Etykieta „Ekonolog, opiekunka do dziecka”?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja

Etykieta „Ekonolog, opiekunka do dziecka”?




przez Hasardine » 19/05/09, 08:57

Witam,

Dziś rano mam do przekazania mały projekt:

utworzenie wraz ze stowarzyszeniem Econologie marki „Asystent Ekonologa Matki”.

ci, którzy zobowiążą się do przestrzegania określonej liczby środków przyjaznych dla środowiska, otrzymaliby etykietę i dzięki temu mogliby łatwiej domagać się wzrostu kosztów utrzymania.

Co myślisz? co według Ciebie obejmowałoby te środki?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 21/05/09, 19:38

Tak, to dobry pomysł!

Problem jednak w tym, że ta etykieta jest uznawana przez zawód...

Każdy może stworzyć „etykietę”, jeśli chce i nie mówię o niezbędnych „kontrolach”!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/05/09, 23:12

I należałoby przede wszystkim ustalić, ocenić interes projektu:

- określić, jakie punkty będzie obejmować etykieta
- przeprowadź ankietę wśród co najmniej dziesięciu rodziców, aby sprawdzić, czy ich to motywuje
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 22/05/09, 08:19

Przesłałem ten post do mojego forum opiekunki do dzieci (wszyscy jesteśmy częścią tego samego związku zawodowego) i oto co odpowiedzieli twardzi ludzie:

-konserwacja pomieszczeń i sprzętów najmłodszych dzieci bez wybielaczy i przy użyciu środków przyjaznych dla środowiska,

-eliminacja „jednorazowych” pieluch, chusteczek, chusteczek czy ręczników papierowych

-dla niektórych zastosowanie żarówek, turbin wiatrowych czy kolektorów słonecznych jest oczywiste, natomiast dla wynajmujących nie zawsze jest to możliwe (poza żarówkami oczywiście!)

ale dla wszystkich preferowanie diety organicznej i używanie butelek dla niemowląt niezawierających BPA wydaje się obowiązkowe.

zainteresowanie pewnej liczby rodziców jest oczywiste: powierzając swoje dziecko na prawie 10 godzin dziennie, oczekujesz, że miejsce odbioru będzie respektować aspiracje, w które wierzysz.

Dla opiekunek do dzieci jest to punkt, który wzmacnia aspekt „odpowiedzialnego profesjonalisty”, a także pozwala im uzasadnić wartość żądanych świadczeń alimentacyjnych i posiłków.

Obecnie nasz układ zbiorowy nakłada 2.65 euro na koszty utrzymania, które obejmują: udział energii elektrycznej na ogrzewanie, wodę, wymianę sprzętu do opieki nad dziećmi, gry i wszystkie materiały edukacyjne. ta ilość wystarczy, aby kupić produkt wyprodukowany w Chinach w supermarkecie, ale jak na materiał przyjazny dla środowiska jest kiepski!

celem tej operacji jest to, że opiekunka nie przeznacza już swojej pensji na zakup zabawek! (zwłaszcza jeśli jej własne dzieci nie są już na tyle duże, aby z niego korzystać!), a także może szanować jej ekologiczne aspiracje w ramach swojej pracy. W końcu pracujemy w domu i to normalne, że szanujemy nasze ideały w domu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 22/05/09, 08:31

o uznanie, uważam, że musimy zwrócić się do negocjatorów sektorowych, ale w tym celu projekt musi zostać odpowiednio ułożony i zaakceptowany przez główne zainteresowane strony: Ass Mats
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/05/09, 11:47

Rzeczywiście jest „do sprzedania” (musimy jeszcze zobaczyć za jaką cenę, ale to już inna historia) Dodam małe zastrzeżenie:

chusteczki do nosa: ze względów higienicznych myślę, że jest to trudne do opanowania

Ponadto:
farby naturalne (szczególnie do zabawek) lub z nietoksycznymi pigmentami
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 22/05/09, 11:51

Słoń napisał:zwłaszcza na zabawki


W tej kwestii jest to już dość uregulowane...

Z drugiej strony nasze pokolenie (a wcześniej chociaż było dużo mniej „bzdury” na rynku) źle ssało farbę ołowiową, ale obecnie jest bardziej „czysta”, myślę…

Na szczęście w młodości nie miałem wielu GI Joe and Co.… moi rodzice woleli dawać mi klocki Lego (bardzo dobrze miałem pociąg 12 V!!) lub mechanikę (z recyklingu, ponieważ już ich nie było w tamtych czasach, od tego czasu wróciło), wynik, teraz robię wszystko z pralkami!!!

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 22/05/09, 13:18

W moim domu dzieci noszą fartuchy i każdego ranka dostają 2 chusteczki materiałowe.

Moje dzieci mają swoje własne zestawy haftowanych chusteczek, więc nie ma możliwości pomyłki.

Inni wkładają ręce do kieszeni, a gdy są pełne, idą do prania!

jak dotąd nigdy nie mieliśmy żadnych obaw o zanieczyszczenie! To jak toalety gastro i kompostujące! nigdy nie miałem problemu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 25/05/09, 10:57

Pomysł: dlaczego nie rozszerzyć tego „etykietowania” na wszystkie zawody, pisząc bardziej ogólne „zasady”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 25/05/09, 13:36

byłoby to oczywiście możliwe, ale u nas zawód to taki, w którym pracownik najlepiej radzi sobie i ma duży wpływ na swoje warunki i stanowisko pracy!

PS: niektóre związki zawodowe będące sygnatariuszami Grenelle ekologicznego, poprzez swoich delegatów związkowych, DP, CE lub CCE, wpływają na przywódców, aby podpisali takie karty!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192