Ushuaia, certyfikat etykieta Hulot 100% opłaca!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Ushuaia, certyfikat etykieta Hulot 100% opłaca!




przez Christophe » 21/11/06, 21:39

Mr Nature z TF 1 wykorzystuje swój wizerunek we wszystkich kierunkach. Biznes w szczytnym celu, kosztem kilku odstępstw od ekologii.

Co dają żele pod prysznic, plecaki, okulary przeciwsłoneczne, ręczniki kąpielowe, swetry, hitowy program telewizyjny, kanał satelitarny, magazyn prasy pisanej, gra planszowa, bestsellery i fundacja na rzecz ochrony środowiska? Jeden człowiek i tylko jeden: Nicolas Hulot, od 30 kwietnia pięćdziesiąt lat, „telekolog”, który dokonał wyczynu uczynienia z Ushuaia – 30-tysięcznego miasta o niewymownej nazwie, położonego w Patagonii, na południu Argentyny – dobrze prosperującej marki, która w przypadku produktów pochodnych nadal spada.

„Produkcja programu „Ushuaïa nature” jest droga [1 milion euro za odcinek], wyjaśnia Hubert Taieb, zastępca dyrektora generalnego TF 1 Entreprises, spółki zależnej kanału telewizyjnego, który jest właścicielem i operatorem oznakowania ekologicznego od początku lat 90-tych Nie jest niczym niezwykłym, że ktoś stara się zarobić na tak dużej inwestycji. Rezultat: W ciągu piętnastu lat TF 1 sprzedał licencje na prowadzenie działalności ponad piętnastu firmom (L'Oréal w przypadku kosmetyków, Atol w przypadku okularów, Rhonetex w przypadku odzieży, Lexibook w przypadku elektroniki użytkowej, Quo Vadis w przypadku artykułów papierniczych...) i w ten sposób poparł marketing około sześćdziesiąt produktów pochodnych we Francji. Grając, nawet jeśli kanał temu zaprzecza, na identyfikacji Ushuaïa-Nicolas Hulot dla konsumentów.

Jedyny warunek, jaki muszą spełnić szczęśliwi operatorzy marki z zielonymi refleksami: szanować ducha telewizyjnego show, flagowca, czyli „etyczną naturalność”. Z mniejszym lub większym sukcesem! Chociaż żele pod prysznic Ushuaïa stały się hitem na półkach supermarketów, kadzidełka o tej samej nazwie zostały wycofane ze sprzedaży pod koniec 2004 roku, po tym jak magazyn Que Choisir ujawnił, że stwarzają ryzyko nowotworu. Aby zapobiec powtarzaniu się takich sytuacji, TF 1 finalizuje kartę użytkownika ustanawiającą „obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju”, która będzie dołączona do umów licencyjnych. Tak czy inaczej, operacja jest więcej niż opłacalna: TF 1 szacuje roczny obrót wszystkich produktów marki Ushuaïa na... 100 milionów euro.


następujące: http://www.lexpansion.com/art/134.0.131528.0.html
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 22/11/06, 01:25

Ten artykuł potwierdza to, co już słyszałem. Należy pamiętać, że Nicolas Hulot w żaden sposób nie jest właścicielem ani nawet udziałowcem marki Ushuaia (nawet jeśli posługuje się wizerunkiem serialu). Rozumiem Twoją krytyczną opinię, która skłoniła Cię do opublikowania tego artykułu, ale Hulot nie ponosi odpowiedzialności za bez wątpienia nadużycie komercyjne, którego TF1 może dokonać w stosunku do Ushuaia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 22/11/06, 08:49

+1 z Rulianem

powiedział to w wywiadzie (nie mam już źródła)

„Nie dotykam euro marki Ushuaia”
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 22/11/06, 09:13

Przeczytaj cały artykuł...nie możemy ograniczać się do szamponów...a jeśli Hulot obecnie nie otrzymuje dolarów, to nie znaczy, że nie otrzymał żadnych...przed...

