Ekologia polityczna UMP i Zielonych: żart?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Ekologia polityczna UMP i Zielonych: żart?




przez Christophe » 26/01/07, 23:25

Zanim pójdziesz głosować przeczytaj...

Poseł UMP Nathalie Kosciusko-Morizet i eurodeputowany z Zielonych Jean-Luc Bennahmias nie zgadzają się co do ekologicznych rozwiązań.

Jean-Luc Bennahmias – Weszliśmy już w społeczeństwo post-naftowe! Aby uniknąć dyktatorskiego sposobu zarządzania niedoborami, konieczne jest natychmiastowe uciekanie się do transportu lub silników zużywających jak najmniej energii. Wiemy, jak to zrobić. W Stanach Zjednoczonych zaczynamy się zmieniać. Właśnie wróciłem z Kalifornii, gdzie byłem oszołomiony liczbą samochodów hybrydowych.


Moja opinia: powoływanie się na USA jako wzór ekologii jest po prostu śmieszne ze strony "zielonego"... Czy ten Pan po prostu dokonał GLOBALNEJ oceny pojazdu hybrydowego... On musi jeszcze umieć liczyć... nie swoje konto bankowe tylko w globalnym ekwiwalencie CO2...

NK-M. - Tam cząsteczka olejutrzeba sobie uświadomić, że jest cenny. Musimy zarezerwować ją do zastosowań, dla których nie możemy zastąpić żadnej innej energii. Jeśli chodzi o samoloty, byłem za opodatkowaniem kerozyny. Ale opodatkowanie ma swoje granice. Musisz wiedzieć, czy istnieje alternatywa. Jeśli ich nie ma, nie pojedziemy do Indii Zachodnich na pięciodniowe wakacje.


Moja opinia: jak taki wyrok można traktować poważnie??? Ta „dama” zdaje się brać swój standard życia za ogół…

Źródło: http://www.lefigaro.fr/magazine/2007012 ... role_.html

Przestałem czytać ta szmata zakończyć następująco:

CAŁKIEM PROSTE...NIESAMOWITE Bzdury.
JAK ŚMIESZ WZIĄĆ (E)CZYTELNIKÓW (nas wszystkich). MNIEJ NIŻ NIC W TEN SPOSÓB ?


DOKĄD ZCHODZIMY W ŚWIECIE ZMÓW I KŁAMSTW?

Kiedy nie wiemy... JESTEŚMY po prostu CICHY...TYCH DWÓCH LUDZI PO PROSTU NIE ZASŁUGUJE NA SWOJE MIEJSCE...Chyba że ich celem jest właśnie NIE ZAJMOWANIE SIĘ EKOLOGIĄ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/01/07, 02:36

Whoa, rozpalił Christophe'a... :|

Dlaczego niszczysz hybrydy?

Dlaczego globalizujecie konkretne stwierdzenie? Jak do cholery, ten zielony poseł do PE nie "powołał się na USA jako model ekologii", tylko powiedział po prostu, że widział tam wiele mieszańców...
To prawda. Wydaje mi się, że Kalifornia jest jednym z głównych rynków dla Priusa.
Co więcej, globalna polityka Dobbeul-iou i jego kliki skrywa w wielu miejscach inne proaktywne polityki inicjowane przez państwa lub miasta na rzecz ograniczenia zużycia energii.

Na potrzeby NKM, czy naprawdę wierzysz, że ona myśli, że Francja z dołu jedzie do Indii Zachodnich każdego ranka? Nie sądzisz, że mówi to, bo to mocny obraz?
W każdym razie na zorganizowanej wycieczce jest to w zasięgu wielu osób, nie możemy temu zaprzeczyć... Kosztuje około 600 do 700 € w obie strony... Ile wydajemy rocznie na wypoczynek?

Ostatnie pytanie, dlaczego tak się wściekasz i krzyczysz cały czerwony?
Uspokój się, dmuchniesz w wąż, jeśli będziesz kontynuował...

