Ardeny są dla twardych facetów! Pamiętnik ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Ardeny są dla twardych facetów! Pamiętnik ...




przez Christophe » 10/12/08, 11:45

Pamiętnik imigranta z Ardenów (pyszny !!!)

12 sierpnia: Dziś wprowadziliśmy się do naszego nowego domu w słonecznych Ardenach. To miejsce jest naprawdę piękne. Doliny są takie majestatyczne. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę je pokryte śniegiem. Uwielbiam to miejsce.

14 października: Ardeny to najpiękniejsze miejsce na świecie. Liście przechodzą przez wszystkie odcienie czerwieni i pomarańczy. Poszedłem na spacer po tych pięknych lasach i zobaczyłem jelenie. Są tacy łaskawi. Są prawdopodobnie najwspanialszymi zwierzętami na ziemi. Czuję się jak w niebie. Uwielbiam to miejsce.

11 listopada: Wkrótce początek polowania na jelenie. Trudno mi sobie wyobrazić, że można by zabić takie urocze stworzenia. Mam nadzieję, że wkrótce zacznie padać śnieg. Uwielbiam to miejsce.

2 grudnia: Ostatniej nocy spadł śnieg. Kiedy się obudziłem, zobaczyłem, że wszystko jest białe. Wygląda na pocztówkę. Wyszliśmy, żeby się uprzątnąć. Śnieg na schodach i łopatą oczyściliśmy ścieżkę. Stoczyliśmy bitwę na śnieżki (wygrałem), ale kiedy minął pług śnieżny, musieliśmy cofnąć łopaty. Co za wspaniałe miejsce. Uwielbiam Ardeny.

12 grudnia: Więcej śniegu zeszłej nocy. Kocham. Pług śnieżny odegrał na nas farsę, zatykając ścieżkę. Uwielbiam to miejsce.

19 grudnia: Więcej śniegu zeszłej nocy. Nie mogłem iść do pracy. Ścieżka była zablokowana przez śnieg. Jestem wyczerpany odgarnianiem. Skurwysynu od śniegu.

22 grudnia: To białe gówno znowu spadło całą noc. Moje ręce mają pęcherze od łopaty. Jestem pewien, że pług jest schowany za zakrętem i czeka, aż oczyszczę ścieżkę. Dupek!

25 grudnia: Wesołych Świąt! Znowu to gówno śniegu. Gdybym tylko mógł położyć ręce na tobie skurwysynu prowadzącym pług śnieżny. Moje słowo. Ukrywam go, tego dupka. Zastanawiam się, dlaczego nie dodali soli do drogi, żeby stopić te pieprzone lody.

27 grudnia: Znowu to białe gówno zeszłej nocy. Byłem zamknięty na 3 dni, z wyjątkiem tego, że za każdym razem, gdy jechał pług, żeby odśnieżać drogę. Samochód jest zakopany pod stertą śniegu. Facet od pogody mówi, że dziś wieczorem możemy się spodziewać kolejnych 25 cali gówna. Masz wyobrażenie o tym, ile łopat reprezentuje,
25 cm.

28 grudnia: Dostali się w to moi dwaj meteorologowie. Tym razem przewrócił się na 80 cm. W tym tempie nie stopi się przed latem. Pług utknął w jezdni, a druga kula dotarła do drzwi, żeby pożyczyć łopatę. Powiedziawszy mu, że schrzaniłem już sześć łopat, odgarniając śnieg, który rzucał na mój podjazd, rozwaliłem ostatnią, którą zostawiłem na jego brzydkiej twarzy.

4 styczeń: Nadal mogłem dzisiaj wyjść. Poszedłem do sklepu kupić coś do jedzenia, aw drodze do domu z przodu samochodu pojawił się kutas.
Zarobił 3000 euro na szkodzie. Powinniśmy zarżnąć te pieprzone robale. Myślałem, że łowcy zabili ich wszystkich w listopadzie.

3 maja: Pojechałem samochodem do warsztatu w mieście. Uwierzysz mi, jeśli chcesz: skrzynia jest cała zardzewiała od tej gównianej soli, którą rozrzucili po całej drodze.

10 maja: Przewoźnicy są tam. Wracamy do Chastre. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach chciałby mieszkać w tym zagubionym regionie.


5 maja ObrazObraz

Hej, nie jest tak źle w Ardenach, eh !!
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 10/12/08, 13:16

: Chichot:
To od kogo?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 10/12/08, 13:18

Hej, to Greg mi to przekazał ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 10/12/08, 16:17

Ben, co, to ładny obraz zbyt często spotykanej postawy :|
Obraz dla alegorii.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 10/12/08, 18:15

Jest to wprawdzie trochę banalne, ale odzwierciedla zachowanie wielu mieszkańców miast w obliczu przyrody i nieco bardziej dzikich lub wiejskich obszarów.

Wielu mieszkańców miast osiedla się na wsi, ponieważ wydaje im się, że wygląda to jak z pocztówki.
Potem słyszysz, że gnój śmierdzi (ja nie mogę go znaleźć, uważam, że to raczej miasto śmierdzi), kogut jest nudny, nie pozwala mi spać (ja wolałbym samoloty lub syreny policyjne), etc, etc, etc, ...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 10/12/08, 20:18

Widziałem ten żart dla Kanady.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 10/12/08, 20:53

Tak, to działa w wielu miejscach : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/12/08, 15:47

Toutafe c moa znalazł nam francuską wersję:



Więc kto na kogo pompował? Tajemnica ... cokolwiek wolę wersję ARDENNES !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 20/12/08, 09:51

Zaletą wersji Ardennes jest to, że jest ona tak samo francuska jak wersja belgijska, ponieważ Ardeny znajdują się w obu krajach : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 20/12/08, 12:50

Tak, z wyjątkiem tego, że we francuskiej wersji trzeba wymienić Chastre na Chartres :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 264