Siła nabywcza i CO2 ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7

Siła nabywcza i CO2 ...




przez Michel Kieffer » 13/02/09, 18:37

Siła nabywcza i CO2 ...

Oto nowy zabawny komiks ”Siła nabywcza i CO2" http://cocyane.chez-alice.fr/energie.html jak myślisz

... i wielkie podziękowania szczególnie dla RIAZ, który „debugował” pierwsze wersje tego nowego komiksu.

Michel Kieffer
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 13/02/09, 18:51

Moja opinia:

Winna / karna ekologia w całej okazałości na tle walki klasowej ...

I bardzo negatywna i obiektywna wizja potencjału energii odnawialnej.

posiadające HDI (Wysoki wskaźnik rozwoju społecznego) nie jest tematem tabu. Problemem jest emisja CO2 bez wysokiej wartości HDI.
Skąd pilna potrzeba pozostawienia w szczególności paliw ropopochodnych, a tym samym silnika cieplnego. Dobra wiadomość: tu i teraz istnieją rozwiązania, które pozwalają pozbyć się silnika cieplnego.

Ten komiks mógł zrobić wszystko, by przerazić „lewicową partię” Mélanchon.

Ciąg dalszy tutaj:
https://www.econologie.com/forums/planificat ... 44-40.html


Wskaźnik rozwoju społecznegolub HDI ma na celu próbę zmierzenia poziomu rozwoju krajów, nie pozostawiając po prostu ich ekonomicznej wagi mierzonej PKB lub PKB na mieszkańca. Zawiera zatem więcej danych jakościowych. Jest to wskaźnik, który syntetyzuje (nazywa się to wskaźnikiem złożonym lub syntetycznym) trzech zestawów danych:

- oczekiwana długość życia w chwili urodzenia (co daje wyobrażenie o stanie zdrowia ludności kraju)
- poziom edukacyjny mierzona średnią długością nauki i wskaźnikiem umiejętności czytania i pisania
- Realny PKB (tj. skorygowany o inflację) na mieszkańca, obliczony według parytetu siły nabywczej (PPP - to znaczy w ilości zapewniającej tę samą siłę nabywczą we wszystkich krajach)
PKB na mieszkańca wskazuje na średni poziom życia w kraju.

HDI jest obliczany przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Jest on prezentowany jako liczba bez jednostki od 0 do 1. Im bliżej HDI jest 1, tym wyższy jest poziom rozwoju kraju. Obliczenie HDI pozwala na ustanowienie corocznego rankingu krajów (...)

Suite:
http://www.populationdata.net/index2.ph ... =1&nom=idh
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 13/02/09, 20:38

Nie uważam tego za tak negatywne.

Lubię to, oczywiście, myślę z pewnym humorem lub z perspektywy czasu, myślę ...

Dobra koncepcja „PAPIEŻY” :)

Trochę mi to przypomina Ceci
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 13/02/09, 20:44

Christophe napisał:Trochę mi to przypomina Ceci


Te dwa rodzaje raportów są „bogate”. Tak zwani „biedni” mają dach, samochód i jedzą mięso.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 13/02/09, 20:49

Tak, jest PAPIEŻ i PAPIER (T = bardzo)

2 uwagi:

a) Indie, Chiny, a nawet Afryka (wylesianie) są często oskarżane o odpowiedzialność za duże emisje CO2.

W środowisku jest coś, co uspokaja bardziej niż cokolwiek innego:

To nie ja, to inni


b) Nie podoba mi się inkwizycja, którą obecnie prowadzimy przeciwko CO2: ma tendencję do ukrywania czegoś innego i opracowywania absurdalnych rozwiązań, myśląc, że tylko kryterium CO2 jest „poważne” ...
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 13/02/09, 20:52

Christophe napisał: Jeśli chodzi o środowisko, jest jedna rzecz, która uspokaja bardziej niż cokolwiek innego, to: „To nie ja, to inni” [
Rzeczywiście to obserwujemy w kąpieli poczucia winy / malejącej ekologii. We Francji jest pilnie wyjść z tej kąpieli.

b) Nie podoba mi się inkwizycja, którą obecnie prowadzimy przeciwko CO2: ma tendencję do ukrywania czegoś innego i opracowywania absurdalnych rozwiązań, myśląc, że tylko kryterium CO2 jest „poważne” ...
Zgadzam się z tym; na przykład zbyt często zaniedbujemy erozję różnorodności biologicznej. To powiedziawszy, zmiana klimatu jest globalnym problemem, moim zdaniem, bardzo ważnym.

Niefortunne jest to, że są używane przez pseudo-moralizujących ideologów (patrz przemówienie komunistycznego Mélanchon w linku nieco powyżej) lub przez sfrustrowanych ludzi (oczywiście nie mówię o Michelu), którzy są zazdrośni o ludzie sukcesu (i którzy dobrze by porozmawiali z dysydentami z Chin lub Korei Północnej).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 13/02/09, 21:19

Zgadzam się też: oprócz tego, że zmiany klimatu są dalekie od CO2 ...

Aby porozmawiać z dysydentami z Chin lub Korei Północnej, musisz:

a) być średni
b) popełnić samobójstwo

:|
0 x
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 15/02/09, 09:32

Christophe,

Twój link http://www.youtube.com/watch?v=AJLUVaAdhRc to świetna zabawa i tyle gadania!

Odnajdujemy małego Jean-Marc Jancovici, który w szczególności odwiedza: rodzina, która spędza wakacje na kempingu w Marsylii, zużywa 50 (?) razy mniej CO2 niż rodzina, która jedzie na Antyle ".

Oczywiście druga rodzina ma dość wysoką siłę nabywczą, a jej członkowie (raczej) przeprowadzili wiele badań. Są oczywiście ekologiczne. Dlatego zadbali o kompensację CO2 (patrz strona 18 „ siła nabywcza i CO2 ). Oczywiście touroperator rozumie „sznur” i komunikuje się na przykład na białych piaszczystych plażach: „ tutaj, aby szanować środowisko, ćwiczymy sortowanie zbiorowe... "

Spotykam wielu ludzi o dobrych intencjach, jak opisano powyżej, i po prostu staram się do nich uprzejmie dotrzeć w nowym komiksie „ siła nabywcza i CO2 » http://cocyane.chez-alice.fr/energie.html

Michel
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 221