Wreszcie, to nie jest pytanie, ale uznanie, uważam, że ten artykuł i komentarze, które zawiera, są dość interesujące.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/01/07, 05:42

Witam,
O polityku
Kiedy widzę cały ten hałas, jaki twoi dziennikarze narobili wokół krótkiego zdania Segolene Roy na temat Quebecu. Powiedziała to, co myśli 80% francuskojęzycznych w Quebecu, De Gaulle był znacznie bardziej bezpośredni w swoim przemówieniu. a wszyscy inni politycy pośpiesznie wykorzystali to jako błąd.
Nie powiedziałbym, co nasi wybrani federaliści powiedzieli o tych kilku uwagach, cały kapitał polityczny.. to rok wyborczy..
Ciekawe kto rządzi, kto kontroluje informację, kto kontroluje stolicę, (chyba ten sam co kontroluje wszystko) Biedny wyborca, który już nic nie rozumie, wydaje mu się, że wybiera, ale wybiera między tym, co nam media wymyśliły,
pewnego dnia nasza młodzież będzie tak znużona, że ​​nie będzie już głosować, a tendencja ta jest już zaawansowana.

André
0 x
biometan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 04/03/06, 14:07
Lokalizacja: france

Re: Ekologia polityczna UMP i Zielonych: żart?




przez biometan » 27/01/07, 14:22

Christophe napisał:
NK-M. - Musisz zdać sobie sprawę, że cząsteczka oleju [rozmiar=18] jest cenna. Musimy zarezerwować ją do zastosowań, dla których nie możemy zastąpić żadnej innej energii. Jeśli chodzi o samoloty, byłem za opodatkowaniem kerozyny. Ale opodatkowanie ma swoje granice. Musisz wiedzieć, czy istnieje alternatywa. Jeśli ich nie ma, nie pojedziemy do Indii Zachodnich na pięciodniowe wakacje.

...


na ten temat, to daje mi do myślenia, że ​​rząd Maroka i jego biuro turystyczne promuje swój kraj, w tym Marakesz i Agadir.

Aby emeryci mogli spędzić tam swoją emeryturę.
nie mówmy o tych wszystkich, którzy kupili tanie domy w Marakeszu, zaledwie 2 godziny od Paryża.

za jakiś czas będzie im ciężko :-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Ekologia polityczna UMP i Zielonych: żart?




przez bham » 27/01/07, 16:38

biometan napisał: ......Aby emeryci mogli spędzić tam swoją emeryturę.
nie mówmy o tych wszystkich, którzy kupili tanie domy w Marakeszu, zaledwie 2 godziny od Paryża.
za jakiś czas będzie im ciężko :-)

Powąchać! :płakać: nie, czy myślisz, że ci ludzie są często częścią „ludzi” i prawdopodobnie częściej podróżują prywatnym odrzutowcem niż czarterem ekologicznym.......
Osobiście kupiłem willę w Dubaju, na nowych wyspach w kształcie palm. Cóż, jadę z moim Dassaultem. : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/01/07, 18:37

Drwal napisał:Whoa, rozpalił Christophe'a... :|


Wow... ale czasami trzeba uwolnić swoją energię, prawda? : Chichot:

Drwal napisał:Dlaczego niszczysz hybrydy?


Znam twoje przywiązanie do tej technologii, ale przepraszam, to nie jest ekologiczne… znasz moje stanowisko w tej sprawie lepiej, dobry mały silnik downsizingu niż 90-konna hybryda…

Dodatkowo (przynajmniej):
- dodatkowy koszt technologii hybrydowej ma zostać przeliczony na tony CO2 (w zależności od zastosowania nabywcy)...w takim przypadku czy to się naprawdę opłaca?
- niezawodność i wydajność. w dłuższej perspektywie hybrydy są jeszcze do udowodnienia... Fajnie byłoby oszacować opłacalność priusa w kategoriach ekonomicznych... lepszy byłby jakikolwiek mały samochód (taka sama benzyna)...