Cytuję (pozytywnie lub negatywnie):

Nicolas Hulot nie ma nic do powiedzenia, ale zakłada: „TF 1 odrzuca produkty pochodne, które umożliwiają finansowanie programu telewizyjnego. Na początku byłem zaskoczony tą strategią, ale przyzwyczaiłem się do niej. Nie szokuje mnie to już, dopóki kontroluję treść programu i wolność słowa. »


Ale prawdą jest, że czasami zastanawiam się, jak daleko możemy się posunąć. Nicolas Hulot był szczególnie poruszony ogłoszeniem o formacie 4 x 4 w czasopiśmie papierowym i postanowił, symbolicznie, aby uczcić tę okazję, nie pisać wstępniaka do następnego numeru i usunąć swoje zdjęcie z pierwszej strony.


Jak sam przyznaje, jego niezależność finansują różne instrumenty pochodne Ushuaïa.


Jego bliskość z Jacques’em Chiraciem – który dwukrotnie zaproponował mu stanowisko ministra i dla którego napisał przemówienie na Szczyt Ziemi w Johannesburgu w 2002 roku


Bardzo wcześnie podjął służbę pielgrzyma, aby łowić ryby dla patronów (457 000 euro rocznie dla „partnerów założycieli”), nie wahając się pukać do drzwi firm napiętnowanych przez ekologów za zanieczyszczenie, takich jak nuklearny EDF czy chemik Rodan-Poulenc. Bez skrupułów, bo Nicolas Hulot tego nie ukrywa: po pieniądze idzie „tam, gdzie są”, a jego logika jest prosta: „Ushuaïa” służy fundamentowi, a nie odwrotnie. A szkoda, jeśli niektóre firmy ozdabiają się cnotą ekologiczną. Zawsze dawaj, dawaj...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/11/06, 10:57

Jakie jest Twoje przesłanie, Christophe?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 22/11/06, 11:46

Moje przesłanie (a raczej treść przedmiotowego artykułu, który cytuję, ale którym się także dzielę) jest taka, że ​​jest on (a przynajmniej był) bardziej zainteresowany € niż środowiskiem... nie był żadnym ekologiem w latach 80. stał się nim z desperacji (czy oportunizmu?) i obawiam się, że jego pakt to „Słowo, słowo i słowo” (przedwyborcze…) bez żadnych konkretów! : Evil:

Przykro mi, ale czas świadomości się skończył! Czas na konkretne decyzje, które zostaną szybko wdrożone i efektywne ekonomicznie! Bo kiedy „niewrażliwi” zobaczą, że przy poszanowaniu środowiska można mniej lub bardziej łatwo zaoszczędzić pieniądze i wtedy to się zmieni! Nie poprzez dawanie im „moralności” lub „lekcji” lub wywoływanie w nich poczucia winy jak Ecolos robili to zbyt długo !

Podnoszenie świadomości tak, ale zapewniając konkretne rozwiązania...

ps: Ja też uważam, że warto unikać takiej krytyki jak ich forum nie został otwarty w tym samym czasie, co miejsce paktu... Tam musieli „badać” reakcje ludzi (między innymi nasze...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 22/11/06, 12:00

Christophe napisał:Moje przesłanie (a raczej treść przedmiotowego artykułu, który cytuję, ale którym się także dzielę) jest taka, że ​​jest on (a przynajmniej był) bardziej zainteresowany € niż środowiskiem... nie był żadnym ekologiem w latach 80. stał się jednym z desperacji...


nie jesteśmy ekologiczni od urodzenia, każdy zdaje sobie z tego sprawę prędzej czy później (a czasem nawet nigdy)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 22/11/06, 12:17

jota napisał:nie jesteśmy ekologiczni od urodzenia, każdy zdaje sobie z tego sprawę prędzej czy później (a czasem nawet nigdy)


Nie byłbym tak pozytywny jak ty... innymi słowy: „Nie jestem pewien” Roll:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 22/11/06, 12:19

