24 godziny czystych samochodów w Le Mans… świetny żart

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

24 godziny czystych samochodów w Le Mans… świetny żart




przez Christophe » 03/10/06, 23:25

Zgodnie z tym tematem: https://www.econologie.com/forums/de-qui-se- ... t1285.html

Ministerstwo Transportu rozważa zorganizowanie „24-godzinnego Le Mans dla czystych samochodów” AP w dniu 03 o 10:2006

Aby umożliwić „kliknięcie”, które zachęci kierowców do zakupu „ekologicznych” pojazdów, Ministerstwo Transportu planuje do 2008 roku utworzenie „24-godzinnego wyścigu Le Mans dla czystych samochodów”.

„Projekt polega na zorganizowaniu na torze Le Mans na tydzień przed 24-godzinnym wyścigiem „24-godzinnego wyścigu Le Mans na rzecz czystych samochodów” – wyjaśnia ministerstwo w opublikowanym we wtorek komunikacie prasowym.

Wydarzenie obejmowałoby „Wieś/Wystawcę” prezentującego najnowsze modele i najnowsze technologie forums przez 24 godziny, a także „kilka wyścigów z rzędu (po dwie lub trzy godziny każdy)” w ciągu 24 godzin. W wyścigach tych rywalizowałyby samochody hybrydowe i elektryczne zasilane wodorem, CNG (gazem ziemnym do pojazdów) lub biopaliwami.

Do udziału w tym wyścigu zaproszeni zostaną najwięksi kierowcy i największe osobistości (polityczne, kulturalne, sportowe).

Według Ministerstwa Transportu jednym z najważniejszych punktów wydarzenia będzie start wyścigu samochodów elektrycznych „w imponującej ciszy”.

Dla ministerstwa wyzwaniem związanym z tym projektem jest stworzenie „wydarzenia, które, jeśli nie podejmiemy inicjatywy, będzie miało wszelkie szanse na zorganizowanie się gdzie indziej na świecie”, na przykład w Indianapolis (Stany Zjednoczone), oraz „ duże spotkanie, które prawdopodobnie stanie się regularne, ale którego organizacja jest kontrolowana przez Francję, w przeciwieństwie do wydarzeń (Igrzyska Olimpijskie, Puchar Świata), na które musi się ubiegać”.
Ostatnio edytowane przez Christophe 31 / 08 / 08, 22: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/10/06, 14:36

A potem?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 26/10/06, 11:08

To jest całkowicie głupie!
Czysty samochód (o ile uznamy to za możliwe) nie jest zgodny z logiką rywalizacji.

Jest to wyścig o władzę (dotyczy każdej maszyny), który prowadzi do nadmiernej konsumpcji i zanieczyszczeń. Pierwszą rzeczą jest dążenie do redukcji mocy, ponieważ to jest prawdziwe pytanie. A więc wyścig... szczerze mówiąc... musimy powstrzymać demagogię!

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę przyszłą klasyfikację minimalnej emisji CO2/km, poszukuję wolontariusza z dużymi łydkami, który dołączyłby do mnie w zespole samochodów na pedały. Zniszczymy ich wszystkich!!!! : Mrgreen:

Mam nadzieję, Drwal, że odpowiedziałem na Twoje pytanie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 26/10/06, 11:34

Rulian napisał:Z drugiej strony, biorąc pod uwagę przyszłą klasyfikację minimalnej emisji CO2/km, poszukuję wolontariusza z dużymi łydkami, który dołączyłby do mnie w zespole samochodów na pedały. Zniszczymy ich wszystkich!!!! : Mrgreen:


+1 ale żeby poprawić nasze osiągi myślę że mały silnik na biogaz-HVB by nie zaszkodzi...ale obstawiam że te 2 ostatnie nie znalazły się na liście paliw czystych (co prawda gaz jest bardzo czysty w porównaniu do CO2...bez komentarza)...Oczywiście musimy zadowolić centralistów lub centralistów...oba są słuszne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/10/06, 16:17

