Co to jest ecolo?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia

Co to jest ecolo?




przez odrobina » 26/11/06, 09:35

Z pozdrowieniami,

Jean marc Jancovici zadał następujące pytanie podczas pokazu, jaki jest w powietrzu na turbinach wiatrowych w tym tygodniu:
Co to jest ecolo? Jaka jest definicja „ecolo”?

Możemy udawać, że się nie mylimy, że istnieje kilka rodzajów zieleni.

Niedziela ecolo:
Ten, który od czasu do czasu umieszcza nasiona dla małych ptaków, chodzi po lesie i unika chodzenia po małych dzieciach.

Współczujący ekolog:
Ten, który wyłącza kran, kiedy myje zęby, i który pracuje na oleju napędowym (kiedy go kupił, miał certyfikat, że mniej zanieczyszcza).

Umiarkowany ekolog:
Ten, który robi zakupy na piechotę, który ogrzewa trend 0% CO2, skrupulatnie sortuje odpady, który odzyskuje wodę z naczyń i nakłada na kwiaty.

Ekolog dotyczył:
Ten, który jest umiarkowany, kiedy jest zmęczony.
reszta majstruje przy swoim kotle, który odbija się na paliwach alternatywnych, nowych energiach, które są na bieżąco w debatach na temat środowiska.

Ecolo osiągnęło:
Ten, który myje wodę deszczową, który wyrzucił samochód, który nagrzewa się stosem kompostu, robi pranie bez „detergentów”, robi swój dom w torchi, który wydaje tylko jeden kilowat na rok ...

Ekstremistyczny ekolog:
Ten, który żyje nago ze zwierzętami leśnymi ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 26/11/06, 12:22

Od dawna chciałem dokonać takiej klasyfikacji ... Czy to są twoje definicje, czy te Jancovici?

Osobiście dodam:

A) „fałszywy zielony”.

Ten, kto zroluje lub nagrzewa się olejem spustowym (w źle utrzymanym samochodzie w innym wieku) i który bez nastroju spala lakierowane lub obrabiane drewno w kominie ... Krótko mówiąc, ekolog, który robi widzi, że jego interes pieniężny ...

B) Ekonolog, który jest „mieszanką” Twoich pierwszych 4 kategorii:
- kocha przyrodę (woli kolor zielony niż szary, nawet jeśli mieszka w mieście)
- zamknij krany i wyłącz przełączniki (== współdzielone z zasobami)
- nie rezygnuje z technologii i mądrze ją wykorzystuje. Jeździ „fajnie”, kiedy musi prowadzić, i ma całkiem nowy samochód (mniej niż 10 lat)
- lubi nowe technologie, które pozwalają mu oszczędzać zasoby
- rozważał podgrzanie drewnem (jeśli już tak nie jest) i paliwami alternatywnymi
- skrupulatnie sortuje odpady
- regularnie odwiedzaj econologie.com : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 11 / 06, 16: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 26/11/06, 12:47

To są moje definicje, wymyślone podczas pisania : Mrgreen:

Jancovici powiedział właśnie, że jest wiele rodzajów zieleni.

Fałszywi ekolodzy Nie znam wielu lub to tylko dla zabawy :zaszokować:

Podoba mi się twoja druga definicja : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/11/06, 14:49

powitanie

jak zwykle nie pasuję do pudeł :płakać: :płakać: :płakać:

A jednak myślę, że zrobiłem i zrobiłem więcej dla piłki niż większość użytkowników Internetu w ekonologii; bouhhhhhhhhh Jestem niezadowolony. :płakać: :płakać: :płakać:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 26/11/06, 14:52

Pkoi, do których nie pasujesz?

Podaj więc swoją własną definicję :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/11/06, 16:17

powitanie

To nie będzie łatwe !!!

Na początku jestem przeciwny sortowaniu odpadów; ponieważ myślę, że lepiej mieć 2 lub 3 ciężarówki, które ładują pojemniki na śmieci, niż 200 ekologów, którzy idą do kontenera lub centrum recyklingu.
Myślę, że lepiej zainwestować w sortowanie w dniu przyjazdu niż w miliony plastikowych pojemników i km samochodem.
Ale kompostowalny kompostuję to i puste piwa trzymam je (to sprawia, że ​​jestem pełną paczką pod koniec miesiąca).

Pierzę ubrania z orzechami, ale wolę, gdy jestem w biednym kraju, aby dać je do prania ma przytulną zabawkę (karmił swoją rodzinę 2 dni)

Odmawiam nakazu prowadzenia pojazdu w wieku 60 lat, będziesz dobrym obywatelem i szybko jeżdżę starymi pojazdami.
Ale są one odzyskiwane (0 szarej energii), pantonizowane, z olejem do smażenia i utrzymywane.
Ponadto regeneruję swoje baterie.

