Brak komentarzy: chińscy miłośnicy psów i kotów

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Brak komentarzy: chińscy miłośnicy psów i kotów




przez Flytox » 17/10/08, 21:24

0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/10/08, 22:09

Cześć Flytox i witaj w domu :)

W przypadku filmów należy je umieścić na EconoTV: http://www.dailymotion.com/group/econologie

To łatwiejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika!

Cholera, to bałagan ... Christine nie może tego widzieć ... : Evil:

Wreszcie jemy dużo krów ... święte w Indiach ... ale mimo to koty i psy są nadal bliżej ludzi niż bydło ... cóż, kulturę należy szanować innych. Wciąż mam tam kłopoty ...
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 17/10/08, 22:30

Witam.

Ze swojej strony codziennie widzę przejeżdżające koło mojego domu ciężarówki przewożące indyki i absolutnie nie widzę różnicy w wizerunkach psów!

Jak mówisz Christophe, każdy ma własną kulturę, a ja dodaję każdemu sposób na przetrwanie!
Część naszych dziadków jadła szczury w czasie wojny i szczerze mówiąc, o ile mięso jest jadalne, nie widzę problemu.

Jak na Francję psów i kotów, a nie tak daleko, niektórzy umierają z głodu!

Bonne soirée.
0 x
Frederic
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 17/10/08, 22:33

Szczególnie złe traktowanie ma być potępione, niezależnie od tego, czy dotyczy to kotów, krów czy innych zwierząt.
To odrażające, gdy żyjąca istota cierpi na nic!

Jeśli chodzi o karmienie kotami, psami czy krowami, to mnie nie szokuje, to kwestia kultury.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 18/10/08, 14:05

Uh ... To komfort cieplny: ogrzewanie i ocieplenie domu, bo futrami można ocieplić wnętrze ??? : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie

Cóż, poruszam się w rantach ...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 18/10/08, 14:54

Hi Flytox,

Ten film jest przerażający. Nie chodzi o to, że jemy zwierzęta, ale że znęcamy się nad nimi tak długo i niepotrzebnie.

Zwierzęta nie mają wystarczającej ilości powietrza do oddychania, ani przestrzeni, niektóre się duszą. Niektórzy ludzie wystawiają łapy przez kratki i mają je złamane przez treserów.

Niektórzy opiekunowie brutalnie brutalizują klatki bez powodu potężnymi kopnięciami, aby przestraszyć zwierzęta.

Skrzynie są rzucane szczerze z góry ciężarówki i spadają na beton co najmniej 3 metry poniżej. Podczas tej jesieni wiele zwierząt zostaje poważnie rannych (strzaskane głowy, połamane nogi itp.).

To jest brudne. Nic więcej. Nie chciałbym jeść tego mięsa ... Czy wiesz, że jakość mięsa jest znacznie lepsza, gdy zwierzęta nie są stresowane przed ubojem? Ale Chińczycy nie są jeszcze tak subtelni i nie mają szacunku dla swoich zwierząt hodowlanych ... :zmarszczyć brwi:

Niektórzy doktorzy na to pytanie
https://www.econologie.info/share/partag ... qwtK1z.pdf
https://www.econologie.info/share/partag ... S7zdVr.pdf
http://revmedvet.com/2003/article_fr_154_199_204.html
0 x
Obraz
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 22/10/08, 21:33

Ten raport jest prawdopodobnie pochodzenia szwajcarskiego, Szwajcarzy chcą pokazać, że nie tylko oni jedzą psy i koty, nie jest to nowe, to tradycja w niektórych zakątkach głębokiej Szwajcarii. W Szwajcarii istnieje również przemysł skór dla kotów. Nie żartuję, mam tam rodzinę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 22/10/08, 22:15

Problemem nie jest to, co robimy z tymi zwierzętami, ale przede wszystkim złe traktowanie, jakim są poddawane, zanim trafią na talerze!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 23/10/08, 09:57

wydaje mi się, że był program o naszych biednych owcach i krowach ... niestety wszędzie te same metody leczenia tych zwierząt :zmarszczyć brwi:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/10/08, 11:53

[Początek drażliwego tematu]

A u nas nie ma czegoś takiego jak walka byków? Dofinansowane dodatkowo przez podatnika?

Ale walki byków nie są nadużyciami, to art. :zaszokować: Zapomniałem.

[Koniec drażliwego tematu]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270