Kto kontroluje ADEME?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

Kto kontroluje ADEME?




przez bob_isat » 11/09/06, 13:57

cześć wszystkim.

szukając badań naukowych na temat oleju opałowego natknąłem się na:

sprawa valenergolu, powiedziana na stronie paryskiej szkoły kopalni:

http://controverses.ensmp.fr/public/pro ... /pbval.htm

pamiętajcie, tylko Alain został skazany na wysoką karę za sprzedaż paliwa z oleju roślinnego.

W tle tej sprawy jest konfrontacja dwóch obozów, pro-HVB naukowców ze szkoły kopalń, Gillesa Vaïtilingoma i Pascala HIGELINA przeciwko czołgistom i ... ADEME!
uczymy się czegoś, co wyjaśnia wiele innych:
w części: „aktorzy sprawy”:

"Tankowce:

Mają znaczące uprawnienia decyzyjne za pośrednictwem Agencji ds. Środowiska i Zarządzania Energią (ADEME), w której są szeroko reprezentowani. Jednak ADEME zapewnia rządowi większość wiedzy fachowej w dziedzinie energii odnawialnej. Jak dotąd ADEME jest bardzo sceptyczny co do HVB ”

:zaszokować:


Czytając coś takiego, warto znaleźć nazwiska urzędników obecnie zatrudnionych w ADEME i za pośrednictwem wyszukiwarek, aby znaleźć ich link do tych : Evil: : Evil: : Evil:

Mickaël Moore ...

przystawki?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/09/06, 14:44

ADEME jest organem publicznym, lista administratorów i menedżerów powinna być dostępna zwykłą pocztą.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 11/09/06, 14:56

GOING! 8)

Ale do czego zostanie użyty w Just (idiotyczny kalambur)? :?

W przeciwnym razie jestem trochę zaskoczony obroną HVB School of Mines, generalnie inżynierowie górnictwa kończą na kluczowych stanowiskach w firmach naftowych i EdF ...

Jeśli chodzi o Ademe:

Wszystko to mnie nie zaskakuje ... potwierdza to zachowanie inżyniera Ademe w tym raporcie (pod koniec): https://www.econologie.com/video-de-6clo ... -2078.html

Że tankowcy finansują bezpośrednio (a nawet byli silnie reprezentowani) Ademe, którego nie znałem (pośrednio mocno podejrzewałem) ...

Wiedziałem tylko, że były one (dobrze, 200 milionów euro rocznie) współfinansowane przez Ministerstwo Środowiska i inne dotacje ...

Nigdy nie odważyłem się dokładnie przeczytać tego senatorskiego dokumentu, ale odzwierciedla on pewne "braki" w funkcjonowaniu Ademe:
https://www.econologie.com/rapport-d-inf ... t-189.html

Oto wprowadzenie do tego dokumentu:

W dniu 1 stycznia 1999 r. Agencja Środowiska i Zarządzania Energią (ADEME) doświadczyła poważnych zmian w sposobie finansowania poprzez zniesienie swoich podatków przeznaczonych na określony cel i zastąpienie ich subwencjami budżetowymi: prawo de finances pour 1999 rzeczywiście stworzył ogólny podatek od działalności zanieczyszczającej (TGAP), grupując (i podwyższając) podatki uprzednio przydzielone ADEME i wypłacając swoje wpływy do ogólnego budżetu państwa; ta sama ustawa o finansach wprowadziła nowe subsydia do ADEME w celu zrekompensowania utraty dochodów z podatków przeznaczonych na określony cel.

Kilka miesięcy później, w maju 1999 r., ADEME brutalnie
postanowił obniżyć skalę pomocy dla władz lokalnych w zakresie instalacji do utylizacji odpadów.

Te dwa wydarzenia skłoniły specjalnego sprawozdawcę, odpowiedzialnego za senacką komisję finansową do zapewnienia właściwego wykorzystania kredytów środowiskowych, do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu misji kontrolnej w tym zakładzie w 2000 r.
Tym ważniejsze wydawało się kontrolowanie ADEME jako takiego
był teraz finansowany wyłącznie z dotacji pochodzenia budżetowego przegłosowanych przez Parlament.


Częściej (powtarzam się ...) dotacje państwowe na energię odnawialną pozwalają kontrolować wysiłek (obniżamy lub usuwamy dotacje, gdy rośnie zbyt dużo ...), ale przede wszystkim zawyżają fakturowanie materiału przez sprzedawców (choć myślę, że takie zachowanie jest coraz rzadsze, niech żyje konkurencja!) ... co prowadzi do bardzo długich zwrotów inwestycji ... Nie jest normalne, że zwrot paneli słonecznych zajmuje 15 lat którego średni okres użytkowania wynosi 20 lat ... (chociaż nigdy nie widziałem ani nie słyszałem, że panele słoneczne były HS ...) ... Niech żyje zyskowna energia odnawialna bez dotacji Ademe!

ps: dla informacji moje „małe” doświadczenie z Ademe https://www.econologie.com/parole-parole ... e-196.html
(zauważysz, że trochę się "uspokoiłem" od 2004 roku ... to albo to, albo załamanie nerwowe ...)
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 03 / 07, 19: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 11/09/06, 18:04

Christophe napisał:GOING! 8)

Ale do czego zostanie użyty w Just (idiotyczny kalambur)? :?


Aby ujawnić ogółowi społeczeństwa, który pociąga za sznurki tej organizacji!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 11/09/06, 18:11

bob_isat napisał:Aby ujawnić ogółowi społeczeństwa, który pociąga za sznurki tej organizacji!


1) nie tylko nie będziemy wiarygodni ... jeśli Senat nie odniesie sukcesu ... Naprawdę nie rozumiem, co nam przyniesie ...

2) ale przede wszystkim ludzi to nie obchodzi (nie reagowałem na mojego nowego „oskarżyciela”)

3) ryzykujemy problemy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 11/09/06, 18:32

:zaszokować:

jeśli okaże się, że taki i taki pan pracował w Total przed objęciem rady naukowej ADEME, ryzykujemy problemy?

wydaje mi się, że wolność słowa jest jeszcze legalna przez kilka miesięcy, więc skorzystajmy z tego!

to nie jest kwestia oszczerczej uwagi! jeśli informacje, które zostawiamy są prawdziwe, ryzykujemy NIC.

PS: raport na temat zmiany tytułu tego forum, Nie mówię o znalezieniu, kto finansuje ademe, ale kto siedzi i bierze udział w strategicznych decyzjach… dlatego: „kto trzyma ADEME”
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 11/09/06, 19:05

Ok, dopracuję tytuł ... ale "hej" stwierdziłem, że nie super ... zamienię na "sterowanie" ok?

Dla twoich badań informuj nas tutaj i licz na mnie, że przekażemy, ale uważaj na źródła ...


ps: widziałeś przejście na wideo 6clones?
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 19/05/07, 16:59

bonjour,

link na schemacie organizacyjnym ademe:
https://www.econologie.info/share/partag ... _ADEME.pdf
Obraz

Nie znalazłem bezpośrednio osób, które pracowały w Total lub Bayer. Ale nie mam szczegółowo ich CV ...

Wkrótce
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233