Stowarzyszenie: idea, ludzie, przedmioty i środki

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Stowarzyszenie: idea, ludzie, przedmioty i środki

przez Christophe » 05/02/09, 16:22

Temat „przestarzały” odnosi się do tematu, który go zastępuje i konkretyzuje powstanieeconology Association

Stowarzyszenie ekonologiczne: idea, ludzie, statut i środki!

Ta wiadomość jest trochę długa, ale jej przeczytanie do końca jest tego warte, myślę, dla przyszłości ekonologii! To jest bardzo ważne! Oto wersja .pdf tego długiego tematu do wydrukowania (jeśli to możliwe wersja robocza), aby ułatwić czytanie.

Wstęp: pomysł

Ta wiadomość jest wynikiem refleksji wynikającej z prywatnej dyskusji z LeJusteMilieu (Alain B.), Lietseu (Christophe O.), Voile et eau (Charles S.), członkami forums : www.econologie.com/forums/

Ta refleksja ma na celu próbę wyjaśnienia faktu:

a) forums są duże, dobrze odwiedzane (200 000 odwiedzających miesięcznie, to nie jest nic!) i pełne wysokiej jakości aktywnych członków. To zdecydowane osiągnięcie!
b) forums brakuje spójności, rzeczywistej wymiany, osiągnięć i praktycznych działań: w niektórych przypadkach brakuje środków do osiągnięcia tych konkretnych osiągnięć.
c) choć wysokiej jakości, nasze forums brak wiarygodności wobec „innych” w szerokim tego słowa znaczeniu. W ten sposób można zobaczyć wspaniałe osiągnięcia techniczne lub doskonałe rozumowanie lub obliczenia: zawsze pozostanie to faktem jednostki na forum internet, w skrócie ograniczona wiarygodność!

O wiele bardziej wiarygodne są produkcje i publikacje organizacji niż publikacje jednostek.

Projekt Laigret ( https://www.econologie.com/forums/groupe-de- ... t5922.html ), która wciąż jest w toku, pokazała nam, że pożądana jest struktura prawna. Tylko dla wiarygodności w stosunku do naszych rozmówców: robienie „badań” jako jednostka jest zaskakujące i na pewno zamyka drzwi… i mówię tylko o aspekcie psychologicznym!

W skrócie można podsumować fakt, że forums mają ogromny potencjał, ale brakuje im konkretnych informacji i rozpowszechniania informacji innymi kanałami.

Dlatego uważamy, że najwyższy czas przerzucić „maszynę” ekonomiczną z biegu jałowego, przy już rozgrzanym silniku, na 1. bieg!

Już zrozumieliście: myślimy o wspólnym spotkaniu w formie stowarzyszenia (pomysł wspomniany już w 2005 roku: https://www.econologie.com/forums/creation-d ... t1055.html )

Przez i dla kogo?

Pozostaje znaleźć zmotywowanych ludzi!

Myślę, że jesteśmy wystarczająco aktywnymi członkami na forums znalezienie „twardego” trzonu członków wystarczająco zmotywowanych do zajmowania się tym stowarzyszeniem. Wielu z Was pewnie jest już w skojarzeniach: to nie jest takie ciężkie zadanie.

Ale bądź ostrożny i to musi być jasne: stowarzyszenie może istnieć lub przetrwać tylko z 2 lub 3 członkami „liderami” i bez środków działania (wrócę do środków, patrz poniżej).

Ja (i nie jestem jedyny) bardzo chcę zrobić coś konkretnego dla nas wszystkich i dla szeroko rozumianej ekonologii poprzez aktywne stowarzyszenie, które się porusza, ale stworzyć stowarzyszenie „pasywne”, którego główną działalnością jest AG w ogóle mnie nie interesują!

Myślę, że wśród stałych bywalców forums przez lata nauczyliśmy się poznawać i rozpoznawać osobowość większości z nas, więc mam nadzieję, że uda nam się wybrać odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska! W każdym razie nic nie jest pewne w tej kwestii!

Cele stowarzyszenia?

Oto najciekawsza część: jakie będą bardziej szczegółowe cele tego stowarzyszenia?

Chciałbym sprowadzić to do prostego, konkretnego rozumowania, które miałem z C moa na osobności:

a) Obrona środowiska to ważny potencjał ludzi, którzy mają już dość
b) Ci sami ludzie są rozczarowani lub przeciwni metodom istniejących polityk lub stowarzyszeń
c) 90% pracy dzisiejszych wielkich „stowarzyszeń ekologicznych” polega bardziej na wskazywaniu problemów niż na proponowaniu lub wdrażaniu rozwiązań. W najlepszym przypadku oferują „utwory”.
d) Taki sposób podawania moralności denerwuje i wpędza ludzi w poczucie winy
e) W tym kontekście my, zamiast wskazywać problemy, będziemy starali się pracować nad ich rozwiązaniem, aby przynieść ludziom konkretne rozwiązania!

