Trochę więcej złomówek !!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac

Trochę więcej złomówek !!




przez oliburn » 18/12/08, 19:58

niektórzy z Was musieli otrzymać tego e-maila:

"Drodzy przyjaciele

Jak wiecie, pracuję w ubezpieczeniach i wczoraj dowiedzieliśmy się, że od 1 stycznia 2009 roku, kiedy zdarzy się wypadek samochodowy, ubezpieczyciel będzie musiał zlecić rzeczoznawcy wycenę naprawy (jak na razie nie jest to nic odbiegającego od normy), z tą różnicą, że ekspert dodatkowo należy sprawdzić 21 punktów kontroli pojazdu....nawet jeśli nie dotyczy to pierwszego szoku i nawet jeśli ostatnia kontrola techniczna wypadła prawidłowo

Krótko mówiąc, jeśli jeden z tych 21 punktów nie jest zgodny lub nie działa, Twoja szara karta zostanie zamrożona w prefekturze (w konsekwencji: nie będzie możliwości sprzedaży samochodu) i będziesz miał 3 dni na wyrażenie zgody na naprawę nie- spełniających wymagania, w przeciwnym razie samochód zostanie unieruchomiony w garażu.

A ponieważ dobra wiadomość nigdy nie przychodzi sama, jeśli dokonasz naprawy, a niezgodne punkty nie będą miały związku z uszkodzeniem, specjalista będzie musiał przyjechać ponownie, aby potwierdzić pracę, i to oczywiście na Twój koszt! Nie zapominając oczywiście o karach… w przypadku, gdy to Ty jesteś odpowiedzialny za wypadek.”


cóż, to nie jest mistyfikacja... po rozmowie z ekspertem wydaje się, że ustawa wejdzie w życie nie 1 stycznia, ale 15 kwietnia
po publicznej informacji... eksperci odbyli w listopadzie popołudniowe szkolenie, honoraria ekspertów
wyniesie od 200 do 250 euro za 21 punktów kontrolnych
dotyczyłoby to bezpieczeństwa, braku włączonych świateł, zużytych pasków, braku wycieków w hamulcach, wspomaganiu kierownicy,
itd...itd a najgorsze jest to, że na szkoleniu dano im do zrozumienia, że ​​w przyszłości policjanci będą mogli wystawić zaświadczenie o unieruchomieniu... oni chcą rewolucji!!! : Mrgreen:
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 18/12/08, 23:03

to wciąż muszą być jacyś „inteligentni” ludzie, którzy na to wpadli : Evil:

Bez wkurzania wszystkich tymi wszystkimi przepisami, nikt już nie będzie porządku...

Zrobiono to celowo, ma na celu powiedzenie „boo, niegrzeczne, nie miłe… daj mi swoje pieniądze, żebym ci wybaczył” : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 18/12/08, 23:34

Należy najpierw potwierdzić tę informację... jeśli to prawda to jest to środek "liberticide" i narzucanie jeszcze większej "konsumpcji"...dziękuję elitom!

Niedawno mówiłem znajomemu, że Francja powoli zaczyna stawać się despotyczna... Pamiętajcie o małej żabce...

Więc na rewolucję nie czekajcie zbyt długo... Bo ci, którzy najbardziej krzyczą, to licealiści przeciwni zmianie programu, trochę mnie to denerwuje... to też forma dyktatury! Tutaj Remundo ty, który jesteś nauczycielem, co o tym myślisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 18/12/08, 23:46

Wolę nie zajmować w tej kwestii zbyt dużego stanowiska...

Tyle że chciałbym, aby uczniowie poświęcali tyle samo energii na uważność na zajęciach, a następnie na uczenie się lekcji, ile inwestują w walkę polityczną. : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/12/08, 01:42

Rohhh... daj spokój, obiecaj, że nie zgłosimy cię dyrektorowi : Mrgreen:

Narzekają na fabrykę w szkole średniej?

Czy studenci z innych krajów Unii są na ulicy tak samo często jak Francuzi?
0 x
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac




przez oliburn » 19/12/08, 06:28

Christophe napisał:Należy najpierw potwierdzić tę informację... jeśli to prawda to jest to środek "liberticide" i narzucanie jeszcze większej "konsumpcji"...dziękuję elitom!


