Przestań asystować ekologicznie! Składki, dotacje ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Przestań asystować ekologicznie! Składki, dotacje ...




przez Christophe » 09/09/09, 10:17

Tu pomoc, tam dotacja, ulga podatkowa...etc itd!!

Rozsądne pomaganie jest dobre, systematyczne pomaganie (= asystentura) jest mniej dobre i tworzy całkowite fałszowanie cen rynkowych.

Znasz już moje stanowisko w sprawie nadmiaru subsydyzmu i interwencji państwa... interwencji, która przede wszystkim zmierza do podnieść ceny w górę i kontrolować wzrost rynku!!

Ale czytając poniższy artykuł, mój zawór bezpieczeństwa jest luźny!!

Chcemy teraz "podarować" ulgę podatkową na zakup prostego... ROWERU? Kogo żartujemy? Czy Francuzi stali się tak biedni, że nie mogą już kupić roweru bez pomocy? (z drugiej strony gsm, gówno i co... ca widzimy miliony!!).

Co to za żart? Szczerze mówiąc???

W szczególności, korzystanie z rowerów mogłoby być zachęcane przez ulgę podatkową, która zwracałaby część kosztów zakupu roweru, lub przez „bon rowerowy” oferowany każdej osobie, która chce skorzystać z tego środka, aby poruszać się po mieście. Ten „wysiłek fiskalny” byłby proporcjonalny do ceny zakupu, na przykład 40% kosztów, i mógłby wynieść do 200 euro w przypadku „klasycznego” roweru i 400 euro w przypadku roweru ze wspomaganiem elektrycznym. Klub traktuje zatem tę pomoc jako rekompensatę dla obywatela za jego wkład klimatyczno-energetyczny (CEE).


http://www.developpementdurablelejourna ... rticle5146

Co ludzie wkrótce pomyślą i w co uwierzą, mając do czynienia z tego rodzaju bzdurami? To będzie coś takiego:

Jeśli produkt „eko” nie jest dotowany, to nie kupuję!

Czy uważasz, że tego rodzaju rzeczy są dobre dla środowiska i społeczeństwa? : Evil: : Evil: : Evil:

ps: dla małej informacji, prawie 10 lat temu zaproponowałem CUS w ramach projektu w ENSAIS, aby nagradzać kilometry przejechane rowerem w centrum miasta dla wszystkich tych, którzy wzięli rower zamiast samochodu! Cóż, ten pomysł nie był możliwy, ponieważ w tamtym czasie „państwo nie mogło płacić jednostkom” tak tak, nie mam nic przeciwko… ale mogliśmy rozważyć system reklamowy na rowerach… Krótko mówiąc, nie sądzę, żeby był złym pomysłem.

I wiesz co? Kilka miesięcy później w Strasburgu pojawiła się firma sprzedająca reklamy na samochodach dla mieszkańców miast: im więcej jeździłeś po mieście, tym więcej płaciłeś!

Krótko mówiąc, zupełne przeciwieństwo ekologii... : Evil:

Trudno mieć rację za wcześnie! : Mrgreen:

reps: zauważcie, że za pieniądze, które państwo daje producentom samochodów (mafii)... nie ma "wstydu" dostać kilka cacaoueth za kilka rowerów...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 10/09/09, 15:43

I tak dalej, tylko tytuł mnie denerwuje! Odkrywamy, że rower to środek transportu???? Ach dobrze? Myślałem, że to dzieło sztuki!

Co więcej, całkowicie nie zgadzam się z podanymi liczbami!! 0.2 €/km = koszt (małego) SAMOCHODU, jak to może być koszt roweru???

Jazda na rowerze: więcej niż hobby, środek transportu

8 września Klub Rowerowych Miast i Terytoriów w ramach Tygodnia Mobilności i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przedstawił działania zachęcające do korzystania z rowerów jako alternatywnego środka transportu w mieście.

Stowarzyszenie zaproponuje je Ministerstwu Ekologii i ma na celu zintegrowanie ich w szczególności z Grenelle 2.

Rower, bardziej ekologiczny alternatywny środek transportu
Stowarzyszenie rekomenduje pomoc na zakup roweru w wysokości 40% ceny zakupu roweru oraz utworzenie dodatku rowerowego wypłacanego przez pracodawcę pracownikom, którzy wybierają rower jako środek transportu major.

Według wyliczeń Klubu Miast i Terytoriów Rowerowych, który na to zwraca uwagę korzystanie z roweru chroni „gospodarkę, środowisko i zdrowie publiczne”, korzystanie z roweru w drodze z domu do pracy kosztuje jego właściciela średnio 250 euro rocznie.

Odnosząc tę ​​liczbę do średniej przebytej odległości, Klub szacuje, że koszt korzystania z roweru można ustalić na poziomie 20 eurocentów za km.

Proponuje on, aby dodatek ten, który byłby wpisany bezpośrednio na listę płac pracownika, był ograniczony do 200 euro rocznie, podobnie jak w przypadku kosztów paliwa, zwracanych pod pewnymi warunkami w ramach premiowego transportu.

Klub Miast i Terytoriów Rowerowych nadal prowadzi kampanię na rzecz prawdziwego Narodowego Planu Rowerowego, który zmniejszy rolę samochodu w mieście i zwiększy łączny udział transportu rowerowego i publicznego.


http://bit.ly/2XTzO9
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223