Rolnictwo ekologiczne

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
ameur teycir
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/06, 06:09

Rolnictwo ekologiczne




przez ameur teycir » 12/09/06, 06:38

Halo

jest w tym mały kąt forum aby omówić rolnictwo ekologiczne, porady i wskazówki?

Teycir
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/09/06, 09:54

Jest sekcja: tips-i-sztuczki /

ale także: Rolnictwo /

Rozmawialiśmy już trochę o rolnictwie ekologicznym, ale tak naprawdę nie zajmujemy się tym tematem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lolox
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 14/10/06, 16:48
Lokalizacja: Lorraine




przez Lolox » 20/10/06, 01:24

W przeciwnym razie jest to Forum, ale jest młody i wciąż stosunkowo niezatłoczony, ale ma potencjał: :|

http://gaianature.naturalforum.net/index.htm
0 x
„Doświadczenie to nazwa, którą ludzie nadają swoim błędom” O. Wilde
ameur teycir
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/06, 06:09

Rolnictwo biodynamiczne




przez ameur teycir » 04/07/07, 14:33

Witaj proszę pana,

Dziękuję za odpowiedzi.

Nadal jestem subskrybentem waszego Newlettre, zawsze jest bogaty i wzbogacający. dziękuję

Czy możesz poprowadzić mnie na temat rolnictwa biodynamicznego.

jeśli masz linki do stron.

dotyczące twojego forum, jest również bogaty i dynamiczny i zawsze staram się szukać zakątków, w których mogę znaleźć naturę w twoim miejscu.

Powodzenia

Przepraszam za opóźnienie


Kochanek Teycir

: Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 14/09/07, 07:51

Kopię ten post po raporcie FAO:
ftp://ftp.fao.org/docrep/fao/meeting/012/J9918E.pdf odnosząca się do międzynarodowej konferencji w sprawie rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego, która odbyła się w dniach 3-5 maja 2007 r., która pokazuje, że rolnictwo ekologiczne ma znacznie większy potencjał niż uprawy konwencjonalne, a jednocześnie może zapewnić wystarczającą ilość żywności dla całej populacji świata (co obala jeden z argumentów najbardziej zakorzenionych w dyskursie zwolenników intensywnego rolnictwa ...), których wnioski są następujące:

VIII. WNIOSKI
67. Uczestnicy zgodzili się co do następujących punktów określonych w konkluzjach
od Prezydenta:
? Rolnictwo ekologiczne może przyczynić się do bezpieczeństwa żywnościowego, ale jego zdolność do pełnienia swojej roli zależy w dużej mierze od istnienia prawdziwej woli politycznej.
? Rolnictwo ekologiczne może złagodzić skutki pojawiających się problemów, takich jak zmiany klimatu, poprzez środki takie jak lepsze pochłanianie dwutlenku węgla
z ziemi. Oferuje również praktyczne rozwiązania umożliwiające dostosowanie się do skutków zmian klimatu.
? Rolnictwo ekologiczne pozwala wzmocnić bezpieczeństwo wodne na kilku obszarach: jakość wody pitnej, ograniczenie potrzeby nawadniania gleb organicznych i wzrost plonów w warunkach stresu wodnego z powodu zmienności klimatu.
? Rolnictwo ekologiczne chroni różnorodność biologiczną i gwarantuje jej zrównoważone wykorzystanie.
? Rolnictwo ekologiczne wzmacnia adekwatność odżywczą, dzięki zwiększonej dywersyfikacji żywności ekologicznej, która jest bogatsza w mikroelementy.
? Rolnictwo ekologiczne stymuluje rozwój obszarów wiejskich, tworząc dochód i miejsca pracy na obszarach, na których ludzie nie mają wyboru, muszą polegać na pracy,
zasoby i lokalna wiedza.
? Aby kontynuować rozwój rolnictwa ekologicznego, konieczne jest ustanowienie międzynarodowej sieci zajmującej się badaniami ekologicznymi i racjonalnym ich rozszerzaniem. Należy przeznaczyć większą część zasobów publicznych
nauki agroekologiczne.
? Bezpieczeństwo żywnościowe jest ściśle powiązane z polityką rolną, która decyduje o możliwościach eksportu i importu. Rolnictwo ekologiczne ustanawia związek między celami gospodarczymi a celami środowiskowymi i społecznymi, ale jego rozwój nie może być kontynuowany, jeśli te same zasady nie zostaną zastosowane do wszystkich, dzięki odpowiednim ogólnym interwencjom politycznym.
? Bezpieczeństwo żywnościowe dotyczy nie tylko krajów rozwijających się, ponieważ kryzys związany z paliwami kopalnymi, zmiany klimatu i inne słabości w łańcuchu żywnościowym mogą również zagrażać obszarom, które nie cierpią z powodu niepewność.