Inaczej cel moglibyśmy podsumować bardzo ambitnym zdaniem: dać obywatelom możliwość wpływania na decyzje badawcze w dziedzinie ochrony środowiska. To znaczy poprzez zmniejszenie zależności między: badaniami, prywatnymi interesami i dobrą wolą finansistów!

Ambitny? Tak, ale nie niemożliwe!

Przyjrzyjmy się dzisiejszym dużym stowarzyszeniom ekologicznym: zaczynały od zera, a teraz zrzeszają tysiące ludzi i dysponują budżetami sięgającymi kilku milionów euro!

To jest to, do czego musimy dążyć, nie mniej! Oni zrobili to dobrze, więc dlaczego nie my?

Statut: I projekt

Oto jak mógłby wyglądać statut stowarzyszenia. Oczywiście nadal działają! To jeden z celów tego wątku!

Statut stowarzyszenia. Prawo stowarzyszeniowe 1

Celem Stowarzyszenia będzie rozwijanie działań badawczych i udostępnianie zasobów swoim członkom i osobom trzecim.

Projekty te dotyczą zrównoważonego rozwoju, lepszego gospodarowania zasobami naturalnymi, szczególnie w obszarze energetyki.

Możliwość tego stowarzyszenia w ramach „Badań” do:

1. Prowadzenie, wspieranie i rozpowszechnianie opracowań technicznych lub nietechnicznych (ekonomicznych, finansowych, społecznych itp.), związanych z dziedzinami określonymi powyżej.
2.Pomoc w produkcji prototypów lub demonstratorów i ich marketingu
3. Bądź w kontakcie z innymi podobnymi stowarzyszeniami i innymi partnerami badawczymi (szkoły, uniwersytety itp.)
4. Zarządzanie pożyczkami lub wynajmem sprzętu swoim członkom (sprzęt analityczny w szczególności niezbędny dla kierownika projektu lub badania)

Możliwość tego stowarzyszenia w ramach „Dyfuzji ekonologii” do:

1. Zarządzaj zakupami grupowymi.
2. Testuj materiały lub produkty
3. Organizuj konferencje w celu podnoszenia świadomości lub prezentowania projektów
4. Prowadź działania doradcze
5. Zsyntetyzuj najbardziej obszerne dyskusje nt forums sporządzić dokumenty zbiorcze, które można opublikować w innym miejscu

Stowarzyszenie będzie finansowane z:

1. Składki członków (przewiduje się różne rodzaje członkostwa).
2. Dotacje
3.Sponsoring i darowizny
4.Usługi do rozliczenia
5. Inne zasoby (merchandising, konferencje itp.).


Środki i zasoby

Aby osiągnąć te ambitne cele, potrzebujemy SILNEGO stowarzyszenia, które się RUSZY. To wymaga zasobów ludzkich i pieniędzy.

Istnieje kilka sposobów gromadzenia zasobów jako stowarzyszenie: mamy tę wielką zaletę, że mamy bazę widoczności za pośrednictwem witryny Econologie.com i jej forums. Oznacza to, że ruch generowany przez witrynę i forums znacznie przyczyni się do sukcesu tego stowarzyszenia.

Oto szczegóły dotyczące sposobu finansowania.

a) składki członkowskie

Szybka kalkulacja teoretyczna: miesięcznie odwiedza go 200 000 osób forums (400 000 w całym serwisie).

Przy wskaźniku członkostwa wynoszącym 0.1% (1 odwiedzający na 1000 dołącza do stowarzyszenia) i rocznej składce członkowskiej w wysokości od 10 do 20 euro, daje to już roczny budżet operacyjny w wysokości od 24 do 48 000 euro! Oczywiście członkostwo w wysokości 0.1% jest ważne, ale pozostawia duży margines, ponieważ nawet jeśli dołączyłby tylko 1 na 10 000, nadal mielibyśmy 6000 €!

Aby pokryć koszty operacyjne, to już więcej niż wystarcza. Oczywiście możemy sobie wyobrazić inne rodzaje wyższych składek (członek honorowy, członek-darczyńca, pokutujący emeryt naftowy…hihihi)


B) Dotacje

Myślę, że dotacje są rodzajem miecza dla przetrwania stowarzyszenia, którego dla nas nie chcę, ale głupotą byłoby zaniedbać i nie skorzystać z tej drogi!

Na przykład Unia Europejska dysponuje wieloma środkami dotacji.

C) Darowizny

Czyste darowizny mogą stanowić znaczący wkład w funkcjonowanie stowarzyszenia (na przykład AFM). Idea ekonotonu ma być rozwijana.

