brak wyników dla dziadków!!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

brak wyników dla dziadków!!




przez lau » 17/02/06, 23:19

Na stronie internetowej zestawu pantone do sprzedaży wysyłkowej firmy soleol ostrzegają przed jedną rzeczą:

Aby osiągnąć dobre oszczędności, konieczna jest praca silnika na dobrych obrotach. Zestaw ten jest zatem polecany głównie dla osób z napędem 4x4 w górach, dla osób ciągnących przyczepę, dla tych, którzy pokonują długie podróże autostradą... Niezbyt przydatny w ruchu miejskim, na krótkich trasach, „wygodna” jazda

Zasadniczo, jeśli planujesz plan jazdy, wznosisz toast za pantone! ! ! : Chichot:
Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 17/02/06, 23:56

Aha, ha : Chichot: :D : Chichot: a jeśli mocno dodasz przepustnicę, co oszczędzasz?
Zużywasz 10 litrów na 100 km minus 20% oszczędności według Pantone równa się 8 litrów.
Jadąc wygodnie, spalasz bezpośrednio 8 l/100 km bez Pantone.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/02/06, 10:54

lau : Arrow:

Rzeczywiście, to wszystko!

Pantone dobrze sprawdza się przy stałej prędkości i dużej prędkości, np. podczas długiej podróży autostradą na poziomie 130.

Jest to wyraźnie prawdziwe w przypadku kosiarek, traktorów lub Yankesów o bardzo dużych pojemnościach, które zużywają tak dużo, że najmniejsza oszczędność paliwa jest natychmiast znacząca; Tak mi się wydaje, że rozumiem z tego, co wszędzie czytałem.

Do ruchu miejskiego najlepszy wydaje mi się system „stop and go” Citroëna C3 (nie jestem pewien, jak się nazywa ten system), który zatrzymuje silnik podczas postoju (w kolejce, na czerwonym świetle, na przystanku itp.) .) i uruchamia go ponownie po naciśnięciu pedału przyspieszenia; tam przynajmniej nie wrzucamy do płuc przechodniów śmieci (NOx, cząstki, benzen i inne) podczas postoju. Co więcej, dotyczy to również Paryża, ponieważ odkąd Delanoë poszerzył pasy dla autobusów, jest więcej zanieczyszczeń niż wcześniej! i dlaczego? cóż, według badań (które można znaleźć) jest dużo pojazdów w korkach lub stojących, a oczekiwany wynik jest odwrotny do oczekiwanego : Lol: ::

Wyobraźmy sobie, że wszyscy stacjonarni członkowie imprezy przerywają sesję imprezową… cóż za wspaniała atmosfera w Paryżu.

Poza tym z braku czegoś lepszego, gdybym miał kupić małe auto do poruszania się po mieście, to myślę, że byłoby to właśnie C3. Oczywiście wolę hybrydę TOYOTA Prius (ponieważ bardzo często przełącza się na napęd elektryczny do spokojnej jazdy i dużo w mieście, a ładuje akumulatory podczas zjazdów/zwalniania, ale jest zdecydowanie za droga), ale myślę, że to C3 nie jest złe. : Mrgreen:

PITMIX : Arrow:

Wracając do Pantone, może jestem zbyt pesymistyczny, mam nadzieję, że tak jest i życzę powodzenia PITMIX w rozwoju.

André : Arrow:

Swoją drogą, jakie są dokładne wyniki André pod względem zanieczyszczenia i zużycia paliwa?

Kolejna rzecz: wydaje mi się również, że biorąc pod uwagę to, co przeczytałem, działa lepiej w przypadku diesli (jeśli przynajmniej wyeliminuje NOx i część cząstek, to nadal jest to zwycięstwo w zakresie zanieczyszczeń).
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 18/02/06, 12:12

Wierzę, że André jest bliski zaoszczędzenia maksymalnie 30%.
Jeśli chodzi o jazdę, wątpię, czy pantone będzie skuteczny przy nerwowych przyspieszeniach rosnących wraz z obrotami.
Powszechnie wiadomo, że domieszkowanie wodą jest bardziej skuteczne w silnikach o dużym momencie obrotowym, pracujących przy niskich prędkościach, takich jak samochody dostawcze (3000 obrotów) lub traktory (optymalna prędkość robocza/prędkość PDF około 1800 obrotów).
W przypadku Toyoty Prius słyszałem, że zasięg na napędzie elektrycznym był absurdalnie niski (- 10 km?) i czy ciągłe uruchamianie i ponowne uruchamianie silnika cieplnego w mieście nie groziłoby uszkodzeniem silnika?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/02/06, 12:45

Brawo dla André, ale jego pojazdy to bardzo duże silniki benzynowe?

