Trudno znaleźć konkretne rozwiązania

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
--Ex--
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 09/06/06, 16:42

Trudno znaleźć konkretne rozwiązania




przez --Ex-- » 23/08/06, 17:36

Przeglądam to forum od kilku dni i lubię czytać:
- różne opinie ludzi na temat naszego obecnego świata
- każdy ma inne doświadczenia z silnikami samochodowymi itp.

-> ale z drugiej strony brakuje mi sekcji, w której znaleźlibyśmy wszystkie aktualne, legalne i KONKRETNE rozwiązania (wykluczając wszystko, co jest hackiem, osobistym doświadczeniem) mające na celu ochronę środowiska (które można znaleźć na stronie rynek), proste czynności do wykonania na co dzień.
przykład tego, co można umieścić w tej sekcji:
- dobrze zaizoluj swój dom (okno z podwójnymi szybami tej marki, ekologiczna izolacja tej marki itp.)
- dobrze wyposaż swój dom do zbierania wody deszczowej (skorzystaj z rynkowych marek, które oferują tego typu usługi)
- rozwiązanie do odzyskiwania szarej wody do toalet (odniesienie do x marek oferujących rozwiązania betonowe: aquae.fr ...)
- fontanna z możliwością podłączenia do sieci wodociągowej. (marka waterlogic)
- ekonomiczny samochód elektryczny (twike....)

Sklep idzie trochę w tym kierunku, znajdziemy tam aktualne, konkretne rozwiązania.
Ale wszystko sprowadza się do tego, co ta witryna może sprzedać.

Myślę, że dlatego np. strona Nicolasa HULOTA (wyzwanie dla ziemi) cieszy się tak dużym powodzeniem, oferuje konkretne rozwiązania do zastosowania na co dzień.

Na tej stronie rozwiązania zostały omówione, ale zostały one utracone w przesłaniach forum.
Przeciętny użytkownik taki jak ja, który wejdzie na tę stronę i chce szybko dowiedzieć się, jakie rozwiązanie jest dla niego dostępne, będzie musiał szukać godzinami i może się zniechęcić (jestem twardy, ale wyobrażam sobie, że dla niektórych umysł przyjazny środowisku znika dość szybko, jeśli trzeba przeprowadzić wiele badań)

--Była--, osoba, która próbuje pomóc
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 23/08/06, 17:44

Kyot-home chciał być do tego uzupełnieniem ekonologii, nawet jeśli jest ona jeszcze niekompletna, a zresztą nie ma jeszcze wielu cudownych rozwiązań, stąd zainteresowanie ekologią ich poszukiwaniem.

Powinieneś rzucić okiem: www.kyot-home.com i poszedłem też zobaczyć linki, jest ich niewiele, ale są dobre : Mrgreen:

Proszę bardzo, i oczywiście byłoby miło mieć swoje komentarze, po szybkim rozejrzeniu się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
--Ex--
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 09/06/06, 16:42




przez --Ex-- » 23/08/06, 17:49

ok, dziękuję za odpowiedź, sprawdzę : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 23/08/06, 17:54

Oj, dziwię się temu wpisowi, bo:

0) czy korzystałeś z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php

Wszystkie Twoje przykłady były wspomniano przynajmniej raz na forums...

1) w sklepie dostępnych jest sporo konkretnych rozwiązań: https://www.econologie.com/shop/

OK, to są małe rozwiązania, ale musisz zacząć od małych rzeczy, prawda? Gdyby wszyscy używali orzechów mydlanych, zanieczyszczenie szarej wody byłoby znacznie mniejsze…

2) Nicolas Hulot odnosi sukces, ponieważ on wsparcie ze strony mediów głównego nurtu, nic więcej, nic mniej...ale byłbym ciekawy porównania statystyk ekonologicznych z ich statystykami... żeby zobaczyć, w jakiej proporcji jesteśmy... (5, 10, 100, 1000?)

3) Strona oferuje porady i rozwiązania, przykład: https://www.econologie.com/conseils-pour ... -2592.html

4) Niedawno utworzyliśmy tę sekcję: https://www.econologie.com/forums/trucs-et-a ... -vf61.html

Pozostaje pusty... szansa na nadanie mu kształtu, prawda?

5) Reklamy Google serwisu prezentują sporo profesjonalnych rozwiązań na większą skalę.
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 13: 22, 2 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 23/08/06, 18:26

Jeśli chodzi o „rzeczy”, istnieje wiele witryn oferujących bardzo dobrze zaprojektowane prześcieradła dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli więc jeszcze raz powtórzyć, że trzeba zakręcać wodę podczas mycia zębów, to uważam, że nie warto i szczerze mówiąc, nie o to nam chodzi.

--Ex-- napisał:Sklep idzie trochę w tym kierunku, znajdziemy tam aktualne, konkretne rozwiązania.
Ale wszystko sprowadza się do tego, co ta witryna może sprzedać.


