Firefox mnie wkurza!! Błąd czy delirium?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Firefox mnie wkurza!! Błąd czy delirium?




przez Christophe » 19/09/08, 12:05

: Evil: cholera FIREFOX i WIN XP!!!!!!!!! To za dużo, pękam!!! Mam 2 problemy z moim komputerem i Firefoksem:

A) Trzy razy w tygodniu straciłem pracę z powodu tych cholernych, gównianych skrótów Windowsa!! CRTL + W (= zamknij okno bez ostrzeżeń) w zestawieniu z CRTL + X (= wytnij) Uważam to, ale naprawdę BARDZO BARDZO sprytne!

Regularnie daję się nabrać i dziś rano straciłem 30 minut pracy (redagowanie opowiadania i długiego tematu)!! A więc... piłki!!! Kulki!!!! Kulki!!!! : Evil: : Evil:

Czy istnieje możliwość wyłączenia niektórych takich skrótów? Najwyraźniej jest to skrót systemu Windows, ale nigdy nie rozumiałem niczego z Pomocy systemu Windows, to kompletna bzdura, znajdujemy wszystko oprócz tego, czego chcemy...

B) Bardziej delikatne i niezrozumiałe: często (przynajmniej 2, 3 razy dziennie!!), gdy chcę pisać (edytując temat, formularz wyszukiwania czy to na ekonomi, czy na innym, np. Google...) to gówno z Firefoksa AUTOMATYCZNIE przełącza mnie do swojego wewnętrznego formularza wyszukiwania na stronę, którą uzyskujemy za pomocą CRTL + F!!! Najgorsze jest to, że po zamknięciu i ponownej próbie edycji jest to samo! Przy każdym dotknięciu wpisanym w FORMULARZU (forumobszar HTML), Firefox przełącza mnie do wyszukiwania ITS.

Aby rozwiązać problem, muszę ponownie uruchomić sesję FF...

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 19/09/08, 12:12

Um... Nie byłbym w stanie ci pomóc z małym Foxem.Obraz

Ale na zakończenie, biorąc pod uwagę rozwiązłość X i W, lepiej wziąć małą myszkę i sprawić, by skubała mały krzyżyk :D
0 x
Obraz
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 19/09/08, 12:13

Myślę, że Ctrl+W jest związane z przeglądarką Firefox, a nie Win XP. Działa równie dobrze jak Linux. Nie zamyka okna, lecz aktywną zakładkę (jeśli jest tylko jedna zakładka to zamyka okno). Nie wiedziałem, dziękuję, właśnie dowiedziałem się o poleceniu. Nie znalazłem jak to dezaktywować, najlepiej jest unikać objawu „grubych palców”.

Jeśli chodzi o twoją historię o formularzu wyszukiwania, który zaczyna się, gdy chcesz wpisać temat, wydaje mi się to bardzo dziwne. Nie doświadczyłem czegoś takiego.

Nie korzystasz ze starej wersji? Beta 3? Dla mnie działa idealnie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/09/08, 12:17

Rulian napisał:Myślę, że Ctrl+W jest związane z przeglądarką Firefox, a nie Win XP. Działa równie dobrze jak Linux. Wiedziałem, dziękuję, właśnie nauczyłem się komendy. Nie znalazłem jak to dezaktywować, najlepiej jest unikać objawu „grubych palców”.


Cóż, CRTL + W działa również z IE... więc myślałem, że to Windows, ale tak naprawdę nie działa z Acrobatem! Więc to FF kopiuje skróty IE (lub odwrotnie, przeszkadza mi to) ...

Na duży palec CHCESZ KLASA?!!!???!!!

Rulian napisał:Jeśli chodzi o twoją historię o formularzu wyszukiwania, który zaczyna się, gdy chcesz wpisać temat, wydaje mi się to bardzo dziwne. Nie doświadczyłem czegoś takiego.

Nie korzystasz ze starej wersji? Beta 3? Dla mnie działa idealnie.


Brak aktualnej wersji FF 1.5... Następnym razem, gdy mi się to przydarzy, zrobię zdjęcie w Camstudio!!! Wrrrr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/09/08, 12:18

Remundo napisał:Ale na zakończenie, biorąc pod uwagę rozwiązłość X i W, lepiej wziąć małą myszkę i sprawić, by skubała mały krzyżyk :D


Kiedy chcę WYCIĘĆ WKLEJANIE, mimowolnie naciskam CRTL + W!
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 19/09/08, 12:18

Tak, Ctrl+W to skrót często spotykany w wielu programach, ale nie powiązany z systemem Windows. Trzeba tylko zachować ostrożność podczas korzystania ze skrótów. Lub wykonaj wszystko za pomocą myszy w menu Edycja, aby nie było błędów.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 19/09/08, 12:26

Christophe napisał:Brak aktualnej wersji FF 1.5... Następnym razem, gdy mi się to przydarzy, zrobię zdjęcie w Camstudio!!! Wrrrr

Ben próbuje ze zaktualizowaną wersją. Jesteśmy na wersji 3.0.1. Zainstaluj go oddzielnie od pliku instalacyjnego otrzymanego od Mozilli i spróbuj.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 19/09/08, 12:44

Christophe napisał:
Remundo napisał:Ale na zakończenie, biorąc pod uwagę rozwiązłość X i W, lepiej wziąć małą myszkę i sprawić, by skubała mały krzyżyk :D


Kiedy chcę WYCIĘĆ WKLEJANIE, mimowolnie naciskam CRTL + W!


W przypadku dużych palców edytuj wycięcie, a następnie edytuj wklejanie : Chichot:

W przeciwnym razie przeglądałem pomoc i nie oferuje ona modyfikacji domyślnych skrótów.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/09/08, 12:45

Nie, Rulian... 1.5 działa (poza tym problemem). Nie widzę powodu, dla którego miałbym brać oprogramowanie dwa razy CIĘŻKIE i pełne rzeczy, które są dla mnie bezużyteczne. Poza tym prawdopodobnie nie zmieni to problemu A)!

Cóż, jeśli dobrze rozumiem, nie możemy edytować skrótów FF?
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 19/09/08, 12:48

Christophe napisał:
Cóż, jeśli dobrze rozumiem, nie możemy edytować skrótów FF?


Nie sądzę, „ogólnie” skróty są zakodowane na stałe w programie podczas tworzenia menu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240