Uwaga, oszustwo przez e-mail ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3

Uwaga, oszustwo przez e-mail ...




przez Lietseu » 26/06/09, 17:23

Oto przykładowy list, który mój najstarszy syn otrzymał w ten weekend!

: Do wiadomości.............M.xxxxxxxx

Oczywiście ten list będzie dla Ciebie niespodzianką, ponieważ się nie spotkaliśmy, ale pozwól, że się przedstawię.

Nazywam się adwokat Lenc Darius, radca prawny, osobisty pełnomocnik inż. xxxxxxxx, obywatel Twojego kraju, który pracował jako wykonawca w Afryce. W dalszej części będę nazywany moim klientem, który zginął kilka lat temu w śmiertelnym wypadku we wrześniu 2005 r. Wszyscy pasażerowie pojazdu niestety stracili życie.
Od tego czasu zadałem tutaj kilka pytań, aby zlokalizować dalszych krewnych mojego klienta, ale to również okazało się nieskuteczne. Po tych kilku nieudanych próbach zdecydowałem się przeszukać jego imię i nazwisko, co zmotywowało mnie do skontaktowania się z Tobą, aby zlokalizować członka jego rodziny, dlatego skontaktowałem się z Tobą.

Skontaktowałem się z Państwem, aby pomóc w repatriacji funduszu o wartości 13,500,000.00 XNUMX XNUMX USD (trzynaście milionów pięćset tysięcy dolarów amerykańskich). pozostawione przez mojego klienta, zanim zostaną skonfiskowane lub uznane za niezdatne do użytku przez firmę (bank) Security Finance, w której zdeponowano tak ogromną kwotę. Teraz zarząd pod wpływem prezesa banku i członków zarządu podjął decyzję o uznaniu funduszu za nieodebrany, aby mogli podzielić się pieniędzmi między sobą.

Wysłali do mnie zawiadomienie o konieczności zapewnienia najbliższego krewnego lub konfiskacie jego konta w ciągu najbliższych dwudziestu jeden oficjalnych dni roboczych. Ponieważ od ponad 3 lat nie udaje mi się zlokalizować krewnych, proszę o zgodę na przedstawienie Cię jako kolejnego krewnym zmarłego, ponieważ macie takie same nazwiska, aby wpływy z tego konta mogły zostać wam wypłacone.

Dlatego po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi omówimy współczynnik podziału i warunki przeniesienia. Posiadam wszystkie niezbędne informacje i dokumenty prawne potrzebne do poparcia Twojego roszczenia.

Jedyne, czego od Ciebie wymagam, to uczciwej współpracy, abyśmy mogli dopilnować przebiegu tej transakcji.

Aby rozpocząć transakcję, proszę o niezwłoczne wyrażenie zainteresowania w wiadomości zwrotnej i załączenie poniższych informacji.

Nazwy:..................................
Wiek:....................................
Zawód:.............................
Nr telefonu/faksu:...........................
Narodowość:........................
Prywatny e-mail:...........................

Czekam na Twoją pilną odpowiedź jak najszybciej pod adresem (legalstand_7@hotmail.com)

Z poważaniem.

OD ADWOKATA LENCA DARIUSA
DARIUS (IZBA) I KONSULTACJE PRAWNE.
NR 7, RUE DE GAGLI
LOME-TOGO.
TEL: +228 078 9554.

Oczywiście zaczynamy od wywabienia Cię, a potem poprosimy Cię o coś więcej niż tylko imię i nazwisko oraz adres (co jest już niebezpieczne), po czym zgodnie z wskazówką poprosimy Cię o wkład finansowy = przy x% kwoty ludzie są już się na to nabrałeś, bądź OSTROŻNY!!!

Bądź bardzo ostrożny z tego rodzaju bzdurami i pod żadnym pozorem nie mieszaj się w nie....



Miau! :zaszokować:
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 26/06/09, 17:28

Nazywa się go białym wilkiem: to nigeryjskie oszustwo… Wersja z Togo!

Mówię: brawo dla tych, którzy dają się nabrać! Generalnie są to goście, którzy zarabiają dużo pieniędzy (lekarz, prawnik...ptdr)...ale którzy chcą więcej!

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 26/06/09, 17:32

Nie ma nic złego w powtórzeniu tego!!!!!


miauczeć!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 26/06/09, 17:35

Tak, to pewne, obecnie dużo mówi się o oszustwach na stronie forums...to chyba klimat przedświąteczny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/06/09, 20:40

Trzymać ? Wersja togijska...

Mieliśmy już Beninese itp. Czy pójdą po całej Afryce Zachodniej?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 26/06/09, 23:20

Po ptasiej grypie i grypie H1N1 nie mogliśmy już zostać w Beninie : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/06/09, 05:49

Halo

To bardzo proste, cała dokumentacja, którą otrzymuję po angielsku, ląduje w koszu,

Nawet kary i podatki...


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 27/06/09, 15:10

Nie wiem, czy znasz tę stronę, ale jest naprawdę bardzo zabawna:

http://www.croque-escrocs.com/

to dziewczyna (na początku, ale teraz mają cały zespół), która tropi cyberprzestępców. nawiązuje do nich, odnotowuje liczbę ofiar i… zastawia na nie pułapki!!

ma całą sekcję, w której tropi facetów, którzy chcą pieniędzy i zmusza ich do zrobienia niemal wszystkiego, aby pochwalić się jej trofeami (np. zrób sobie zdjęcie z czapką Mikołaja przed meczetem... .. i wyślij je) Dla mnie)

jest w większości pełen humoru

szarlatan (ech… chciałem być jak Lietseu, ale jestem kakadu molukańską, a nie kotem…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 27/06/09, 17:28

Czemu nie, stanowilibyśmy świetną parę : Lol:

Kot biegnie za ptakiem...

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć zdjęcie kakadu dla swojego awatara i presto!

Meow! :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/06/09, 20:20

Lietseu napisał:[...] Pozostaje tylko znaleźć zdjęcie kakadu dla swojego awatara i presto!

Meow! :P
Wouala:
Obraz

Witaj Marie-Agnes! : Chichot:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104