Złożoność w znalezieniu właściwej odpowiedzi

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Złożoność w znalezieniu właściwej odpowiedzi




przez lejustemilieu » 16/11/07, 14:38

Witaj webmasterze,
Oto nowa refleksja, którą uruchamiam...
Jest sporych rozmiarów i moim zdaniem zasługuje na refleksję.
Kiedy „frankofon” zadaje sobie pytanie dotyczące stworzonej przez Ciebie witryny, ryzykuje, że trafi na ekologię.
A tam... ta osoba znajduje tylko "opinie", "myślę, że"
Osoba ta musi wyrazić swoją osobistą opinię.
W wielu przypadkach jest to PRAWDA
Ale w wielu innych przypadkach mamy prawo powiedzieć „jesteśmy prawie pewni”
I tu właśnie należy kierować nowicjuszy w ekologi.
Więc... powinniśmy być może... stworzyć "posty referencyjne" lub "podsumowania"...
Przykład: przez przypadek przeczytałem post o kominach i przeczytałem, że André stwierdził, że najlepszy jest komin ze stali nierdzewnej, co eliminuje wiele problemów... i powiedziałem sobie: „Ten André mówi prawdę, ( z własnego doświadczenia)
Zatem to stwierdzenie jest prawidłowe (dla mnie : Chichot: ), beton (z wyjątkiem ogrzewania pszenicznego).
Jest wiele konkretnych przypadków, w których można powiedzieć: „ok, musisz zrobić to czy tamto”, nie popełniając błędu… lub prawie, w zależności od obecnych technologii)
Celem byłoby uniknięcie marnowania czasu na czytanie i badania.
Zdaję sobie sprawę, że pomysł nie jest łatwy do zrealizowania, ale..... jest dla mnie fundamentalny.
Cóż, jesteś inżynierem i projektantem tej witryny, to zależy od Ciebie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Luke and Cindy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 13/11/07, 18:36
Lokalizacja: Puy de Dome




przez Luke and Cindy » 16/11/07, 16:08

Tak! Myślę, że to bardzo dobry pomysł, bo to prawda, że ​​można się trochę pogubić w poszukiwaniach, więc swego rodzaju podsumowanie tematów, które doprowadziło do pewnego wniosku, mogłoby nie być złe, ale to będzie gigantyczna praca do wykonania!! ! Czy to oznacza, że ​​będziemy musieli omówić wszystkie tematy jeden po drugim? Ja nie chciałbym być na miejscu tego, który będzie wykonywał tę pracę : Mrgreen:
Z drugiej strony, jeśli zajdzie taka potrzeba, jestem gotowy spróbować. : Wink:
0 x
Tylko wtedy, gdy upuści ostatnie drzewo,
skaził ostatni strumień,
złapał ostatnią rybę,
człowiek zrozumie, że pieniądze nie są jadalne
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 16/11/07, 16:21

Pomysł jest dobry, ale realizacja jest bardzo trudna... zwłaszcza, że ​​każdy przypadek jest wyjątkowy... więc mógłbym ewentualnie pisać artykuły podsumowujące na stronie, ale: o czym dokładnie?

Łatwiej byłoby to zrobić w formie wiki, ale kiedy widzę, kto uczestniczy w wiki Gilliera Pantone (jest nas mniej więcej 4, które zrobiły wszystko), szczerze mówiąc, nie mam ochoty…

Dodatkowo istnieje wewnętrzna wyszukiwarka, która pozwala na łatwe potwierdzenie lub zaprzeczenie informacji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 16/11/07, 16:56

Tak, oczywiście, ale jaka jest DOBRA odpowiedź na pytanie?

Kto ma rację ? kto się myli?

Tutaj dyskutujemy na różne tematy, z których niektóre są również bardzo GORĄCE (diesel lub nie, olej napędowy, LPG lub nort LPG, etanol..., próżniowe kolektory słoneczne czy nie, ogniwa fotowoltaiczne czy nie... itd.) oraz w koniec, nie mamy pewnej dobrej odpowiedzi.

