technologie napędowe

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 04/06/03, 13:25

Przeczytałem w artykule S&V i usłyszałem w programie „klimatycznym”, że uwzględniliśmy (w celu obliczenia opłacalności ekonomicznej silników PAC) cenę pojedynczego procesu produkcji wodoru: reformingu (z benzyny).

Jeśli chodzi o elektrolizę, dziennikarz precyzuje, że technika ta jest wykluczona ze względu na jej niską (ekonomiczną) wydajność w porównaniu z reformowaniem, przy czym stosunek ten wynosiłby 2.
Wydaje mi się, że paliwo do bingo i brązowy gaz, żeby wymienić tylko kilka, radzą sobie znacznie lepiej niż poprawa tego stosunku o 2.
Co więcej, ich rozumowanie opierało się na scentralizowanej (jądrowej) produkcji wodoru w drodze elektrolizy, a co ze zdecentralizowaną produkcją przez małe turbiny wiatrowe?

Podobnie jak wielu internautów uważam, że ten program wyraźnie skierował myślenie widzów w stronę rozwiązań monopolistycznych i pronuklearnych.
Uważam to za naprawdę niefortunne...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/06/03, 14:46

Cóż...kom doprecyzowałem w wiadomościach: może to być (mamy nadzieję) początek długiej serii.

Oczywiście program nie był doskonały z ekonomicznego punktu widzenia, ale ma tę zaletę, że podnosi świadomość opinii publicznej, jest to pierwszy (o ile mi wiadomo) Prime Time, w którym mowa o pb (oprócz występów na ARTE /FR5 i wiadomość specjalna lub bardzo późno w nocy, 3. część wieczoru).

Następnie Jean Marc Jancovic wyjaśnił wszystko dość dobrze, właściwie wymieniłem już z nim kilka e-maili. Niestety pozostaje przekonany, że nie da się przekroczyć zasad termo i chemii klasycznej....To dla niego wstyd!

Myślę, że rządy w żaden sposób nie chcą stracić kontroli nad energią… stąd centralizacja nawet w przypadku wodoru.

ps: Nie sądzę, że paliwo bingo może być użyte w pompie ciepła... z drugiej strony świadectwa zmian wody w czasie są bardzo interesujące, ale wydaje się, że nie dokończyliśmy tej historii ja!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 236