Reklamy samochodów i dzieci... szkoda?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Reklamy samochodów i dzieci... szkoda?




przez Christophe » 19/01/07, 22:41

Co sądzicie o zachowaniu wielu producentów (psa, mercedes...) stosujących dzieci (lub co gorsza dzieci) w swoich reklamach promujących swój najnowszy niszczycielski samochód przyszłych pokoleń?

Przez chwilę przełykałem to bez mrugnięcia okiem, ale najnowsza kampania Renault na „gigantyczne warunki”, będąca plagiatem kreskówki o Królewnie Śnieżce, przekroczyła granice.

Zanim dzieci były „wykorzystywane” (pedofilia?) w reklamach, teraz są po prostu (przyszłymi?) „celami”… ze wszystkimi konsekwencjami psychologicznymi, jakie to wywołuje (nieświadomość)…

Szczerze mówiąc, jak nisko upadniemy?


Nie chcę tej firmy! Spróbujmy przemówić ludziom do rozsądku, zanim będzie za późno...

ps: po co jest CSA?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/01/07, 22:49

Halo

Uspokój się Christophe, nie skończyłeś tego oglądać....

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/01/07, 22:51

Cóż, u nas jest to dość świeże jako „moda”… nie u ciebie?
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 20/01/07, 04:29

Dawno nie wykorzystywano dzieci w reklamach samochodów: 806, Kangoo...
Jest to bardzo praktyczne w wywieraniu wpływu na konsumentów, a jeśli ma wpływ na dzieci, to strzał w dziesiątkę!
Dzieci mają ogromny wpływ na decyzje rodziców.
W reklamie, podobnie jak w polityce, wszystko jest dobre do manipulowania konsumentami/wyborcami.

Niemniej reklama w której widzimy zgromadzenie dzieci przed prezentacją minivana "coś" (co mnie denerwuje w tej reklamie) zasługuje na odwrócenie uwagi, w dodatku wydaje mi się, że to całkiem proste, wystarczy zmienić napisy :)
Zobaczyłbym coś takiego: oto jakie zagrożenia powodują naszą stratę...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/01/07, 11:22

Tak, minęło trochę czasu, ale z reklamą Królewny Śnieżki przeszło to na wyższy poziom, ponieważ możemy myśleć, że tam są bezpośrednio dzieci, które są celem.

Reklama mazdy (chyba) z zabawkami, które same mieszczą się w bagażniku jest w tym samym duchu...ale ciut niżej...

Jest też inna reklama minivana: znajdujemy się w miniaturowej wirtualnej kolejce górskiej, która przejeżdża przez pokoje w domu i prowadzi do omawianego minivana… i nawet nie rozumiem przekazu… Samochód byłaby zabawką do wyrzucenia?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 20/01/07, 15:16

Christophe napisał:jesteśmy w miniaturowej wirtualnej kolejce górskiej, która przejeżdża przez pokoje w domu i prowadzi do minivana, o którym mowa...


Zrozumiałem, że dzieci to piekło, że plądrują wszystko w domu... oprócz minivana, jedynej rzeczy, którą szanują. Wariacja na temat „żyjemy w gównianym świecie, mój samochód to moja jedyna pociecha”.

Inspirują mnie 3 refleksje, skąd ta moda dla dzieci:

1) Kiedy rodzina się powiększy, rodzice mówią sobie: „auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu i tak będzie nas to drogo kosztowało, tym bardziej, że będziemy musieli przesiadać się do samochodu”). Na co publicysta odpowiada: „A potem, skoro wasze dzieci kochają nasze samochody? Wręcz przeciwnie, przyczynicie się do ich szczęścia!”

2) Musi działać, bo nawet sedany tam są (mercedes). „Zapomnij o kłopotach z zakupem luksusowego samochodu, nie pozbawiasz swojej rodziny, wręcz przeciwnie. Nawet dzieci kochają naszą markę”.

3) Ale od jakiegoś czasu publicyści poszli znacznie dalej: pokazują nam brudne dzieciaki, że rodzice mogą się uspokoić tylko w samochodzie. Lub są zmuszeni grozić swoim dzieciom, że sprzedają minivana, aby nakłoniły je do zjedzenia groszku. Krótko mówiąc, rodzice niezdolni, przytłoczeni, osłabieni do granic możliwości, którzy zmuszeni są kupić taki samochód, aby mieć mniej lub bardziej przyjemne życie. To wszystko jest niezdrowe.
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 20/01/07, 15:46

Christophe napisał:Tak, minęło trochę czasu, ale dzięki reklamie Królewny Śnieżki wkroczyliśmy na wyższy poziom, ponieważ możemy myśleć, że to dzieci są bezpośrednio kierowane.

Oczywiście celem są dzieci, które mają ogromną siłę perswazji na rodziców, więc równie dobrze można je schować do kieszeni, żeby sprzedawać samochody.
Dzieci są błogosławionym chlebem dla reklamodawców, zarówno łatwo nimi manipulować, jak i strasznie manipulować, co jest w pewnym sensie techniką infiltracji.

Jak mówi Christine, możemy też pójść dalej, potępiając trywializację dziecka-króla i rodziców, którzy nie wiedzą już, jak sobie z tym poradzić i ulegają wszelkim zachciankom.


Christophe napisał:Jest też inna reklama minivana: znajdujemy się w miniaturowej wirtualnej kolejce górskiej, która przejeżdża przez pokoje w domu i prowadzi do omawianego minivana… i nawet nie rozumiem przekazu… Samochód byłaby zabawką do wyrzucenia?


Przesłanie, które zrozumiałem, jest takie, że minivan „rzecz” jest częścią ścieżki (szyny) życia tak samo jak małżeństwo i dzieci, w reklamie jest wręcz zwieńczeniem :zaszokować:
i tak, to ssie jaja!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/01/07, 15:50

Ahhh dziękuję za te 2 wyjaśnienia :)

Teraz zrozumiałem lepiej (jebanie w usta)

W przeciwnym razie istnieje oficjalna strona z reklamami Renault: http://pub.renault.fr/

Jednak nie mogłem znaleźć reklamy Królewny Śnieżki...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/01/07, 15:51

istnieje przyszłość dla skrzynek kredytowych : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213