Mieszkać na ziemi, której nie da się zbudować?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30

Mieszkać na ziemi, której nie da się zbudować?




przez Harry Ravi » 16/03/09, 14:42

Bonjour à tous,

Tutaj szukam informacji na temat wszelkich środków do życia na terenach innych niż budowlane (dom mobilny, domek letniskowy, przyczepa kempingowa, teren rekreacyjny itp.), ponieważ ustawodawstwo jest w tym zakresie bardzo rygorystyczne, a ponadto ratusze, władze i okolica jest dość atrakcyjna nad jeżynami.

Z góry dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 16/03/09, 14:47

Nie mam dokładnych informacji, ale przyczepy kempingowe i przyczepy kempingowe są najbardziej elastyczne pod względem prawnym.

Uważam, że domek letniskowy o powierzchni > 20 m² podlega tym samym przepisom, co konstrukcja „stała”... we wszystkich przypadkach powyżej 15 m² wymagane jest pozwolenie na budowę.

Po poziomie elastyczności są też jurty, ale musisz zobaczyć, czy to ci odpowiada i nie jest to najbardziej dyskretne...
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 16/03/09, 15:11

Oto mój projekt:

Niedługo kończę studia i mam nadzieję uzyskać umowę na czas nieokreślony.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, stawki nie są wysokie, mówię sobie, równie dobrze mogę kupić, będzie mnie to kosztować tyle, ile czynsz.

Mam ostateczny pomysł na budowę domku letniskowego (ale nadal kosztuje to trochę drogo).
Mam tam pomysł znalezienia gruntu niezabudowanego i zainstalowania domku mobilnego (na kółkach) o powierzchni około 30m², mając nadzieję, że nie przekroczy on kwoty 50-60 tys. euro.

tylko wydaje mi się, że montaż domków mobilnych można wykonać tylko na kempingach lub „terenach rekreacyjnych”.

Jurta nie jest tym, czego szukam, bo szukam minimum miejsca, też śledziłem budowę jurty na stronie internetowej i wydaje mi się to zbyt wybredne (a suszenie napoju zajmuje trochę czasu).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 16/03/09, 15:28

Harry Ravi napisał:tylko wydaje mi się, że montaż domków mobilnych można wykonać tylko na kempingach lub „terenach rekreacyjnych”.


O nie, każdy może postawić domek mobilny w swoim domu albo na końcu ogrodu, albo na prywatnej działce...ale ja też nie jestem specjalistą...po prostu wiem, że to, co jest "mobilne" w szerokim tego słowa znaczeniu jest łatwiejszy do umieszczenia niż coś stacjonarnego.

Jeśli znajdziesz jakieś oficjalne linki lub dokumenty, które nas zainteresują!

Myślę, że instalacja przyczepy kempingowej o powierzchni 20 m² powinna być mniej restrykcyjna administracyjnie niż szopa ogrodowa o powierzchni 20 m²… „twarda”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

mieszkają na gruntach niezabudowanych




przez tigrou_838 » 16/03/09, 15:41

witaj, bądź ostrożny z pozwoleniami na budowę i wnioskami o pozwolenie na pracę, jest to dość restrykcyjne, dowiedz się dokładnie, zanim cokolwiek zrobisz.

zasady zmieniły się nie dawno.

Byłem dość zaskoczony, gdy zapytałem o pozwolenie na pracę dla mojego warsztatu o powierzchni mniejszej niż 20m2.

jeśli dobrze pamiętam, nawet w przypadku przyczepy kempingowej lub domu mobilnego na lądzie wymagane są pozwolenia, nawet w przypadku konstrukcji tymczasowych lub mobilnych, jest to funkcja czasu instalacji na lądzie, a zatem bezruchu, powierzchni itp. ..POS (planu zagospodarowania przestrzennego) Twojej gminy, np. PLU (lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego).

Najlepiej zapytać w ratuszu.

Mówię oczywiście w imieniu Francji.

ps. Wszystko jest możliwe, jeśli przestrzegane są zasady, nie powinno być żadnych problemów

Tigrou
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 16/03/09, 15:51

W każdym razie udam się do burmistrza, jeśli mój projekt kiedykolwiek dojdzie do skutku.

Niektórzy twierdzą, że tak, można postawić przyczepę kempingową na lądzie, ale życie tam to inna historia.

Bolałoby mnie, gdybym kupił ziemię i eksmitował przyczepę kempingową kilka miesięcy później.

Niektórzy mówią, że w domku mobilnym można mieszkać przez 3 miesiące, a potem trzeba go przenieść. Niektórzy nawet mają taki trik, że co 3 miesiące delikatnie przesuwają domek mobilny, żeby udowodnić, że jest mobilny, ale nie wiem, czy taki sposób życia jest legalny.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 16/03/09, 16:03

Bonjout,

Istnieje kilka poprawnych pod względem administracyjnym odpowiedzi i rozwiązań!
Przede wszystkim najlepsza jest przyczepa na kółkach, ale co trzy miesiące trzeba ją przemieszczać przynajmniej 600 metrów.
inaczej:
1) Poproś burmistrza o zgodę na ustawienie przyczepy kempingowej na tym terenie. (jeśli odpowiedź negatywna =>2)
2) Zwrócić się do Urzędu Miejskiego z prośbą o naradę w sprawie parkowania wspomnianej przyczepy kempingowej (pisemnie i AR) i sprawić, by media i współpracownicy uczestniczyli w tej Radzie Miejskiej!
3) wtedy i tylko wtedy, gdy gmina liczy więcej niż 3000 mieszkańców, złożyć skargę, aby przestrzegano prawa dotyczącego parkowania dla „podróżnych” (obowiązkowo tereny specjalistyczne i zagospodarowane i uzbrojone) Można to zrobić także podczas rady gminy....

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 16/03/09, 16:10

Dotyczy to przyczepy kempingowej, ale jak to działa w przypadku domu mobilnego?

Wydaje mi się również, że dla każdej instalacji obowiązuje okres przedawnienia wynoszący 3 lata.

Niektórzy mówią też o domach na pillotisach, macie jakieś informacje?
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 16/03/09, 17:06

Witaj!

Trochę informacji tutaj

W przeciwnym razie forum strony onpeutlefaire jest bogata, ale musisz się rozejrzeć!

:D
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 16/03/09, 17:12

Dziękuję za link, już tam byłem forum ale nie widziałem strony z plikami.

Arkusz, który mi przekazałeś, zawiera informacje dotyczące gruntów budowlanych i konstrukcji.
Szukam informacji na temat pojazdów mieszkalnych na terenach niezabudowanych.

(ale wydaje mi się, że śnię trochę za dużo)
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175