Ekologia społeczeństwa, nasze kozły ofiarne dla środowiska

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Ekologia społeczeństwa, nasze kozły ofiarne dla środowiska




przez bambus » 27/03/08, 16:15

Witam,

Tworzę tutaj pierwszy nowy wątek, więc być może moderatorzy będą musieli zmienić kilka szczegółów w tym poście. (Christophe, jesteś jednym z inicjatorów wątku, więc pomóż, jeśli to konieczne :D )

Właściwie od zarania dziejów (to samo dziecko) walczę z wiatrakami (nie, nie wiatrakami, które, nawiasem mówiąc, uważam za estetyczne, ale to jest HS), więc mówiłem, że Uważam za nienormalne, że zawsze zarzucamy naszemu „bliźniemu”, że jest gorszy niż w ochronie środowiska. Cóż, czasami (często?) To prawda, ale to NIE powinno powstrzymać każdego z nas przed podjęciem wysiłku oszczędzać energię, surowce i ogólnie zasoby naturalne.

Rzeczywiście, jak powiedziałem w innym wątku:

indy49 napisał:Ostatni z nich słyszał (ale często powraca): „dzień, w którym firmy wyłączą światło w swoich biurach, wyłączę swój komputer” (przypis redakcji: w kontekście chodzi o profesjonalny komputer), dlatego aktor firmy (czyli pracownik) odmawia wyłączania komputera w nocy, bo jego środowisko zawodowe nie czyni żadnego wysiłku ... kot, który umiera ogonem ...


Oczywiście firmy mogłyby działać lepiej. Oczywiście nasi sąsiedzi mogliby użyć małego samochodu zamiast swojego 4x4, ale to nie powinno nas o tym zapomnieć aussi, możemy się postarać i nie na próżno!

Wiem, że bolesne jest powiedzieć rodzinie, aby wyłączała światło o mocy 20 W, gdy wychodzisz z pokoju, i wygląda głupio obok miejskiego reflektora o mocy 600 W, który oświetla ulicę, ale jeśli każde gospodarstwo domowe na świecie wyłączy światło, to nadal stanowi miły prezent dla środowiska!

20 W oszczędza 10 minut dziennie przez 1.5 miliarda gospodarstw domowych, czyli 1 825 kWh w ciągu 000 roku!

Jeśli chwycisz komputer, monitor, telewizor, magnetowid, pralkę, klawiaturę bezprzewodową, sprawiając, że myślisz, że są bezczynne, ale cierpliwie czekając, aż naciśniesz klawisz (tak, czekanie wymaga energii) może pomnożyć Twoje oszczędności i, co ważniejsze, Twoje dary dla środowiska.
Zatem, oczywiście, hallogen o mocy 500 W twojego sąsiada zużywa (natychmiast) więcej niż twój telewizor w trybie czuwania, ale żaden gest nie jest bez znaczenia. Każde urządzenie można wyłączyć.

Uwaga 1: nie przeszkadza to uwrażliwić sąsiada małą anegdotyczną uwagą, która, miejmy nadzieję, skłoni go do myślenia ...

Uwaga 2: to samo dotyczy recyklingu: tylko dlatego, że nasze firmy nie poddają recyklingowi ton wydrukowanego papieru, nie oznacza, że ​​nie powinniśmy wszystko staraj się drukować 2 strony na stronę / recto verso / recycling itd. Przykład: w mieście jest mnóstwo darmowych gazet typu „20 minut”. Otrzymujemy je w drodze do pracy. Zabierz je do domu i wyrzuć do odpowiedniego kosza!

Temat pokrewny otwarty przez Christophe'a:
https://www.econologie.com/forums/repartitio ... t5082.html
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 27/03/08, 20:10

Zasada zimnej wojny.

Patrzymy na siebie jak fajansowe pieski i czekamy, aż druga osoba zrobi pierwszy krok.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16126
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 27/03/08, 23:28

Cześć Indy,

To, co mówisz, ma sens.

Ale powiedziałem to w innym forum... jaki jest sens oszczędzania 2W lampki nocnej, gdy przez całą noc 3 świece o mocy 200W oświetlają Twój dom na zewnątrz ... Tak bardzo, że zasłony + rolety nie wystarczą nawet, aby zapanować ciemność ...

