udar mózgu, pierwsze sprawdza czy gesty, które zaoszczędzić

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

udar mózgu, pierwsze sprawdza czy gesty, które zaoszczędzić




przez Christophe » 13/11/08, 18:50

W 10 latach internetu i dziesiątkach tysięcy spamu i wysyłaniu maili do facetów, którzy nie mają nic innego do roboty, ale zanieczyszczają mój e-mail (wszyscy bylibyśmy milionerami, gdyby to, co te wiadomości zawierały, były prawdziwe), tutaj taki, który wart jest masowego przekazywania i rozpowszechniania.

Uwaga Informacje „techniczne” muszą być potwierdzone przez pielęgniarkę lub lekarza! W skrócie ktoś z zawodu, ponieważ nie jestem w stanie tego zrobić!

CEREBRAL VASCULAR ACCIDENT, AVC

Może służyć! Poświęć kilka minut na przeczytanie tego i prawdopodobnie uratuj życie i pomóż rozpowszechniać informacje o niebezpieczeństwie udaru mózgu.

Na grillu Julie potyka się i upada. Mówi innym gościom, że ma się dobrze i że złapała się za stopy z powodu nowych butów. Przyjaciele pomagają mu usiąść i przynieść mu nowy talerz. Chociaż wygląda na lekko poruszoną, Julie radośnie cieszy się resztą popołudnia ...

Później mąż Julie dzwoni do wszystkich przyjaciół, aby powiedzieć, że jego żona została przewieziona do szpitala ... Julie umiera w 18h. Podczas grillowania miała wypadek naczyniowy mózgu. Gdyby obecni byli w stanie zidentyfikować oznaki takiego wypadku, Julie mogłaby zostać uratowana. Neurolog mówi, że jeśli uda mu się dotrzeć do ofiary udaru w ciągu trzech godzin, może całkowicie odwrócić skutki kryzysu. Mówi, że najtrudniejsze jest to, że udar jest identyfikowany, diagnozowany, a pacjent jest widziany przez lekarza w mniej niż trzy godziny.

Rozpoznaj objawy udaru:
Zadaj trzy bardzo proste pytania osobie znajdującej się w kryzysie:
1. * Poproś go o SMILE.
2. * Poproś go, aby podniósł OBU ARMS.
3. * Poproś go o ZŁOŻENIE BARDZO PROSTEGO FRAZU (np. Słońce jest dziś piękne).

Jeśli ma trudności z wykonaniem któregokolwiek z tych zadań, zadzwoń do 15 i opisz symptomy dyspozytorowi.

Według kardiologa, jeśli każdy, kto otrzyma ten e-mail, wyśle ​​go do ludzi 10, przynajmniej jedno życie może zostać zapisane dziennie (to wszystko?).

Dziękuję wszystkim


Teraz rodzi się debata na temat: dlaczego w 8 latach obligacyjnych (6 do 14 lat) oczywiście w edukacji narodowej (gdzie 80% z nas znudziło się co najmniej 30% czasu) nie jesteśmy pieprzeni, że mieliśmy krótki tydzień treningu pierwsza pomoc w zapisywaniu gestów?

Remundo twoja opinia nauczyciela byłaby mile widziana!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 13/11/08, 18:53

ten też działa już jakiś czas, musiałem go dostać 1, a może nawet 2 lata temu.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/11/08, 18:57

No cóż, jestem wtedy lepiej chroniony niż ty ... gdzie nie byłem ostrożny lub mój filtr antyspamowy go wyrzucił ...

Krótko mówiąc, musiałeś mieć czas, aby sprawdzić: informacje o zespołach są w porządku, czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 13/11/08, 19:04

Cóż, nigdy nie miałem takiego przypadku, ale jestem w regionie o powierzchni 51 mieszkańców / km², więc ogranicza to „możliwości” : Mrgreen:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/11/08, 19:05

: Chichot: kilebete!

Mówiłem o sprawdzeniu u lekarza!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 13/11/08, 19:10

nigdy o tym nie myślałem, właściwie to ostatni lekarz, którego widziałem przed tym e-mailem :| ... eee z wyjątkiem medycyny pracy, ale c nadal ograniczone terminami.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 13/11/08, 19:38

dobry wieczór

Może odpowiedź tutaj:

Wypadek
mózgowo-naczyniowy

Do najczęstszych objawów należą:
Osłabienie mięśni lub drętwienie twarzy, rąk lub nóg. Często występuje paraliż ręki i nogi po tej samej stronie (strona faktycznie przeciwna do urazu mózgu);
Zaburzenia widzenia, które mogą objawiać się na różne sposoby: utrata połowy pola widzenia, identyczna dla obu oczu (hemianopia), utrata wzroku w jednym oku (amaurosis) lub obu lub podwójne widzenie ( podwójne widzenie);
Trudności językowe skutkujące niezdolnością do poprawnej artykulacji (dyzartria), niemożnością mówienia (afazja), słabą ekspresją lub zrozumieniem słów;
Utrata wrażliwości (kontakt, ciepło, nie odczuwalny ból), od zwykłego drętwienia do znieczulenia części ciała;
Niezwykłe i bardzo gwałtowne bóle głowy bez wyraźnej przyczyny, którym towarzyszą nudności;
Utrata równowagi, upadki, zawroty głowy, brak koordynacji ruchów itp.
A czasami zaburzenia świadomości, od senności do śpiączki.

Jeśli Ty lub któryś z Twoich bliskich wykazuje takie objawy, wiedz, jak szybko zareagować, dzwoniąc pod numer 15!

David Beme


Udar Doctissimo

Michel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/11/08, 19:46

Cóż, dziękuję, jesteśmy!
Dlatego prawda!

Kiedy więc przerabiamy programy szkolne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 13/11/08, 20:22

Tak Christophe +2

niesamowite jest być C ... przez lata uczyć się tylko rzeczy, które są prawie bezużyteczne :?

Potwierdzam to, co zostało powiedziane, znam bardzo dobrze osobę, która miała udar i pozostawała bez opieki przez 24 godziny, nie trzeba dodawać, że lekarze nazwali to cudem usługi ...

W przypadku udaru ważna jest szybkość opieki!
Szczerość jest również obowiązkowa, większość ofiar tego okropnego uczucia przeżywa na ogół kilka miesięcy później… nigdy nie możemy mówić wystarczająco dużo o użyteczności, zdrowym życiu i jak najmniejszym negatywnym stresie.

Zobacz tutaj: http://fr.wikipedia.org/wiki/Accident_v ... %C3%A9bral

Albo dowiesz się wielu przydatnych rzeczy!


Pozdrowienia z Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 13/11/08, 22:19

Mogę tylko zachęcić wszystkich do udzielania pierwszej europejskiej pomocy patentowej!
To sprawia, że ​​myślę, że będę musiał pomyśleć o recyklingu ... :|
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 351