Oszustwa konsumenckie w supermarketach

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Oszustwa konsumenckie w supermarketach




przez bobono » 01/12/08, 20:08

W sobotę, jak wielu konsumentów, zatrzymałem się w sklepie przy Michelu, synu Édouarda.

W dziale DIY natknąłem się na promocję. Zwrot 3 € na kartę sklepu za zakup 3 żarówek OSRAM Fluo o mocy 23 W, co odpowiada 120 W, za 10 EUR

Nie znam wielu, którzy byliby w stanie oprzeć się takiej ofercie.

Komplet 3 żarówek znajdował się w blistrze, nie było możliwości obejrzenia towaru.

Duże wątpliwości, 10 € -3 € = 7/3 = 2.2 € za żarówkę dla żarówek OSRAM Made in Germany.

Po powrocie rozpakowuję się i niespodzianka jest zrobiona w Chinach.

Tak naprawdę tylko cena pozwala nam wiedzieć, czy produkt jest wyprodukowany w Chinach.

Patrzę na specyfikację produktu: 23 wata

Przy amperze ustaw 0.07 A *220 = 15.4 wata dla 23 watów ogłoszono
.Całkiem nieźle i wbrew temu co mogłem przeczytać na stronie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 01/12/08, 20:19

Nawet za 10 euro za trzy lampy Osram o mocy 3 W... czy w twoim wieku nadal wierzysz w Świętego Mikołaja? Wiem, że to już okres, ale mimo to... Leclerc niewątpliwie wynegocjował partię, która nie przeszła kontroli jakości i sprzedał ją w ten sposób... Test zużycia, który przeprowadziłeś, zdaje się to potwierdzać!

No cóż, najważniejsze, że działają i że świecą „w miarę dobrze”, prawda? Jak długa jest inna historia! Ile masz na niego gwarancji?

W każdym razie Osram i Philips, choć lepiej znane, pozostają poniżej świetlówki Megaman zarówno jeśli chodzi o żywotność (8000/12000 zamiast 15 000), jak i innowacyjność i specyfikę (nie znam innej świetlówki G9 niż firmy Megaman).
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 01/12/08, 21:14

Wygląda na to, że wylądowałeś, świetlówki Osram są produkowane w Niemczech do modeli z wyższej półki, ale znajdziemy także produkty wyprodukowane w Czechach, ChRL i Tajlandii lub Malezji dla, powiedzmy, „pospolitego” sprzętu.

Nic niezwykłego, Phillips również produkuje go w Chinach
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/12/08, 22:17

Dziękuję za rzucenie światła na te żarówki. : Mrgreen:

Obraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 01/12/08, 22:21

Jeśli chcesz kiepskie żarówki, kup Ikeę! Straszne oświetlenie i żywotność od 2 do 6 miesięcy! : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/12/08, 22:24

To normalne, że szwedzkie żarówki to badziewie, więc nie można zbyt szybko zauważyć, że meble są tandetne!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 01/12/08, 22:53

Christophe napisał:Jeśli chcesz kiepskie żarówki, kup Ikeę! Straszne oświetlenie i żywotność od 2 do 6 miesięcy! : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Potwierdzam, miałem żarówki 7W na trzonku E14, nie wytrzymały długo.
Poza tym długo się zapalały.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 02/12/08, 09:34

Dałem się też nabrać na Leclerca
Tanie żarówki, ale ledwo zapalone, już przepalone. Wynik dodałem do przepływów centrum recyklingu.

Sprzedawanie śmieci jest skandalem. Bo w końcu kupują tanie rzeczy, które powinny trafić na złom na końcu linii produkcyjnej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/12/08, 11:53

A gwarancja dotyczy psów??? Oddaj im ich gówno!!

Zabawne, wszyscy sprzeciwiacie się badziewiom z dużych sklepów, ale nadal robicie tam zakupy prawie wyłącznie... czy się mylę?

Ach, ale masz usprawiedliwienie „To było tanie”, „To było w celu przetestowania”… Krótko mówiąc, wszyscy macie dobrą, złą wymówkę! 60 milionów Francuzów ma dobre wymówki... a tymczasem, jak mówisz, centra recyklingu się zapełniają...

Kurczę, dobrze ci to wyszło!!! Po prostu musisz kupić wysokiej jakości materiał...i przepraszam, ale za jakość trzeba płacić! (bzdura jest często droższa niż jakość... czy to ekonomicznie, czy ekologicznie!)

W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości żarówki ekonomiczne, a od niedawna cały asortymentwysokiej jakości żarówki LED!

A nawet jeden Żarówka ledowa GU10 który pomyślnie przeszedł moje testy „jakości”!

Potem zawsze możesz kupić gulasz LED za 6 lub 7 € w supermarketach, ale nie zrobisz z nim nic poza włożeniem go do toalety (nie na suficie, ale do miski)... : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 02/12/08, 12:12

Spokojnie, zaatakujecie nas!!!

Weź małe R8, będzie działać... : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228