D) Sponsorzy

Chciałbym, aby zachować rozsądne zarządzanie, uciekać się do minimum zewnętrznych „dużych sponsorów”: to najlepszy sposób na odzyskanie i bycie przez nich kontrolowanym w przypadku „konfliktu interesów”.

Z drugiej strony mile widziane są małe firmy, które mają interes handlowy lub techniczny w projekcie lub innym projekcie zarządzanym przez stowarzyszenie. Sponsorów można pojmować na 2 sposoby: rzeczowo lub finansowo.

Mogą być też sponsorzy stali lub honorowi.

E) Wpisy związane z działalnością stowarzyszenia

Na razie co najmniej 3:

1. Organizacja wieczorów informacyjnych czy konferencji (niektórzy z Was byliby dobrymi prelegentami, ja też już kilka dałem) czy nawet „staży” (nawet jeśli mają raczej złą reputację w zielonym środowisku: pamiętajcie o stażach pantone. .. aie aie aie) może być przedmiotem świadczeń.

2. Sprzedaż drobnych artykułów promocyjnych (koszulki, naklejki itp.)

3. Płatne porady ekologiczne, wykonywane przez niektórych członków dzięki książce adresowej i wiarygodności stowarzyszenia.


Cóż, na tym poprzestanę, myślę, że to mój największy post na ten temat forum!

Jeszcze raz dziękuję członkom, którzy pomogli mi zmotywować się do tego pierwszego szkicu! Rozpoczyna się burza mózgów, proszę z uzasadnieniem! Trolle powstrzymują się...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 12 / 14, 22: 10, 9 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8

Re: Stowarzyszenie: idea, ludzie, statut i środki

przez renaud67 » 05/02/09, 16:50

pasywny członek gotowy do wniesienia wkładu (do 60 € :zaszokować: w końcu 5€/miesiąc co)
część prototypowania to ta, którą chciałbym zobaczyć, ale z pewnością nie jest najłatwiejsza do wdrożenia.
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

przez Remundo » 05/02/09, 16:56

Hi Christopher,

Widzę, że ta idea asocjacji [która nie pochodzi od dzisiaj] dojrzała.

Zasada jest dobra.

Trudność jest geograficzna (przynajmniej dla mnie). W Belgii jest was wielu, a problem pojawia się rzadziej.

Ale tak czy inaczej wierzę, że jest miejsce na wielkie rzeczy do zrobienia w tym kierunku.
0 x
Obraz
Żeglarstwo i woda
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 09/11/08, 15:58

przez Żeglarstwo i woda » 05/02/09, 18:37

Dziękuję Christophe, rzuciłeś się do wody brawo.
Karta Partii Komunistycznej 60 € w UMP 40 € w CGT jest znacznie droższa.
Charles
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

przez Christophe » 05/02/09, 18:45

Wrzucony do wody uh... nie, ale powiedzmy, że założyłem kostium kąpielowy! : Mrgreen:

Jak powiedziałem w długim tekście: stowarzyszeniem nie da się zarządzać samodzielnie! Piłka jest teraz po twojej stronie… od ciebie zależy, czy zagramy, czy nie!

Więc jeśli chcemy np Obraz będzie musiał zostać Obraz i działać z Obraz !

ps: trochę za wcześnie mówić o abonamencie, ale 10 do 20€ wydaje mi się dobrym kompromisem (15€), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdefiniować inne „stopnie” członków dla tych, którzy chcą dać więcej. Ze swojej strony jestem gotów wyłożyć na start kilkaset euro.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

przez Remundo » 05/02/09, 18:49

Myślę, że z Pascalem i Yvesem wystarczy nam do ożywienia stowarzyszenia.

Są też "historyczne" projekty Maloche'a (Captain' Blue Flam) i André (palnik kulowy),

Najnowszy projekt Laigret Petroleum...

Jak powiedziałem, jest wiele do zrobienia... Poczekaj i zobacz 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 05/02/09, 19:05

Po pierwsze jestem za.

Jakie macie pomysły na znalezienie lokalu? Docelowo mogę pomieścić około dwudziestu osób na weekend w Liège, niedaleko stacji Guillemins (10' pieszo) + dość łatwy parking na weekend.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia

przez Gregconstruct » 05/02/09, 19:28

Chodźmy przyjaciele!!! Jestem w!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

przez Flytox » 05/02/09, 20:32

Nie wiem jeszcze jak wnieść kamień do budynku w taki mróz, ale już wkład w projekt ogólny lub lokalny może być dobrym początkiem. Taksssss!!!!! :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4

przez louphil » 05/02/09, 20:39

Ja też jestem, przynajmniej jako członek wspierający, a może trochę więcej, ale mam już wiele „czapek” gdzie indziej… Do zobaczenia…
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 284