W przypadku każdego tematu obowiązuje kilka kryteriów i nawet jeśli weźmiemy pod uwagę superspecjalistów naukowych, nie zgadzają się oni i wysuwają różne argumenty, aby udowodnić swoją dobrą wiarę... nawet w sprawie globalnego ocieplenia.

Wierzę więc podobnie jak Christophe, że w ekologii czy gdzie indziej trzeba szukać przez google z wyszukiwarkami, a jeśli masz dużo czasu i szczęścia + jeśli trafisz na odpowiednie kontakty......... .my może mieć właściwą odpowiedź na zadane przez nas pytanie.

zdarzyło mi się to już wcześniej, udało mi się zdobyć plan elektronicznego zapłonu mojego „starego R25 GPL” na stronie za pośrednictwem innych pośrednich stron, a planu tego nigdy nie mogłem uzyskać ani od Renault, ani w żadnym warsztacie. Jednakże pozwoliło mi to na „okrągłą” pracę silnika, który grzechotał, a to przy niższych kosztach przy użyciu części pochodzących z recyklingu, w przeciwnym razie mój samochód nadawał się do awarii.

Niedawno dowiedziałem się również, jaką funkcję pełni zbiornik homogenizujący w obiegu ogrzewania podłogowego w moim domu, zbiornik ten stoi tam od 20 lat i to poprzez dyskusję na ten temat forum z Christophe'em, że odwiedziłem stronę producenta i otrzymałem odpowiedź na jego pytanie.

Je crois że nie możemy powiedzieć, że dzięki internetowi mamy natychmiastowe rozwiązanie (choć tego byśmy chcieli), musisz uzbroić się w cierpliwość i „węszyć” wszędzie... zwłaszcza, że ​​w wielu tematach dyskusja wymyka się spod kontroli i zaczynasz mówić o rzeczach zupełnie odbiegających od tytułu tematu !

To jest moja opinia.
Ostatnio edytowane przez jean63 16 / 11 / 07, 16: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/11/07, 16:57

Całkowicie się z Tobą zgadzam... potrzeba ludzi i kompetentnych.
Ale tak między nami... w sieci jest wielu ludzi, którzy zdali sobie z tego sprawę?
Zatem pamiętajcie, bo jest tam ważne miejsce do zajęcia.
Miałaby tę zaletę, że jest „autorytatywna” jako wiki...
dla mnie, szczerze mówiąc, brakuje go w sieci
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 16/11/07, 17:05

A żeby mieć dobrą odpowiedź, trzeba już zadać dobre pytanie! :)

Więc w zasadzie OK, jestem gotowy uruchomić wsparcie technologiczne (wiki czy inne?), ale nie mogę sam napisać pytań i odpowiedzi...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/11/07, 17:15

Kolejny problem związany ze złożonością odpowiedzi:
Im dłużej trwa post, tym więcej stron jest do przeczytania...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 16/11/07, 17:48

Złożony problem techniczny wymaga złożonej odpowiedzi... i nigdy nie ma jednego rozwiązania problemu... a już na pewno nie jest to rozwiązanie idealne: są gorsze i mniej gorsze...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/11/07, 17:55

Innym problemem jest również to, że odpowiedzi są skalowalne… :? co za ból głowy..
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/11/07, 18:43

TAK, drogie medium, musisz się przyjrzeć: nawet byłbym ostrożny w stosunku do ludzi, którzy mówią: „najlepszym rozwiązaniem jest”. (często jest tak, że mają ci coś do sprzedania)
Wszyscy inżynierowie powiedzą Ci, że każde rozwiązanie to kompromis, na przykład pomiędzy ceną, estetyką, wydajnością, dostępnymi materiałami... i portfelem.
Jeśli weźmiemy na przykład samoloty, niektóre zaprojektowano tak, aby miały dużą ładowność, inne maksymalną stabilność lub latały bardzo szybko: jest nawet taki, w którym wycieki paliwa są częścią projektu! Ale idealny samolot nie istnieje.
Poproś o opinię (w poważnym i złożonym przypadku) kilku lekarzy, żeby zobaczyć?
To powiedziawszy, Internet jest cudownie szybki i bardzo ekonomiczny, ale wymaga trochę ostrożności.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 316