Czy władcy są głupi?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Czy władcy są głupi?




przez lejustemilieu » 24/01/09, 17:38

Czy władcy są głupi?
Pomysł nie pochodzi ode mnie.
Ekonomista mi powiedział NIE :zaszokować:
Wiedzą co robią... :zaszokować:
A przecież ten prosty człowiek nie jest obładowany dyplomami, ale to logiczne i ma czas na przemyślenia…(czasami)
Powiedział mi : globalne ocieplenie jest oczywiste… wie o tym nawet polityk. Dlaczego więc rządzący tak szybko niszczą ziemię?
Odpowiedź jest prosta: mają rozwiązanie... lub cel; ale con w tym momencie, to nie jest logiczne.
Być może musimy spojrzeć na problem wstecz, aby zrozumieć :?
Jest taka możliwość... prawda?
Moja myśl ? w 1935 roku, Europa wiedziała, że ​​Hitler przygotowywał się do wojny ; ale nikt nie przygotowywał się do odwetu…dlaczego?
PS Nie mam nic przeciwko pisaniu hitlera wielką literą :?
Mam nadzieję, że mój ekonomista ma rację; sprawi, że stracisz rozum : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 24/01/09, 17:48

Powinieneś już wiedzieć, że politycy są szkoleni (a więc uwrażliwieni) na nauki humanistyczne i społeczne, a nie na nauki podstawowe.
Co więcej, politycy byli w większości dobrymi studentami, a więc pracowitymi pracownikami, zawsze z nosem w swoich klasach, a więc stosunkowo mało konfrontowanymi z innymi realiami. Zauważam, że u znajomych ze studiów prawniczych, którzy po prostu pracują i nie są otwarci na nic innego (to system tego chce, jest hiperselektywny)

To prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego tak naprawdę nie zdają sobie sprawy ze znaczenia związku między ewolucją przyrody a dobrobytem ludzi.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/01/09, 17:53

Olivier22 napisał:Powinieneś już wiedzieć, że politycy są szkoleni (a więc uwrażliwieni) na nauki humanistyczne i społeczne, a nie na nauki podstawowe.
Co więcej, politycy byli w większości dobrymi studentami, a więc pracowitymi pracownikami, zawsze z nosem w swoich klasach, a więc stosunkowo mało konfrontowanymi z innymi realiami. Zauważam, że u znajomych ze studiów prawniczych, którzy po prostu pracują i nie są otwarci na nic innego (to system tego chce, jest hiperselektywny)

To prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego tak naprawdę nie zdają sobie sprawy ze znaczenia związku między ewolucją przyrody a dobrobytem ludzi.

Euuuu, mówię o szybkim zniszczeniu planety, a nie o dobrobycie... :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 24/01/09, 17:54

To jest połączone.
Gdyby tak nie było, interesowałaby tylko nielicznych zmarginalizowanych
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 24/01/09, 18:34

Świat jest znacznie bardziej rządzony przez pierwotne instynkty gatunku ludzkiego niż przez władców.

Według Freuda, oto podstawowe instynkty:
• natychmiastowa satysfakcja
• przyjemność (lub unikanie bólu)
• konsumpcja
• brak represji

Jeśli obserwujesz zachodnie społeczeństwa, zauważysz, że większość ich funkcjonowania jest zgodna z tymi 4 punktami.

Społeczeństwa słabo rozwinięte również w dużej mierze przestrzegają tego, ale ich techniczny niedorozwój oznacza, że ​​ich wpływ na planetę jest niewielki (chociaż niektóre „przodkowe” działania, takie jak rolnictwo tnące i palące, nie są tak nieistotne)

Potężni/władcy również nie stanowią wyjątku od reguły i nawet wtedy, gdy udaje im się uwolnić od pierwotnych instynktów, dzięki Rozumowi (Freudowskiej zasadzie rzeczywistości) kierującej się:
* Satysfakcja zdyskontowana
* Ograniczenie przyjemności (lub tolerancji na ból)
* Produkcja (praca)
* Bezpieczeństwo

Ich decyzje gwałtownie kolidują z „pierwotnymi instynktami Ludu”. : Idea:

Wreszcie ostatnia trudność, globalizacja miażdży działania/decyzje każdego kraju, jakkolwiek doskonałego, ponieważ rozległa „gospodarcza dżungla”, kierująca się pierwotnymi instynktami, potwierdza się każdego dnia trochę bardziej. :?