Niniejsze sprawozdanie jest sprzeczne z zasadą europejskiej polityki rolnej, która do tej pory, zwłaszcza pod wpływem Francji, nadal wspiera uprawy o bardzo dużej intensywności kosztem rolnictwa bardziej przyjaznego dla środowiska.

Masz możliwość wysłania petycji do Prezydenta Republiki. Powiem ci później.
0 x
ameur teycir
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/06, 06:09

raczej do Greenpeace




przez ameur teycir » 26/09/07, 14:19

Witam,


Dzięki za artykuł.

Zgadzam się, jeśli chcesz, ale będzie w Greepeace, to bardziej effcicae nie !!


do zobaczenia wkrótce

Kochanek Teycir
po drugiej stronie Morza Śródziemnego
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 27/09/07, 09:41

Niniejsze sprawozdanie jest sprzeczne z zasadą europejskiej polityki rolnej, która do tej pory, zwłaszcza pod wpływem Francji, nadal wspiera uprawy o bardzo dużej intensywności kosztem rolnictwa bardziej przyjaznego dla środowiska.

Przekonanie, że intensywne rolnictwo (nawiasem mówiąc, bardzo ciężki konsument chemii) jest absolutnie niezbędne dla zrównoważonej diety na naszej planecie odparować "intensywne" no zobaczmy !!! : Evil: zwłaszcza gdy widzimy tu i ówdzie kotły, które wykorzystują zboża jako paliwo i że obecnie brakuje nam nie mniej niż 3 miliony ton pszenicy z powodu tych „intensywnych”, które opierały się wyłącznie na nasionach oleistych. paliwo to mnie rozśmiesza !!! :zaszokować: :x i co tam dzieje się z biednymi krajami :? umrą jeszcze bardziej z głodu jak zwykle (jest to pożądane!), podczas gdy tak zwane rolnictwo ekologiczne rozwiązałoby (mam do tego zastrzeżenia) wiele problemów z nadprodukcją (pożądanych, ponieważ zużywa dużo nakładów) chemiczny) nie, to nonsens! tak zwane rolnictwo ekologiczne musi bezwzględnie stosować produkty fitosanitarne pochodzenia organicznego i (lub) naturalnego, opracowane przez główne grupy fitochemiczne, jeśli chcemy, aby rozwijało się na dużą skalę i na dużych obszarach, w przeciwnym razie będzie pozostanie marginalne, ponieważ dziś rolnictwo ekologiczne nie potrzebuje chemii (organicznej lub syntetycznej) ani dużych zanieczyszczeń, ani dużych sum pieniędzy, ponieważ wykorzystuje tylko elementy w większości naturalne! ale najtrudniejszą częścią tutaj jest zmiana mentalności i głębokie kwestionowanie siebie! kiedy powiem „intensywnemu”, że orka jest nie tylko bezużyteczna, ale i szkodliwa dla jakości jego gleby, śmieje się mi w twarz! i oczywiście nie nalegam! bo po prostu warstwa próchnicy użyteczna dla roślin ma tylko około dziesięciu cm! ale nie przejmują się tym, ponieważ azotowe nawozy chemiczne są po to, aby odżywiać rośliny uprawiane na podłożu, które można nazwać podłożem bardzo dużego wszystkiego !!! brzydzę się mieć takich kolegów !!! : Evil:
0 x
ameur teycir
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/06, 06:09




przez ameur teycir » 08/10/07, 14:41

Bonjour à tous,

oto trzy linki do AB z nami na stronie FIBL:

https://www.fibl.org/shop/show.php?sprache=FR&art=1429

https://www.fibl.org/english/shop/show. ... R&art=1430

https://www.fibl.org/francais/shop/show ... R&art=1428

są w formacie PDF, możesz je pobrać.

Również strona centrum technicznego rolnictwa ekologicznego (CTAB) http://www.ctab.nat.tn/ctab.htm


do zobaczenia wkrótce

Kochanek Teycir
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 240