Drwal napisał:Dlaczego globalizujecie konkretne stwierdzenie? Jak do cholery, ten zielony poseł do PE nie "powołał się na USA jako model ekologii", tylko powiedział po prostu, że widział tam wiele mieszańców...


Bo pojechał w bardzo specyficzny zakątek USA albo przez przypadek było ich dużo... Chyba większość czytelników Le Figaro nie wie, że Kalifornia jest środowiskowym wyjątkiem w USA (jeśli nie liczyć elektryczności z węgla...)...

Drwal napisał:Na potrzeby NKM, czy naprawdę wierzysz, że ona myśli, że Francja z dołu jedzie do Indii Zachodnich każdego ranka? Nie sądzisz, że mówi to, bo to mocny obraz?
W każdym razie na zorganizowanej wycieczce jest to w zasięgu wielu osób, nie możemy temu zaprzeczyć... Kosztuje około 600 do 700 € w obie strony... Ile wydajemy rocznie na wypoczynek?


Szczególnie słowo „molekuła” sprawiło, że podskoczyłem… Szczerze mówiąc, czy widziałeś to kiedyś w telewizji? Wie o energii mniej niż gość, który spędził 2 godziny na czytaniu tej strony/forum...

Ona jest w tym programie: https://www.econologie.info/index.php?20 ... us-au-vert

Drwal napisał:Ostatnie pytanie, dlaczego tak się wściekasz i krzyczysz cały czerwony?
Uspokój się, dmuchniesz w wąż, jeśli będziesz kontynuował...


To był zawór, który się zepsuł : Mrgreen:

Drwal napisał:Wreszcie, to nie jest pytanie, ale uznanie, uważam, że ten artykuł i komentarze, które zawiera, są dość interesujące.


To opinia, której nie podzielam... ale hej, jeszcze jeden artykuł o środowisku, to nie boli... Po prostu mam wrażenie, że wielka gęba trwa...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/01/07, 19:53

Christophe napisał:[...] Znam twoje przywiązanie do tej technologii, ale przepraszam, to nie jest ekologiczne… znasz moje stanowisko w tej sprawie, lepszy dobry, mały silnik downsizingowy niż 90-konna hybryda…[...]
Moue ... :? Chciałbym, żebyś mi wyjaśnił, dlaczego...

Christophe napisał:[...] Dodatkowo (przynajmniej):
- dodatkowy koszt technologii hybrydowej ma zostać przeliczony na tony CO2 (w zależności od zastosowania nabywcy)...w takim przypadku czy to się naprawdę opłaca?
- niezawodność i wydajność. w dłuższej perspektywie hybrydy są jeszcze do udowodnienia... Fajnie byłoby oszacować opłacalność priusa w kategoriach ekonomicznych... lepszy byłby jakikolwiek mały samochód (taka sama benzyna)...
:zaszokować:

W ogóle cię nie śledzę... Czy nie chciałbyś trochę rozwinąć?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 28/01/07, 13:37

Drwal napisał:Moue ... :? Chciałbym, żebyś mi wyjaśnił, dlaczego...


Ponieważ technologia hybrydowa może tylko nieznacznie zrekompensować największą wadę silników alternatywnych: bardzo zmienne osiągi w zależności od prędkości/obciążenia.

Zamiast więc na tym bawić się (czyli downsizingiem, moim zdaniem jedynym rozwiązaniem ekonomicznym, bo pozwala na zastosowanie silnika tam, gdzie jest najmniej zły) producenci wolą się pobawić tworząc mocniejsze hybrydy dodając wspomaganie elektryczne, które nie nigdy nie zrekompensuje (z ekonomicznego punktu widzenia) i tyle, co redukcja podstawowa wada wyżej wymienionych silników...

Przy stałej prędkości na drodze i autostradzie zysk hybrydy jest prawie ZEROWY w porównaniu z HDi...

