Rowery w pociągu

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Transport roweru pociągiem do pracy jest ekologiczny

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08

Rowery w pociągu




przez jessle » 16/11/07, 18:24

Sncf z regionem Alzacji od 4 lat popycha nas do pociągu z rowerem do pracy, ponieważ jest mniej szkodliwy dla środowiska niż jazda samochodem; sncf miał nawet specjalny wagon rowerowy na pociąg. Ale od 9 grudnia skończyłem! zakaz wsiadania do roweru w najczęściej uczęszczanych pociągach, ponieważ fakt umieszczenia roweru w pociągu powoduje opóźnienie.
Nasz prezydent regionu jest zaskoczony, że odbywają się demonstracje, aby zatrzymać rowery w pociągu. odpowiedź brzmi: „Nie zdawałem sobie sprawy, że spowoduje to tyle zamieszania” i stwierdzam, że „nie jest ekologiczne przewożenie roweru na 100 km w wagonie o wadze 200 ton. Nie zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju. "

Co z tobą i chciałbym wiedzieć, jak idzie gdzie indziej we Francji i Belgii lub w innym miejscu
mała ankieta
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja

Re: rowery w pociągu




przez emlaurent » 16/11/07, 21:13

jessle napisał: Nasz prezydent regionu jest zaskoczony, że odbywają się demonstracje, aby zatrzymać rowery w pociągu. odpowiedź brzmi: „Nie zdawałem sobie sprawy, że spowoduje to tyle zamieszania” i stwierdzam, że „nie jest ekologiczne przewożenie roweru na 100 km w wagonie o wadze 200 ton. Nie zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju. "


Czy masz odniesienie do odpowiedzi Zellera (prezydent regionu Alzacji)? Artykuł prasowy?

Jest pewne, że przedstawiony w ten sposób nie jest zbyt zrównoważony rozwój !! Przypomina również ruch osoby w samochodzie zaprojektowanym dla 4 osób, samochód ważący tonę ...
Prawdziwe pytanie brzmiałoby: ile motocykli umieszczasz w wagonie o wadze 200 ton i ile CO2 oszczędzasz w porównaniu z podróżowaniem samochodem.
Osobiście podróżuję do Alzacji rowerem w pociągu. W przeciwnym razie będziesz musiał jechać samochodem do stacji. Więc krótka podróż, zimny silnik, w mieście ... i chmiel maksymalne zanieczyszczenie.

Trwają działania, patrz tutaj, aby je wykonać:
http://velorizontal.bbfr.net/le-bar-f6/la-sncf-fait-des-efforts-du-cote-de-strasbourg-t3157.htm

Kolejnym argumentem przeciwko transportowi rowerów pociągiem było bezpieczeństwo. Nieuchronnie, przy braku miejsca dla rowerów, rowery znajdują się na korytarzach i mogą się przewrócić
:zaszokować: bardzo francuska reakcja: zabraniamy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 16/11/07, 21:30

Uh, czy to cokolwiek z tego argumentu Zellera, nadużył późnych zbiorów w Gewurtz czy co?

O ile dobrze pamiętam, CR Alzacja chciała uczynić ten region regionem zrównoważonego rozwoju we Francji ... z takimi argumentami jest mocno przedawniona ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Kyos
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 31/03/07, 15:53
Lokalizacja: Rodan




przez Kyos » 17/11/07, 10:46

Halo

Rok temu pojechałem do Alzacji, a to, co zrobiło na mnie największe wrażenie, to znaczenie, jakie przywiązano do motocykli i łatwość transportu własnego.

To, czego brakuje wybranym urzędnikom, którego członkiem jest ten prezydent, to naprawdę doświadczyć swojego miasta, regionu i nie pozostać w bańce i emitować ... głupich rzeczy.

1 rower w pociągu = 1 użytkownik, który nie jedzie samochodem. Łatwo to zrozumieć : Evil:
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 17/11/07, 13:54

emlaurent napisał:Prawdziwe pytanie brzmiałoby: ile motocykli umieszczasz w wagonie o wadze 200 ton i ile CO2 oszczędzasz w porównaniu z podróżowaniem samochodem.


w samochodach osobowych 2 rowery
w furgonetce ogólnie 20 rowerów, ale pojemność jest większa.

