Bezkarność zabójcy: olej napędowy (paliwo)

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Bezkarność zabójcy: olej napędowy (paliwo)




przez Bibiphoque » 10/03/06, 11:17

Witam,
Przypadkowo natknąłem się na te pliki:
http://fractales.inria.fr/~louchet/perso/diesel.html
Co myślisz?? :zaszokować:
@+
PS Wrzucę to gdzie indziej, tutaj nie ma na to miejsca
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/08/06, 22:06

cóż, w każdym razie nie obchodzi nas, czy jeździmy na benzynie, oleju napędowym czy perlinpinacie esampette, tak naprawdę, jedziemy zwłaszcza podatki, że rządy zmienią system podatkowy i jeśli będziemy musieli jeździć na uczciwie opodatkowanym syropie klonowym, zrobimy to!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/08/06, 23:17

Halo

benzopyrenes
W 1984 roku firma Calspan (Buffalo, Michigan) wykazała, że ​​stężenie benzopirenów w mocach silników wysokoprężnych do samochodów osobowych było około 100 razy wyższe niż w silnikach wysokoprężnych do pojazdów ciężarowych (oraz w znikomych stężeniach w silnikach benzynowych).


Już takie stwierdzenie, 100 razy wyższe, budzi we mnie poważne wątpliwości co do tego pomiaru,
Po rozebraniu wielu silników nie widzę różnicy w konstrukcji pomiędzy dużym dieslem a małym dieslem, co uzasadnia takie twierdzenie, które wymagałoby wyjaśnień...
Dzięki temu rozumowaniu duże silniki liniowe nie emitują już prawie niczego! Nie należy nas brać za walizki, nie mam nadgarstka za plecami...
Biorąc pod uwagę źródło tego raportu, widzimy skłonność autora do ochrony amerykańskiego rynku samochodów benzynowych (bardzo nielicznych samochodów z silnikiem Diesla), który stał się niepopularny przez dobrze zorganizowaną reklamę.
a z drugiej strony chrońcie duże ciężarówki z silnikiem Diesla przy bardzo małej ilości benzyny, a raczej nie róbcie zamieszania w branży transportowej, jeśli się zdenerwuje, sparaliżuje całą gospodarkę!
Trzeba nawet policzyć, ile ciężarówek jeździ po drogach, żeby sobie wyobrazić skalę tego środka transportu.

Widziałem tego samego rodzaju negatywne reklamy na kuchenkach indukcyjnych, które nie są sprzedawane w Ameryce, a które są bardzo popularne w Europie. dlaczego powód jest prosty, nie produkują, wolą sprzedać swój produkt, sprzedają talerze ceramiczne, których dotknięcie powoduje oparzenie..
Nie na temat, ale chcę tylko pokazać, że to oni decydują, co jest dobre, a co nie..
Dyskredytujemy silnik Diesla, torpeduje on wszystkie badania i postęp technologiczny rynku europejskiego, ze szkodą dla ich produktu... Ale myślę, że jest już dla nich za późno. Toyota właśnie sprzedała więcej samochodów niż GM.

André
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Bezkarność zabójcy: olej napędowy (paliwo)




przez Denis » 20/08/06, 23:31

jest jasne!!! wszystko zostało powiedziane,
Już dawno nie zauważyłem tych wszystkich szczegółów: wypalone nowe auta HDI, podobno czyste :zaszokować: ,.diesel śmierdzi nawet przy zjeżdżaniu z wzniesienia itp.... zatem olej napędowy nadaje się na długie podróże autostradą i w ogóle!
na pewno nie po to, żeby przynosić chleb i odprowadzać dzieci do szkoły!
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 215