nie ma potrzeby „potwierdzać”. Co tydzień spotykam się z ekspertami, informacje są więcej niż prawdziwe!
środek ten wykiełkował w głowach małych żartownisiów, którzy
kieruj nas pod CHIRAC 1st.
ich problemem jest teraz znalezienie kompozycji
przyklej naklejkę, która będzie oznaczać VE (pojazd uszkodzony), abyśmy nie mogli jej usunąć i
kara byłaby znacząca (wydaje mi się, że czwarta kategoria), gdyby
złapano nas na jeździe w VE.
Myślę, że biorąc pod uwagę wydarzenia, będzie to I kwartał 1 roku
gorąco i że nie odważą się zastosować tej reformy…
chcieliby nawet, aby firmy ubezpieczeniowe nie zwracały kosztów
koszty z tym związane... : Evil: szybko ! 12!!!

powrót do rozsądnej konsumpcji uległ załamaniu
obecnego systemu, po prostu zapomnieli dać nam środki
nadużywać.
ci żartownisie za wszelką cenę spieszą się, aby zrestartować maszynę, mam nadzieję, nie wierząc w to zbytnio ludziom
zrozumieliśmy tę lekcję, możemy coś zmienić, musimy
po prostu bądź gotowy, aby ugryźć czas, aby odłożyć go na miejsce
inny sposób patrzenia na sprawę...
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/12/08, 09:40

Christophe napisał:Rohhh... daj spokój, obiecaj, że nie zgłosimy cię dyrektorowi : Mrgreen:

Narzekają na fabrykę w szkole średniej?

Czy studenci z innych krajów Unii są na ulicy tak samo często jak Francuzi?
We Włoszech kilka tygodni temu odbyły się wielkie demonstracje przeciwko reformie systemu szkolnictwa i rządowi Berlusconiego. W przypadku innych krajów, Non lo so!!!

Osobiście uważam, że należy zreformować szkołę tak, aby była lepiej zorganizowana, aby lepiej przygotowywała naszą młodzież do wejścia w życie zawodowe, a przede wszystkim, aby ograniczała nierówności pomiędzy placówkami, ale pod pretekstem nie atakowania korzeni problem (pokusiłbym się o stwierdzenie z problemy), mamy tendencję do łagodzenia sytuacji.

Na przykład w przemyśle wielu członków kadry kierowniczej, a nawet kadry kierowniczej wyższego szczebla, ma jedynie BEP, który zdał 30 lub 40 lat temu. Chodziło o praktyczne, zawodowe przygotowanie, które przygotowało ich do życia zawodowego i umożliwiło zrobienie dobrej kariery.
Kiedy zdałem mój, mieliśmy około 16/18 godzin tygodniowo warsztatów plus profesjonalne kursy teoretyczne. Oczywiście jeszcze dużo musieliśmy się nauczyć, ale daliśmy radę, umieliśmy trzymać śrubokręt!!!

Dziś chcą, żeby matura zawodowa była przygotowana w 3 lata pod pretekstem, że maturę techniczną można uzyskać w 3 lata. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że to nieprawda, ponieważ po BEP podjąłem kurs techniczny i w ciągu 4 lat uzyskałem maturę podobnie jak matura zawodowa. Niezależnie od tego, czy jest to CAP-BEP + Baccala Techniczna, czy CAP-BEP + Bac Pro, do tej pory wszyscy zdaliśmy maturę w 4 lata. W takim razie dla mnie to bzdura, ponieważ konkretnie oznacza to, że usuniemy 25% programu pomiędzy CAP-BEP a Bac, oznacza to przede wszystkim, że usuniemy 50% CAP-BEP. Pytanie brzmi: „Czy ten dyplom będzie jeszcze umożliwiał integrację zawodową?” Nie sądzę niestety.

Nie wiem, jak to działa w Remundo, ale wiem, że niektóre szkoły inżynierskie (zwłaszcza te, które prowadzą zintegrowane kursy przygotowawcze) od kilku lat mówią, że rozważają podjęcie kursu w ciągu 6 lat zamiast 5, ze względu na poziom nauczania jest coraz słabszy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/12/08, 10:29

Tak, c moa, zrównanie poziomu w dół jest bardzo jasne: wystarczy porównać kopię BAC E z 1990 r. z kopią BAC S z 2005 r.. Już poczułem różnicę (patrz annały), kiedy wziąłem swoją w 1996 r.

1) We Francji istnieje duży problem z edukacją... i właśnie to rząd chce spróbować poprawić...

Nie śledziłem zbytnio tej sprawy, ale myślę, że chcą umieścić moduły (to właśnie miałem w szkole inżynierskiej, która istnieje od co najmniej 10 lat po Bac) od drugiego. ..i jest to przeciwne ( między innymi), na które skarżą się studenci...

Więc narzekam i narzekam na każdą zmianę. Mam dość tego kraju! Są jęki bardziej uzasadnione niż inne, ten nie wydaje mi się zbyt uzasadniony...