Mam przed sobą dokumentację sprzedażową Priusa:

- Nie widzę autonomii na samej benzynie, ale mam osiągi: bardzo wydajny silnik elektryczny, od razu dostarcza maksymalny moment obrotowy. Połączenie silnika elektrycznego i benzynowego zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,9 sekundy, czyli osiągi porównywalne z 2-litrowym silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.

Pojemność skokowa Priusa wynosi 1500 cm3, moc 77 KM przy 5000 obr/min, moment obrotowy 115 mkg przy 400 t; silnik elektryczny ma maksymalną moc 68 KM przy „1200 do 1540 obr/min”.

Zbiornik paliwa = 45 litrów. zużycie = cykl miejski: 5l/100
cykl pozamiejski: 4,2 l/100; cykl mieszany: 4,3 l/100.

Emisja CO2: 104 g/km.

Gwarancja na akumulatory i instalację elektryczną wynosi 8 lat.

W przypadku autonomii na benzynie nie jest to 10 km, należy ją pomylić z innym elektrycznym miejskim, chociaż Bolloré właśnie wypuściło całkowicie elektryczny z autonomią 200 km (nie jestem pewien).

Wreszcie przeprowadzono bardzo jednoznaczne testy na dystansie tysięcy kilometrów w każdych warunkach, a testerzy są bardzo zadowoleni (można to znaleźć w Google).

Kiedy mój R25 GPL zrezygnuje z ducha i jeśli pojawią się dotacje, może się na to zdecyduję
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/02/06, 12:46

Autonomia akumulatorów Priusa nie ma znaczenia, ponieważ silnik cieplny stale je doładowuje.
Jeśli chodzi o zatrzymywanie i ponowne uruchamianie, myślę tak jak Ty, z tą różnicą, że w C3 „Start i jedź” uruchamianie nie odbywa się w taki sam sposób, jak w Twoim samochodzie. Po naciśnięciu pedału przyspieszenia uruchomienie silnika jest niezauważalne. Dlatego myślę, że jest to mniej obciążające dla mechaników. Musi być w rozruszniku wariator, albo jakiś układ redukujący kompresję przy rozruchu, nie wiem. W przemysłowych sprężarkach lodówek stosowane są elektrozawory redukujące moc. Start-upy przebiegają w kilku etapach. 25% 50% 75% 100% mocy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 19/02/06, 00:20

Dokładnie PIT..

Dla mnie ten Prius jest obecnie najlepszy. Czytałem kilka recenzji na temat tego samochodu i jestem przekonany, że jest najlepszy, jedynym problemem jest wysoka cena (około 23000 XNUMX euro).

Trudno rozbić bank, żeby wysłać trochę mniej CO2 niż Twoi znajomi.

Odnosi wielki sukces w USA, ale są wypchani pieniędzmi, kosztuje ich to znacznie mniej niż kupno dużego Humweya 4x4 (nie jestem pewien pisowni) lub wojskowego.
W tym roku widziałem 3 we Francji (z Humwey): jednego niedaleko mojego domu, jednego w St Tropez w maju i jednego w Tuluzie w listopadzie, na małej uliczce niedaleko Place du Capitole, prawie utknął, bo tak nie było dopasowują się nawet po złożeniu (zbyt szerokie) ::
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 19/02/06, 00:56

Prawdopodobnie miałeś na myśli Hummera! Arnold Scharzenneger ma 3 lub 4 na swoim ranczu w Kalifornii.
A ty jesteś w St Tropez w maju!?? : Chichot: uspokoić się!!
To naprawdę zbieg okoliczności, ale musimy o tym porozmawiać, żebym dziś po południu zobaczył się w centrum recyklingu z facetem z priusem-zabawką. Poprosiłem gościa o 2 minuty: zasięg silnika elektrycznego wynosi 5 km, jest przycisk do przełączania, a skrzynia kosztuje 29000 XNUMX euro.
Kiedy kochamy, nie liczymy się! :D
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/02/06, 04:12

Dla mnie topowy pojawi się wkrótce i jest francuski, to hybryda C4 HDI. Podobno odrzuca 90 g CO2 na km i 3,5 l oleju napędowego na 100 km. Ale i tak wolę samochód na sprężone powietrze o zasięgu 200 km, który widziałem wczoraj na autostradzie A3. Dostępna jest jeszcze inna hybrydowa wersja na sprężone powietrze i olej napędowy o zasięgu 1000 km.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 19/02/06, 09:51

PITMIX napisał:Ale i tak wolę samochód na sprężone powietrze o zasięgu 200 km, który widziałem wczoraj na autostradzie A3.

Czy ona Cię wyprzedziła?
Skąd taki pochodzi?
Wiedziałem to o MDI-Nègre, który grał w Arlésienne...
I nagle samochód na sprężone powietrze na autostradzie? :zaszokować:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209