Rulian napisał:[…]Czysty samochód (o ile uznamy to za możliwe) nie jest zgodny z logiką konkurencji.[...]
W tonie tej informacji prasowej, nawet jeśli 3 razy znajdziemy słowo „wyścig” i raz „pilot”, dla mnie nacisk nie jest kładziony na stronę „występów” (w sensie prędkości), ale raczej na wydarzenie i konfrontacja technik.
Jeśli chodzi o konkurencję, nie zgadzam się z Tobą: konkurencja technologiczna może być zgodna z koncepcją „czystego samochodu”.

Co więcej, podczas zawodów, w których brana jest również pod uwagę prędkość, możemy bardzo dobrze podać przydział energii, z którym zawodnicy będą robić, co chcą (tak myślę, ale to Off-Topic, że tak właśnie powinna wyglądać F1: laboratorium efektywności energetycznej).

Obaj macie trochę zbyt wąskie spojrzenie na ten temat, moim skromnym zdaniem... : Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 26/10/06, 18:55

Zbyt wąskie, łatwo powiedzieć... Powiedziałbym raczej „pogląd, którego nie podzielasz”. To jest lepsze : Chichot:

W każdym razie stali bywalcy forum poznaj moje zdanie na temat "czystego samochodu"... jeśli chcesz to mogę znaleźć dla Ciebie wątek...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/10/06, 19:14

NIE. Nadal twierdzę, że za wąskie... :|

Znam Twój punkt widzenia na temat „czystego samochodu” (zauważasz cudzysłów?) i zasadniczo się z nim zgadzam, czego tutaj nie podważam.

Ale w tym przypadku ty i Christophe zmierzacie, na podstawie tego komunikatu prasowego, w bardzo konkretnym kierunku, nawet nie odnosząc się do różnych aspektów tego, co to może być…
Uważam to za wstyd, ponieważ pozbawia nas to wszystkich możliwości wymiany pomysłów, które mogłyby być interesujące, podczas gdy jeśli będziemy podążać waszą wąską ścieżką, nie będziemy mieli nic do powiedzenia.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 26/10/06, 19:56

Jeśli ma sprawić, że kierowcy będą chcieli go kupić, nie jest to konieczne.
Wiele osób czeka na możliwość zakupu samochodu elektrycznego, ale nie jest on dostępny w sprzedaży, nie ma już produkcji.

Walczyłem, żeby znaleźć swoje

dwa lata temu używanie używanego modelu 1800E HT nie było zbyt drogie, ale poszło w górę wraz z ceną ropy
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 26/10/06, 20:21

Całkowicie się z tobą zgadzam Lumberjack (nie typu :? ), gdy tylko pojawi się coś trochę oficjalnego (grzech pierworodny), zawsze musimy zobaczyć, co jest nie tak, co nie jest doskonałe, jaki dobry wizerunek to da itp.

I uważam tę zasadę za dobrą, nawet jeśli nadal zgadzam się z Rulianem, że nadal będzie sprawiać wrażenie, że samochód jest czysty.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 27/10/06, 14:18

Um tak, Nie, dziękuję za wyjaśnienie... moim problemem nie jest to, że jest to oficjalne. Jeśli inicjatywa jest dobra, jest mile widziana, nawet jeśli pochodzi od oficjalnych organizacji lub wielu polityków, których opinii nie podzielam.

Moim problemem jest temat „czystego samochodu”, a co gorsza – „ekologia i wyścigi samochodowe”. Kolejny świetny sposób na podtrzymanie słodkich snów dla tłumu dzieciaków, które z pewnością uwierzą w nie tak, jak dziecko wierzy w Świętego Mikołaja.

Ale to prawda, że ​​trochę się pospieszyliśmy z Christophe'em... masz rację, Bucheron, za co szczerze przepraszam.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 319