Pierwszym, które powinno podjąć wysiłki, jest państwo, narzucając masową politykę energii odnawialnej połączonej z brakiem odpadów.

Wszystkie drobne, indywidualne działania, tak dobre, jak są, są daremne w obliczu ekologicznie, a nawet ekonomicznie nieodpowiedzialnej władzy ...

Jaki jest sens oszczędzania 2W, kiedy państwo pieprzy uran, aby zapalić wrony w nocy?

Jaki jest sens powolnej i / lub krótkiej jazdy, podczas gdy miliony pojazdów ciężarowych o masie 25 ton transportują towary w całkowicie anarchiczny sposób (pomidory z Holandii mogą zjechać do Biarritz, podczas gdy inne z Hiszpanii do Dunkierki) :? A ile ciężarówek wraca prawie pustych?

Ja zaczynam grać w tę grę jako pierwszy, ale nie lubię czuć się winny obywatel, który jest bezsilny bez całej spójności Narodu, kierującego się jasną i jasną wolą polityczną (bez przemówień ...)
0 x
Obraz
Louhac
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/09/07, 10:39




przez Louhac » 28/03/08, 08:11

Re

Pewne jest to, że nic nie robienie jest bezużyteczne. Nie tylko przytaczane przez Ciebie przykłady są bardzo przydatne: oszczędzanie energii. Ale ponadto mają one przykładną wartość dla reszty społeczeństwa iw tym sensie są środkiem nacisku. Przeszkody w działaniu władz publicznych na rzecz ekologii są różnego rodzaju:
- duża liczba decydentów ma własny brak świadomości tych kwestii, wieku i wykształcenia.
- presja ze strony przemysłowców, którzy oceniają środki ekologiczne w kontekście ich krótkoterminowych interesów.
-strach przed zdenerwowaniem całej części (jeszcze w większości?) opinii publicznej, auto jest najlepszym wskaźnikiem (propozycja maksymalnego ograniczenia do 110 km / h nie została zachowana ...)

Właśnie w tym ostatnim punkcie indywidualne działania na rzecz środowiska są środkiem nacisku, aby głos był moim zdaniem dużo skuteczniejszy niż głosowanie w wyborach krajowych. (Ostrzegam krytyków, mówiąc, że nigdy się nie wstrzymałem :D )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 28/03/08, 09:55

Kilka kwestii, które chciałbym poruszyć w odniesieniu do „poszukiwania osób odpowiedzialnych”:

a) nasze społeczeństwo nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za globalne ocieplenie, ponieważ po prostu nie ma rozwiązania! Decydenci technologiczni i polityczni są pierwszymi winowajcami i odpowiedzialnymi za ten bezruch i za tę sytuację, ponieważ istnieją rozwiązania (miskant, mikroalgi…), których nie będę powtarzał, to nie jest temat tego tematu.

2) Ponieważ nie mamy rozwiązania, „my” szukamy kozłów ofiarnych, które uspokajają i pocieszą nas w niemożności rozwiązania problemu energetycznego. W ten sposób strzelamy czerwonymi kulami w samolotach i samochodach 4x4, które są odpowiedzialne za bardzo niewielką część emisji i nawet jeśli ich użycie jest często antyekologiczne, to jednak są one bardzo mało odpowiedzialne za zużycie energii przez nasze społeczeństwa.

3) W tym samym czasie prawie nic nie robi się, aby np. zniechęcić ludzi do zainstalowania kotła olejowego lub poprawić efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej posłużyć się przykładem remundo. O tym napisałem kilka dni temu miłą wiadomość: https://www.econologie.com/economie-d-en ... -3720.html

Ach, jeśli obecnie przeprowadzamy audyty energetyczne ... źródło sporego zysku dla wielu konsultantów (+ lub - kompetentnych), którzy z pewnością zaproponują wymianę kotłów olejowych lub gazowych na pompy gówniane (ciepło) ...

4) Myślę, że ten stan bezruchu wynika z tego nasi politycy i ekonomiści opierają się na zwodniczym indeksie dotyczącym zrównoważonego rozwoju: PIB .... ale to już inna sprawa ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 03 / 08, 10: 00, 1 edytowany raz.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 28/03/08, 09:59

Hi Remundo,

Remundo napisał:Ale powiedziałem to w innym forum... jaki jest sens oszczędzania 2W lampki nocnej, gdy przez całą noc 3 świece o mocy 200W oświetlają Twój dom na zewnątrz ... Tak bardzo, że zasłony + rolety nie wystarczą nawet, aby zapanować ciemność ...