Nie obchodzi mnie, czy wyłączę komputer lub żarówkę.
ale produkuję więcej soku niż konsumuję i instaluję we wszystkich przyjaciołach diod.
Odmawiam klimatyzacji w gorących krajach i ogrzewania w zimnych krajach.

Mogę złapać się w pułapkę lub zgrzeszyć, żeby się wyżywić, ale odmawiam polowania lub rekreacyjnego łowienia.

Wolę spędzić 3 dni ucząc Madagaskaru, jak zbudować piec słoneczny, niż dać mu torbę z drewna (2000 m3 pierwotnego lasu, aby zaoszczędzić rocznie i XNUMX dzieci, które chodzą do szkoły).

Itd .................. : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 26/11/06, 16:31

Respect! Gratulacje! Podziwiam twój ekologiczny socjalizm! Mimo to częściowo pasujesz (jak ja) do niektórych kategorii ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 11 / 06, 16: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 26/11/06, 16:36

Ale Zac, nie widzę, gdzie jest problem!
Uważam, w świetle twoich wyjaśnień, że zielone akty w jednym miejscu są nieodpowiednie w innym miejscu. : Idea:

Widzisz, cóż, właśnie coś zrozumiałem : Mrgreen:
(brzmi głupio, ale niekoniecznie o tym myślimy)

Powiemy hummmm
Adaptacyjny zielony:
Ten, który koncentruje swoje działania na lokalnych potrzebach, śmieje się z obecnych modów ekologicznych, który mówi, że konsumpcja rymuje się z zanieczyszczeniem ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/11/06, 17:21

Witam,
Nie wiem, czy pasuję do kategorii Zac, ale nie sądzę, że mam dużo ekologów,
Jedyne, co robię na zielono, to kompost do mojego ogrodu i to nie z powodów ekologicznych, ponieważ pomidory są świetne z tym kompostem,
Nie jestem łowcą, może byłbym, gdyby łoś miał broń.
Jeżdżę samochodami powyżej 10 lat, z wyjątkiem jednego, który działa z olejem ziemniaczanym.
Co do reszty, kiedy czytam twoje liczby, wolę nie porównywać ...
Moje roczne zużycie energii elektrycznej wynosi 28000 kWh (w tym przypadku jest to uważane za dobre), niektóre zimą zużywają 5000 kWh miesięcznie) nie mamy zwyczaju wyłączać oświetlenia niektórych świateł w ich domu poza dobrym część nocy.
Spożywam 2400 litrów benzyny rocznie, żeby odbyć lot samolotem.
W przypadku samochodów nie podam liczb. To ryzykuje, że włosy są pewne, na 3 samochodach dwa mają panton, a jeden ma turbulator, silniki 3,8 litra i
3 litry, zimą ten, który zużywa najwięcej, to 15 litrów na 100 km, ale w lecie spada na autostradzie do 8,3 litra
Zużycie wody jest nieograniczone, nie mamy licznika,
Odległości są świetne, (zwykłe spotkanie wieczorem robię 160 km w obie strony)
Transport publiczny (nie istnieje) w wioskach i małych miasteczkach, tylko duże arterie i duży kierunek.
Sklepy są daleko, do najmniejszego zakupu potrzeba samochodu.
Klimat jest trudny, bardzo zimny zimą, gorący i wilgotny latem.
Nic nie jest zorganizowane jak w domu, bardzo niewiele osób postawiło stopę w pociągu.
Dla mnie tutaj jest woda, którą mamy pod dostatkiem i hydroelektrycznością. Nie przeszkadza mi zużycie wody, ale zanieczyszczenie wody.
Jedyny wspólny punkt, jaki mam na temat forum jest to panton i pytania elektryczne lub izolacja domów, po stronie ekologicznej nie mogę dokonać porównania.
To byłoby jak sprzeczanie się z Arabem, który jest blisko studni ropy naftowej i który myje części silnika wodą.
Ale bardzo trudno jest porównywać oba kontynenty, jeśli tu mieszkacie, wszyscy bylibyśmy klasyfikowani jako duzi konsumenci lub duzi zanieczyszczający.
Ale po kilku miesiącach spędzonych tutaj większość zrobiłaby to samo.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 26/11/06, 17:46

Wreszcie każdy jest zielony na swój sposób.

Najlepiej byłoby, gdyby każdy opisał swoje działania i swoją wizję rzeczy.
Po wykonaniu „katalogu” definicji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201