Tu jesteśmy w 2009 roku : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/01/09, 00:05

Remundo napisał:Ich decyzje gwałtownie kolidują z „pierwotnymi instynktami Ludu”.

Niestety często pierwotne instynkty rządzących (patrz Bush czy Sarko) obrażają ludzi ze zdrowym rozsądkiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 25/01/09, 00:15

Cześć Cuicui,

Nie źle, ale myślę, że to częściowy pogląd na sprawę.

Polityka Busha była jedynie odbiciem amerykańskiego imperializmu, który nie umarł nawet wraz z Obamą.

Model Sarko kontynuuje model francuski, również przesadny i oparty na atomie i ropie.

Amerykański imperializm jest najtrafniejszym przykładem pierwotnych instynktów zaostrzonych przez najpotężniejsze państwo na świecie.

Amerykański imperializm opiera się przede wszystkim na bezwzględnej potrzebie każdego Amerykanina, by czuć się „najsilniejszym, najpiękniejszym” do czynienia tak szlachetnych rzeczy, jak:
- napełnianie olejem 4-konnego 4x300
- codziennie pokonywać setki kilometrów w dużych miastach, ponieważ są one zbyt słabo zaludnione (wszystkie modele autostradowe)
- po prostu się obżeraj : Chichot:

Mówimy:
• natychmiastowa satysfakcja
• przyjemność (lub unikanie bólu)
• konsumpcja
• brak represji

4x4 dla USA : Idea: :D
0 x
Obraz
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/01/09, 05:46

Film dokumentalny w ARTE pokazał szczęśliwemu zespołowi europejskich rządów (Sarco, Angela, itp.), który był na łodzi z naukowcami, jak na własne oczy widział topniejący lód...
Lokalny mieszkaniec powiedział, że ci polityczni szefowie nic nie zobaczą, ponieważ nigdy nie mieszkali w tych regionach, więc zobaczą tylko lód… a nie topnienie lodu przez 30 lat, jak to się stało…. :?
Ale poszli zobaczyć...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/09, 09:32

1) Naród ma rząd, który wybrał… i dlatego zasługuje…

Splagiatować polityka lub filozofa, którego nazwiska nigdy nie znałem...

I nie mów mi klasyka:

nie mamy wyboru...


2) Ponadto rządy są zależne od wielkiego biznesu i technologii… Nie mogą wszystkiego rozwiązać za pomocą prawa…

3) To, o co możemy ich winić, to coraz bardziej otwarte okłamywanie ludzi i usypianie ich fałszywymi problemami, aby zachować pokój społeczny i przynieść korzyści niektórym…

Christophe napisał:Praktyczny przykład, we wczorajszych wiadomościach: francuska armia zerwała kontrakt ze 100% francuską firmą na produkcję rangersów. Nowa firma podzleca w Maghrebie...

Więc jeśli nawet państwo nie gra w grę, aby ograniczyć relokację, szczerze mówiąc, jak możemy oczekiwać więcej od prywatnych firm, które nikomu nic nie są winne?

Sarko wie, jak to szeroko otworzyć w przemówieniach na temat relokacji, ale w gruncie rzeczy jest naprawdę facetem bez słów… a ja ważę słowa…


https://www.econologie.com/forums/post113377.html#113377

4) Myślę, że wkrótce pierdnie...

Nie pierdzi, gdy biedni są głodni... inaczej pierdziłoby cały czas...

Stabilność systemu lub rządu jest w wielkim niebezpieczeństwie, gdy klasa średnia zaczyna odczuwać głód... i zaczyna odczuwać głód...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 25/01/09, 10:35

tutaj, aby zilustrować to, co mówi Christophe, czy widziałeś podczerwień France 2, w tym tygodniu „żyje za 1500 € / miesiąc” :?

Nie wiem, czy uda nam się jeszcze raz zobaczyć to na żywo w sieci.
http://www.programme-tv.com/actu/14691/ ... nce-2.html

Anegdota z raportu: Owerniacy (mieszkańcy wsi) żyją najlepiej. Mieszkańcy miast mają duże kłopoty, ponieważ muszą kupić wszystko oprócz przytłaczających wydatków mieszkaniowych : Idea:
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274