Problem polega jednak na tym, że wiele osób w ogóle nie pracuje w pobliżu stacji, dlatego potrzebujemy roweru, więc ryzykuje zwrot samochodu.


Po tym, jak muszę wyjść z domu rowerem o 5 rano, aby wsiąść do pociągu i przybyć o 30 rano na stacji przylotu, aby przejść 6 minut, wolę wziąć samochód, ponieważ wychodząc o 30 rano jestem o 20 rano w pracy śpię 6/00 godziny więcej dziennie.

Dwaj koledzy już przestali jeździć pociągiem, ponieważ jest on zbyt restrykcyjny, a opóźnienia nie mówią o tym ... dziwne, ponieważ pociągi są znacznie spóźnione, odkąd dostaliśmy TGV.
0 x
mychka59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 17/04/08, 14:00




przez mychka59 » 02/07/08, 21:10

Cześć!

Osobiście jestem z Alzacji (nawet jeśli nie mieszkałem tam długo) i prawdą jest, że region naprawdę koncentruje się na zrównoważonym rozwoju (i to już od dłuższego czasu). Właśnie dlatego w ogóle nie rozumiem tego argumentu. Szkoda, że ​​może to dać zły obraz regionu, który był dość innowacyjny w niektórych obszarach SD.

Osobiście jeździłem pociągiem codziennie (kiedy pracowałem poza domem (ale teraz zmieniłem pracę)) : Chichot: i załadowałem składany rower elektryczny (jestem fanem, zresztą nie miałem biletu na rower, co nie jest bez znaczenia). Minusem jest to, że rower jest dość ciężki, więc nadal musisz mieć dobre ramiona.

Mam nadzieję, że moi alzaccy rodacy (wybrani urzędnicy, słyszę) szybko zmienią zdanie i szczególnie przestaną palić w bańce.

Jednak zrównoważony rozwój jest ważniejszy niż zmiana ich polityki.

Miłego wieczoru i jedź czysto! (przynajmniej tak dużo, jak to możliwe)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 02/08/08, 09:59

mój mąż zabiera rower na stację w mieście, w którym mieszkamy, i zabiera jego składany skuter w pociągu, nie ma tam żadnych problemów, poza pracą, nie ma sposobu, aby postawić rower bez urazu ! : Evil:
z drugiej strony skuter mieści się w wiadrze na parasol : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 02/08/08, 10:19

Mieszkałem w Alzacji przez 23 lata i nie uważam tego za szczególnie „zielony” (z wyjątkiem papierowych, ale przepraszam, ale wszyscy są!), zwłaszcza w porównaniu z południem Belgii, gdzie teraz mieszkam ... teraz we Francji jest więcej brudu niż w Alzacji.

Ale Alzacja jest Daleka, nie jest modelem zrównoważonego rozwoju!

Czy chcesz, żebyśmy porozmawiali o ogromnym oszustwie ekologicznym związanym z naprawą (dwa razy w ciągu 2 lat) placu stacji w Strasburgu? Aby uzyskać idylliczny budynek będący energicznie wstydem (stacja umieszczona pod „bańką” dużych wykuszów wymagająca POTWORNYCH kosztów klimatyzacji)!

Obraz

Znowu: przywódcy twierdzą, że oszczędzają energię, ale nie obchodzą ich !!

Czytaj: https://www.econologie.com/economie-d-en ... -3720.html

Oczywiście musisz wydać podatki ... ale wszelkie publiczne pieniądze można pośrednio przeliczyć na godziny pracy podatników, pozwalam ci dokonać obliczeń w ekwiwalencie CO2 i oleju ... : Chichot:

Więc chcesz porozmawiaćStrasburg i jego przedmieścia oszustwo związane z nieruchomościami, zmuszając pracowników Strasburga do pójścia i kupienia, daleko, daleko od miejsca pracy ...

Najwyraźniej pokonanie 100 do 120 km dziennie jest „opłacalne” dla wielu ludzi, biorąc pod uwagę ceny nieruchomości w Strasburgu ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : JimmyBoss i goście 246