Nie ma dnia zakupu ... za, przeciw, niuanse?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż

Nie ma dnia zakupu ... za, przeciw, niuanse?




przez uratować planetę » 25/11/06, 12:16

Aby zwiększyć świadomość konsumentów, że wszyscy jesteśmy (może z wyjątkiem drwala?! : Chichot: ), małe stowarzyszenia walczące z nadmierną konsumpcją organizują dziś dzień bez zakupów.

Co myślisz? czy to jest bardzo przydatne? byłeś świadomy?

Wydaje mi się, że w ciągu jednego dnia jest to bardzo śmieszne lub przynajmniej mniej krytyczne, trudne do zmiany mentalności i nawyków konsumpcyjnych....
Co więcej, wiedziałem o tym, ponieważ znajomy należy do stowarzyszenia „No pub”, ale poza tym niewiele słychać o tym ruchu!
0 x
Razem możemy zmienić
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 25/11/06, 12:29

Zamiast organizować tak „oszałamiającą” akcję (dokładnie taką jak dzień bez samochodu, który jest świetnym żartem dla środowiska, ale niektórym pozwala na odciążenie sumienia), myślę, że rozsądniej byłoby nauczyć się, przeciwnie, konsumować „lepiej” " i potępiajcie aberracje społeczeństwa związane z nadmierną konsumpcją (pojedyncze dawki, nadmierne opakowania, 200 m podróży samochodem itp.)...zobacz blog...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 25/11/06, 12:29

Zgadzam się z Tobą saveplanet, wydaje mi się to trochę śmieszne. Moglibyśmy określić bez zbędnych zakupów, albo w supermarketach, albo nie wiem jakim kryterium. Ale nagle bez zakupu. Zakupy musisz zrobić dzień wcześniej, a następnego dnia zrobić je dwukrotnie.

I nie chcąc wyjść na głupca, gdyby było to dobrze przestrzegane, myślę, że byłaby to szkoda, ponieważ byłby to czarny dzień dla wielu traderów, arystokratów itp.

Ale szczerze mówiąc, nie zapoznałem się jeszcze z żadnym argumentem tej organizacji. Dziwne jest też dla mnie nie robienie tego w niedzielę, bo wiele osób narzeka (i chyba słusznie), że w niedzielę coraz więcej ludzi jest zmuszanych do pracy.

EDYCJA po zobaczeniu postu Christophe'a:
Absolutnie może to być dzień bez opakowania lub na przykład dzień bez produktów poza Europą (nawet jeśli trudno to określić). To byłoby ciekawe, moglibyśmy nawet pomnożyć dni. Zaletą „dni” jest pokazanie, że można, choć raz spróbować. Ale próba nie spożywania tego nie może trwać zbyt długo.
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 25/11/06, 12:35

Wszystko gotowe, aby ten dzień nie był przestrzegany… i tak, powody nie są właściwe!
Nie myślałem o tym, ale... Niedziela, tradycyjny dzień rodziny i odpoczynku, dziś stał się niemal dniem jak każdy inny i dlaczego wiele osób nie lubi tego dnia?!
Daję tysiąc, bo nie ma co robić, a kto mówi, że nie ma co robić, mówi „sklepy zamknięte”… to smutne!
0 x
Razem możemy zmienić
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż

Bardzo krótki artykuł o tym dniu...




przez uratować planetę » 25/11/06, 12:38

„Celem tego dnia nie jest wzbudzenie w ludziach poczucia winy” – wyjaśnił rzecznik stowarzyszenia Chiche (100 członków), które w sobotę w Tuluzie zorganizuje pokaz w ramach dnia „zakazu zakupów”. łącznie w 55 krajach.

„Chcemy, aby konsumenci byli odpowiedzialni, aby na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem zastanowili się nad działaniami zakupowymi, nad tym, co tak naprawdę muszą kupić, aby uwypuklić nadużycia związane z konsumpcją, zwłaszcza zakupami kompulsywnymi” – dodał.

Ulotki będą rozprowadzane, a pokazy odbędą się w Bordeaux, Amiens, Chambéry, Grenoble, La Rochelle, Montpellier, Amiens, St Genis Laval (na południe od Lyonu) i Rennes, ale według strony internetowej „ Casseurs de pub”, inicjator ruchu we Francji.
0 x
Razem możemy zmienić
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 25/11/06, 12:42

Uważam, że kryje się za tym także pojęcie kultury, wydarzenia organizowanego z tej okazji, ale raz jeszcze trzeba wiedzieć!

