Niklowane nóżki BD: Królowie oleju!!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

Niklowane nóżki BD: Królowie oleju!!




przez lau » 06/03/06, 23:54

ObrazObrazObraz
ObrazObrazObraz
Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/03/06, 01:13

Czy znasz datę publikacji tych „niklowych stóp” Croquignol Filochard i Ribouldingue?...Przypomina mi to stare wspomnienia z dzieciństwa, z czasów, gdy litr benzyny kosztował 1 nowy frank (100 starych franków)!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/03/06, 04:50

Cześć John 63

To chyba lata 65-67 jeśli dobrze pamiętam
W 1 roku we Francji litr benzyny kosztował 1967 franka za litr
Za te same pieniądze w 1967 roku mieliśmy w Quebecu 4,4 litra.
Od tego czasu pod mostami przepłynęło tyle ropy, ale to już koniec...
woda byłaby lepsza..
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/03/06, 09:11

Cześć Andrew,

Zgadza się, miałem około 15 lat; w tamtym czasie nikt jeszcze nie wyobrażał sobie problemów związanych z zanieczyszczeniem przez samochody!

Kiedy w 68 roku pojechałem na pompę z moim pierwszym 2CV, nie pamiętam, żeby jej zatankowanie bardzo obciążało mój portfel, ale mimo wszystko wszystko jest względne. Pamiętam, jak w 1 roku kupiłem mojego pierwszego nowego Peugeota 104, kosztował on 1973 13000 franków i zarabiałem 1000F miesięcznie jako analityk-programista komputerowy, mniej więcej z pamięci. dlatego na zakup małego samochodu potrzeba było 13 miesięcy pensji (podatek 5 KM).

Jeśli więc zmniejszymy to do niewielkiej pensji dzisiaj we Francji, będzie to 1200 euro minimalnej płacy, jak sądzę (mniej niż?), czyli 8 razy więcej. Równoważny mały samochód kosztuje co najmniej 10–12000 1,30 euro. więc byłoby to równoważne. Dużą różnicą jest to, że dzisiaj we Francji koszty utrzymania są droższe: benzyna = 9 euro/litr, czyli 1100 razy więcej, a samochód pali mniej (tam jest tyle samo), koszty utrzymania (?; robię maksymalnie ja), czynsz = 1 franków/miesiąc za F50 o powierzchni 2 m1500 w Paryżu, w tym czasie musiałem zarabiać 800 franków/miesiąc + koszty podróży......dziś „Dzisiaj to szaleństwo, powiedzmy minimum XNUMX euro, tam jest problem. Jeśli chodzi o żywność, każdy, kto chce kupować żywność ekologiczną, musi być bardzo bogaty, w przeciwnym razie będzie skazany na zjadanie wszystkich chemikaliów połykanych przez rośliny poprzez nawozy i pestycydy itp.

Lata 60-te nie były takie złe i niech żyją niklowane nóżki. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 07/03/06, 14:55

Ha ha ha :D :D :D

Komiks jest tak dobry (czy jest kompletny?) Ciekawe, czy pan Pantone nie czytał go w młodości, bo podobieństwa są tak oczywiste : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 07/03/06, 16:43

Jest kompletny i ja też szczerze się uśmiałem, postacie Pellosa są doskonałe, byłem pewien, że spodoba się to ludziom w obecnym kontekście.8)
Reszty nie wrzuciłem, oszukali rolnika sprzedając mu działkę z fałszywą benzyną dobrze podłączoną do ukrytego zbiornika..
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 07/03/06, 16:50

O tak ! Chcemy kontynuacji :) :) (Nie odważyłbym się okraść chłopa... wszyscy dranie są uzbrojeni! :D )

Chciałbym umieścić te strony w serwisie, jeśli mnie „autoryzujesz”? Problem: w której sekcji? (oprócz tego, że nie da się sklasyfikować, tak naprawdę nie widzę)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 07/03/06, 18:05

możesz je umieścić gdziekolwiek chcesz, nie mam praw autorskich : Chichot:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201