No cóż, to jest powód założenia sklepu... :| W przeciwnym razie myśleliśmy o pisaniu artykułów, w których chwalilibyśmy to, co sprzedaje konkurencja, ale po zastanowieniu powiedzieliśmy sobie, że może to nie ma znaczenia. 8)

A poza tym nie powinienem o tym mówić, bo to ściśle tajne, ale jesteśmy w trakcie prac badawczo-rozwojowych nad projektem uniwersalne rozwiązania ekologiczne w zestawie. To tak jak w Ikei: kupujesz tanie, uniwersalne rozwiązanie, które oszczędza Ci wysiłku.
Żartuję oczywiście, ale chcę potępić tę konsumencką postawę, która oczekuje, że wszystko spadnie mu na kolana. i kto tylko umie narzekać, gdy dania nie są mu podawane wystarczająco szybko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
--Ex--
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 09/06/06, 16:42




przez --Ex-- » 23/08/06, 23:37

Postawiłem się w sytuacji przeciętnego Francuza, to wszystko.
Sprawdzę te pliki. DZIĘKI.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/08/06, 00:28

Christine napisał:Jeśli chodzi o „rzeczy”, istnieje wiele witryn oferujących bardzo dobrze zaprojektowane prześcieradła dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli więc jeszcze raz powtórzyć, że trzeba zakręcać wodę podczas mycia zębów, to uważam, że nie warto i szczerze mówiąc, nie o to nam chodzi.

--Ex-- napisał:A poza tym nie powinienem o tym mówić, bo to ściśle tajne, ale jesteśmy w trakcie prac badawczo-rozwojowych nad projektem uniwersalne rozwiązania ekologiczne w zestawie. To tak jak w Ikei: kupujesz tanie, uniwersalne rozwiązanie, które oszczędza Ci wysiłku.
Żartuję oczywiście, ale chcę potępić tę konsumencką postawę, która oczekuje, że wszystko spadnie mu na kolana. i kto tylko umie narzekać, gdy dania nie są mu podawane wystarczająco szybko.


Kompletnie się zgadzam. A skoro ekologia jest w modzie, to mądrzy ludzie to wykorzystują i sprzedają swoje śmiecie po cenie złota, a nie przedmiotu!!!
Na przykład terminale słoneczne, które nie służą żadnemu innemu celowi niż zanieczyszczanie środowiska i tworzenie „wzrostu”.

Przyjrzałem się produktom, o których --Ex-- mówi przede wszystkim, że TO ZWYKŁA CENA!!!

Ekologia nie oznacza wyrzucania pieniędzy przez okno, to gospodarowanie nimi w sposób sprawiedliwy, tak użyteczny, jak to tylko możliwe, w pośpiechu, aby zrobić jak najwięcej, korzystając z minimum.
Pracowałem w różnych sektorach przemysłu i widok 5000-litrowego zbiornika sprzedanego za 4000 euro, podczas gdy jest wart 400 euro, jest dla mnie szokiem!

W całym regionie ludzie zbierają lub kupują zbiorniki na paletach o pojemności 1000 litrów, których wartość wynosi mniej niż 120 euro nowe i niecałe 80 euro używane...

Oto jeden za 59 euro

http://bricolage-maison-jardin.vivastre ... ics1535983
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 24/08/06, 02:09

Citro napisał:Przyjrzałem się produktom, o których --Ex-- mówi przede wszystkim, że TO ZWYKŁA CENA!!!

Ekologia nie oznacza wyrzucania pieniędzy przez okno, to gospodarowanie nimi w sposób sprawiedliwy, tak użyteczny, jak to tylko możliwe, w pośpiechu, aby zrobić jak najwięcej, korzystając z minimum.
Pracowałem w różnych sektorach przemysłu i widok 5000-litrowego zbiornika sprzedanego za 4000 euro, podczas gdy jest wart 400 euro, jest dla mnie szokiem!


:)

Całkowicie się z Tobą zgadzam (to samo widzimy z panelami fotowoltaicznymi i pompami ciepła...)

Obecnie poszanowanie środowiska musi koniecznie być drogie! Ostatecznie pasuje to każdemu… z wyjątkiem klienta i planety…

Na szczęście ekologia nadchodzi... : Chichot: : Chichot: : Chichot: taaaaaaaaaaaaaaa! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
--Ex--
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 09/06/06, 16:42




przez --Ex-- » 24/08/06, 11:29

Tak, zgadzam się co do linków (wstawiam te pierwsze, które miałem pod ręką).
Oczywiste jest, że chodzi o to, aby produkty konkurowały niższymi cenami.
Problem w tym, że na razie te firmy są w powijakach, w ostatnich latach urosły. Dlatego czasami pozostaje dość rzemieślniczy pod względem produkcji.

Pomysł byłby taki, że oprócz rozwiązań dostępnych na rynku, moglibyśmy mieć arkusz do samodzielnego wdrożenia tych rozwiązań. Jeszcze lepiej, jeśli jest w zasięgu każdego ekologicznego obywatela.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165