Nowy wygląd strony?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Nowy wygląd strony?




przez Christophe » 24/08/07, 21:46

Zaczynałem mieć już trochę dość ciągłej szarości obecnego wyglądu strony, więc znalazłem i dostosowałem skórkę.

Zobacz zamiast tego:

Obecna skórka:
Obraz

Prawdopodobna przyszła skórka:
Obraz

Czy warto kontynuować czy nie? :?

Edytuj 2/10/07, oto „sfinalizowana” wersja:

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 10 / 07, 16: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 25/08/07, 05:04

Cóż, z pewnością bardziej podkreśla sekcje dla tych, którzy nie znają witryny. To powinno ułatwić nawigację.
Hm, czy „skóra” oznacza „skórę”? Czy jest to wymagane w języku angielskim? :płakać:
Czy nie moglibyśmy postępować tak jak mieszkańcy Quebecu? OPRZEĆ SIĘ !
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/08/07, 09:57

Bonjour Christophe

To jest dobre ! Prezentacja jest bardziej „żywa” kolorystycznie.

Sugestia: W postach forum od czasu do czasu obraz jest „za” szeroki i trzeba pobawić się poziomymi schodami ruchomymi, aby zobaczyć cały tekst (mam 17 cali). Jeśli masz łatwy dostęp do parametru bez angażowania godzin programowania… .: Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 25/08/07, 13:40

OK, myślę tak samo jak Ty, więc popracuję nad tym w ciągu najbliższych kilku dni :)

Flytox napisał:Sugestia: W postach forum od czasu do czasu obraz jest „za” szeroki i trzeba pobawić się poziomymi schodami ruchomymi, aby zobaczyć cały tekst (mam 17 cali). Jeśli masz łatwy dostęp do parametru bez angażowania godzin programowania… .: Mrgreen:

A+


Nie, forum nie można łatwo zmienić rozmiaru obrazów, dlatego utworzyłem specjalny temat z wyjaśnieniami:
https://www.econologie.com/forums/comment-me ... t1176.html

Obecnie jest sporo zbyt dużych obrazów, a kiedy natrafię na taki, uciekam się do zmiany jego rozmiaru.

Tutaj dodam kilka słów na ten temat w linku „Wstaw obraz…” na dole okna postu…

ps: w przypadku skórek istnieją inne terminy: układ, szablon... w języku francuskim dałoby to „Canevas”. Nie znalazłem lepszego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 26/08/07, 08:19

Christophe napisał:OK, myślę tak samo jak Ty, więc popracuję nad tym w ciągu najbliższych kilku dni :)
ps: w przypadku skórek istnieją inne terminy: układ, szablon... w języku francuskim dałoby to „Canevas”. Nie znalazłem lepszego...

Tak, przepraszam, trochę się starzeję i te wszystkie nowe słowa pochodzące z języka angielskiego trochę mnie denerwują. Więc myślę, że niekoniecznie chcesz tłumaczyć słowo w słowo. Moglibyśmy po prostu mówić o nowej „skórce”, nowej „edycji”, nowej prezentacji lub jeszcze prostszym nowym „układzie”. Jest dłuższe i pewnie mniej „modne”, ale przynajmniej wiemy, co to oznacza. Ponieważ problem z anglicyzmami polega na tym, że to samo słowo często oznacza różne rzeczy. Komputery i Internet nie są już dla wszystkich łatwe, więc ciągłe dodawanie anglicyzmów wcale nie ułatwia.
No cóż, sama nie mogłam się powstrzymać.... :płakać:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 26/08/07, 12:30

Odwagi, nie jesteś sam:
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 29/08/07, 18:44

Po kilku drobnych korektach udało mi się aktywować nowe płótno, zamiast tego zobacz: https://www.econologie.com/

Nowy wygląd mogłem przetestować tylko w przeglądarce Firefox/mozilla i IE.

Jeśli widzisz błąd lub coś, co Cię niepokoi (?), określ to tutaj :)

Moglibyśmy nieco złagodzić „flashowy” błękit tytułów bocznych pudełek, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/08/07, 20:04

powitanie

bardzo ładna, ale próbuję wrócić do forum 2 klawisze mojej myszy stały się nieaktywne. Zagrożenie czy błąd????????

Być może brakuje pin-upów w rogach : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 29/08/07, 20:51

Zac napisał:powitanie

bardzo ładna, ale próbuję wrócić do forum 2 klawisze mojej myszy stały się nieaktywne. Zagrożenie czy błąd????????


Uh, co twoja mysz ma wspólnego z wyglądem? Głosuję na niefortunny zbieg okoliczności...

Zac napisał:Być może brakuje pin-upów w rogach : Lol:

@+


Tak?

Obraz

Obawiam się, że „nie” będzie pasować (trochę)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 30/08/07, 08:18

Jaskrawy błękit uważam za bardzo dobry.
Musisz wiedzieć, czy chcesz przyciągnąć uwagę, czy nie. Cóż, w przeciwnym razie zgodzę się z Zacem w sprawie pin-upów, ale może to nie być ten sam gatunek!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215