2) Pamiętam, jak w 1995 roku byliśmy dobrze zindoktrynowani, abyśmy demonstrowali przeciwko SMIC Jeune de Balladur… (coś znacznie „gorszego” niż CPE). Krzyczeliśmy, rząd się poddał. Ale wtedy nie robiliśmy „strajku” i nie blokowaliśmy (albo, co gorsza, w czasie CPE) szkół średnich, jak teraz…

Po 3 latach „bezrobocia” (właściwie to nie dlatego, że nic nie dostajemy, bo nigdy nie pracowaliśmy) po dyplomie jpe mówię wam, że naprawdę żałuję, że nakrzyczałem… i że to prawo mogłoby poprawić sytuację. .. ale związki zawodowe szkół kokosowych w szkołach średnich nie potrafią zrozumieć ekonomicznych realiów zatrudnienia...

Ale dla młodych ludzi chyba lepiej się walnąć, niż zarabiać tylko 80% płacy minimalnej...

3) Jeśli chodzi o aspekt praktyczny i rozwój kariery, we Francji obowiązują 2 (gówniane) doktryny:

a) Raczej dobrze wykonane głowy niż bardzo pełne głowy... Ale dzięki dobrze zbudowanym głowom otrzymujemy bardzo puste głowy!

Innymi słowy: we Francji być może potrafimy lepiej „rozumować”, ale nie wiemy zbyt wiele konkretnie, kiedy kończymy szkołę (i mówię o wszystkich poziomach kończenia nauki).

b) Naciska się na „bocznicę dyplomu wyższego” zamiast dyplomu praktycznego. Jesteś dobry z matematyki? Pójdziesz na studia (nawet jeśli chcesz zostać stolarzem)

Jeśli połączyć to z elitarnością i niemal sekciarskim podziałem dyplomów (nie ma to nic wspólnego z Niemcami, które kształcą inżynierów „w miejscu pracy”), a częściowo wyjaśnimy sytuację gospodarczą i zatrudnienia we Francji…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 19/12/08, 11:13

Witam,

Nadmierne przedłużanie studiów dla wszystkich jest jedynie konsekwencją braku ofert pracy.
I wszyscy wstają z kacem...

Student, który ukończył 6 lat studiów w „jedzenie handel, księgowość, a zwłaszcza wiatr” nie znajduje pracy „godnej studiów”, „u szczytu inwestycji i talentu” i tak dalej, a najlepiej…

Przedsiębiorca widzi żółtodzioba proszącego go o roczną pensję w wysokości 100 tys. €, podczas gdy nie ma nic do roboty poza arkuszami kalkulacyjnymi w Excelu i pięknymi przemówieniami... Trochę światła za 100 tys. €... Chociaż w banku mamy widziałem więcej za mniej... :P

Nic dziwnego, że nikt się nie rozumie… Od samego początku, od lat 80. (z grubsza rzecz biorąc), nigdy nie spełnialiśmy warunków do tworzenia trwałych miejsc pracy w przemyśle we Francji.

Schrzaniliśmy przemysł stalowy, pochwaliliśmy sektor usługowy (który opiera się na sektorze wtórnym, zapomnieliśmy?), za wszelką cenę przenieśliśmy lokalizację, zmiażdżyliśmy MŚP obciążeniami podatkowymi, biurokracją i prawem…

Śpiewaliśmy syreny niematerialnej gospodarki...

Wciąż żyjemy osiągnięciami tych 30 wspaniałych lat, osiągnięciami, które żałośnie więdną, ostatnimi złudzeniami bogactwa i komfortu, jakie zapewnił nam eksplodujący dług publiczny.

Protestujący uczniowie szkół średnich to:
1. bądźcie kretynami
2. albo leniwy
3. lub mądrzy ludzie, dla których święta Bożego Narodzenia są zbyt późne.

Te 3 punkty nie są ze sobą kompatybilne.

Ale nie są najgorsi... wokół nich są żądni władzy agitatorzy, którzy będą prowadzić równie złą politykę.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 19/12/08, 11:21

Tak, dużo dyskutowałam z moim ojcem, który był nauczycielem w klasie CATM... (przygotowawczej, czyli po maturze) z umiejętności pracy ręcznej!! i tak, istniałoby, bo zostały usunięte, w skrócie to wszystko, żeby powiedzieć, że na klasycznym kursie nie wiele umiemy zrobić... fajnie byłoby nauczyć się szyć, gotować, żeby zmienić prowadzenie zrobić małe rozliczenie (choćby tylko z osobistym budżetem), wbić gwóźdź, wywiercić dziurę...
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246