Ale myślę, że odpowiedziałem ci, że nawet jeśli twoja gospodarka nie rekompensuje halogenów na ulicy, nadal może zmniejszyć zło.

W Anglii obliczyli, że gdyby wszystkie urządzenia w trybie czuwania zostały wyłączone, mogliby usunąć elektrownię jądrową! To nie jest nic! A to było lata temu! Od tego czasu czuwania się mnożyły!
Z drugiej strony czuwanie to często znacznie więcej niż 2W!
Na przykład skrzynki internetowe zużywają około 20W w trybie czuwania ! Całkowicie odcięty, gdy nie jest używany!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16126
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 28/03/08, 10:05

Christophe, myślę, że twoja analiza jest bardzo istotna : Idea:

Christophe napisał:Kilka kwestii, które chciałbym poruszyć w odniesieniu do „poszukiwania osób odpowiedzialnych”:

a) nasze społeczeństwo nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za globalne ocieplenie, ponieważ po prostu nie ma rozwiązania!
2) Ponieważ nie mamy rozwiązania, „my” szukamy kozłów ofiarnych, które uspokajają i pocieszą nas w niemożności rozwiązania problemu energetycznego
3) W tym samym czasie prawie nic nie robi się, aby np. zniechęcić ludzi do zainstalowania kotła olejowego lub poprawić efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej
4) nasi politycy i ekonomiści opierają się na zwodniczym indeksie dotyczącym zrównoważonego rozwoju: PIB .... ale to już inna sprawa ...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16126
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 28/03/08, 10:11

Louhac i Indy, poprawnie przeczytałem wasze komentarze. Masz rację, że wyłączenie się poprzedniej nocy to dobry uczynek i mniejsze zło.
indy49 napisał:Ale myślę, że odpowiedziałem ci, że nawet jeśli twoja gospodarka nie rekompensuje halogenów na ulicy, nadal może zmniejszyć zło.

Sprecyzowałbym, że jest to plik malutki mniejsze zło. Nie rozwiązujemy problemu za pomocą jednej elektrowni atomowej mniej. Jest to około pięćdziesięciu odnawialnych elektrowni na morzu lub na pustyniach i zdecentralizowana produkcja energii w każdym budynku, na przykład za pomocą mikro-wiatru lub energii fotowoltaicznej.

Potencjał jest ogromny. Sama Sahara może zasilać znacznie więcej niż Europa, nawet przy kiepskiej wydajności fotowoltaiki ... Jeśli chodzi o ten temat, jeśli jesteś ciekawy, możesz rzucić okiem na

http://sycomoreen.free.fr/syco_francais ... oelec.html

Ponieważ wyłączenie poprzedniego dnia jest jak założenie bandaża na rozciętą nogę ... wydaje się, że postąpiliśmy dobrze, ale nie zrobiliśmy wystarczająco dużo ... : Idea:

Amicalement 8)
Ostatnio edytowane przez Remundo 28 / 03 / 08, 10: 21, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 28/03/08, 10:13

Remundo napisał:Christophe, myślę, że twoja analiza jest bardzo istotna : Idea:


Dzięki! : Oops:

I jeszcze nie skończyłem :) Wkrótce mała wiadomość! Nawet jeśli oznacza to odsunięcie mnie z powrotem i zmierzenie się z odpowiedzialnością wszystkich tych, którzy ogrzewają się olejem ...
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 28/03/08, 10:25

cześć

Na indy 49

Obecnie moja firma 250 pracowników musi narzucić nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska.
Obowiązek wyłączania komputerów wieczorem, drukuj jak najmniej, jeśli jest to dupleks, po otrzymaniu e-maila automatycznie pojawia się wiadomość z pytaniem, czy drukowanie tego e-maila jest przydatne. Zmniejszenie liczby drukarek
wyłącz niedziałające maszyny produkcyjne.
wyłącz światła, ustaw automatyczne krany
wszystkie instalacje zużywające wodę i energię elektryczną są obecnie modyfikowane, aby były bardziej ekonomiczne.
i wszyscy podążają
Jest nadzieja
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 178