Przeklęci uczeni

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Przeklęci uczeni




przez Christophe » 18/03/06, 10:22

Niedawno powiedziano mi o tych książkach:

„Przeklęci uczeni, wyłączeni badacze: tom 1, nieprzejednana rekwizycja”

Podsumowanie tomu 1:

Paul Kammerer - austriacki biolog, udowodnił dziedzictwo nabytych postaci, których genetycy wciąż odmawiają dziś: „popełnili samobójstwo” przez nazistów w 1926 r.
Antoine Béchamp - profesor chemii medycznej, wykazał przeciwko Pasteurowi, że bakterie i wirusy mogą pochodzić z naszych komórek i że aseptyka żywych istot nie istnieje
Jules Tissot - profesor fizjologii, potwierdził tezy Béchampa zdjęciami komórek o zadziwiającej precyzji
René Quinton - odkrył chemiczną tożsamość naszej krwi i wody morskiej, który był znany na całym świecie w 1906 roku dzięki ocaleniu tysięcy dzieci przed cholerą
Marcel Ferru - profesor dziecięcej kliniki medycznej, wykazał nieskuteczność i szkodliwość szczepionki BCG, że Francja jest jedynym krajem europejskim, który wprowadził obowiązek
Edgard Nazare - inżynier lotnictwa, wynalazł „elektrownię aerotermalną”, producenta energii słonecznej, której nie mógł zaakceptować. Marcel Macaire - Doktor nauk, wyjaśnił uporządkowane rozmieszczenie wszystkich ciał niebieskich i zaprzeczył dogmatom o ekspansji wszechświata
René Jacquier - inżynier chemik, wynalazł skuteczny proces dotleniania w przypadku poważnych chorób, zwłaszcza sercowo-naczyniowych. Mało znany wynalazek
Antoine Priore - inżynier elektronik, wynalazł „maszynę do leczenia raka” przez promieniowanie pól magnetycznych. Mało znany wynalazek
Jean Solomidès - Doktor, wynalazł substancje zdolne do niszczenia komórek rakowych. Odkrycie zostało zignorowane pomimo dowodów na jego skuteczność
Mirko Beljanski - doktor nauk, stworzył leki skuteczne w walce z rakiem, ale nie mógł ich zatwierdzić. Prześladowani na śmierć za „nielegalne” uzdrowienie
Loïc Le Ribault - doktor nauk, renowator francuskiej policji naukowej, udowodnił skuteczność terapeutyczną krzemu organicznego, zatwierdzonego za granicą, ale nie we Francji. Ścigany za „nielegalną praktykę medyczną”


W rzeczywistości istnieją 3 tomy:

Tom 1: http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2 ... 63-9658655

Tom 2:
http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2 ... 63-9658655

Tom 3:
http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2 ... 63-9658655
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 18/03/06, 11:08

Natknąłem się na te książki, kiedy badałem Antoine Priore i Loïc Le Ribault.

Przeklęci naukowcy 2

Wyglądają interesująco ::
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 21/03/06, 22:46

W tomie III:
„Wśród 12 autobiografii zapomnianych lub prześladowanych naukowców są Jean-Pierre Petit, Francuski fizyk marginalizowany przez naukową nomenklaturę za niepokojącą oryginalność w wielu dziedzinach, w tym w przyszłych podróżach kosmicznych. ” (Nexus nr 43).

Dzięki za link, Christophe...
: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 21/03/06, 22:54

Tak, widziałem Petit ... w końcu teraz tak naprawdę nie wiem, co mam myśleć o tych książkach ... Wreszcie Petit jest cytowany w niemal anegdotyczny sposób ... Moim zdaniem nie ma nic o Priore ani Makhoninne
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 22/03/06, 18:37

Jak zwykle, Christophe: musisz RELATYWIZOWAĆ.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 22/03/06, 20:01

Misterloxo napisał:Natknąłem się na te książki, kiedy badałem Antoine Priore i Loïc Le Ribault.

Przeklęci naukowcy 2

Wyglądają interesująco ::


Bardzo dobrze ten link Misterloxo!

Przeczytaj więc fragment książki „Avant propos”, jest bardzo interesujący. Nawiązuje w szczególności do nadmiernej chwały wobec Pasteura i podnosi wiele innych bardzo interesujących punktów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 22/03/06, 21:32

Coraz bardziej wierzę w ich tezę.

W każdym razie pozwala to docenić system ustanowiony z nowego punktu widzenia i zobaczyć wszystko, co „źle”.

Fundamentaliści nauki, medycyny i wszystkich włosów zawsze mówią nam, jak myśleć, ponieważ jest dobrze znany: ludzie są wpajani i nie wiedzą, co jest dla nich dobre.

...... :|
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 22/03/06, 22:51

Loxo +1
0 x
lude22vti
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 14/04/05, 17:14




przez lude22vti » 23/03/06, 09:32

Właśnie wszystko zamówiłem, dzięki za informację !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 23/03/06, 15:51

W sumie JPP jest cytowany jako poświęcony naukowiec, podobnie jak inni ...
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190