Obecna hybrydyzacja polega więc na zwiększeniu mocy silnika cieplnego, a NIE na downsizerze...

Kiedy producenci zaoferują miejską i podmiejską hybrydę o mocy od 30 do 40 KM, wtedy znów o tym porozmawiamy. Ale to NIE wydaje się być obecną polityką! I nawet nie jest uwzględniony w programie... Czy się mylę?

Christophe napisał:W ogóle cię nie śledzę... Czy nie chciałbyś trochę rozwinąć?


A) Arf... Już o tym wspominałem i myślałem, że znasz moje stanowisko w tej sprawie. Jest to globalne rozumowanie CO2 w odniesieniu do tej technologii. Ponownie wyjaśnię tiret pierwsze na praktycznym przykładzie:

1) Prius kosztuje około 10 000 euro więcej niż samochód tej samej klasy w HDi.
2) Aby otrzymać te 10 000 euro, kupujący będzie musiał więcej pracować.
3) Na przykład, jeśli kupujący może zaoszczędzić, powiedzmy, 1000 € miesięcznie (co, jak przypuszczam, może zrobić większość kupujących Priusa...), będzie potrzebował 10 miesięcy pracy oprócz zapłaty za samochód.
4) Te 10 miesięcy pracy kosztowało dwukrotnie CO2: podróż praca-sen i odrzucenie pracy kupującego.
Oczywiście bardzo trudno jest oszacować ten koszt CO2 (zwłaszcza w przypadku pracy, gdzie zależy to od sektora działalności, ale istnieją emisje CO2 / € PKB dla każdego kraju), więc po prostu oszacujmy podróże:
- 30 km dziennie (chyba niska średnia dla Paryża)
- 21 dni roboczych w miesiącu
- km przejechanych w 10 miesięcy: 6300 km.

dlatego jeśli Prius pozwala zaoszczędzić 30% w porównaniu ze swoim starym pojazdem, właśnie na tym kryterium (pro trip) będzie musiał zrobić 6300/0,3= 21 000 km, zanim ZARABIASZ KAŻDY GRAM CO2.

B) Jeśli chodzi o niezawodność, nie mamy wystarczającej perspektywy, aby omówić to obiektywnie, ale można bezpiecznie założyć, że jest gorsza niż pojazdy niehybrydowe… A wszystko to ma koszt CO2…

Oprócz Priusa, który model hybrydowy głównego nurtu ma wkrótce trafić na rynek?

WNIOSEK: hybrydyzacja nie wydaje mi się słuszna ekonomicznie... a Loremo będzie o wiele bardziej ekologiczne niż jakakolwiek hybryda... Nie mogę się doczekać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/01/07, 00:58

Christophe napisał:[...] Ponieważ technologia hybrydowa w bardzo niewielkim stopniu będzie w stanie zrekompensować największą wadę silników alternatywnych: bardzo zmienną wydajność w zależności od prędkości/obciążenia.
Cóż… myślę, że tutaj się mylisz… Albo nie podążałeś za najnowszymi koncepcjami (i wyjaśnieniami, które dałem…). Mam wrażenie z tego co mówisz, że bierzesz pod uwagę tylko hybrydy równoległe.
Rzeczywiście, w seryjnej hybrydzie (lub EV z przedłużaczem zasięgu, to to samo…), silnik cieplny jest używany tylko w warunkach, w których jest najbardziej wydajny, tj. przy dużym obciążeniu i stałej prędkości, trybie najniższego jednostkowego zużycia.