I już uważam, że ten artykuł jest bardzo zorientowany, ponieważ precyzja (100 członków) pokazuje restrykcyjną, niemal głupią stronę dnia.
Zasadniczo mniejszość próbuje zostać usłyszana, zmienić pewne rzeczy, ale cała ta energia jest tylko stratą czasu… prawda?
0 x
Razem możemy zmienić
Pyvesd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 24/11/06, 18:44
Lokalizacja: bordeaux




przez Pyvesd » 25/11/06, 13:24

Niekoniecznie Saveplanet,
jeśli my wszyscy tutaj, aktorzy i czytelnicy forum zdecydujmy się wyjść na ulice, żeby się z nimi spotkać, to sprawi, że szeregi powiększą się jeszcze bardziej.
Właśnie zajrzałem na stronę z pubami, zajęło mi - 1 minutę, aby dowiedzieć się o czasie i miejscu spotkania w Bordeaux.
Zatem DZIAŁANIE, będę z nimi dzisiejszego popołudnia.
bo dobrze jest o tym porozmawiać forum, ale nadal lepiej DZIAŁAĆ…:idea:
Citro, do zobaczenia? Albo inni ludzie z Bordeaux…

Jeśli chodzi o sam dzień bez zakupów, mój niekonsumpcja niewiele się zmieni, biorąc pod uwagę, że od miesięcy nie postawiłam stopy w świątyni konsumpcji. : Chichot:
Co najwyżej raz w miesiącu robię zakupy w lokalnym Lidlu po konserwy i karmę dla kotów
I wiesz co? Tym lepiej dla mnie!!! koniec z spędzaniem godzin co miesiąc na marnowaniu czasu na spacery po bezosobowych domach towarowych : Evil: : Evil:

I co zamierzasz zrobić??
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Dzień bez zakupów...za, przeciw, niuanse?




przez drwal » 25/11/06, 15:33

saveplanet napisał:Aby zwiększyć świadomość konsumentów, że wszyscy jesteśmy (może z wyjątkiem drwala?! : Chichot: ), [...]
Gne? Obraz co to znowu za historia? :?

W przeciwnym razie zrobiono mi dzisiaj zdjęcia identyfikacyjne, czy w takim razie nie jest ze mną w porządku?

Obiecuję, że jutro nic nie kupię... Roll:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Bardzo krótki artykuł o tym dniu...




przez drwal » 25/11/06, 15:39

saveplanet napisał:Wszystko gotowe, aby ten dzień nie był przestrzegany… i tak, powody nie są właściwe!
Nie myślałem o tym, ale... Niedziela, tradycyjny dzień rodziny i odpoczynku, dziś stał się niemal dniem jak każdy inny i dlaczego wiele osób nie lubi tego dnia?!
Daję tysiąc, bo nie ma co robić, a kto mówi, że nie ma co robić, mówi „sklepy zamknięte”… to smutne!
Jak mi szkoda tych biednych ludzi, którzy nie wiedzą, co zrobić z niedzielą... Roll:
Wszystko! :zmarszczyć brwi: Ja, któremu nigdy nie starcza niedzieli, żeby robić, co chcę...



saveplanet napisał:[...] „Chcemy uczynić konsumenta odpowiedzialnym, aby na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem zastanowił się nad akcjami zakupowymi, nad tym, co tak naprawdę potrzebuje kupić, zwrócić uwagę na nadmierne spożycie, zwłaszcza zakupy kompulsywne ," on dodał.[...]
Moje kompulsywne świąteczne zakupy zrobiłam w sklepie ÉCONOLOGIQUE... : Mrgreen:
To źle, wiem... :płakać:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 25/11/06, 22:39

I tyle, poradziłem sobie bez zakupów.

Tak było, było zimno, posiedziałem w internecie, więc nie wyszedłem, nie zrobiłem zakupów. I tyle, jestem dobrym obywatelem : Chichot: .

Właśnie coś rozmroziłem...

No cóż, trochę żartuję (no cóż, nie zrobiłam dzisiaj żadnych zakupów), ale prawdą jest, że ciężko mi zobaczyć, dokąd zmierzamy z dniem bez zakupów? ...

To powiedziawszy, niektóre wydarzenia tego dnia mogą być interesujące:

http://www.casseursdepub.org/index.php? ... nu=2004jsa

Radzę obejrzeć i posłuchać Świetny klip Goldmana.

Widziałem go w szafie grającej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 278