Rekord bzdur pobity!!!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Rekord bzdur pobity!!!




przez Targol » 23/08/06, 13:00

NOMECOURT (AFP) – Czterysta sześćdziesiąt trzy ciągniki połączone z pługami pobiły w niedzielę rekord Francji, orając jednocześnie tę samą działkę w Nomécourt (Górna Marna).

463 ciągniki jednocześnie orały 40-hektarowe pole, powiedział Mickaël Masselot, rzecznik Młodych Rolników z Haute-Marne, organizatorów wydarzenia, które zgromadziło tysiące ciekawskich, według organizatorów prawie 20.000 XNUMX.

Poprzedni rekord w jednoczesnej zaoraniu działek należał do departamentu Somma od 2005 roku (284 zespoły).

Organizatorzy powiedzieli, że obecny był komornik, który bardzo oficjalnie spisał protokół.


Obraz


Zaczerpnięte z serwisu lelombryk

W czasach, gdy globalne ocieplenie staje się poważnym problemem, tego typu demonstracja sprowadza się do powiedzenia: „Nie dbam o moją planetę” : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

Poza tym założę się, że nikt nie jeździł HVB.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Rekord bzdur pobity!!!




przez Christophe » 23/08/06, 13:15

Targol napisał:W czasach, gdy globalne ocieplenie staje się poważnym problemem, tego typu demonstracja sprowadza się do powiedzenia: „Nie dbam o moją planetę” : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:


Cóż, nie ma pkoi? Nie warto na tym poprzestać, bo zwariujecie...w tym przypadku pole było zaorane, więc się przydało... : Chichot:

Co w tym przypadku pomyślałbyś o sportach motorowych?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Rekord bzdur pobity!!!




przez Targol » 23/08/06, 13:32

Christophe napisał:Co w tym przypadku pomyślałbyś o sportach motorowych?


Chcesz prostej odpowiedzi?
Oto rozwiązanie, które nie każdemu się spodoba: jest to samolubny przejaw firm pełnych pieniędzy, polegający na technicznych przeprosinach szybkości i mocy oraz ludzkich przeprosinach agresywności i konkurencji.

Osobiście na poziomie technicznym preferuję trzeźwość i poszukiwanie niezanieczyszczenia, na poziomie ludzkim solidarność i wzajemną pomoc.

Nie powinieneś był mnie zapraszać!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Rekord bzdur pobity!!!




przez Christophe » 23/08/06, 13:39

Targol napisał:Nie powinieneś był mnie zapraszać!!!


Czekałem na taką odpowiedź ale po co mieć wszystko żeby stworzyć świat...wtedy czasami (jednak niezwykle rzadko...choć w motocyklach to dość powszechne) następuje transfer technologii z konkurencji na rynek komercyjny ...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 23/08/06, 13:43

Kiedy zestawiam sporty motorowe i tego rodzaju depesze AFP (zaczerpnięte z tego samego witryna internetowa), mam halucynacje.

SYDNEY (AFP) – Australijscy i nowozelandzcy naukowcy ogłosili w piątek rozpoczęcie wartego wiele milionów dolarów badania, którego celem jest zmniejszenie wzdęć u krów, postrzeganych jako przyczyna globalnego ocieplenia.

„Chcemy krów energooszczędnych. Pracujemy nad wydajnością trawienia” – wyjaśnił Dieter Adam, menadżer nowozelandzkiego stowarzyszenia Livestock Improvement Society i partner funduszu Biotechnology Partnership Fund Australia-Nowa Zelandia.

„Dane naukowe wskazują, że jeśli krowy są bardziej wydajne w produkcji mleka, produkują mniej metanu”, gazu uznawanego za jedną z przyczyn efektu cieplarnianego – dodał Adam.

Badania pomogą w szczególności rolnikom w wyborze gatunków bydła najbardziej wydajnych w produkcji mleka – dodał.

W 2003 r. rząd Nowej Zelandii próbował nałożyć na rolników podatek od metanu, twierdząc, że ich hodowla jest odpowiedzialna za ponad połowę gazów cieplarnianych emitowanych w kraju.

Jednak po silnych protestach rolników zniesiono „podatek od pierdnięć”.


Z jednej strony marnujemy tony paliw kopalnych i emitujemy tony CO2 do atmosfery, aby ludzie mogli wylecieć z koła, z drugiej strony chcielibyśmy włożyć krowom wtyczkę w tyłki, aby zapobiec pierdzeniu :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

My tam chodzimy po głowie!!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Rekord bzdur pobity!!!




przez Targol » 23/08/06, 13:50

Christophe napisał:Czekałem na taką odpowiedź ale po co mieć wszystko żeby stworzyć świat...wtedy czasami (jednak niezwykle rzadko...choć w motocyklach to dość powszechne) następuje transfer technologii z konkurencji na rynek komercyjny ...


Zgadzam się z ideą transferu techno i zresztą, jak się spodziewałeś, tego typu odpowiedzi z mojej strony (dowód, że dobrze zrozumiałeś Targol :D ), spodziewałem się takiego argumentu (swoją drogą niekoniecznie od Ciebie, to „mocny” argument dla tych, którzy chcą uzasadnić tego rodzaju demonstrację).

Transfer techno tak, ale jakie technologie?
z pewnością nie technologie przeciwdziałające zanieczyszczeniom lub mające na celu osiągnięcie trzeźwości?

O ile nie wiecie o tym więcej ode mnie (w co nie wątpię), wydaje mi się, że transfery byłyby raczej nastawione na większą prędkość dla „zwykłych” pojazdów.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 23/08/06, 22:59

meh… świetnie się bawili i byli pożyteczni!
nie mają bardziej zanieczyszczonych niż wszyscy ci Belgowie czy Anglicy, którzy chodzić całe lato na naszych drogach!
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 23/08/06, 23:36

dla wielu, którzy lubią obliczenia : Chichot: : czy lepiej orać 1 godzinę 100 ciągnikami czy 100 godzin 1 ciągnikiem?
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 23/08/06, 23:37

odpowiedzieć:
100 godzin z traktorem!!



oczywiście z pantone i słonecznikiem! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 23/08/06, 23:41

100 godzin z traktorem, więc na pewno nie będziemy się martwić!

A na poziomie obliczeń: żeby przyjechać na działkę, zawsze będziemy mniej zanieczyszczać 1 ciągnikiem, który będzie jechał przez 100 godzin, niż 100 ciągnikami, które będą jechać przez 1 godzinę!
Capito pepito?!! : Chichot:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 214