Christophe napisał:Moje przesłanie (a raczej treść przedmiotowego artykułu, który cytuję, ale którym się także dzielę) jest taka, że ​​jest on (a przynajmniej był) bardziej zainteresowany € niż środowiskiem... nie był żadnym ekologiem w latach 80. stał się nim z desperacji (czy oportunizmu?) i obawiam się, że jego pakt to „Słowo, słowo i słowo” (przedwyborcze…) bez żadnych konkretów! : Evil:


Wszyscy zgadzamy się, że czas na rozmowy powinien ustąpić miejsca czasowi na konkretne działania. Ale czego chcesz od Hulota, który jest tylko postacią telewizyjną, innego niż wyważenie całej swojej sławy i rozmowy o ekologii i, jeśli to możliwe, umieszczenia jej w centrum kampanii na rok 2007. Nie może zrobić nic więcej, więc zaprzestańmy tych złych procesów sądowych. Lepiej byłoby ją w pełni poprzeć i zaprzestać czepiania się, przynajmniej do końca wyborów legislacyjnych w 2007 roku.

Jego pakt ekologiczny to tylko tekst, to jasne, ale ma tę zaletę, że był komentowany i chwalony przez wszystkich kandydatów na prezydenta, a już stanowi duży krok naprzód w zmuszaniu polityków do prawdziwej debaty na temat „ekologii”. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale to może tylko pomóc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 22/11/06, 13:40

Nigdy nie będziemy w stanie dojść do porozumienia w tej kwestii, ale nie podoba mi się ta argumentacja.

Ushuaia to sponsoring, Rhone Poulenc i EDF też są jeszcze gorsze. Ale to, czy te pieniądze zostaną wykorzystane na zrobienie programu o przyrodzie, mecze piłki nożnej, reality show czy bzdurne gry, w których zarabia się dużo pieniędzy, nie zmienia tego zbytnio.

A skoro jest to raczej ushaia niż addidas czy l'oreal zamiast Elseve, to niewiele się zmienia. Ale to, czy rozgłos zdobyty w sposób zgodny z prawem, czy nie, pozwala na przekazanie interesującego, a nawet niezbędnego przesłania, jest w porządku. A to, że jest na tyle potężny, aby przestraszyć polityków, jest jeszcze fajniejsze. Ocena wyników czy efektywności wydaje mi się ważniejsza niż ocena zasług czy włożonego wysiłku.

Zatem dyskusja na temat legalności wydaje mi się stratą czasu, co będzie korzystne dla innych przemysłowców i trucicieli. Tylko obiektywna krytyka propozycji, tak jak to już zrobiliśmy, może być interesująca i mieć jakąkolwiek wartość. A prawdziwym ryzykiem jest to, że są złe, jest to TF1 :( , EFR :( !!!! i L’Oreal? są na tablicy, a mimo to ludzie mówią tylko o Ushai, której na niej nie ma.

Wreszcie najważniejsza jest przede wszystkim ekologiczna komisja monitorująca: http://www.fondation-nicolas-hulot.org/ ... ation4.php które mogą się różnić w zależności od preferencji zarządu.


W każdym razie Econologie przez długi czas było i zawsze było ofiarą tego samego rodzaju ataku „za dużo reklam, które je dyskredytują” (może chcesz się odwdzięczyć? Christophe). W sumie nie sądzę, żeby ludzie forums zmienić w zależności od reklamy i znowu Christophe mnie (mam nadzieję). A nawet gdyby był tam Total albo Esso, zdecydowanie wolałem, żeby zapłacił (częścią moich pieniędzy, gdy jadę na benzynę) za Econologie niż za Paryż-Dakar.

Z drugiej strony, uczynienie prezydenta stroną „oportunistyczną” byłoby naprawdę uzasadnionym pytaniem. Nie sądzę, że możemy improwizować jako prezydent, jest wiele innych problemów niż ekologia. Ale nie sądzę, że to pytanie też się pojawi.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 277