Sarko i siła nabywcza, 6 miesięcy później

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Sarko i siła nabywcza, 6 miesięcy później




przez jean63 » 15/02/08, 13:02

Nie ma szczęścia, wybrany w dobie internetu ... trudno powiedzieć sałatki, a potem znaleźć się w Internecie!

http://video.seniorplanet.fr/video/iLyR ... tor=EPR-20
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/02/08, 13:08

Cześć :)

Mam tylko jedną myśl: „Little Con dobrze cię dopadł”
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 15/02/08, 13:13

Christophe napisał:Cześć :)

Mam tylko jedną myśl: „Little Con dobrze cię dopadł”


Bądź poprawny, inaczej wpadniesz w kłopoty !! : Lol:

W tej sprawie nie może nic powiedzieć, ponieważ są to PRAWDZIWE filmy, to on mówi .... a ponadto jest wielu świadków (kobiet) obecnego rządu (w tym Nathalie Kosuskio-Morizet under- Minister środowiska).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/02/08, 13:16

jean63 napisał:Bądź poprawny, inaczej wpadniesz w kłopoty !! : Lol:


To była prowizoryczna myśl określona przez „Hiihiihiih” : Lol:

Kto by tego nie pomyślał, oglądając ten film? :zaszokować:
0 x
Kira
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 10/03/08, 15:56

Re: Sarko i siła nabywcza, 6 miesięcy później




przez Kira » 10/03/08, 18:29

jean63 napisał:Nie ma szczęścia, wybrany w dobie internetu ... trudno powiedzieć sałatki, a potem znaleźć się w Internecie!

http://video.seniorplanet.fr/video/iLyR ... tor=EPR-20



pffff! ras no coment oczekuje za 5 lat :D
0 x
ObrazObrazObrazObrazObrazObraz
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 10/03/08, 20:26

Zarabiam trochę więcej niż minimalną płacę, my jesteśmy tymi, którzy z tym żyją i potwierdzam, że moja siła nabywcza nie wzrosła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20




przez stef5555 » 11/03/08, 10:17

: Evil: Potwierdzam, że moja spadnie we wrześniu !!! z powodu kogo ?? wszyscy zgadliście !!!

idź do piekła !!! : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 18/03/08, 17:22

W rodzinie „rosnąca siła nabywcza” *, Pytam syna Hi-Tech... i matka samochód... i dziadek Kamper i babcia podróż na drugą stronę świata...

* zwany także rodziną „Żyjemy coraz lepiej” ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 18/03/08, 18:38

Jak łatwo, drodzy przyjaciele, których odrzucasz na Sarko ... Jeśli jest to sposób na koniec dnia na uwolnienie pary, wybaczam ci 8)

Mój punkt widzenia ... jeśli mogę. : Chichot:

Sarko zawsze interesowała się, a nawet fascynowała mocą. Jest nadpobudliwy, który mówi za dużo, ponieważ musi być w centrum wszystkich debat, aby zaspokoić swój narcyzizm, ale także ukierunkować swoją nadpobudliwość.

Z pewnością mówi bzdury, a przynajmniej trochę ogniste rzeczy pozbawione niuansów. Ma swoje mody, lubi błyszczeć w wyższych sferach, pokazywać swój piękny rollex, kłuć pozłacane długopisy ... To szokujące, a mimo to drobiazgowe.

Ale powiem ci, Sarko nie mówi tylko bzdur. A co do raczej nieuczciwej edycji i sugerowanej stronniczości interpretacji, wręcz przeciwnie zgadzam się w 100% z tym, co mówi;

1. Siła nabywcza jest głównym problemem we Francji
2. Kufry są puste i musimy spojrzeć na znacznie szerzej, aby ożywić gospodarkę. To właśnie ma na myśli mówiąc, że „sprowadzanie Francji do kwestii siły nabywczej jest absurdalne”.

I nie wypowiadajcie mi ponownie „skandalicznego” pakietu podatkowego dla bogatych, jak to robią obecni hipochryci liderzy PS ...

90% tych pieniędzy trafia bezpośrednio do kieszeni pracujących klas średnich lub, co bardziej poprawnie sformułowane, owoc ich pracy nie jest od nich niewłaściwie skonfiskowany ... i zachęcamy ich do inwestowania we Francji: budowanie domu, ponowne uruchamianie MŚP itp. „bogaci” też, bo bogatych wolę ich we Francji niż w Szwajcarii czy w Liechtensteinie. Przynajmniej we Francji umieszczają swoje pépety i tworzą miejsca pracy poprzez swoje bezpośrednie lub pośrednie inwestycje.

