Gdyby tylko ktoś ukradł mój samochód!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63

Gdyby tylko ktoś ukradł mój samochód!




przez Toine » 11/11/06, 16:09

Salut!
Jestem zniesmaczony.
:płakać: Właśnie skradziono mi rower i rower mojej dziewczyny.
Gdyby znowu zabrał mi samochód, uwolniłoby mnie to!
Jednak w tym przypadku jestem zawiedziony postawą obywatelską niektórych ludzi. : Evil:
Problem: niezależnie od tego, jak bardzo chcemy awansować
rzeczy, zawsze będziemy mieć przeszkody na drodze. : Mrgreen:
Jestem zielony! i się roześmiałem.
A były też takie, które kosztowały ponad 700 euro
M...co i dużo m...
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 11/11/06, 16:36

To denerwujące, głupie, żałosne.
Mnie dwa tygodnie temu skradziono mi uszczelkę (kiedy wychodziłem z biblioteki i spieszyłem się, bo zaraz potem byłem umówiony) i tylne koło więc jest super, to wszystko, czego chcesz, Smart i gardzę idiotami, którzy Zrób to!
Mam nadzieję, że moje nieszczęście Cię pocieszy
0 x
Razem możemy zmienić
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/11/06, 19:02

Przepraszamy za ten nieprzyjemny incydent.

Mieszkając przez wiele lat w Compiègne, mieście słynącym z biodegradowalnych rowerów, nauczyłem się (poprzez doświadczenie :płakać: ) kilka zasad przetrwania roweru w mieście:

- po "zaparkowaniu" zdejmij siodełko lub wymień szybkozamykacz na dużą śrubę, której demontaż jest bardzo irytujący. Prawdopodobnie to samo dotyczy kół.

- Preferuj stare, brzydkie, używane rowery, które piszczą... To odstrasza kradzieże, a czy w takim razie potrzebujemy konkurencyjnego roweru, żeby poruszać się po mieście?

- użyte zamki muszą kosztować łącznie więcej niż rower, który ma być chroniony.

Ale zawsze możesz sprzedać swój samochód... zostaniesz uwolniony i będziesz mógł kupić mnóstwo fajnych rowerów : Mrgreen: przepraszam, jestem trochę wredny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 11/11/06, 19:19

Szczerze Ci współczuję. Sam jestem rowerzystą, od niedawna rowerzystą leżącym i przyznam, że wkurzyłoby mnie, gdyby ukradli mi część lub cały rower. Najwyraźniej zabezpieczenia przed kradzieżą nie działają zbyt dobrze...
jeśli chodzi o siodło, miałem ten sam problem jakiś czas temu na moim rowerze pionowym. Rozwiązałem problem zakładając zgniłe i bardzo stare siodło, którego nigdy nie myłem (nawet przykleiłem je taśmą, żeby wyglądało na naprawione).

Szkoda, że ​​zabrania się umieszczania na rowerze dużego, naładowanego kondensatora flash, tylko po to, żeby dać dobre wsparcie kolesiowi, który dotyka roweru…

Uważam, że istnieją małe moduły elektroniczne do bardzo przenikliwych syren. Działa na bateriach (lub akumulatorach) i można do niego dodać stycznik kulowy (dawniej stycznik rtęciowy, ale rtęć nie jest dobra... kupa!). konkretnie, kubek ze stalową kulką i drutami dookoła kubka. przy najmniejszym ruchu kontakt-->pip!! to może przynajmniej zniechęcić złodziei siodeł i kół... mały włącznik dobrze ukryty na rowerze (lub w rurze kierownicy, z małym dyskretnym uchwytem w jednej płaszczyźnie z rączką) do włączania/wyłączania alarmu oraz do mniej niż 20 €, oszczędzasz 300 € na jeździe na rowerze i kłopotach...

oczywiście trzeba być zręcznym i pomysłowym, ale nie ma innego wyjścia w obliczu dupków, którzy poniżają się dla przyjemności.
Ostatnio edytowane przez Pollux 11 / 11 / 06, 22: 31, 1 edytowany raz.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 11/11/06, 19:25

Czasami jest to po prostu głupota. Mieszkamy na wsi i stowarzyszenie zorganizowało mini festiwal rockowy na świeżym powietrzu 2 km od naszego domu. Postanowiliśmy pojechać tam rowerem, żeby nie musieć jeździć samochodem po świątecznej nocy, a także z nostalgii za studenckimi latami...
Ustawiliśmy rowery pod brzegiem rzeki. Na szczęście były przyczepione, bo kiedy wróciliśmy, „my” próbowaliśmy wrzucić je do wody i wisiały marnie w powietrzu. Sprawcy, niewątpliwie zdenerwowani niepowodzeniem, zabrali się następnie za odkręcenie zaworów, aby spuścić powietrze z opon. haha, dobry żart!

