lekkie, prawda? Dlatego też chciałbym przeczytać coś więcej na ten temat...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 15/12/09, 12:36

Przypomina mi to werset, który od czasu do czasu umieszczam na temat podatków. Częściowo poprzez lekką prowokację w celu poszerzenia kąta odbicia. Częściowo z przekonania.

Wczoraj znowu go umieściłem tak mi się wydaje, już nie pamiętam na którym przewodzie...

Powiedziałbym tylko, że dogłębna refleksja nad ekologią niekoniecznie czyni cię bardziej cnotliwym!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 15/12/09, 13:07

: Chichot: Wściekle przypomina to demonstrację „ukrytej przemocy” ludzi, którzy w tym eksperymencie poddawali ogromne wstrząsy elektryczne innym „świnkom doświadczalnym”… udowodniono, że niektóre osoby były agresywne bez powodu :zaszokować:
Zastanawiam się, jaki jest stan zdrowia psychicznego osób, które przeżyły te „podnoszące na duchu doświadczenia”… Wnioski, które dotyczą – tak jak tutaj – wyłącznie osób po okresie dojrzewania, które właśnie utraciły trądzik, budzą we mnie „wątpliwość”. : Mrgreen:

Z drugiej strony, gdy zobaczymy, ile kosztuje bycie „zielonym”, jeśli odpowiemy na syreny mody, nic dziwnego, że chcąc się wyróżnić, niektórzy ulegają pokusie, aby zachować się niezbyt uczciwie. : Idea:
Co nie znaczy, że nie jest to nieprawdopodobnie niewłaściwe. :zaszokować:

Po raz kolejny zostaje postawione pytanie, jak czynić dobro, nie wyrządzając szkody, szczególnie osobom o nieistniejącej lub bardzo „elastycznej” moralności!

miauczeć
:P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 15/12/09, 13:22

Czy... Z podatków... Nie wiem, czym się zajmujesz zawodowo i jaki zysk osiągasz, gdy chcesz skorzystać z pomocy lub usług opłaconych z pieniędzy podatników... Gwarantuję Ci, że na wsi obszarach środkowej Francji usługi publiczne stają się KATASTROFICZNE w porównaniu z płaconymi lokalnymi podatkami, które stają się faraonami. Wczoraj wypuściłeś swoją piękną tyradę. Tak, wiem, że trzeba za to zapłacić, żeby móc mieć dobrą politykę socjalną dla szkół i spółdzielni... Mieszkam w miasteczku, gdzie 12 dzieci opuściło w tym roku szkołę publiczną, aby umieścić je w domu rodziców w sektorze prywatnym po prostu z powodu niekompetencji nauczycieli w szkole... Rezultatem jest zamknięta klasa i nadal jest to służba publiczna, która w gminie maleje... podatki (udział komunalny) wzrosły o 17%. .. Dla mnie po części, nie uchylam się od płacenia podatków i nie popełniam oszustw.

W przypadku ekoobywateli (lub tych, którzy się za takich uważają) faktycznie zauważyłem dryf wszelkiego rodzaju eko-aktorów

Można zacząć na przykład od umieszczenia na strumieniu bębna pralki z kiełbaskami z PCV i kołem łopatkowym...

Dla innych kończy się to wlaniem oleju silnikowego do dwupaliwowego początkowo planowanego do jazdy samochodem na HV...

Ze swojej strony, chcąc jeździć ekologicznie, byłem gotowy oszukać podatki paliwowe i w ten sposób „okraść” państwo francuskie… Gdybyście mogli wiedzieć, jak bardzo tego żałuję


Ekologia to moda, a raczej modny ruch... Ludzka głupota jest ponadczasowa i nie zna granic...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/12/09, 13:24

Tak, są takie rzeczy: boją się holenderskich obozowiczów (w Holandii jest super czysto)....
Mój zmarły teść, nadmierna paranoja administracyjna, terror wobec powierników itp. Majstrował w domu pomimo zdrowego rozsądku.
...itp....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/12/09, 14:29

słoń, nic nie rozumiem z tego, co masz na myśli...

Makro napisał:Można zacząć na przykład od umieszczenia na strumieniu bębna pralki z kiełbaskami z PCV i kołem łopatkowym...


Kto? Jak to odchylenie?

Jeśli to humor, zapomniałeś o buźce, co dobrze pasuje... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 15/12/09, 15:32

Czy postawiłeś koło wodne na strumyku? Czy ten strumień jest jedynym, który możesz nad nim zobaczyć? to należy do ciebie???

Czy poprosiłeś o wszystkie niezbędne zezwolenia i opinię innych mieszkańców tego strumienia???

Jeśli tak. Jesteś królewski...

Jeśli nie przez swoje ekologiczne doświadczenia, brak ci szacunku dla środowiska wizualnego swoich rówieśników : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Właściwie to była zabawa... Ale często zapominam o umieszczeniu małej emotikonki, która dobrze pasuje...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 15/12/09, 19:37

Makro napisał:Czy… Z podatków… Nie wiem, jaką pracę wykonujesz i jaki zarobek osiągasz, gdy chcesz skorzystać z pomocy lub usług opłacanych z pieniędzy podatników… Gwarantuję Ci, że na wsi obszarach środkowej Francji usługi publiczne stają się KATASTROFICZNE w porównaniu z płaconymi lokalnymi podatkami, które stają się faraonami. Wczoraj wypuściłeś swoją piękną tyradę. Tak, wiem, że trzeba za to zapłacić, żeby móc mieć dobrą politykę społeczną dla szkół i spółdzielni......


Prowadzę Ośrodek Doskonalenia Praktykantów, dofinansowany ze środków Samorządu Województwa w wysokości 70% oraz podatek od praktyk zawodowych płacony przez firmy w wysokości 20%...

Nie dlatego bronię pojęcia podatku. Przez kilkanaście lat pracowałem w Afryce, gdzie widziałem, co dzieje się z państwami pozbawionymi własnych środków...

Nie mówiłem ściśle o kwestiach społecznych (nawet jeśli to były przykłady, które przytoczyłem).

Mówiłem o (możliwym) modelu, w którym każda usługa jest płatna. Z drugiej strony „redystrybucyjny” model gospodarczy, w którym usługi publiczne są równoznaczne z podatkami.

A co do usług, to gdyby w regionach Masywu Centralnego wszystko opierało się na prywatnej usłudze opłacanej przez użytkownika po rzeczywistej cenie (bo to jest alternatywa dla podatków), to życzę Wam dużo przyjemności (znam trochę, pracowałem przez rok w Creuse). My, w Alzacji, przy naszej gęstości zaludnienia, to się sprawdzi... Będziemy mieć w pobliżu drogi, szpitale i pocztę; będzie stosunkowo tani; bank tuż obok i nie drogi... itd... itd...

Potem oczywiście krytykuj istniejący system. Oczywiście krytykujcie wycofywanie się z usług publicznych... W celu poprawy. To kolejna rzecz. Niestety granica między tą krytyką (konstruktywna, do poprawy) a kwestionowaniem (eliminacją) jest krucha.

Ale tutaj naprowadzicie mnie na inny temat: w skali globalizacji Francja wkrótce będzie niczym więcej niż Lichtensteinem... Będziemy musieli się przyzwyczaić do kraju, który się ubożeje... Musimy trudno się z tym pogodzić.... Trochę jak w burżuazyjnych rodzinach przemysłowych na przełomie wieków, firma borykała się z trudnościami, a my dalej zachowywaliśmy się, jakbyśmy byli bogaci, mimo że w suficie i ścianach były pęknięcia i szczury pod podłogą...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 305