Jeśli o mnie chodzi, od dawna myślałem, że prawica i lewica są prawie bezsilne w rozwiązywaniu problemów. Jednocześnie istnieje rząd i pozwalam mu działać, bez względu na to, czy jest po prawej, czy po lewej. Ponieważ przeszkadza to ... systematycznie i przez większość czasu w złej wierze, spowalnia Francję z 4 żelazek, zwłaszcza, że ​​nie idzie już bardzo szybko ::

Siła nabywcza stanowi problem w pracy. We Francji pracownicy, którzy nie są bezrobotni, często pracują jak potępieni za zepsute zarobki, zwłaszcza prace niewykwalifikowane.

Ponieważ mają oni na swoim koncie cały francuski dług i udzieloną pomoc, z których wiele jest nieściągalnych i uzasadnionych: emeryci, chorzy, niepełnosprawni ...

Ale mogę wam powiedzieć, że we Francji miliony młodych i starych, odwiecznych mózgów i mięśni pozostają niewykorzystane. Poza tym słusznie ich obrzydza. Potem ich mentalność twardnieje, a firmy z kolei nie ufają. Nie zatrudniają ... A potem, aby zapłacić społeczne minima wywołane przez te bezproduktywne masy, zbierają opłaty za wysadzenie gotówki.

A potem zamykają się, albo odchodzą ... A jeszcze bardziej młodzi i starzy, mniej próżni i zniesmaczeni życiem, a gorzej mają wściekłość. Mogę powiedzieć, że tam, gdzie pracuję, często to słyszę i nie jest to sposób mówienia ...

Jesteśmy w bardzo dobrym impasie społeczno-gospodarczym. Nie wiem gdzie to się skończy.
Ale to nie przez ssanie Sarko się wydostaniemy. Myślę, że powinniśmy czerpać inspirację z liberalizmu społecznego rozwiniętego przez Anglię, Niemcy, Hiszpanię, Danię i Skandynawię.

Poza tym, wbrew temu, co wszędzie czytam, Sarko nie jest okropnym kapitalistą uzależnionym od CAC40 „który rzuca ci c ...”: jego rząd to raczej liberalna polityka społeczna à la Tony Blair.

I moim zdaniem, pomimo ich wspaniałego nastroju oburzonych retrogauchos z radzieckimi akcentami z 1917 roku, panna Royale, Hollande i przystojny mężczyzna Montebourg z wysokim czasownikiem, zrobiliby mniej więcej to samo ... ale może więcej dem w sprawie komunikacji udzielam ci : Chichot:

Oto on, @ +
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 18/03/08, 20:19

Pudełka z pewnością są puste, ale czas zapytać dlaczego. Dzięki źle przemyślanym inwestycjom dotacji nie do końca tak naprawdę kontrolowanych.

Utrzymanie osób nieaktywnych zawodowo jest dużym wydatkiem i na pewno można tam zaoszczędzić (licząc dobrze, od czasu do czasu zdaję sobie sprawę, że lepiej być bezrobotnym).

Jego obserwacje są ogólnie uczciwe, ale po raz kolejny widzimy więcej efektów zapowiedzi niż rzeczywisty postęp. Zbyt dużo komunikacji zabija akcję.

Znalezione w Internecie:
Zasada podatków jest prosta!

Podatki są objaśniane przez elementarną logikę, ale wielu nadal jej nie rozumie. Oto wyjaśnienie w kategoriach, które każdy może zrozumieć.

Załóżmy, że każdego dnia 10 mężczyzn znajduje się w kawiarni, aby napić się piwa, a dodatek wynosi 100 €, zwykle każdy kosztuje 10 €.

Gdyby zapłacili rachunek tak, jak płacisz podatki, wyglądałoby to mniej więcej tak:

* Pierwsze 4 (najbiedniejsze!) Nic by nie zapłaciły.
* Piąta zapłaci 1 euro,
* Szósty zapłaciłby 3 €,
* Siódmy zapłaciłby 7 €,
* Ósmy zapłaci 12 €,
* Dziewiąta zapłaci 18 €,
* Ostatni (najbogatszy!) Powinien zapłacić 59 €.

Postanowili postępować w ten sposób.

