Problem z dostępem do strony za darmo / Proxad?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Problem z dostępem do strony za darmo / Proxad?




przez Christophe » 09/07/06, 15:45

Od pewnego czasu odwiedzający opowiadają mi o swoich trudnościach z dostępem do strony /forum.

Najwyraźniej byłoby to spowodowane awarią połączenia między serwerem, który hostuje econologie.com, a bezpłatnym dostawcą (może innym?) W niektórych obszarach geograficznych ...

O ile mi wiadomo, nie mogę zdalnie przetestować tej łączności (jeśli ktoś zna metodę, jestem uczestnikiem), więc chciałem tylko zadać 2 pytania:

1) Jeśli korzystasz z usługi Free, masz trudności z dostępem do strony /forum ? ( pytanie jest trochę głupie, ponieważ jeśli rzeczywiście subskrybentom nie uda się połączyć ....)

2) Czy jeśli nie korzystasz z Free, miałbyś trudności? Jeśli tak, z kim jesteś?

Merci de votre aide.
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 06 / 08, 00: 48, 2 edytowany raz.
0 x
fazer1k
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/05/06, 12:01




przez fazer1k » 09/07/06, 20:11

Jestem wolny, najwyraźniej nie ma problemu. Miałem problemy z witryną http://www.horizons-et-debats.ch ale zamieściłem na nich forums i teraz jest ok
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 09/07/06, 20:12

Jestem wolny, w tej chwili nie mam problemu, ale miałem problemy z dostępem do kilku stron.

Winowajcą był dla mnie darmowy serwer DNS (podstawowy DNS i dodatkowy DNS), który był kiepski.

Ponieważ podałem adres IP serwera DNS znajomego, nie ma problemu. Sieć ponownie zaczęła reagować i wszystko znów działa idealnie! :)

Od Ciebie zależy znalezienie dobrze działającego serwera DNS i wpisanie go w parametrach połączenia ...

SixK
0 x
fazer1k
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/05/06, 12:01




przez fazer1k » 09/07/06, 20:20

Prawdopodobnie. Mimo wszystko na początku włożyłem dns mocno do routera, potem zapomniałem ... A kilka miesięcy później, zauważając powolność, zresetowałem automatyczne dns i prędkość wróciła. Więc kiedy jestem w powietrzu, wolę pozostawić go takim, jaki jest. W przeciwnym razie, aby sprawdzić, czy witryna jest niedostępna, czy nie, używam anonimizacji online.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/07/06, 19:54

Problem z dostępem na econologie.com z Free - autor: Christophe dnia 17: 07:2006

Od pewnego czasu wielu odwiedzających mówi nam o swoich trudnościach z połączeniem się ze stroną.

Po informacji wydaje się, że problem pochodzi z DNS Free (francuski dostawca).

Jeśli korzystasz z opcji Bezpłatna i masz problemy z dostępem do strony, musisz zaktualizować swój DNS.

Tutaj znajdziesz listę DNS http://www.zonehd.net/dossier/les-dns-d ... aut-debit/ niektóre są publiczne, można ich używać bez względu na operatora.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 18/07/06, 09:02

Witam wszystkich,

Mój dostawca usług internetowych jest BEZPŁATNY w domu.
Z mojej strony nie są to trudności z połączeniem, ale niemożność połączenia. A to przez około dobry miesiąc !!

Lista DNS jest zatem mile widziana, pod warunkiem, że możesz ją odczytać i dzięki temu móc się połączyć ......

Ze swojej strony obserwowałem „traceroute”, co się dzieje, i to w dłuższej perspektywie.
Przy ponad 5000 codziennych próbach routery w PROXAD niszczą średnio co najmniej 80% dni.
W dobre dni mamy 60% „przegranych” !!

Znajduję się w regionie PACA i jest to ważne tylko w tym regionie. Testy w innych regionach wykazały podobne wyniki.
Nie można zrobić lepiej niż 50% „przegranych” !!
Więc problemy w PROXAD z ich routerami !!
Chyba że w ten sposób regulują ruch i filtrują dostęp, nie mówiąc o tym !!!!! : Evil:

Spróbuję więc zmienić DNS i informować o wynikach

Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 18/07/06, 09:18

Jestem za darmo, w biurze i w domu, i wszystko działa idealnie.
Z drugiej strony przez 2 tygodnie zauważyłem w przybliżeniu pewną powolność na poziomie DNS. Powyższa lista jest mile widziana, zmodyfikuję mój plik /etc/resolv.conf ... : Chichot:
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 20/07/06, 09:25

Witam wszystkich,

Wyniki testu zadeklarowane w moim ostatnim poście !!

Stalówka od stalówki !!

Testowałem jeden po drugim różne BEZPŁATNE DNS bez poprawy !!
Przetestowałem „publiczny” DNS brak sieci !!

Nie mam już linku do strony głównej „econologie.com” : Evil:

Podczas przeprowadzania testów zauważyłem nawet, że coraz bardziej się psuje !! : Evil:

Pamiętam, że jestem w regionie PACA i ZA DARMO !!

Do zobaczenia wkrótce !! Jeśli DARMOWE usługi tego chcą !!

Obelix
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/07/06, 10:38

Obelix napisał:Pamiętam, że jestem w regionie PACA i ZA DARMO !!


Pfff jest drugim regionem Francji pod względem liczby ludności ... dziękuję Bezpłatnie !! :(
Naprawdę nie widzę, co mogę zrobić ... oprócz krzyczenia na mojego gospodarza ... ale to niewiele zmieni ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 20/07/06, 11:09

Aby zobaczyć, skąd dokładnie pochodzi problem, osoby mające problemy z dostępem powinny spróbować uzyskać dostęp do witryny bezpośrednio pod adresem IP: 80.247.227.184.

Informuje, czy jest to problem DNS, czy nie.
Musisz umieścić w pasku adresu URL: http://80.247.227.184
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 243