No cóż, przynajmniej pozwoliło nam to otrzeźwieć w drodze do domu, pchając nasze maszyny… plotch, plotch, plotch (dźwięk przebitej opony)…
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 11/11/06, 20:13

Nie mogę znieść takich wpadek. Niesłychanie denerwuje mnie to, że niektórzy ludzie nie szanują cudzej własności i pozwalają sobie na luksus kradzieży lub niszczenia rzeczy.

Czasami naprawdę słychać strzały... ech, kopnięcia w tyłek, które gubią się! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 11/11/06, 22:31

to też jedna z rzeczy, która mnie najbardziej wkurza (po 4x4 w mieście i głupich myślach typu „ekologia jest bezużyteczna”, „nie możemy działać”, „planecie nie zagraża” itp.).

ale najgorsze: czy wiesz, dlaczego za darmo tak się degradują?
bo wiedzą, że nas to denerwuje!!!
i może także dlatego, że są idiotami... ale znam kilku bardzo życzliwych i pełnych szacunku idiotów.
w rzeczywistości myślę, że nienawidzą siebie i że przenoszą swoją nienawiść na innych, społeczeństwo i starają się odwrócić uwagę od swojego nieszczęścia, prowokując je u tych, którym zazdroszczą, ponieważ są mniej nieszczęśliwi niż oni. (Powinienem był zostać psychologiem, prawda? Albo filozofem… : Mrgreen: czy nie ... :| )

Uważaj, nie szkoda mi tych dupków! dla mnie są to jednostki nienadające się do życia w naszym społeczeństwie i niemal żałuję, że w gatunku ludzkim nie istnieje dobór naturalny... przetrwają najmniej nadający się... Darwin byłby przygnębiony, gdyby żył w naszych czasach!
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 11/11/06, 22:51

Pollux napisał:to też jedna z rzeczy, która mnie najbardziej wkurza (po 4x4 w mieście i głupich myślach typu „ekologia na nic się nie zda”, „nie da się działać”, „planeta nie jest w niebezpieczeństwie” etc ...).


Cóż, nie, panète nie jest w niebezpieczeństwie :|
Można powiedzieć, że ludzkość jest w niebezpieczeństwie (z jego winy) lub, lepiej, życie zwierząt i roślin jest w niebezpieczeństwie (jak wiemy), ale planeta nie jest, to po prostu przypomni mu o jego młodości.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1




przez Surfeurseb » 11/11/06, 23:14

Przepraszamy za nieszczęście: jest to denerwujące... do tego stopnia, że ​​doświadczyłem tego kilka razy, a nawet w samochodzie!

A najgorsze jest to, że być może tego samochodu najmniej żałowałem, ubezpieczenie pomogło, ale najbardziej żałowałem, to na pewno!

Z drugiej strony, POLLUX, nie do końca się z Tobą zgadzam w sprawie DARWINA.

Prawdopodobieństwo, że zrobiły to nastolatki, wynosi 9 na 10. Działając w ten sposób, jedynie odtwarzają sytuację braku zaufania wobec władzy, stresującą sytuację, z którą trzeba sobie poradzić, i z której wyjdą czując się silniejsi.
Myślę, że takie zachowanie możemy znaleźć u większości zwierząt przyzwyczajonych do przebywania w pobliżu drapieżników, ponieważ jest to część edukacji „niedojrzałych”.
Nic, co mogłoby naprawdę zaniepokoić DARWINA!

W końcu pozostaje nam tylko się dostosować, bo to jest nasz motyw przewodni, prawda?
0 x
Toine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 12/04/05, 10:21
Lokalizacja: 63




przez Toine » 12/11/06, 13:28

Tak, adaptacja:

:: Następnym razem mam nadzieję, że będzie osioł. Będą musieli

zamiast tego żądło! : Mrgreen:

Szkoda, że ​​nie da się tego ogarnąć, szczególnie w mieście!

Ale na pewno byłoby to zabawne, i to nie tylko dla nich! :D

Choć w kwestii biopaliw stajemy na nogi...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274