Dziesięciu mężczyzn spotykało się codziennie, aby napić się piwa, i wydawało się, że są całkiem zadowoleni z ich aranżacji, aż do dnia, w którym lokator postawił ich przed dylematem:

„Ponieważ jesteście dobrymi klientami”, powiedział, „postanowiłem dać ci zniżkę w wysokości 20 euro, więc zapłacicie tylko za 10 piw 80 euro”.

Grupa postanowiła nadal płacić nową kwotę, tak jakby płacili podatki.

Pierwsze cztery będą nadal pić za darmo.
Ale jak pozostałe szóstki, płacące klientom, zamierzały równomiernie podzielić rabat 20 €?
Obliczyli, że 20 € podzielone przez 6 wynosi 3,33 €, ale jeśli odejmą od nich tę kwotę, piątym i szóstym mężczyznom należy zapłacić za wypicie piwa.

Właściciel paska zasugerował, że zmniejszają dodawanie każdego z nich o malejący procent.
Dokonał obliczeń, a to dało:

* Piąty mężczyzna, podobnie jak pierwsze cztery, nic więcej nie zapłacił (jeszcze jedna biedna osoba!).
* Szósty zapłacił 6 € zamiast 2 € (3% zniżki)
* Szósty zapłacił 7 € zamiast 5 € (7% zniżki)
* Szósty zapłacił 8 € zamiast 9 € (12% zniżki)
* Szósty zapłacił 9 € zamiast 14 € (18% zniżki)
* Szósty zapłacił 10 € zamiast 49 € (59% zniżki)

Każdy z sześciu „płatników” płacił mniej niż wcześniej, a pierwszych czterech nadal piło za darmo. Ale po wyjściu z baru wszyscy porównali swoją ekonomię:

Szósty powiedział: „Miałem tylko 6 euro z 1 euro rabatu”, a dziesiąty „dostał 20 euro”.
Tak, mówi piąty: „Miałem też tylko 5 euro oszczędności, nic nie odzyskałem”.
To prawda ! zawołał siódmy, „dlaczego dziesiąty dostał 7 euro, skoro ja dostałem tylko 10 euro, najbogatszy dostał większą część kwoty”

Chwileczkę, krzyknął pierwszy człowiek, „my, pierwsza czwórka, nic nie mamy, system wykorzystuje biednych”.

9 mężczyzn otoczyło 10. i obraziło go.

Następnego dnia 10. człowiek (najbogatszy!) Nie przyszedł.

Dziewięciu pozostałych usiadło i piło piwo bez niego.
Ale kiedy przyszedł czas na spłatę rachunku, odkryli coś ważnego: nie mieli dość pieniędzy, by zapłacić nawet połowę rachunku.

I to, drodzy płacący przyjaciele, jest odzwierciedleniem naszego systemu podatkowego.
Ludzie, którzy płacą najwięcej podatków, czerpią największe korzyści z obniżki podatków.

Opodatkuj najsilniejszych lub zarzuć im, że są bogaci, i mogą już się nie pojawiać.
W rzeczywistości mogliby zacząć pić za granicą, gdzie atmosfera jest, jak można powiedzieć, bardziej przyjazna ...

Dla tych, którzy rozumieją, wyjaśnienia nie są konieczne.
Dla tych, którzy nie zrozumieli, żadne wyjaśnienie nie jest możliwe.


Szokujące nie jest to, że bogaci są bogaci, ale że można zarobić więcej bezrobotnych niż pracując (i znowu dostaję więcej niż płaca minimalna). Więc jest gdzieś źle przeprowadzona redystrybucja.

Kiedy widzimy również, że państwo inwestuje w nadprodukcję (nuklearną) z ITER, która nie przyniesie wiele i nie jest zainteresowana syntezą jądrową lub rozwiązaniami czysto odnawialnymi (lub inwestuje znacznie mniej), możemy zadać sobie pytanie trafność tych wyborów. Wybory mające bezpośredni wpływ na finanse publiczne. A to tylko jeden przykład spośród wielu.

Rémundo, kiedy mówisz, że ludzie PS zrobiliby mniej więcej to samo, będąc bardziej demagami, zgadzam się.

Jest to jedyna różnica między PS a UMP: dialektyka. Demagogiczna dialektyka dla PS, populistyczna dialektyka dla UMP. A to dowodzi jednej rzeczy: lekceważenie umiejętności wyborców, ponieważ w obu przypadkach efekty są szkodliwe.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270