Christophe napisał:[…] Więc zamiast na tym grać (czyli downsizingiem, moim zdaniem jedynym rozwiązaniem ekonomicznym, bo pozwala na zastosowanie silnika tam, gdzie jest najmniej zły) producenci wolą się bawić robiąc mocniejsze hybrydy dodając wspomaganie elektryczne, które nie nigdy nie zrekompensuje (z ekonomicznego punktu widzenia) i tyle, co redukcja podstawowa wada wyżej wymienionych silników...
Tak, to już trochę zrobione, ponieważ nawet w istniejących hybrydach (równoległych) silnik jest mniejszy i słabszy niż poziom osiągów, do którego twierdzi samochód.
Co więcej, zmniejszony silnik zawsze musi radzić sobie z przejściowymi reżimami i zmiennym obciążeniem, nawet jeśli to zjawisko zmian obciążenia jest rzadsze.

Christophe napisał:[…] Przy ustabilizowanej prędkości na drodze i autostradzie zysk hybrydy jest prawie ZEROWY w porównaniu z Hdi…
Nie wiem... Musielibyśmy zobaczyć, czy np. w przypadku hybryd PSA fakt zastosowania 90-konnej wersji silnika 1.6 l wnosi coś w porównaniu z wersją 110-konną, która jest wzorcem wydajności do osiągnięcia.
Poza tym ciągle wydaje mi się, że przy danej masie i aerodynamice nie da się w nieskończoność zmniejszać spalania przy stałej prędkości na autostradzie, prawda?

Wreszcie, jeśli silnik o zmniejszonej pojemności nie jest wystarczająco mocny, opuszczasz korzystny zasięg, dzięki czemu spalasz więcej na autostradzie niż z mocniejszym silnikiem (tak jest w przypadku Dacii Logan MCV dCi).

Christophe napisał:[...] Obecna hybrydyzacja polega więc na zwiększeniu mocy silnika spalinowego, a NIE na downsizerze...
Cóż, nie sądzę, nie. Ponieważ te modele mają być bardziej ekskluzywne, ich silnik jest w rzeczywistości mniejszy niż u konkurencji...
Z drugiej strony nie są całkowicie poświęcone oszczędności paliwa.

Christophe napisał:[...] Kiedy producenci zaproponują miejską i podmiejską hybrydę o mocy od 30 do 40 KM, porozmawiamy o tym ponownie. Ale to NIE wydaje się być obecną polityką! I nawet nie jest uwzględniony w programie... Czy się mylę?
Co o tym wiesz? Czy jesteś wróżbitą? : Wink:
Co więcej, Cleanova mogła spełniać tę definicję, z silnikiem cieplnym o mocy 15 kW i silnikiem elektrycznym o mocy 35 kW.


Christophe napisał:A) Arf... Już o tym wspominałem i myślałem, że znasz moje stanowisko w tej sprawie. Jest to globalne rozumowanie CO2 w odniesieniu do tej technologii. Ponownie wyjaśnię tiret pierwsze na praktycznym przykładzie:

1) Prius kosztuje około 10 000 euro więcej niż samochód tej samej klasy w HDi.
2) Aby otrzymać te 10 000 euro, kupujący będzie musiał więcej pracować.
3) Na przykład, jeśli kupujący może zaoszczędzić, powiedzmy, 1000 € miesięcznie (co, jak przypuszczam, może zrobić większość kupujących Priusa...), będzie potrzebował 10 miesięcy pracy oprócz zapłaty za samochód.
4) Te 10 miesięcy pracy kosztowało dwukrotnie CO2: podróż praca-sen i odrzucenie pracy kupującego.
Oczywiście bardzo trudno jest oszacować ten koszt CO2 (zwłaszcza w przypadku pracy, gdzie zależy to od sektora działalności, ale istnieją emisje CO2 / € PKB dla każdego kraju), więc po prostu oszacujmy podróże:
- 30 km dziennie (chyba niska średnia dla Paryża)
- 21 dni roboczych w miesiącu
- km przejechanych w 10 miesięcy: 6300 km.

dlatego jeśli Prius pozwala zaoszczędzić 30% w porównaniu ze swoim starym pojazdem, właśnie na tym kryterium (pro trip) będzie musiał zrobić 6300/0,3= 21 000 km, zanim ZARABIASZ KAŻDY GRAM CO2.
:zaszokować: Hoot!
Czy ta teoria nie jest trochę naciągana?
Zupełnie się nie zgadzam, ale...



Christophe napisał:B) Jeśli chodzi o niezawodność, nie mamy wystarczającej perspektywy, aby omówić to obiektywnie, ale można bezpiecznie założyć, że jest gorsza niż pojazdy niehybrydowe… A wszystko to ma koszt CO2…
W porównaniu z silnikiem o zmniejszonym rozmiarze, nie jestem pewien... Czy widziałeś na przykład złożoność TSI VW?
Poza tym po raz kolejny bazujesz na hybrydach równoległych, podczas gdy hybrydy szeregowe nie muszą zarządzać skomplikowanymi parametrami silnika cieplnego. Rozmawialiśmy już o tym z Targolem w dyskusji o hybrydach i zadałem pytanie, na które nigdy nie było odpowiedzi.

Christophe napisał:Oprócz Priusa, który model hybrydowy głównego nurtu ma wkrótce trafić na rynek?

WNIOSEK: hybrydyzacja nie wydaje mi się słuszna ekonomicznie... a Loremo będzie o wiele bardziej ekologiczne niż jakakolwiek hybryda... Nie mogę się doczekać...
Co do twojego pytania, nie wiem.. Może PSA, ale wydają mi się zbyt zimne.
Poza tym (od razu zaznaczam, że koncept LOREMO bardzo mi się podoba, żeby nikt później nie miał mi tego za złe) chyba nie zdajecie sobie sprawy, że LOREMO będzie wymagało prawdziwego „filozoficznego” zaangażowania ze strony jego nabywców.
To samochód, który jest mały, bardzo lekki (a więc będzie czuły na ładunek) i który nie będzie w stanie świadczyć usług, jakich pan Toulemonde oczekuje od swojego samochodu dzisiaj.

I odwrotnie, siła obecnej hybrydy polega na tym, że jest ona całkowicie „niewidoczna” dla użytkownika…
Nie mówię, że jest dobrze, mówię, że tak jest, na razie...

Wreszcie, i to są aspekty, które całkowicie przeoczyliście, pojazd z samym silnikiem spalinowym nie jest w stanie ani odzyskać energii z hamowania i hamowania (podjazdy), ani jeździć w trybie ZEV, który docelowo będzie standardem przyszłości w centrach miast.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 29/01/07, 14:15

Mouarf arf arf

: Chichot:

Punkty 3 i 4 to naprawdę bzdury, jak Tobie pasuje!!! Gdzieś już o tym rozmawialiśmy.

Więc chłopaki nie inwestujcie już w nic, każda inwestycja będzie zanieczyszczać, zwłaszcza ogrzewanie słoneczne, turbiny wiatrowe czy izolacja. itp

Tym bardziej, że raczej widzę przeciwny argument, 10000 XNUMX euro więcej (nie jestem pewien, czy tyle za odpowiednik), to mniej pieniędzy na wyjazdy w egzotyczne miejsca, czy nawet oszczędzanie paliwa w aucie. A potem mniej pracy oznacza więcej wakacji i wypoczynku oraz więcej zanieczyszczeń.

Oprócz większej pracy, może to być rozwój odnawialnych źródeł energii w lokalnych sklepach itp.

W każdym razie rozśmieszasz nas. : Mrgreen: jedyną rzeczą, którą warto byłoby wziąć pod uwagę, jest energia i surowiec do wyprodukowania samochodu, a różnica w cenie to zasadniczo badania i to jest to, co zużywa najmniej energii, ponieważ w każdym razie programiści by tego nie zrobili, zrobiliby coś innego, a myślenie o tym jest nadal tym, co najmniej zanieczyszcza.

Jak mówi drwal, jest to naciągane i znowu to mało powiedziane. : Mrgreen:

PS: dobrze zrobiłeś, wysyłając mi link, który trochę animujemy :-)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 277